Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

“Boże Słowo jest Prawdą”: Geolog mówi o niezwykłym odkryciu na Antarktydzie. Potwierdza biblijny rachunek powodzi

 

Chrześcijański geolog z wiodącej organizacji naukowo-badawczej twierdzi, że niedawne odkrycie skamieniałych pni drzew na Antarktydzie potwierdza biblijną relację o Wielkim Potopie w Genesis.

Dr Tim Clarey opisuje niedawne odkrycie z dobrze zachowanymi pniami.

“Drzewa znaleziono w Górach Transantarktycznych Antarktydy i zawierają one mieszankę roślin zimozielonych, drzew liściastych i gingko” – mówi. “To odkrycie nie powinno dziwić dla tych, którzy przyjmują Genesis jako dosłowną historię”.

Geologowie z University of Wisconsin-Milwaukee Erik Gulbranson i John Isbell znaleźli skamieniałe drzewa podczas prowadzenia badań na pokrytym lodem kontynencie. W sumie zebrali fragmenty z 13 drzew.

 

“Ludzie wiedzieli o skamielinach na Antarktydzie od czasu ekspedycji Roberta Falcona w latach 1910-12” – powiedział Gulbranson. “Jednak większość Antarktydy wciąż nie została zbadana. Czasami możesz być pierwszą osobą, która kiedykolwiek wspięła się na konkretną górę. ”

Gulbranson i Isbell uważają, że pradawne drzewa żyły 260 milionów lat temu, zanim masowe wymieranie wymordowało ich.

 

“Ten las jest odbiciem życia przed wymarciem, które może pomóc nam zrozumieć, co spowodowało wydarzenie” – powiedział Gulbranson.

 

Okres permu zakończył się 251 milionów lat temu w największym wyginięciu w historii, ponieważ Ziemia szybko przeniosła się z lodowni do warunków szklarniowych” – wyjaśnia raportUniwersytetu Wisconsin w Milwaukee . “Zniknęło ponad 90 procent gatunków na Ziemi, w tym lasy polarne.”

Świeccy naukowcy nie są pewni, co spowodowało wyginięcie pod koniec Okresu permu, ale wielu uważa, że ​​winę ponosi seria katastroficznych erupcji wulkanicznych.

Clarey uważa jednak, że katastrofą, która zabiła i zakopała drzewa na Antarktydzie był Wielki Potop opisany w Księdze Rodzaju.

“Biblia wyraźnie opisuje globalny potop, który dotknął wszystkie masy lądowe – dlaczego Antarktyda ma być wyjątkiem?”, Pisze.

Ponieważ drzewa nie mogą przetrwać w ostro zimnym klimacie Antarktydy, odkrycie skamielin drzew wskazuje, że warunki pogodowe kontynentu były znacznie cieplejsze i bardziej wilgotne w przeszłości. Dowody te są zgodne z popularnym poglądem, że Ziemia jest cieplejsza i łagodniejsza przed Wielkim Potopem.

“Efekt cieplarniany oznaczałby, że Ziemia była jednolicie ciepła i łagodna [przed potopem]” – powiedział dr Henry Morris, współzałożyciel ICR podczas seminarium z 1968 roku . “Różnice w równoleżnikowej temperaturze byłyby minimalne.”

 

Stan skamieniałych drzew – zachwycająco zachowany ze śladami białek i aminokwasów nadal nienaruszonych – ma również sens, jeśli drzewa zostały nagle zabite przez Wielki Potop zaledwie kilka tysięcy lat temu, mówi Clarey.

“W jaki sposób białka i oryginalne aminokwasy mogą przetrwać miliony lat?”, Mówi. “Świecka społeczność naukowa nie ma żywych odpowiedzi, by wyjaśnić niezwykłe znaleziska, takie jak te”.

Chociaż Gulbranson i Isbell uważają, że niedawno odkryte drzewa mają miliony lat, Clarey mówi, że skamieniałości “opowiadają inną i znacznie nowszą historię – taką, która pasuje do biblijnego opisu globalnego powodzi zaledwie tysiące lat temu.”

“Drzewa te zostały pochowane szybko podczas globalnego potopu opisanego w Genesis” – argumentuje. “Umiarkowane i tropikalne rośliny i zwierzęta zostały pochwycone i szybko pochowane w popiele, błocie i piasku, które pochłonęły ich w tym kataklizmie. Skamieniałości przypominają nam, że Słowo Boże jest prawdziwe. ”

 

 

 

Updated: 19 grudnia 2017 — 11:52

1 Comment

Add a Comment
  1. Łał, ale to ciekawe odkrycie 😮
    Coś niezwykłego…

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: