Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Ministerstwo Finansów i Bank Izraela rozważają emisję waluty cyfrowej jako konkurencję dla Bitcoina.

 

 

Ministerstwo Finansów i Bank Izraela rozważają emisję waluty cyfrowej, możliwą reakcję na szaleńczą kryptowalutę i szał bitcoinów.

Cyfrowy szekel rejestrowałby każdą transakcję za pomocą telefonu komórkowego i utrudniałoby to unikanie opodatkowania, zgodnie z opinią urzędnika finansowego, który rozmawiał z The Jerusalem Post pod warunkiem zachowania anonimowości.

Od kilku miesięcy organy nadzoru badają możliwość sponsorowanej przez państwo waluty, a rząd mógłby dokonać przeglądu wstępnych ram prawnych w styczniu. Cyfrowy szekel byłby identyczny co do fizycznego szekla, który jest obecnie w użyciu.

Dzięki gotówce dokonujesz transakcji natychmiast, inaczej niż przelew bankowy lub czek, który zajmuje kilka dni. Cyfrowa waluta działałaby podobnie do gotówki, nie przechodząc przez system rozliczeń bankowych, ale od razu zmieniając właściciela.

 

 

[betteroffer]To tylko fragment tekstu. Aby uzyskać dostęp do całości, kliknij w przycisk Kup teraz.[/betteroffer][betterpay amount=”19″ amount_sms=”” button=”images/buynow_1.png” description=”Dostęp do treści” validity=”30″ validity_unit=”d” ids=”0″]

 

 

“Możesz sobie wyobrazić, że zamiast dać ci kartkę z napisem Bank Izraela, mogę wysłać ci kawałek kodu cyfrowego, który został wydany przez bank centralny”, powiedział urzędnik, a cyfrowa waluta jest przechowywana w cyfrowym portfelu.

Nie jest jasne, gdzie znajduje się portfel cyfrowy – na rachunku Banku Izraela lub na telefonie komórkowym. A jeśli ktoś ukradł twój telefon, co by się stało z twoim cyfrowym portfelem?

Możliwe, że banki centralne postrzegają waluty cyfrowe jako zagrożenie, podważając scentralizowany system rozliczeń bankowych. W tym świetle finansowane przez państwo cyfrowe waluty mogą być próbą konkurowania ze zdecentralizowanymi kryptowalutami, takimi jak bitcoin. Dopiero okaże się, jak waluty cyfrowe wpłyną na życie konsumentów.

Bitcoin działający w oparciu o technologię blockchain – zdigitalizowaną i zdecentralizowaną księgę publiczną, która pozwala rzetelnie uwierzytelniać transakcje – Bank Izraela rozważa również włączenie blockchain do swoich operacji.

 

Jednak bitcoin codziennie zmagał się z wahaniami z dwucyfrowymi wahaniami konwersji bitcoin-to-dollar.

“Na początku, gdy pojawiają się nowe rzeczy i ludzie walczą, by zrozumieć, jak je wycenić, uzyskujesz dużą zmienność” – powiedział Lou Kerner, partner w CryptoOracle, firmie inwestującej w kapitał wysokiego ryzyka i inwestującej w bitcoiny. “To nie znaczy, że to nie jest rzecz i nie oznacza to, że powinno to być zabronione.”

Kerner, który odwiedził Izrael wcześniej w tym miesiącu, rozważył niedawną decyzję izraelskiego organu papierów wartościowych o zakazie handlu z bitcoinami. Giełda Tel Aviv.

“Rządy mają dwie możliwości” – powiedział Kerner. “Mogą albo rozwinąć biurokrację, albo rozwinąć czerwony dywan – i wytoczą sobie biurokrację na własne ryzyko. Okazuje się, że te firmy związane z bitcoinem pójdą gdzie indziej. A giełda w Tel Awiwie traci. To tak, jakby powiedzieć: “Nie pozwolimy firmom internetowym handlować.” ”

Finansowana przez państwo cyfrowa waluta nie istnieje nigdzie na świecie, nawet w Szwecji, która poczyniła jak dotąd największy postęp w odejściu od gotówki .

Przez dwa lata Kneset zastanawiał się, jak ograniczyć wykorzystanie gotówki, zgodnie z TheMarker. Różne okręgi wyborcze w Izraelu, które są bardziej podatne na handel na czarnym rynku, wywarły presję na swoich politykach, aby zapobiec temu ruchowi.

W celu wydania kryptowaluty państwowej plany banku Izraela musiałyby zostać zatwierdzone przez Kneset, dodał urzędnik finansowy.

“Jest wiele rzeczy, o których ludzie muszą się zastanowić, zanim przejdą do tej reformy” – powiedział urzędnik. “Patrzymy na stronę prawną, finansową, regulacyjną i prania brudnych pieniędzy.”

W przeciwieństwie do bitcoinów, gdzie ustalana jest liczba bitcoinów, suwerenne rządy mogą drukować i wydawać dowolne waluty państwowe, których pragną. Hipotetycznie sprawia, że ​​bitcoiny są bardziej odporne na presję inflacyjną – podobną do złota – pod względem wartości sklepu.

Bitcoin może trochę potrwać, ponieważ kapitalizacja rynkowa złota na świecie wynosi około 8 bilionów dolarów. Według Kernera całkowita wartość wszystkich bitcoinów w obiegu wynosi około 200 miliardów dolarów.

“Złoto jest wartością przechowywania przez 5000 lat”, powiedział Kerner. “Okazuje się, że nic nie trwa wiecznie. A teraz mamy coś, co jest znacznie lepszym zasobem wartości, ponieważ znacznie łatwiej jest przesyłać i wysyłać i kupować i sprzedawać niż złoto. Możesz zabrać ze sobą wszystkie bitcoiny w sposób, który jest bardzo trudny do wzięcia złota. Suwerenny naród może wziąć twoje złoto, ale nie może zabrać twojego bitcoina. ”

Biorąc pod uwagę, że bitcoin jest jak dotąd najbardziej znaną aplikacją blockchain, to tylko kwestia czasu, zanim zastąpi go bardziej efektywna kryptowaluta.

Kerner porównał rolę bitcoina do tego, jak witryna społecznościowa Friendster została zaćmiona przez MySpace, która została zastąpiona przez Facebooka.

“Pod względem wartości, bitcoin jest lepszy od dolara, a coś teoretycznie może nadejść i być lepszym niż bitcoin” – powiedział Kerner.

 I to ostatnie zdanie jest kluczowe, z uwagi na Apokalipsie 13 gdzie jest mowa o obrocie bezgotówkowym….

 

[/betterpay]

Updated: 28 grudnia 2017 — 09:15
Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: