Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Powrót do przeszłości.

Zanim napiszę o powrocie. Blog powstał w roku 2012. Wtedy to porzucając politykę zauważyłem, że w żadnym polityku nie ma nadziei. Jedynym skutecznym politykiem Jest Bóg Ojciec. Jednakże na początku skupiałem się na czymś co nie zmieniało ani mnie ani innych – na spiskach. W roku 2015 nastąpiła we mnie przemiana. Była to druga przemiana. Zapragnąłem chrztu wodnego. Samemu bez nacisku czy jakiejkolwiek presji zboru czy

innych osób doszedłem do kilku zasad wiary.

Między innymi: Jezus jest Bogiem, Prawo Boże jest nadal aktualne wbrew pokrętnym opiniom co niektórych zborów opierających się tylko na łasce. Skutek takich nauczań jest następujący: masa ofiar duchowych z fatalnymi owocami ducha.

 

Trzeci mój etap wzrostu rozpoczął się w listopadzie i wiąże się on z chrztem Duchem Świętym. Tak się akurat złożyło, że jeszcze kilka osób z tego bloga go otrzymały niezależnie ode mnie.

Prawdę pisząc to od początku razem wzrastamy. Nie jestem żadnym pastorem, choć mógłbym ze względu na wiedzę się nim nazywać. Jednak jak to stale powtarzam do czego sam osobiście doszedłem: wiedza nie zbawia.

Obecnie staram się poznawać jeszcze bardziej Jezusa i zbiegło się to z wieloma jakby “przypadkowymi” wydarzeniami. A to doświadczenie osobiste, a to zacząłem czytać książkę Sednem jest Jezus, a to otrzymałem od siostry w wierze książkę o tejże samej tematyce.

Niestety, ale w internecie jest bardzo mało publikacji na ten temat, a zbory uczą  TEOLOGII. W skutek tego jest nie tylko wiele ofiar duchowych ale wielu nienarodoznych na nowo pastorów.

 

 

W grudniu po rozczarowaniu, a nawet zbulwersowaniu części osób reklamami i płatnym dostępem wpadłem na pewien pomysł, który co prawda nie wypalił mi, ale charakterem przypominałby to, co był wcześniej.  Obiecałem wtedy powrót do przeszłości.

Pojawiły się komentarze również krytykujące nowy design jakoby był nieczytelny.

Tak więc wracam do poprzedniego wyglądu i kasuje reklamy google i płatny dostęp do treści.

 

Jednakże zawsze jest coś za coś.

Osoby, które negowały płatny dostęp i reklamy będą teraz mogły się wykazać pomocą w innym rozwiązaniu, a jest nim wsparcie finansowe. Tak działa wielu blogerów i Vlogerów.

Teraz od Was zależeć będzie czy nadal będę pisał czy nie. J. To od Was będzie zależeć czy blog będzie funkcjonował nadal, a właściwie od woli Bożej objawiającej sie we wsparciu. To co istotne, to nie tylko wsparcie finansowe ale regularność.

Blog ma charakter uświadamiający. Ja nie ewangelizuje zewangelizowanych jak zbory, ale pokazuje ludziom tkwiącym w tym świecie, że nie ma trzeciej drogi.

 

 

Blog dzięki temu jest pozbawiony reklam i naciskowi różnych grup, a jego autor może poświęcić się chrześcijańskiej działalności edukacyjnej, bo taki charakter ma właśnie blog.

 

Po za tym serwer puchnie. Przy okazji dziękuję kilki informatykom, którzy w komentarzach, których nie chcieli abym publikował doradzili mi jak zoptymalizować stronę.

Jednakże tak czy owak serwer puchnie i mam już najdroższą z możliwych opcję płatności za miesiąc.

 

 

.

Każdy zbór pobiera datki, a  “kazanie” jest tylko raz w tygodniu.

 

 

Swoją pracę traktowałem jako duchową walkę z siłami ciemności zgodnie z Efezjan:

 

„Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich.

 

 

Nie walczę z ludźmi. Ludziom chcę pomóc poprzez ujawnianie prawdy gdyż:

 

“Poznacie prawdę, a prawda Was wyzwoli”

 

Mam nadzieję, że moja misja na blogu pomaga Wam bardziej rozumieć  Boga oraz system na Ziemi, który jest przeciwny Bogu.

 

______________________________________

Z uwagi na bezpieczeństwo, nie będę publikował danych osobowych od darczyńców.

 

 

Jeśli chcesz mnie wspomóc, to podaję dane do przelewu:

 

Nazwa odbiorcy: Piotr

Tytuł: Bezinteresowna DAROWIZNA  dla właściciela strony detektywprawdy.pl

Nest bank

71 1870 1045 2078 1028 6259 0001

 

 

 

PAYPAL
 

 

Z góry serdecznie dziękuję w imię Jezusa Chrystusa i Jemu to pozostawiając czy blog nadal będzie istniał.

 

 

 

 

 

 

Updated: 21 czerwca 2018 — 09:56

17 komentarzy

Add a Comment
 1. Dariusz i Kasia z Niemiec

  Wsparcie dla Piotrka to nie tylko pomoc w prowadzeniu bloga ale również przestrzeganie prawa Bożego. Paweł powiedział w 1 liście do Koryntian

  A co do składki na świętych, to i wy czyńcie tak, jak zarządziłem w zborach Galacji.
  16:2
  Pierwszego dnia w tygodniu niech każdy z was odkłada u siebie i przechowuje to, co może zaoszczędzić, żeby składki wnoszono nie dopiero wtedy, kiedy ja przyjdę.
  16:3
  A gdy przyjdę, poślę z listami tych, których uznacie za godnych, aby odnieśli wasz dar do Jerozolimy;

  Oraz w 2 Liście do Koryntian .

  A powiadam: Kto sieje skąpo, skąpo też żąć będzie, a kto sieje obficie, obficie też żąć będzie.
  9:7
  Każdy, tak jak sobie postanowił w sercu, nie z żalem albo z przymusu; gdyż ochotnego dawcę Bóg miłuje

  Zachęcam razem z Żoną do pomocy Piotrowi w Imieniu naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa 🙂

 2. Reklamy. Płatny dostęp – dla mnie nie stanowi to żadnego problemu ale przyznaje, że stara szata graficzna jest bardziej wizualnie przystępna i czytelna.

  1. Tobie akurat nie i Chwała Bogu. Ale było kilka osób, które mnie nawet za to zwyzywały 😀

   ps
   Jak masz na imię?

 3. Prawdę mówiąc im prościej tym lepiej, w końcu mamy odróżniać się od świata nie tylko treścią ale i formą 🙂
  Tak jest faktycznie przejrzyściej również według mnie.

 4. Mnie również bardziej odpowiadała stara szata graficzna, ale właściwie najważniejsze jest, że nadal będzie można rozwijać się duchowo dzięki Adminowi tego bloga.
  Spośród wielu innych blogów wybrałem właśnie ten ze względu na prowadzącego, który według mnie doskonale rozumie Słowo Boże i pomaga nam je interpretować, ale nie dla samej interpretacji, ale do uświęcania się 🙂

  1. Otóż to… Poza tym mamy tu do czynienia z pewną kulturą dyskusji a nieczęsto się to obecnie spotyka…

 5. Dla mnie także stary układ strony pasuje dużo bardziej. W nowym układzie może i nowoczesnym, się jakoś gubiłem. Co do reklam to jeśli masz z tego przychód to dlaczego nie. Płatnego dostępu wprawdzie nie krytykowałem, jednak myślę że to dobra decyzja “co łaska” choć z drugiej strony pewnie z tej tematyki ciężko będzie wyżyć ….

 6. Widocznie umknał ci moj koment gdyż nie został opublikowany, a wydaje mi sie że pomysł jest wart rozważenia i poddania pod dyskusje. Prawdopodobnie znalazły by sie osoby chętne odciażyć cie z interpretacji rzeczywistości w oparciu o pismo i prowadzenie strony ( zaufane persony poznane na zjazdach czy też sprawdzone, wypróbowane na stronie Detektywa Prawdy ) dzięki czemu mógł byś odpoczać od żmudnego, męczacego prowadzenia strony a znalazł czas na podjęcie zwykłej pracy zarobkowej 🙂 wilk syty i owca cała 🙂 jedyne to kwestia techniczna tzn. wszelkie arty winny podlegać pod twoja akceptacje przed publikacja a jeżeli wspólny Duch nam przyświeca to nie powinno chyba być z tym większych problemów.

  1. nie Pomidor nie umknął. 🙂
   Po prostu nie publikuje komentarzy, gdzie ktos organizuje mi zycie 🙂
   ale…. Blog jest przypisany do osoby a więc ma swój charakter.
   Nie da się np zrobić strony Korwin Mikke ktorą prowadziliby fani Korwina. To już nie będzie strona Korwina tak jak i w przypadku innych jak Michalkiewicza czy nawet negatywnych przykładów jak Kuba Wojewódzki.

 7. Ucieszyło mnie, że zostajemy przy starej szacie, jest bardzo czytelna i przyjazna.
  Trzeba zrozumieć, że Piotr wnosi tyle dobrego, pomaga wzrastać innym poprzez internet a także organizuje spotkania w realu.
  Wychodzi nam na przeciw, chociaż musi zapewnić rodzinie godne życie.
  Wstdźcie się Ci co krytykujecie a grosza nie dajecie, wiecie dobrze ile w tych czasach trzeba mieć pięniędzy żeby się chociaż utrzymać a Piotr zasługuje na dobre życie.
  Każdy według własnych możliwości i sumienia ale nic nie dać może tylko człowiek który jest ciężko chory.

  1. Stara wersja jest o niebo lepsza. Nowa była zbyt nowoczesna i przeoczałem niektóre newsy. I sam fakt wchodzenia w płatne artykuły był denerwujący, czytasz i nagle ten napis, że dalej musisz zapłacić…

   Pozdrawiam

   1. (wyciąłem część)

    Denar. Nie przejmuj się.
    Nawjażniejsze to co w sercu.
    🙂
    pozdrawiam

 8. To gratulujemy zanurzenia,napełnienia Duchem Św.
  Teraz duzo modlitwy językami,bo daje odwagę,buduje ,wzmacnia ducha.Janusz pozdrawia.

  1. Dziękuję.
   Teresa, ten 3etap w moim życiu chrześcijańskim sprowadza się tylko do jednego: poznania charakteru Boga w osobie Jezusa. Czytam 4 książki o tym

   1. Czy możesz podać tytuły,moze sami też skorzystamy z czegoś.

 9. Ja dorzucę tylko to, co dla chrześcijan powinno być znane, jasne i oczywiste:
  “Godzien jest robotnik zapłaty swojej”.

  To tak krótko, zwięźle i na temat.

  Co do pracy Piotra, jego rzetelności, wnikliwości i skrupulatności w dociekaniu prawdy, a także wierności Bożemu Słowu, wypowiadać się nie muszę.
  Każdy kto czyta jego teksty ze zrozumieniem i weryfikuje je w kontekście Biblii, powinien widzieć – po owocach, kto go prowadzi. Możliwości są akurat tylko dwie…

  Sam fakt, że czytacie tego bloga a nie np portale plotkarskie, powinien dać nieco do myślenia.
  Adresów/nazw ww. nie wymieniam, aby – posługując się nowomową – nie “lokować produktów”.

  Podsumowując, ja także zachęcam do wsparcia autora bloga.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: