Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Jeszcze o potężnych zniszczeniach na Florydzie.

Nie wiedziałem jak wielka jest skala zniszczeń, co pokazują te oto filmy:

 


Jeśli to nie jest jeszcze apokalipsa, to jak ma wyglądać wylanie gniewu Bożego….

Updated: 12 października 2018 — 10:24

5 komentarzy

Add a Comment
 1. Z jednej strony Boży sąd, aby grzesznicy opamiętali się, póki jeszcze jest czas Bożej łaski. A z drugiej strony widać totalną głupotę budowania lekkich domów z drewna. Bo takie prawa uchwalono tam w efekcie, są takie zniszczenia. Murowane domy i solidne domy drewniane nie maja takich zniszczeń.

   1. jeszcze dorzucić wszelkie jakieś dykty czy ścianki typu karton-gips, bo tego się stosuje multum (rzadko oglądam TV- głównie jak jestem u rodziców; często wtedy oglądam różne programy na dostępnym w lokalnej kablówce, jaką mają moi rodzice, kanale HGTV- jest to amerykański kanał o remontach domów, urządzaniu wnętrz itp., który od jakiegoś roku? ma swoją polskojęzyczną wersję, o której tu wspominam-przy czym jest też polska wersja jakiegoś programu o poszukiwaniu mieszkań/domów, kręcone w różnych miastach, ale znaczna część odcinków dotyczy poszukiwania lokum w Warszawie, acz bywają i inne miasta, choćby Kraków- i gro programów jest właśnie z tych, co ich akcja dzieje się w USA- jak oglądam programy o remontach amerykańskich domów, to tam widać, że właśnie najczęściej używany jest ten karton-gips i podobne materiały…może to i łatwiej idzie przy remoncie, ale jak jest huragan…ała :/

    1. Myślę, że jednak takie huragany nie są normą i nikt z tych budujących nie myślał o tym,.

 2. Te domy zmiecione po michaelu byly budowane przed 2000 rokiem Po 2000 roku zmieniono prawo budowalane na florydzie i domy musza sprostac wiatrom powuzej 155 mil na godzine
  Obwiazkowo tez musza byc budowane powyzej poziomu zalewowego na przestrzeni ostatnich 100 lat (flood map)
  W mexico Beach (potezna tragedia) “poplynely” glownie domy zbudowane przez 2000 rokiem.
  Dodatkowo te prawo jest co roku bardziej restrykcyjne. Obecnie nadbrzezne budowle na florydzie obliczane sa 160 mil na godzine.
  Okna musza wytrzymac uderzenie w tunelu deski 2×4 (czyli przekroju 1.5×3.5 incza)
  Tu w stanach jak najbardziej mozna budowac solidnie z bloczkow betonowych cmu grubosci 8 incz (jest ich calkiem sporo) ale te budowle wychodza duzo drozej wiec najczesciej ludzie buduuja z tanszego szkieletu drewnianego ze spora iloscia metalowych zabezpieczen-simpson strap i hold down czyli srub mocujacych sniane az do fundamentu obliczanych na uplift czyli sile unoszaca do gory cala konstrukcje. Sa mocni w te klocki. Maja tez specjalne pokrycia metalowe dachowe jak 5v crimp ktore znisa wiele. ale i tu mozna wybrac dachowke bafaltowa-bitumiczna ktora poleci juz przy 3 kategorii huraganu.

  Najgorsze przy huraganach jest podniesienie poziomu wody oceanu tzw. surge
  Zatem Huragany jest to zawsze kombinacja podniesienia poziomu oceanu nawet do 3 metrow polaczone jest to z falami i ciaglym wiatrem wiejacym godzinami do predkosci nawet 280 km na godzine. Daje to dewastujaca sile i czyni potezne szkody.

  Ta oceaniczna woda zalewa studzienki kanalizacyjne, miesza sie z tymi sciekami , sa plamy olejowe, pelno plywajacych na powierzchni smieci, drewienek, jest mocno zasolona wskutek czego zalany samochod jest w praktyce do wyrzucenia.
  Zwarla sie raz instalacja samochodu na parterowym parkingu pod budynkiem betonowym podczas huraganu i zaczal sie palic. Ludzie zaryzykowali i poszli brodzac w wodzie (oceanicznej) ugasic to zeby inne zalane samochody na tym samych parkingu nie zapalily sie.

  Woda po podniesieniu oceanu (surge) zwykle opada w ciagu powiedzmy 8-10 godzin. Natomoast przychodzi nagle w ciagu godziny a nawet pol moze byc ocean wokol budynku.
  Jest to potezny zywiol. mysle ze jakby spotkal polskie murowane budownictwo to straty bylyby nie mniesze. Pamietajcie ze woda zalewowa jest silnie zasolona oceaniczna woda-powoduje to szybka korozje wszelkiego metalu. Z woda i wiatrem plyna wszystkie ruchome obiekty typu: lodki, samochody, ploty, przyczepy, budy, budki, rowery, wozki, taczki, komposty, altany, krzesla, sloly, motory, skuterki itp. itd.

  Pamietajcire ze tania tansza technologia szkieletowa oprocz ceny ma tez zalety takie ze latwo to wyburzyc (pare godzin pracy koparki) zremodelowac, powiekszyc, rozbudowac, wyburzyc dzialowki w srodku itd. szybko sie to stwaia czyli buduje.
  W przypadku polskich “bunkierkow” zwanymi willami z czasow prl to takie koszmarki pozostajka w krajobrazie kraju na lata szpecac ulice. Tutaj da sie takistary brzydki budynek szybko wyburzyc i pobudowac nowy piekniejszy i nowoczesniejszy (ze znakiem czasu)

  Natomiast na polskim gruncie taki tani szkielet ma powazna wade. W miejscu kontaktow gdzie wypelnia sie grubosc sciany welna samorozprezajaca (gullifiber) zmienia sie grubosc ocieplenia na mniejsza i powstaje mostek termiczny wskutek czego jest tam przemarzanie zima, skraplanie wody a co za tym idzie wilgoc i plesc (niebezpieczne)

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: