Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

To nie są Święta Bożego Narodzenia, ale bożego narodzenia.

Wymyśliłem dzisiaj pewną zabawę chrześcijańską odpowiednik Pokemon Go. Nazwałem ją “Gdzie jest Jezus”. Gracze będą musieli dzięki aplikacji mobilnej znaleźć Jezusa podczas tych świąt.

Obszarem poszukiwań będą reklamy telewizyjne, billboardy, stoiska w galeriach oraz wieczerza tzw wigilijna. Za znalezienie w tych miejscach jednego odniesienia się do potężnego imienia Jezus 100 punktów. Czyli jak zobaczymy np taki napis “Jezus nasz zbawiciel się rodzi” lub usłyszymy podczas wigilii imię Jezus otrzymujemy 100 punktów.

 

 

 

Jestem pewien, że nikt nie znalazłby na reklamach imienia Jezus. Może się zdarzyć, szacuje jakieś 10% ludzi będzie mówić przy stole wigilijnym o Jezusie.

Oto sedno tzw bożego narodzenia: konsumpcja. Bóg w ciele ma mieć narodziny, ale prezenty są dla ludzi.

Syn Boży człowiek Jezus umarł w męczarniach na krzyżu abyś był wolny jeśli podążasz Jego drogą, a wstyd jest mówić na wigilii o Jezusie. Liczy się maraton z 12 potraw bo tak mówi tradycja. Tradycja jest wymysłem faryzeuszy.

Błogosławieni ubodzy w duchu…

 

Owe święta są świętami ale bożego narodzenia, czyli szatana narodzenia. Tak wiem jestem skrajny bo po co być konsekwentnym i szukać Boga jak można się nażreć, cieszyć prezentami a relacje z Jezusem na poziomie 0%.

Jezus – człowiek pokornego serca. Nie miał lektyki, żył skromnie i oddał życie za innych po to aby na święta ludzie mogli otrzymać smarphony, trujące słodycze, zapełnic brzuchy. To jest święto szatana. Przypieczętowuje je pentagram na niemal każdej choince..

 

 

 

 

Wiadomo kto króluje..

 

 

 

 

To nie moja wina, że pentagramy wiesza się na choinkach. Tak jak nie moja winą jest że na wigilii nie mówi się o urodzinach Boga.

Tak zwane boże narodzenie jest jedynym świętem, gdzie solenizant nie jest w centrum.

W telewizji emitowane są nic nie wnoszące do życia filmy. Albo Kevin Sam w domu, albo filmy sensacyjne gdzie zabija sie innych w imię “dobrze” pojętego dobra, albo jakieś mikołaje. Ciekaw jestem ile stacji telewizyjnych odtworzy chociaż jeden film o narodzinach Jezusa? Powinien to być test jaki chrześcijanie czynią mediom. Niestety synkretyzm kościoła Rzymu pozwala na wszystko. Łączenie wiary chrześcijańskiej z obżarstwem, pijaństwem bo jak co roku policja zatrzyma kilkadziesiąt praw jazdy.

Jeszcze jedna kwestia. Rozmawiałem w niedzielę z pewnym młodym, bo 21 letnim katolikiem. Powiedział, że jedzie on daleko , 300km do swej dziewczyny bo jego matka jej nie akceptuje, nie potrafi czegos wybaczyć. To jest kolejna odsłona tych świąt. Z nienawiścią w sercu do tzw bożego narodzenia….

Jaki to bóg sie wtedy rodzi podczas okultystycznego przesilenia zimowego. Słonce zostaje wywyższone.

 

Przesilenie zimowe w większości kultur półkuli północnej było okazją do świętowania „odradzania się Słońca”. W starożytnym Rzymie obchodzono Saturnalia, w Persji – narodziny Mitry (bóstwa Słońca), wśród ludów germańskich – Jul, u Słowian – Święto Godowe. Na początku naszej ery przesilenie wypadało 25 grudnia według kalendarza juliańskiego. Stąd też data święta Bożego Narodzenia, które wyparło tradycyjne wierzenia.

 

Bóg słońca Ra i jego oryginalny obelisk znajdujący się w Watykanie triumfują. Hedonizm triumfuje.

Z jednego się cieszę: będę miał więcej czasu na modlitwy, biblię i książki…

 

Updated: 19 grudnia 2017 — 12:15

13 komentarzy

Add a Comment
 1. Fajny pomysł, czy obszar gry może zostać rozszerzony do ew.stron typu WP czy Onet oraz portali typu Facebook itp.? 😀

 2. Tak w ogóle ciekawostka o pentagramie. Już pomijam związki z wcześniejszymi wierzeniami, ale u pierwszych chrześcijan pentagram też nie oznaczał nic złego a wręcz przeciwnie. Kojarzył im się z pięcioma ranami Chrystusa przez 5 wierzchołków. Oczywiście nie w takiej formie jak jest w artykule. Z powodu tego, że odwrócony pentagram przypomina głowę kozła,za symbol Szatana zaczęto go uważać dopiero w XIV wieku. Przynajmniej u mnie, gwiazda nie wyglądają jak w artykule (czyli nie przypomina satanistycznego pentagramu)
  Poza tym, pentagram satanistyczny musi być chyba w kręgu. Zaś gwiazda na choince ma symbolizować gwiazdę betlejemską.
  Saturnalia na początku były 17 grudnia, potem trwały do 23 grudnia. Poza tym, przesilenie zimowe (w tym Szczodre Gody u Słowian) zawsze wypadało 21/22 grudnia . Co do Mitry w Persji już się chyba wypowiadałam.
  I do autora. Czy gdyby w Święta faktycznie było jak opisałeś. Czyli w skrócie Jezus w centrum a nie np. prezenty itd. To dalej miałbyś coś przeciwko nim?

  1. Dobra pomyłka z tymi Godami. Przepraszam

   1. Na Wikipedii można przeczytać różne głupoty. Na stronach dla rodzimowietcow jest zazwyczaj podawana data 21/22 grudnia

  2. Zapytaj Magdulo lepiej Pana Jezusa jak On się zapatruje na pogańskie święta.
   I czy kiedykolwiek chciał,żeby świętowano Jego urodziny.
   Poproś,żeby pokazał Ci prawdę,ona naprawdę uwalnia.Tylko najpierw robi sporo zamieszania i boli w naszym życiu,żeby potem dać wolność.
   Na tym polega relacja z Bogiem,na wolności i miłości…
   On wszystko dał ,żeby nas ratować,najcudowniejszą istotę chodzącą po ziemi swojego Syna .Wszystko po to,żebyśmy mogli powrócić do Świętego Tatusia.
   Nasz Bog nikogo nie zmusza,ze musisz tak robić,a nie inaczej
   Dał nam przepisy i Prawo,żebyśmy byli chronieni przed złem
   Twój wybór komu służysz i co robisz w życiu
   Miłość Boga opiera się na wolności i wyborze,On chce ,żebyśmy kochali Go całym swoim sercem,dusza,ze wszystkich sił…
   Pomyśl nad tym i nie skupiaj swojej uwagi nad tymi pseudo świętami,tylko nad tym ,żeby poznawać bardziej Chrystusa w każdej chwili.
   Aby każda rzecz,którą robisz świadczyła o tym,ze robisz to dla Pana,żeby oddać mu chwałę.
   Czy to w szkole,domu,w wolnym czasie…Pan Jezus Cię kocha i pragnie Twojej miłości

   1. Ja wszystko rozumiem. Pytałam się nie raz w modlitwie. Nawet do niedzieli jako tego dnia świętego zamiast soboty mam wątpliwości,a do tego-nic. Popatrzmy na to. Święta prawdziwie sprzeczne ze Słowem Bożym to Halloween, Andrzejki itp. One są tradycjami, które z Bogiem nie mają za wiele wspólnego i ja ich nie obchodzę. Nie czuję, żeby one były dobre. A jak z BN? Pomijając patologiczne przypadki, jest to jedna z niewielu okazji, kiedy cała rodzina może się spotkać. Kiedy ludzie w tym dniu przebaczaja sobie, pomagają sobie nawzajem a nawet wpuszczą kogoś biednego do siebie. Oczywiście najlepiej jest, kiedy ludzie postępują podobnie przez cały rok. Oczywiście, może się obyć bez np choinki, ale to już zależy od człowieka. Odpowiedz, czy to może się Bogu naprawdę nie podobać bo tysiące lat temu poganie mieli święto z podobną datą?

    1. Tak zwane BN nie jest biblijnym świętem,Pan Jezus Chrystus przyszedł na świat w święto namiotów.
     Powiedz Madziu jak może podobać się Bogu nieposłuszeństwo?Celebrowanie rok rocznie maleńkiego ,bezbronnego dzieciatka .Kiedy nasz Pan jest Królem,swoim słowem stwarza świat,wszystko jest Mu podległe.Każdy upadnie przed nim i odda Mu chwałę!
     Jak to się ma do tych świat?
     Przesyconych blichtrem ,sztuczną życzliwością i miłością .Kolorowych drzewek,światełek i prezentów,a serce daleko od Boga.
     Zrozumiałabym gdyby Pan Jezus powiedział swoim dzieciom świętujcie moje urodziny.
     Ale to jest niezły wkręt złego,żeby zmylić cały świat dać ładne opakowanie do takich rodzinnych uroczystości.I komu jesteśmy posłuszni Bogu czy takim ładnym tradycjom.
     Wyobrażasz sobie Madziu ,któregoś apostoła świętującego te święta?
     Oni prawie wszyscy oddali swoje życie za Prawdę,a my mamy pójść na kompromis ze światem obchodząc święta.

     1. Proszę powiedz mi, czy chanuka była nakazana przez Boga? Bo z tego co czytałam to nie a Jezus o ile się nie mylę ją obchodził. Czy to nie tradycje sprzeczne z Biblią takie jak Halloween, Andrzejki, topienie Marzanny etc zostały zakazane? Co do tego święta namiotów to w takim razie nagle mamy zmieniać datę? Stety czy niestety ta data się już zakorzenila. Co do sposobu przedstawiania Jezusa też mi się to nie podoba,w końcu Jezus nie może się rok w rok rodzić, ale co ja z tym zrobię? U siebie szopek nie stawiam. Z tym blichtrem to niestety prawda. To święto mające upamiętniać narodziny Jezusa (przypominam data najpewniej symboliczna) teraz stało się maszynką do zarabiania pieniędzy. Te reklamy z Eweliną Lisowska etc. Zero wspomnienia o Jezusie za to jest gruby pan w czerwonym (to ma być święty Mikołaj?). Tak też wygląda gazetka u mnie w szkole. Bombki, Mikołaj ale Jezus?
      No nie widzę. Sztuczna miłość może są tacy ludzie, gdzie ta miłość nie jest prawdziwa ale wierzę, że jest też wiele rodzin, gdzie ta miłość i życzliwość jest prawdziwa, szczera. Tak jak już mówiłam,z drzewka i innych takich można zrezygnować, liczy się to, jakie mamy intencje i co mamy w sercu. Jeżeli cały rok mamy Boga w sercu, wierzymy w niego szczerze i wypełniamy wszystko, to czy ktoś spłonie w piekle, bo ubrał choinkę i podzielił się opłatkiem?
      Prawdziwy wkręt złego to takie rzeczy jak kult relikwii, świętych, kult Maryjny spowodowany fałszywymi objawieniami, klanianie się rzeźbom i obrazom(wszyscy pośrednicy tylko nie Jezus), różaniec, spowiedź uszna, klekanie przed papieżem itd. To jest dopiero sprzeczne z Biblią. A katolikom wydaje się, że tak oddają Bogu chwałę. Czy to właśnie BN jest z tego wszystkiego najgorsze?

      1. Magdula,
       Lence po prostu chodzi o to, żeby być posłusznym Panu i nie świętować czegoś, co na chwilę obecną z Nim nie ma nic wspólnego. Ot tyle i aż tyle. Rozumiem Twoje podejście, bo nie chcesz i nie widzisz wśród ludzi dobrej woli, nic złego, jeżeli mają dobre intencje. Problem jednak polega na tym, że to wszystko jest fałszywe…
       Mieszkam z rodzicami, gdzie rok rocznie obchodzone są te święta. Od czasu mojego nawrócenia, staram się skupiać ich wzrok na Jezusie. Wychodzi różnie, ale nie pałam do nich nienawiścią a miłością. Pytaj Pana Boga i postępuj zgodnie ze swoim sumieniem i poznaniem. Myślę, że dalsze dyskusje są zbędne. Z Bogiem!

       1. Tyle że ja właśnie postępuję zgodnie z sumieniem. Rzeczy typu choinka nie należą do mnie. Rodzice kupują więc robią co chcą. Myślę, że najważniejsze jest jak my postrzegamy to święto. Czy najważniejszy jest zbawiciel czy prezenty. Jak dla kogoś to drugie to już jego problem.

      2. Najważniejsze to zrozumieć, że wszystkie te święta mają proroczą wymowę. W całej Biblii nie znajdziesz wzmianki o tym, że BÓG odwołuje swoje Święte Dni.
       Jezus w dniu Paschy stał się ofiarnym Barankiem, Duch Święty spoczął na Apostołach w Święto Pięćdziesiątnicy, Zbawiciel obchodził Święte Dni swojego OJCA (na przykład J 7:1-49- Sukkot, J 2:13- Pascha).
       Gdyby święta Boże zostały unieważnione, Apostołowie i pierwsi chrześcijanie nie obchodziliby ich, a jednak w Dniu Pięćdziesiątnicy (świeta Szavuot) byli wszyscy razem (Dz 2:1), Apostoł Paweł udał się w podróż dopiero po Święcie Przaśników (Dz 20:6) i bardzo mu zależało aby w Święto Pięćdziesiątnicy być w Jerozolimie (Dz 20:16). Obchodzili także Szabat (Dz13:14-15).
       Magdula, czy jesteś katoliczką? jeśli nie to dlaczego obchodzisz katolickie święta?
       Izajasz 56:4 “Bo tak mówi Pan: Trzebieńcom, którzy przestrzegają Sabatu i wybierają to, w czym mam upodobanie, i trzymają się Mojego Przymierza, przyznam w MOIM Domu i w obrębie murów miejsce i dam im imię lepsze niż mają synowie i córki, imię wieczne, ktore nie będzie starte”. My wiemy w czym Bóg ma upodobanie, chce żebyśmy naśladowali Jego Syna, który czynił tylko to co jest miłe Ojcu.
       Myślę, że większe zainteresowanie wzbudzi nasz sprzeciw i odmowa uczestniczenia w tych świętach. To idealny moment do ewangelizowania i mówienie o PRAWDZIE 🙂

 3. Witajcie, wiem, że jedni chrześcijanie obchodzą wigilię, inni nie. Ja osobiście obchodzę, nie ze względu na innych, ale ten czas jest czasem kiedy można zacząć ewangelizować swoją rodzinę, która przez cały roku jest praktyczne nie dostępna. To jest również też czas na przyprowadzenie dzieci do Jezusa, wiadomo staram się codziennie rozmawiać z dziećmi o Bogu, ale moje malutkie szkraby nie zawsze potrafią to wszystko sobie poukładać, a może to ja nie potrawie im tego wyjaśnić w prosty dla nich sposób, a takie rzeczy jak kolędy naświetlają im co tak naprawdę się wydarzyło w dość przystępny dla nich sposób. Będą to moje pierwsze święta kiedy to ja będę mógł wystąpić w roi gospodarza, i te święta mogą być prawie całe po mojemu, chciałbym przed kolacją powiedzieć dzięki komu tak naprawdę tu się znaleźliśmy i co tu robimy. nie chce żeby świętowanie ograniczyło się tylko do konsumpcji i płytkich życzeń. Tu nawet nie chodzi o celebrację jakiś konkretnych dni, tylko o możliwość spotkania się wspólnie i porozmawiania o Jezusie, porozmawiania może za bardzo odjechałem, raczej monologu ale w gronie osób które raczej nie spotykają się codziennie. może jakieś ziarno zostanie zasiane. Pozdrawiam! Z Panem Jezusem bracia i siostry.

  1. otóż to i dla mnie tj jedynay czas kiedy mogę ewangelizowac rodzinę. W roku jest to absolutnie niemożliwe. Rekacje są agresywne

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: