Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Gdzie chodził Jezus?

https://www.youtube.com/watch?v=tNSfi4dH9fQ&feature=share

Zaktualizowane: 8 czerwca 2018 - 22:32

4 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Mam pytanie. Do kogo odnosi się ten fragment Pięsni na Pieśniami?
  Podziwiają ją dziewczęta i zwą ją szczęśliwą, królowe i nałożnice ją wysławiają: 10 «Kimże jest ta, która świeci z wysoka5 jak zorza, piękna jak księżyc, jaśniejąca jak słońce, groźna jak zbrojne zastępy?»
  Kościół twierdzi,że chodzi o Maryję,no w końcu powiedziała,że wszystkie pokolenia będą ją zwać błogosławioną (szczęśliwą). A jak jest? Serio,proszę o pomoc

  1. Ja też bym chciała wiedzieć…

  2. Pieśń nad Pieśniami, zresztą jak całe Pismo Święte jako kobietę przedstawia zgromadzenie wybranych (potocznie i trochę niepoprawnie zwane Kościołem) 🙂
   Wstęp do tej Księgi w Nowej Biblii Gdańskiej rozpoczynają między innymi takie słowa: “Pieśń nad pieśniami opisuje stosunek Boga do Israela jako relację męża, narzeczonej i w końcu żony. Oblubieńcem jest w niej Jezus, zaś Oblubienicą – Ciało Pana Jezusa Chrystusa (najprawdopodobniej nowe pokolenie Judy, składające się z wierzących Żydów i byłych pogan, włączonych do Israela; patrz: Psalm 45; Objawienie 19)”

   Co do upatrywania w tym Maryi, to Szatan przybiera postać Maryi z wielu powodów:
   1) Ktoś kto budzi zaufanie (często więc podszywa się pod np. zmarłych członków rodziny)
   2) Kobieta niestety nie jest kojarzona z szatanem, a wiec objawienia kobiety w umysłach większości ludzi wykluczają związek szatana, tak jak by miał on jakąś ludzką płeć.
   3) I wreszcie właśnie ta alegoria. Zgromadzenie Boże jest w Biblii symbolizowane jako kobieta (oczywiście jest też kobieta nierządna z Objawienia, która również symbolizuje odstępcze zgromadzenie) Ale szatan podpina się z łatwością pod tą SYMBOLICZNĄ kobietę, starając się przekonać ludzi (całkiem skutecznie), że chodzi tu o zmarłą i czekającą na zmartwychwstanie Maryję pod postacią której się ukazuje.

 2. Kobieta w świetle Biblii jest symbolem ludu Bożego. Wybranką, Oblubienicą Chrystusa, a Chrystus jest jej oblubieńcem. Na przykładzie miłości mężczyzny do kobiety i odwrotnie, Bóg pokazuje, jak kocha swój wybrany lud, a my jak powinniśmy kochać Boga. Możliwe, że w poemacie tym opisana jest miłość króla Salomona do pięknej Szunamitki lub Sulamitki Abiszag, która pielęgnowała w starości króla Dawida, a o którą poprosił za żonę syn Dawida Adoniasz. Oczywiście jest to tylko przypuszczenie. Prośba ta kosztowała Adoniasza śmiercią (1 Księga Królewska 2:12-25). Salomon uznał to za zamach na swoją osobę.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish