Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Jak można zbłądzić doszukując się spisków w biblii na przykładzie Cyryla.

Cyryl jest użytkownikiem forum zbawienie.com

Dziś przypadkiem natknąłem się na bardzo symboliczną wypowiedź zwolennika herezji traktujących Pawła jako fałszywego apostoła:

 

 

Kłamstwo Pawła nr 4 kim jest „bóg tego świata”????

 

Jest to komentarz Cyryla pod tekstem jego autorstwa.

Niestety, ale taki jest skutek pokładania wiary w samego siebie, a nie w Boga. Cyryl twierdzi, że apostoł Paweł był upadłym aniołem.  😀

Ktoś może teraz się zaśmiać na głos, ale jeśli spojrzymy na to bardziej horyzontalnie, to nie jest to coś do śmiechu. Co prawda blog owego Cyryla nie jest popularny, ale jest on jakby prawą ręką Henryka Kubika ze zbawienie.com. Tam to wszelkie zło przypisują apostołowi Pawłowi łącznie z satanizmem.

Słynni reformatorzy ginęli na stosie za to , by Cyryl i inni spiskowcy mogli czytać m.in listy apostoła Pawła, ale z powodu braku poznania Cyryl oskarżył Pawła o satanizm.

 

Cyrylu, nie poznałeś jeszcze Boga a powyższy komentarz tego dowodzi. Tak samo jak pokrętne i pozbawione logiki twierdzenie z Twojego tekstu komentującego cytat z Pawła:

 

„(4) W KTÓRYCH BÓG ŚWIATA TEGO ZAŚLEPIŁ UMYSŁY NIEWIERZĄCYCH, ABY IM NIE ŚWIECIŁO ŚWIATŁO EWANGELII O CHWALE CHRYSTUSA, KTÓRY JEST OBRAZEM BOGA.” 2 LIST DO KORYNTIAN 4

Otóż w tym fragmencie Paweł w zasadzie pokazuje, że jest on wrogiem Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba, Boga Izraela!!! Gdyż tutaj Paweł jasno mówi, że walczy z Bogiem tego świata.”

 

Bóg Ci nie dał tego poznać, ponieważ nie poszukujesz Boga.

Myślę, że gdybyś zaczął chodzić do jakiegoś zboru, to po kilku miesiącach zrozumiałbyś jakiego gola sobie strzeliłeś.

Otóż przypominam scenę z kuszenia Jezusa:

 

Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych i rzekł do Niego: «Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon». 10 Na to odrzekł mu Jezus: «Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz»6. 11 Wtedy opuścił Go diabeł, a oto aniołowie przystąpili i usługiwali Mu.”

 

Jasno wynika z kuszenia, IŻ bogiem tego świata tak jak napisał Paweł jest szatan. To szatan zaoferował Jezusowi wszystkie królestwa ziemi.

Żeby jeszcze  bardziej wykazać brak Twoje logiki pragnę zwrócić uwagę na fakt, że HAARP, Chemtrails uważasz za spiski świata szatana, a więc mają oni kontrolę nad światem.

Taki jest skutek opierania się na spiskach, kiedy fundamentem nie jest Jezus Chrystus.

Pod tekstem Cyryla czytelnik Adam słusznie ostrzega przed blogiem Cyryla, ponieważ analiza Cyryla przypomina bardziej sektę Esseńczyków niż wiarę, za którą ginęli ludzie. Wiarę, którą rozumieją teraz tak samo Chińczycy, Koreańczycy jak i baptyści, adwentyści.

Oczywiście rozumiem, że znajdą się i fani takich ekstrawaganckich teorii. Znajdą się tak samo jak fani Sai Baby i Kryszny.

Bóg zadbał o swój kanon włączając do niego apostoła Pawła. Mój, nasz Bóg jest Bogiem wszechmogącym.

Na koniec:

TO SPISKOWCY ZAGLĄDAJĄ NA BLOGI EWANGELICZNE A NIE NA ODWRÓT.

 

 

 

 

Updated: 11 września 2017 — 10:14

16 komentarzy

Add a Comment
 1. Wszyscy ci zwolennicy spisków zawsze zaczynali od judaizowania.Najpierw przestrzeganie, sabatu, potem innych żydowskich ksiąg, negowanie zbawienia z łaski i w końcu odrzuceni jednego z Apostołów – Pawła, który sam właśnie walczył z judaizacją.

  1. mylisz się. Oni nie judaizują, to pom pierwsze, a szabat nie jest tworem judaizmu to po drugie. Judaizm powstał raptem ok V wieków przed Chrystusem.
   Dałeś sobie wmówić, że to co od Boga jest to żydowskie.
   Zbawienie ejst z łaski, ale owocem owego zbawienia są uczynki. Wiara bez uczynków jest martwa….

   1. Dokładnie. Czy Paweł nauczał by nie przestrzegać danych od Boga przykazań? Czy raczej zalecał, by po przyjęciu daru zbawienia jeszcze bardziej poważnie traktować konieczność uświęcania się?

    “Jeśli bowiem dobrowolnie grzeszymy po otrzymaniu pełnego poznania prawdy, to już nie ma dla nas ofiary przebłagalnej za grzechy, ale jedynie jakieś przerażające oczekiwanie sądu i żar ognia, który ma trawić przeciwników. Kto przekracza Prawo Mojżeszowe, ponosi śmierć bez miłosierdzia na podstawie [zeznania] dwóch albo trzech świadków.

    Pomyślcie, o ileż surowszej kary(!!!) stanie się winien ten, kto by podeptał Syna Bożego(!!!) i zbezcześcił krew Przymierza, przez którą został uświęcony, i obelżywie zachował się wobec Ducha łaski(!!!).” Hebr 10,26-29

    -wykrzykniki moje 🙂

 2. “Słynni reformatorzy ginęli na stosie za to , by Cyryl i inni spiskowcy mogli czytać m.in listy apostoła Pawła, ale z powodu braku poznania Cyryl oskarżył Pawła o satanizm.” Tylko CI twoi wielcy reformatorzy byli na służbie Wielkiej Nierządnicy. Skoro pachołki nierządnicy bronią czegoś lub kogoś to na własną logike se wyciągnij wnioski.

  1. Poproszę uprzejmie o dowody,że Jan Hus i W. Tyndale byli pachołkami nierządnicy.

  2. Czytelniku, czekam cały czas na Twoje dowody.
   Mam nadzieję, że to nie Twoje widzimisie, że swe poglądy opierasz na wiedzy dostepnej w internecie lub książkach.
   Mam nadzieję, że nie powielasz bezmyślnie haseł, poglądów spiskowców.

  3. Kto oprócz Kościoła Kat.mał w zwyczaju palenie na stosie?jestem ciekaw?Mam na mysli cywilizacje zachodu oczywiscie

 3. Chwała Bogu bracia i siostry.
  Po raz kolejny, niestety, ruszył atak na Apostoła Pawła.
  Pozwolę sobie zacytować Apostoła Piotra, słowa, które świadczą o Pawle (chyba, że co niektórzy podważą apostolstwo lub poznanie Apostoła Piotra)
  A więc :
  15.A cierpliwość Pana naszego uważajcie za ratunek, jak i umiłowany brat nasz, Paweł, w mądrości, która mu jest dana, pisał do was;
  16.Tak też mówi we wszystkich listach, gdzie o tym się wypowiada ;są w nim pewne rzeczy nie zrozumiałe, które, podobnie jak inne pisma, ludzie nie wykształceni i niezbyt umocnieni przekręcają ku swej własnej zgubie.2 list Piotra 3,15-16
  Początkiem mądrości jest bojaźń Pana!
  Pokój wam wszystkim, którzyście w Chrystusie.

 4. Szkoda że tak zrobił…
  Przecież Paweł jedyne co kiedyś robił, to był tym złym-czyli wydawał ludzi wierzących w Boga na śmierć, a to że się nawrócił…to jest świetne, Boże dzieło, ot co! 🙂

  1. Tak – prześladował, głęboko wierząc, że to jest słuszne i że działa w ten sposób na chwałę bożą.
   Sam o tym pisał. Zresztą, jak pokazuje historia, wielu mordowało chrześcijan wierząc, że działają w ten sposób zgodnie z wolą Boga.

 5. Wiecie dlaczego jestem odporny na wszelkie takie zwiedzenia?

  http://badaczebiblii.pl/iwan-panin-co-odkryl-w-biblii-matematyk/

  Jest 66 ksiąg inspirowanych reszta się dla mnie nie liczy jeśli jest wbrew Biblii.

  Oto naukowy dowód na inspirację Biblii. Niech Go ktoś obali.

 6. Spraw nasz umiłowany Boże,żeby ci,którzy podważają Boskość Chrystusa przebudzili się,zaczęli pokutować i całym sercem nawrócili się do Ciebie Panie.
  Ty za wszystkich umierałeś i chcesz,abyśmy Cię pokazywali tym zbłąkanym.
  Panie ukaż im Siebie i odpędź demony zwodnicze,aby chwała Twoja ukazała im się.

 7. O jeju czyli oni jeszcze istnieją i dalej głoszą tego Pawła… i ten isus na końcu. Brzmi jak nazwa demona, tak jakby bali się wypowiedzieć słowo Jezus.

 8. Przeczytałem ten artykuł i z Cyryl wyjaśnił,że Paweł tam piszę o Bogu. Na podstawie fragmentu od razu wydawać osąd?

 9. Jeszcze co do spisków to w Biblii ich pełno.

  Np członkowie synagogi szatana, którzy podają się za judejczyków.

  Faryzeusze. Ciągle szukali sposobu na Chrystusa aż uknuli spisek. Judasz agent szatana.

  Kananejczycy którzy podali się za inny naród by Jozue ich nie zabijał. W księdze Jozuego opisane dokładnie.

  Wypisywać można by po kilka przykładów z każdej księgi.

  1. Judasz agent szatana?
   😀
   Po prostu grzeszny człowiek jak i my przed narodzeniem

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: