Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Kościoły chrześcijańskie Zamykają Bazylikę Grobu Pańskiego w proteście przeciwko podatkom Izraela.

 

Jest to bardzo ważna wiadomość apokaliptyczna.

 

W bezprecedensowym geście od czasu założenia państwa Izrael 70 lat temu, kościoły chrześcijańskie obecne w Jerozolimie nakazały w tę niedzielę  zamknięcie Bazyliki Grobu Świętego.

 

Zamknięcie najświętszego miejsca dla chrześcijaństwa w Świętym Mieście powstaje w wyniku protestu w postaci polityki wywłaszczenia dóbr religijnych ogłoszonej przez rząd izraelski oraz pretensji do rady miejskiej Jersolimitano, aby zbierała lokalne podatki od Kościołów, od tych, którzy zostali zwolnieni od niepamiętnych czasów, gdy miasto było pod opieką Imperium Osmańskiego.

Główni przywódcy kościołów chrześcijańskich, z greckokatolickim patriarchą i opiekunem franciszkańskim na czele, pojawili się w południe na esplanadzie bazyliki, aby ogłosić ją za pomocą komunikatu zamknięcia Świętego Grobu “do czasu sporu z władzami izraelskimi.” Szefowie kościołów z wielką troską systematycznie prowadzą kampanię przeciwko wspólnocie chrześcijańskiej w Ziemi Świętej, w rażącym naruszeniu istniejącego status quo “, powiedział tekst podpisany przez hierarchię religijną w Jerozolimie.

 

Izraelska policja natychmiast nakazała ewakuację pielgrzymów, którzy byli wewnątrz świątyni “ze względów bezpieczeństwa”. Siły bezpieczeństwa odgrodziły dostęp do bazyliki w chrześcijańskiej dzielnicy Starego Miasta, która tworzy wschodnią Jerozolimę, okupowaną i anektowaną przez Izrael po wojnie sześciodniowej w 1967 roku. Oszołomienie i niewiara były tym, co pielgrzymi, którzy byli w Kościele Świętego Grobu w Jerozolimie, czuli w tę niedzielę, kiedy izraelska policja weszła na sakralne stanowisko, aby go ewakuować. “Przyszli i powiedzieli, że musimy odejść, ponieważ dla bezpieczeństwa Izrael kazał wszystkim wyjść, byli bardzo niegrzeczni, brzydko być tak rzuconym”, powiedział Martín Piedra Buena, argentyński katolicki pielgrzym, który spędził dwie godziny wraz ze swoją rodziną w kolejce do kościoła, aby odwiedzić grób, gdzie zgodnie z tradycją chrześcijańską pochowano resztki Jezusa Chrystusa.

 

Kilka minut później widzieliśmy, jak przedstawiciele rodzin muzułmańskich odpowiedzialnych za pilnowanie klucza bazyliki przeprowadzali rytuał zamykania dużych bramek wejściowych na miejsce.

Mocno zareagowano  na nową politykę, ogłoszoną przez burmistrza Jerozolimy, Nira Barkata, aby rozpocząć pobieranie podatków od nieruchomości różnych kościołów w świętym mieście. “Gmina jerozolimska wysłała serię skandalicznych zawiadomień, nakazów zajęcia majątku kościelnego i kont bankowych jako środka karnego za rzekome zadłużenie miejskie”, wyjaśnił grecki patriarcha Jerozolimy, Teofil III, tuż przed południem przed wejściem do Grobu Świętego.

W tekście główne wyznania religijne odpowiedzialne za święte miejsca chrześcijańskie oskarżają Izrael o “łamanie istniejących porozumień i zobowiązań międzynarodowych w celu zagwarantowania praw i przywilejów kościołów w tym, co wydaje się być próbą podkopania chrześcijańskiej obecności w Jerozolimie.”

Zamknięcie nastąpiło w tym samym dniu, w którym rząd izraelski zaplanował debatę nad kontrowersyjnym projektem, który pozwoliłby państwu na wywłaszczenie gruntów przekazanych lub sprzedanych w ostatnich latach przez różne kościoły prywatnym podmiotom.

Inicjatywa, która zagroziła dodaniem większej ilości drewna opałowego do rozpalania istniejących sporów majątkowych na Starym Mieście, została ostatecznie odroczona przez komisję prawodawczą Gabinetu. Za długi burmistrza Jerozolimy wynosi 650 milionów Szekli (około 155 milionów euro). “Czy ma sens, że sklepy, hotele i firmy nie płacą za Arnoa (podatek podobny do IBI), ponieważ należysz do kościołów?”, Napisał na swoim koncie na Twitterze Nir Barkat. Przedstawiciele głównych wyznań religijnych bronią się przed oskarżeniami, upewniając się, że status quo musi być szanowany, a dzięki temu otrzymujesz pieniądze na utrzymanie  szkół i dzieł, które są korzystne dla najbardziej pokrzywdzonych na Ziemi Świętej. “Zostały nam zablokowane  kilka kont bankowych i  Greckiego Patriarchatu Prawosławnego, który chce udusić kościoły, ponieważ jesteśmy odpowiedzialni za utrzymywanie chrześcijańskiej obecności w Jerozolimie”, zabezpieczywszy się przed źródłami anonimowości bliskimi opiece nad Ziemią Świętą. Zakonnicy zapewniają, że Święty Grobowiec pozostanie zamknięty, dopóki Izrael nie zaprzestanie starań o pobieranie podatków i wywłaszczanie jego własności.

 

 

Nad Bazyliką Grobu Pańskiego czuwają trzy religie wywodzące się z kościoła Rzymu: Franciszkanie (reprezentanci KRK), Prawosławie i Apostolski Kościół Ormiański.

 

Bazylika  jest najważniejszą świątynią chrześcijańską położoną w Dzielnicy Chrześcijańskiej na Starym Mieście Jerozolimy, w domniemanym miejscu męki, ukrzyżowania, złożenia do grobu i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa

 

Figury na szachownicy apokalipsy są ustawiane. Może jeszcze przy tej okazji dodam, iz 14 maja USA oficjalnie przeniesie swą ambasadę do Jerozolimy.

Myślę, że każdy tydzień będzie już tylko interesujący w nowe wydarzenia czasów końca.

 

 

Updated: 26 lutego 2018 — 16:15

4 komentarze

Add a Comment
 1. Nie na temat.

  Zauważyłem, że na kanale Tajemny Plan (yt) pan Błaszkiewicz uprawia ciekawą (intelektualnie) teologię. W ostatnich nagraniach dotyczących Ewangelii o Królestwie zamieścił ciąg następujących tez:

  * człowiek zostaje trwale zbawiony w momencie przyjęcia Pana do swojego życia (oczywiście podkreśla, że nie nie chodzi tutaj o tzw. modlitwę grzesznika);
  * taki człowiek może żyć cieleśnie i nie wydać owocu ale i tak pozostaje zbawiony;
  * trafiając przed Trybunał Chrystusowy taki człowiek nie otrzymuje nagrody ale zostaje zbawiony jakby przez ogień;
  * taki człowiek nie staje się obywatelem Królestwa. Na czas 1000 letniego Królestwa zostaje wrzucony w ciemności zewnętrzne gdzie jest płacz i zgrzytanie zębów;
  * po minięciu 1000 letniego Królestwa taki zbawiony może wyjść z ciemności zewnętrznych i znaleźć odpocznienie w Świętym Mieście…

  No tak tylko problem polega na tym, że (jak dla mnie) w oparciu o mocne poszlaki można udowodnić, że “ciemności zewnętrzne gdzie będzie płacz i zgrzytanie zębów” oraz “jezioro ognia gdzie będzie płacz i zgrzytanie zębów” to są …. te same miejsca (!) więc jakim cudem taki “zbawiony” mógłby wyjść z ciemności zewnętrznych.

  Dedukcja pana Błaszkiewicza polega na tym, że wg. niego jezioro ogniste to będzie literalny ogień a skoro ogień to będzie tam światło. Skoro światło to nie ciemność a więc ciemności zewnętrzne a jezioro ognia to zupełnie odmienne miejsca.

  1. ów były jezuita jest bardzo wykształconym teologiem i w związku z tym nalezy równiez mieć przynajmniej dobre podstawy żeby móc go ocenić lub przejrzeć.
   Z tego co pamiętam mówil o nieważności Prawa Boga

 2. Owszem podstawy podstawami ale twierdzenie, że ciemności zewnętrzne a jezioro ognia to są zupełnie dwa inne miejsca jest jak dla mnie absurdalne.

  Cały NT zawiera w sobie dziesiątki ostrzeżeń skierowanych do… no właśnie do kogo ?. Do wierzących w Pana, do naśladujących Pana, do kroczących drogą Pana i do trwających w Panu.

  Każda przypowieść zawiera w sobie mocne ostrzeżenie, że jeśli człowiek nie będzie posłuszny, nie będzie trwał w Panu to… odpadnie (ekstremalna możliwość to podeptanie łaski, krzyża przez człowieka) i pójdzie w jezioro ognia ew. ciemności zewnętrzne

  Przypowieść o 10 pannach. Wg. pana Błaszkiewicza 10 panien jest zbawionych ale tylko 5 z nich czuwało i w związku z tym przejdą do 1000 letniego Królestwa. Pozostałe 5 zostaną wrzucone w ciemności ale gdy Królestwo Pana zakończy się będą mogły wyjść z ciemności (ciekawe co tam robiły). Absurd.

  Przypowieść o krzewie winnym. Pan jest krzewem winnym, wierzący jest latoroślą. Jeśli latorośl trwa w Panu wówczas wyda owoc. Jeśli nie trwa wówczas usycha, zostaje odcięta i wrzucona gdzie ?. W ogień.

  Podobnie mamy w przypowieści o talentach. Człowiek, który nie pomnożył talentów został wyrzucony gdzie ?. W ciemności, gdzie jest co ?. Płacz i zgrzytanie zębów. Identycznie mamy w przypowieści o uczestniku wesela, który nie miał odpowiedniej szaty.

  Kolejna ważna przypowieść. O złym słudze któremu pan darował dług. Ten nie chciał darować długu swojemu dłużnikowi więc jego pan przywrócił mu dług (myślę, że tutaj pokazane jest jak bardzo Bóg wręcz wymaga od nas przebaczenia bliźniemu).

  Cały NT to zbiór bardzo ważnych ostrzeżeń skierowanych do wierzących o możliwości zatwardzenia serca (np. uporczywe trwanie w grzechu),odpadnięcia od łaski (krzew winny) czego konsekwencją będzie jezioro ognia/ciemności zewnętrzne.

  Nie przekonuje mnie taka teologia w wydaniu Pana Błaszkiewicza.

 3. Faktycznie, dzieje się coraz dziwniej…

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: