Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

NIE BÓJ SIĘ

Dawid Wilkerson.

 

Dzisiaj nasze społeczeństwo jest załamane. Mamy szkoły poza kontrolą, pogmatwanych liderów, upadające systemy bankowe, duże bezrobocie, nie dające się kontrolować programy socjalne i kompletne załamanie wartości moralnych. Nadto wszystko, ziemia może być na skraju katastrofy nuklearnej
Jak mogą wierzący stać nieugięcie wśród tego chaosu? Autor listu do Hebrajczyków odpowiada: Musimy widzieć Jezusa we wszystkim, co dzieje się w naszym życiu (patrz Hebrajczyków 2:9).
Niektórzy może zastanawiają się, „Jak w czymś takim może być Pan? Tyle rzeczy w moim życiu jest poza kontrolą. Podam wam przykład z Pisma. Mówię o człowieku, którego świat przewrócił się do góry nogami przez chaos, podważając wszelkie fundamenty jego wiary. Ale w tym wszystkim on zobaczył Pana.
W godzinie największego doświadczenia apostoł Szczepan stał nieporuszony, kiedy tłum nienawidzących  Chrystusa otoczył go, uzbrojony w kamienie i gotów go zabić. Szczepan wiedział, że zostały mu tylko minuty życia – ale był pełen pokoju i spokojny. Co było tajemnicą wytrwałości tego człowieka?
W tym momencie Szczepan świadczył, „Popatrzcie! Oto widzę niebiosa otwarte i Syna Człowieczego stojącego po prawicy Bożej” (Dzieje Apostolskie 7:56). Miał oczy skierowane tylko na Jezusa. Mógł stawić czoła okrutnej śmierci wiedząc, że w tym wszystkim Jezus był z nim.
Jestem przekonany, że przykład Szczepana ma wielkie znaczenie dla wszystkich, którzy kochają Pana i służą Mu. To jest tak: Kiedy naprawdę widzimy Jezusa w naszych uciskach i trudnościach, zawsze będziemy słyszeć, jak mówi do nas, „Nie bój się!

 

 

4 komentarze

Add a Comment
  1. Stój meznie i trwaj, tarcza wiary Cię chroni…

  2. Piotr, czyli kamień, nie skała

    “A gdy was poprowadzą, żeby was wydać, nie martwcie się przedtem, co macie mówić; ale mówcie to, co wam w owej chwili będzie dane. Bo nie wy będziecie mówić, ale Duch Święty.” (Mk 13:11)
    Myślę, że tak samo jest w chwili zagrożenia. To Duch Święty obdarza nas niezbędnymi darami w danej sytuacji, również spokojem gdy wszystko dookoła pogrążone jest w chaosie czy agresji.
    Dlatego warto o Niego i o Jego dary ciągle zabiegać 😉 “Bo sami nic uczynić nie możecie” powiedział Jezus – i wiele razy się o tym boleśnie przekonałem, gdy jeszcze Go nie znałem 🙂

  3. Kolejny podnoszący na duchu tekst na chwałę Pana Jezusa. Dziękuję za niego z całego serca.

  4. Bardzo dobry tekst, podnoszący na duchu! 🙂

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: