Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Pastorzy zaczynają działać na Pomorzu. Nie dla inicjatywy prezydenta z PO – Adamowicza.

W Gdańsku powstaje z inicjatywy władz miasta Model na rzecz Równego Traktowania.

 

 

Oto jego część:

 

Poparcie Prezydenta i Miasta Gdańska wobec postulatów środowisk homoseksualnych podsyca silną polaryzację i zaniepokojenie społeczeństwa w kwestii ochrony moralności młodego pokolenia Polaków. Dyskutowany obecnie Model na rzecz Równego Traktowania, w którym wymienionych jest wiele z naszych kościołów, to postulat rewolucyjnych obyczajowych i kulturowych zmian. Jest on bowiem wyrazem nieodpartej chęci środowisk LGBTQ, do postrzegania drugiego człowieka przez pryzmat seksualnych preferencji. Nie zgadzamy się na wprowadzenie w życie jego zapisów. ”

 

http://www.pbartosik.pl/2018/06/list-otwarty-pastorow-z-trojmiasta-do.html

 

Poniżej wybrane odpowiedzi w dyskusji z inicjatorem sprzeciwu. Pytania zadawał dziennikarz onet.pl:

 

To może zacytuję jeden z zapisów, który państwu się nie podoba. “Masz prawo do korzystania ze wszystkich swoich praw seksualnych, niezależnie od Twojej płci, rasy, wieku, orientacji seksualnej itp.”. Co w tym zdaniu jest nie do zaakceptowania przez pastora?

Nie do zaakceptowania jest kontekst. Jest to skierowane do młodego człowieka, którego informuje się, że ma prawo do “korzystania ze swoich praw seksualnych”. Czyli jakich? Seksu z koleżanką lub z kolegą z klasy lub dwoma? Co jest jego “prawem seksualnym” i kto mu je dał? Nie zapominajmy, że odbiorcami tej broszury są uczniowie liceum. Mówi ona m.in. o zachowaniach heteroseksualnych, homoseksualnych czy biseksualnych. Ale jest jeszcze jeden ważny kontekst całego Modelu na rzecz Równego Traktowania w Gdańsku.

Co to za kontekst?

Miasto Gdańsk i jego prezydent to nie są podmioty kompetentne do tego, by zajmować się edukacją seksualną moich dzieci, dzieci mieszkańców Gdańska. Jest to sprawa intymna, indywidualna, dotycząca kwestii obyczajowości i światopoglądu, gdzie nie da się do jednego worka wrzucić wszystkie dzieci i wychować je w ten sam sposób. Są zachowania seksualne, które przez Pismo Święte są definiowane jako zachowania nieprzyzwoite, niemoralne i grzeszne. Broszura Zdrowe Love i projekt modelu równościowego nie tylko o tym nie mówią, ale wręcz znoszą takie wyróżnienia, co świadczy o tym, że projekt ma charakter światopoglądowo konfrontacyjny. Autorzy (wspierani przez prezydenta miasta) twierdzą, że jedynym warunkiem zdrowej i normalnej aktywności seksualnej jest wola dwojga osób. Bez względu na to, jakiej są płci, w jakim są wieku czy są małżeństwem itp. Czyli pomija cały kontekst, w którym powinna być opisywana ludzka seksualność. Można zadać sobie pytanie, czy w ogóle dyskusja na ten temat powinna mieć miejsce w przestrzeni ogólnej, w przestrzeni miejskiej, która jest różnorodna pod względem światopoglądowym.”

 

Kto podpisał się pod listem do prezydenta z PO Adamowicza?

 

Reprezentanci kościołów, wspólnot, organizacji protestanckich w Trójmieście (alfabetycznie):

– Aleksander Bałuczyński – pastor, Kościół Chrześcijański „Nowe Pokolenie” w Gdyni
– Paweł Bartosik – pastor, Ewangeliczny Kościół Reformowany w Gdańsku
– Konrad Grondys – wikariusz, Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów w Sopocie
– Michał Hałas – pastor, Kościół Zielonoświątkowy Zbór “Eklezja” Gdynia
– Jarosław Jarosz – pastor, Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Gdańsku
– Piotr Jurago – przewodniczący rady, Zbór Chrześcijan Baptystów w Gdyni
– Wojciech Kasprzyk – pastor, Kościół Boży w Chrystusie w Gdańsku
– Dariusz Mach – pastor, Kościół Chrześcijański Słowo Wiary w Gdyni
– Robert Miksa – pastor, I Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów w Gdańsku
– Bogdan Palmowski – prezes Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego w Gdyni
– Adrian Stróżek – pastor, II Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów w Gdańsku
– Maciej Strzyżewski – pastor, Kościół Uliczny w Gdańsku
– Mariusz Zając – pastor, Kościół Ewangeliczny Misja Łaski w Gdańsku

 

Część pastorów nie odpowiedziała na apel pastora Bartosika.

Chwała Bogu za pastora Bartosika, który nie redukuje swej pracy i służby do zamkniętego budynku kościoła.

 

Tymczasem zwycięzca konkursu piosenki Eurowizji z 2014 roku, austriacki piosenkarz Thomas Neuwirth znany jako Conchita Wurst, oświadczył, że jest nosicielem wirusa HIV.

 

 

Swoją drogą co raz bardziej staje się widoczna wojna ideologicznej prawicy z ideologiczną lewicą, co zapoczątkował Trump.

 

Ostatecznie Rada składająca się z popleczników prezydenta Adamowicza przyjęła Model na rzecz Równego Traktowania.

 

Nasunął mi się w tej sytuacji ten cytat z Łukasza:

 

“Rzekł (Jezus) znowu do swoich uczniów: «Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia; lecz biada temu, przez którego przychodzą. Byłoby lepiej dla niego, gdyby kamień młyński zawieszono mu u szyi i wrzucono go w morze, niż żeby miał być powodem grzechu jednego z tych małych”

 

 

Panie Adamowicz, biada Panu bo wpada Pan i Pana poplecznicy w ręce Boga żywego!!!

 

 

Moim zdaniem Gdańszczanie powinni głosować w wyborach samorządowych na kandydata na urząd prezydenta Gdańska Kacpra Płażyńskiego.

Natomiast my jako chrześcijanie biblijni nie mamy i zapewne nigdy nie będziemy mieć swoich kandydatów. Możemy zaś a nawet musimy wybierać mniejsze zło. Jest ważne czy będzie nami rządził Hitler czy choćby taki Korwin Mikke.

Jeśli będziemy bierni, to nie minie kilka lat, kiedy transeksualiści będą uczyć nasze dzieci.

 

 

 

 

5 komentarze

Dodaj komentarz
 1. My Chrześcijanie mamy wybór bo jest #Ruch11Listopada w pełni chrześcijańska partia . My jesteśmy solą ziemi chrześcijanie jeżeli nie będzie nas w polityce to kto pokaże tym ludziom którzy teraz rządzą i tym którzy o władzę walczą jak ma wyglądać Boży porządek .

  1. 😀
   Ta proizraelska partia Chojeckiego, gdzie podczas programu Kowalski przeklina?

   1. Pastor Chojecki i pan Marian Kowalski są po rozwodzie.

 2. Szkoda że się w to mieszają…

 3. Hehhe. Miałem okazję poznać Pawła osobiście. Jest naprawdę bardzo konserwatywny (w dobrym biblijnym znaczeniu) i nie zgadza się na żadne ustępstwa. Chociaż nie we wszystkim się z Nim zgadzam, to Jego poznanie Słowa Bożego i przekazywanie go innym jest najbardziej zrozumiałe i poparte wersetami z Biblii. Zdecydowanie jest to bardzo aktywny pastor ?

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish