Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Dlaczego dostaliśmy baty od Kolumbii?

Na wstępie zaznaczę, iż tekst ten jest PRÓBĄ  wyjaśnienia korelacji między tragicznym poziomem polskiej piłki nożnej, a wiarą.

Nie mam dużej wiedzy o polskiej piłce i piłkarzach, sposobie trenowania i pieniądzach jakie przeznaczane są na kluby w Polsce, w Europie i na innych kontynentach. Jestem w tym słaby, ale liczę na pomoc w tych tematach.

 

Jednak tak jak pierwszy w Polsce podjąłem się napisania tekstu o zależności między oddaniem się królowej Niebios, a utratą władzy, potęgi i przede wszystkim błogosławieństw Bożych, tak teraz podejmuje się poniższej zależności.

Polska piłka nożna jest jak gospodarka i polityka. Oczywiście nie jest to tak, że polscy politycy są tylko “be”, a np w Kolumbii czy Czechach “ok”.

Niemniej jednak pewne zależności są. Sprawdziłem to dzisiaj. Punktem wyjścia była następująca teza: kraje osiągające sukcesy w piłce nożnej, to kraje bogate, które łożą wielkie pieniądze na dobre zaplecze piłkarzy. Jednak teza ta została obalona wnet, kiedy przypomniałem sobie o Ameryce Południowej. Brazylia, Argentyna, Kolumbia.

 

Nie są to kraje zbyt bogate, ale jak widać poziom ich piłki jest wysoki, a polscy piłkarze po za Lewandowskim mogą im co najwyżej przynosić ręczniki po meczu.

Dlaczego tak się dzieje, że Polska przegrywa z Kolumbią tak sromotnie? Oba kraje mają mniej więcej po tyle samo mieszkańców , czyli jest z czego wybierać. Zwłaszcza, że w dominującym polskim sportem jest właśnie football..

Moja teza jest następująca: światło ewangelii buduje dobre wartości, które pomagają w sukcesie. Żeby to bardziej uzmysłowić, wyobraźcie sobie taką oto sytuację: mieszkacie na ulicy gdzie 50% ludzi to ewangelicy, a reszta to katolicy i ateiści. Czy kultura ewangelików nie będzie rzutować na pozostałych? Czy zadbane ogródki, pracowitość, uczciwość nie będą miały znaczenia w tej mini kulturze? Oczywiście, że będą miały znaczenie.

Ta kultura jest w moim, naszym rozumieniu światłem Chrystusa. Nie mówię tu o świętości piłkarzy, ale o mentalności narodowej. Wszyscy pamiętamy jak komunizm wpłynął na Polaków: słynne czy się śpi, czy leży dwa patole się należy. Wiele świąt i okazji do picia wódki, goździki i rajstopy na Dzień Kobiet.  Chcę przez to wykazać, że systemy religijno-społeczny ma znaczenie.

Jakie kraje wiodą prym w piłce nożnej? Anglia, Niemcy, Francja, Hiszpania. Z wyjątkiem tej ostatniej na wszystkie te kraje miał wpływ protestantyzm.

Kolumbia juz cztery lata temu zajęła 5 miejsce w MŚ.

Popatrzmy na procent protestantyzmu w religiach Ameryki Południowej:

 

Brazylia: 25%

Kolumbia: 14%

Argentyna: 14%

 

W 2010 podczas Mundialu  7 miejsce zajął Paragwaj: 7% protestantów.

 

W Polsce jest to ok 2% z czego jeszcze nie wiadomo ile zborów wpaja niebiblijne wartości, NP ZBAWIENIE Z ŁASKI BEZ WZGLĘDU NA TO CO ROBISZ…

Piłka nożna jest bożkiem, ale kultura danego kraju, miasta ma wpływ na aspiracje, motywacje i kulturę jednostki. Jak myślicie, tak w skali mikro, jeśli w 4 pietrowym bloku będą mieszkali tylko ludzie z nizin społecznych, a kilka z tego bloku będzie chciało dobrze czynić, to kto kogo zdominuje?

 

Katolicyzm to bylejakość, to hipokryzja, roszczeniowość.

 

Swoją drogą jakie to smutne było patrzeć jak błyszczą nasi w reklamach. Pycha idzie przed upadkiem…

Nie tylko piłkarze. Boniek reklamujący fatalnej jakości pseudo piwo jakim jest Tyskie. Jakie piwo taka piłka. Myślę, że żaden Niemiec nie reklamowałby takiego produktu.

 

 

Te baty należały się Polakom i tym wszystkim pijanym kibicom. Niewielu zrozumiało to, o czym pisze i mam tu na myśli tych spoza bloga, którzy żyją tylko piłką. Zero myślenia w kategoriach przyczynowo skutkowych. Polska poniżona i dobrze, bo to obnaża nasze rządy, ten cały PZPN i gospodarkę ale przede wszystkim mentalność, bo zbliżają się kolejne wybory i polskie społeczeństwo bez kompasu jakim jest biblia ponownie wybierze nepotów, bezbożników i osoby sprzedajne bez wartości.

Nigdy nie narzekajcie na partie, gdyż one sa lustrzanym odbiciem polskiego społeczeństwa. Katolickiego społeczeństwa……

 

Uwaga: nie twierdzę, że wszyscy zwycięzcy w piłce nożnej są ludźmi Boga. Nie, wiem, że nie są, ale twierdzę, że protestantyzm ogolnie rozumiany ma duży wpływ na mentalność, a więc na błogosławieństwa i sukces. Od tysięcy lat Bóg wspiera podobne zasady bez względu na wiarę: pracowitość, samodyscyplina, skromnośc, pokora i uczciwość.

 

 

Zapraszam do dyskusji i obalenia moich tez.

Mistrzowskie ceny w niemistrzowskich wynikach na boisku.

Błaszczykowski i ..niezdrowe chipsy:

 

 

 

Updated: 25 czerwca 2018 — 12:09

20 komentarzy

Add a Comment
 1. Karol "Szulwik" Szulawiak

  Reprezentacja Polski ma lepszy bilans tylko od dwóch drużyn. Od Arabii Saudyjskiej i Panamy. Lepsze wyniki mają takie kraje jak Egipt, Iran, Maroko, Peru, Kostaryka, Korea Południowa, Tunezja, czy Senegal…

 2. Krzysztof,żołnierz

  Dziwny jest hymn Kolumbii ale to ludzie bardziej wierzący niż my
  Straszna noc zakończyła wzniosłą wolność
  zrzuca zorza jego niezwyciężonego światła.
  Cała ludzkość, między łańcuchami, jęczy,
  rozumie słowa tego, który umarł na krzyżu.

 3. Oglądałam na zywo. Zamiast krzyczeć Polska to blogoslawilam i ogłaszalam iz Bog gra przed nimi (jak szedl przed Israelem), walczy przed wrogiem, prosiłam o mądrość dla pilkarzy . Niestety wynik 3-0 dla Kolumbii. Nie zniechęcilam sie gdyż Bog na pewno chcial przez to pokazać Jego stanowisko. Najprawdopodobniej byl silny opor duchowy, ktory hamowal zanoszone prosby. Niestety jak Piotr dziś napisał była pycha, w przerwie reklamy z Glikiem (rexona spray- pachu-węzły chlonne, moze zaistniec nowotwór), Lewandowskim. Reklama duzych koncernow McDonald’s, pepsi, lay’s, visa card, piwa Tyskie, Zywiec, Zubr, podprogi Kobiety Mafii, z kobietami bandytkami…Corka 6lat krzyczała widząc większość złych obrazów, ma wrażliwość dziewczęca, musiałam ja przytulić i obrócić tyłem do Obrazu Bestii. Dla mnie byl to mecz wiary, “kibicowalam” modląc się, po porazce pytalam Boga. Moze ten wynajęty szaman do przeklinania o czym Piotrze wrzuciles post mial m.in. swoj udzial….

  1. Myślę, że to wszystko jakos się zazębia. Ewangelia, ekonomia, korporacjonizm, kult sukcesu.
   Tj cały Babilon. Takie modlitwy o zwycięstow nie mają w tej sytuacji sensu, kiedy Ci piłkarze ani nie mają pokory a i dla Boga mogą być w tej sytuacji nawet obrzydliwe.

   1. No tak,bo na sdzkolenie infrastrukture itp.maja wplyw pieniadze

   2. Pokoju nie miałam jak się modliłam… Miałam werset wszystko jest możliwe dla wierzącego, przecenilam realia spirali Babilonu i niestety zakłamanie tego sportu i graczy… Przepraszam Boga jesli czul sie urażony moim wołaniem w tej sprawie…

 4. Piłkarze, trener totalnie zawiedli.

  Komercja zabija sport.

  1. Nie da się nie zauważyć, że jedno i drugie ma wpływ na siebie…

 5. w Polsce roszczeniowość? owszem ale do bzdur do małych rzeczy do bliźniego o byle co a bardzo mało walki roszczeniowosci do istotnych spraw np stan dróg ,bzdurne przepisy ,nadmiar biurokracji ,podatki(np duży Zus).Odkąd pamiętam byłem przeciwny partiom wywodzącym sie z solidarności i to podtrzymuje.Co do poprzedniego systemu ,co by nie mówić była walka ,zdobywanie medali wysokie pozycje piłkarzy polskich w świecie bo wpierw była idea zdobycia czegoś dla kraju a obecnie wpierw kasa potem ewentualnie inne cele.

 6. kiedy padł drugi gol to dokładnie o tym samym pomyślałem…
  że niestety ale jak kraj wierzy w “matkę boską” to ma to na co zasługuje.
  Ja wierzę w Jezusa, ale ostatnio jestem bardzo zagubiony, bez rodziny, bez dzieci przy mnie… popijam piwo od czasu do czasu, do kolegi poszedłem obejrzeć mecz z jednym piwem na nas dwóch (On już był po kilku) i …
  pierwszy gol padł w momencie kiedy otworzyłem butelkę i odlałem sobie szklankę piwa, podałem koledze butelkę i padł gol tak, że obaj nie widzieliśmy na bieżąco tylko w powtórce ;p
  Trochę poczułem się tak jakby to przeze mnie padł gol, że błądze…
  i w sumie nadal czuję że się pogubiłem, nie potrafię sobie poradzić z niektórymi rzeczami – najbardziej chyba z samotnością.
  Dziękuję, że chociaż tutaj mogę napisać coś szczerze ;]

  1. Karol "Szulwik" Szulawiak

   Krzysztof, skąd jesteś?

  2. Krzysztofie nie poddawaj się i walcz! Nigdy nie jesteś sam gdy żyjesz w Chrystusie Panu. 🙂

 7. Nie wiem, czy Pan Administrator opublikuje mój komentarz, bo nie na temat, ale jeśli tak

  Pokornie proszę Każdego, kto czyta mój komentarz, o modlitwę za mnie (dołączy do mojej modlitwy) “Ojcze Nasz”. Nie mam gdzie prosić o pomoc. A cierpię… Mam zemsty demoniczne. Nie wiem, co jest grane. Proszę pomódlcie się ze mną o światło Ducha Św dla mnie, żebym odkrył jaka jest przyczyna…

  Dziękuję i niech każdemu z Was Bóg błogosławi.

  1. Niech ci błogosławi Pan i niechaj cię strzeże;
   Niech rozjaśni Pan oblicze swoje nad tobą i niech ci miłościw będzie;
   Niech obróci Pan twarz swoją ku tobie i niech ci da pokój.

   4 Mojż.6.24

  2. Krzysztof,żołnierz

   Motyka 301 niech Bóg Ojciec ci błogosławi i pomoże we wszystkim niech tak się stanie w imieniu Jezusa Chrystusa.Motyka nie ustawaj w modlitwach,a ja też poproszę byś dostał zrozumienie tego co się dzieje wokół ciebie.

   Krzysztof G tutaj zawsze możesz szczerze pisać,i mówić co ci na sercu leży jak trzeba to także i modlitwą ci po możemy pozdrawiam.

   1. Dziękuje. Ja mam przechlapane. Wpadłem w takie bagno, że czeka mnie albo tragedia albo wyciągnięcie z tonięcia.

    Gdy idę do tych osób, które w kościele mają mi pomóc to okazuje się, że otwierając się tylko biorą mnie za wariata.

 8. Nie zgadzam się. Oni po prostu dostają pieniądze za celowe przegrywanie. I tyle.

  1. Otoz to! Nie od dzis wiadomo, ze w PZPN rzadzi polityka i kolesiostwo. Przeciez czesc meczy jest juz sprzedana przed rozpoczeciem mistrzostw. Nie na darmo w Mundial inwestowane sa ogromne pieniadze, aby ci, ktorzy wylozyli miliony (tzn. bogate kraje czy UFA) mogli zarobic z nawiazka. Sport sportem, ale w mistrzostwach chodzi o biznes i zapanowanie nad umyslami (ciemnych) mas, stad te bajki o wspanialej rywalizacji sportowej w promowane we wszechobecnej reklamie. To czysta propaganda. Antyczni wodzowie Rzymu znali ten mechanizm manipulacji, mawiano: Chleba i igrzysk! Dziwi mnie, ze ludzie zyjacy swiatem sa tacy naiwni. A podobno to my chrzescijanie jestesmy ignoratami i zyjemy w oderwaniu od rzeczywistosci.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: