Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Proroczy Psalm 40 dowodem na przykładne życie Jezusa względem Prawa Ojca.

W Psalmie 40:7-9 Dawid mówi o Panu Jezusie: „Pragnę czynić wolę twoją, Boże mój, a zakon twój jest we wnętrzu moim”.

 

Taka postawa ma być wzorem dla ludu Bożego, a niestety nie jest.

Jezus to nie tylko miłość, ale cały Zakon (Prawo). Żeby ktoś kto nie rozumie biblii nie zarzucił po raz kolejny, że jakieś Prawo Mojżesza jest we wnętrzu Jezusa. Otóż napisane jest wyraźnie:

 

Boże mój, a zakon twój “

 

Co robił Pan Jezus oprócz okazywania miłości innym? Bo to zawiera jedno z dwu przykazań

 

Nauczycielu, które przykazanie jest największe? A On mu powiedział: Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. To jest największe i pierwsze przykazanie. A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się cały zakon i prorocy. (Ew. Mateusza 22:36-40, Biblia Warszawska)”

 

 

Pierwszym jednak jest kochanie Boga, ale nie wielbieniem. Jeśli nie to jak?

Posłuszeństwem i umiłowaniem Jego Prawa. Jezus nie jadł wieprza, świętował szabat i niechaj nikt nie mówi że niejedzenie wieprza było cieniem rzeczy przyszłych bo tylko wykaże swą ignorancję i nieuctwo biblijne.

 

W tym samym Psalmie również proroczo Dawid napisał:

 

“Nie chcesz ofiar krwawych i darów, Ale dałeś mi otwarte uszy; Nie żądasz całopalenia i ofiary zagrzesznej. ”

 

Już nie ważne są ofiary krwawe i z całopaleń co tyczyło się różnych świąt faktycznie wskazujących na Jezusa. To właśnie one były cieniem rzeczy przyszłych.

 

Ktoś powie, źle rozumując, że Jezus wypełnił Prawo po to byś Ty nie musiał. No to masz kolego, koleżanko, siostro bracie problem. Dawid też je wypełnił w tym toku rozumowania.

 

 

Psalm 1 mój ulubiony daje nam tak samo wzór postępowania:

 

“Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą bezbożnych Ani nie stoi na drodze grzeszników, Ani nie zasiada w gronie szyderców, (2) Lecz ma upodobanie w zakonie Pana I zakon jego rozważa dniem i nocą.

 

 

Jego Prawo rozważa dniem i nocą. Czy rozważa system ofiarniczy? Czy rozważa o myciu naczyń? Nie, rozważa o dekalogu, o szabacie, o odżywianiu, o tym z jakich bohaterów biblijnych mamy brać przykład i kiedy.

 

Apostołowie świętowali szabat, nie jedli wieprza, nie czcili obrazów, nie kłaniali się im, nie wchodzili w układ z Rzymem.

Odpoczynek w niedzielę jest utożsamianiem się z Rzymem tak samo jak święto tzw Bożego Narodzenia.

Na prawdę duża część chrześcijan robi to samo co Rzym.

 

Czy na prawdę ktoś jest w takim stanie duchowym aby uznać, że Dawid szanował zakon, Jezus szanował zakon, Paweł szanował zakon, a my nie musimy przestrzegać Prawa Bożego?

Jeśli Prawo Boże zostało włożone w jednej sekundzie w narodzonych na nowo to skąd tyle agresji w chrześcijanach? skąd obchodzenie Sol Invcitus? Skąd współpraca z Rzymem pastorów? Skąd rozwody? skąd cudzołóstwo, masturbacja, i w końcu:

 

skąd kilkaset osób uwalnianych co ok miesiąc w Krotoszynie? Gdzie jest zakon włożony w ich serca? Skąd w dziecku Bożym demon: nienawiści, goryczy? Skąd pycha wielu chrześcijan?

Przecież prawo mają włożone w serca?

Setki osób żyjących w grzechach z Prawem włożonym w serca.

 

Niestety nie jest to tak jak Wam głoszą zwodziciele. Stąd tylu ludzi żyje w grzechach. Bycie chrześcijaninem to proces do końca życia polegający na poznawaniu Prawa Bożego i codziennym uświęcaniu i odchodzeniu od tego zgniłego świata!

 

Jak myślicie, czy stosowanie się do Prawa Bożego podoba się demonom czy nie?

 

Pytanie retoryczne.

 

Przypominam przy tym, że Jezus wymienił dwa Prawa: kochania Boga przez przestrzeganie Jego Prawa i miłość do ludzi.

 

Miłość do ludzi to jedno, a szacunek do Prawa Boga to dwa.

Muszą być te dwa przykazania w życiu każdego chrześcijanina wypełniane. Choć z obserwacji wiem, że Ci, którzy wypełniają tylko przykazanie miłości, bardzo często jej nie mają, tak jak często adwentyści wypełniając tylko przykazanie miłości Boga mają zatwardziałe serca wobec bliźnich.

 

Ja wiem, że fajniej by dla wielu było, gdybym umieścił jakiś cukierkowy mem z cytatem biblijnym, a wtedy byłoby dziesiątki polubień na fejsie. Ludzie by pisali “amen”, “amen”, “amen bracie”. Aale ja nie robię tego dla polubień. Idę pod prąd, bo już kiedyś szedłem ze ściekiem tego świata.

 

________________

 

Osobom mogącym mnie wesprzeć podaję nr konta:

 

Nazwa odbiorcy: Piotr

Tytuł: “Bezinteresowna DAROWIZNA  dla właściciela strony detektywprawdy.pl”

Nest bank

71 1870 1045 2078 1028 6259 0001

 

 

 

PAYPAL
 

 
Z góry serdecznie dziękuję w imię Jezusa Chrystusa.

 

 

 

 

 

 

 

Updated: 20 sierpnia 2018 — 13:26

6 komentarzy

Add a Comment
  1. Izajasz 9;6
    “Wielkie będzie Jego panowanie w pokoju bez granic na tronie Dawida i nad Jego królestwem, które On utwierdzi i umocni PRAWEM i sprawiedliwością,  odtąd i na wieki. Zazdrosna miłość Pana Zastępów tego dokona.”

    Izajasz 16;5
    “Utrwalony będzie tron w łaskawości, i dzięki wierności zasiądzie na nim pod namiotem Dawida sędzia  troskliwy o PRAWO i dbały o sprawiedliwość!”

  2. Dziękuję,bardzo dobry tekst 🙂

  3. Bardzo dobry tekst .Mam też pytanie .Czy wpłata na poprzednich zasadach (mbank chyba z tego co pamiętam) dotrze na Twoje konto Detektywa Prawdy.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: