Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Jak podchodzić do ostrych słów Starego Testamentu? Złoty kolczyk na ryju świni to to samo, co piękna niewiasta bez obyczajności.

Dla części osób jest oczywistym, że nie możemy do nikogo mówić w sposób obraźliwy tak jak to sugerują niektóre cytaty.

Przykład z księgi Przysłów:

 

“Złoty kolczyk na ryju świni to to samo, co piękna niewiasta bez obyczajności. ‘

Warszawska

“[Czym] w ryju świni złota obrączka, [tym] piękna kobieta, ale bez rozsądku”

Tysiąclecia.

Czy jednak wolno o kimś myśleć w ten sposób? na przykład “moja koleżanka z pracy jest jak świnia nosząca na ryju złotą obrączkę”. Oczywiście, że nie. Ale czy w związku z tym księga Przysłów i inne tego typu sentencje ze ST są już nieaktualne?

Problem polega na zmianie podejścia do tego samego problemu. Tak, są takie kobiety nadal i to nie tylko w dyskotekach. Czy jednak chrześcijanin ma prawo w ten sposób o nich myśleć? Nie, ponieważ tak nie powiedziałby Pan Jezus pomimo nazwania faryzeuszy plemieniem żmijowym.

Takie kategoryczne i niepieszczotliwe sentencje są pomimo wszystko nadal ważne, ale powinny one stanowić dla nas kompas życiowy. W przypadku omawianego cytatu nieobyczajna kobieta nigdy nie powinna być celem matrymonialnym naśladowcy Jezusa. Gro innych cytatów dotyczących takich kobiet instruuje młodego mężczyznę, że jeśli taką poślubi, to straci życie wiążąc się z jej demonami,.

 

Inny przykład. Tym razem z Psalmów:

 

(1) Kierownikowi chóru. Dawidowy. Mówi głupi w swoim sercu: Nie ma Boga. Oni są zepsuci, ohydne rzeczy popełniają, nikt nie czyni dobrze. 
Ks. Psalmów 14:1′

 

Czy powiemy do ateisty, że jest głupi? No nie. Ale czy jest on głupi? Odpowiem na przykładzie własnej osoby: tak, byłem głupi nie będąc przy Bogu. Oddalenie od Boga spowodowało masę problemów.

Prawo Boga, które wkłada w nasze serca (jest to proces) jest naszym złotem. Majątkiem. Dzięki temu nie dajemy furtki złym duchom. Przykład świezy ze świadcetwa Moniki, ale większość z nas miała mniejsze lub większe furtki.

 

Czy więc jeśli ateista zbiera pieniądze na jakiś cel charytatywny, to czy my nie pomagamy czasem człowiekowi głupiemu i zepsutemu, który szerzy patologię?

Odpowiedzcie sobie sami.

Chwała Panu Jezusowi za jego Słowo. Bo  On Słowo stało się ciałem i zamieszkało miedzy nami.

Świętymi bądźcie bo On jest święty.

 

Updated: 12 stycznia 2018 — 15:25

3 komentarze

Add a Comment
  1. O, dziękuję, zastanawiał mnie ten cytat…

  2. A ja nie widzę problemu z powiedzeniem wprost takiej kobiecie słowami Salomona czym złoty kolczyk w ryju świni tym piękna kobieta bez obyczajności lub ateiście głupi mówi w sercu swoim nie ma Boga, na tym polega moc Słowa Bożego które jest jak miecz obosieczny jeżeli uważamy że lepiej użyć ludzkiej mowy lub przemilczeć to w rzeczywistości robimy krzywdę tej osobie zostawiając ja w nieswiadomosci.

    1. Jehu, a czy nie uważasz, że uwaga zwrócona z pokorą i miłością więcej zdziała niż zacytowanie powyższych wersetów…?
      Zastanów się, jak Jezus potraktował “kobietę bez obyczajowości?
      Podpowiem, nie oskarżał jej, Jego miłość i spokój sprawiły, że odmieniło się jej serce…

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: