Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Kto przebywać będzie w namiocie twoim? Kto zamieszka na twej górze świętej? Ten kto …nie obmawia językiem swoim

Psalm 15 wskazuje na grzech bardzo często pomijany przez chrześcijan, czy raczej niezauważany, a podstęp z jakim się wkrada w nasze życie może spowodować utratę zbawienia. Pisząc to poczułem potencjalne wzburzenie wielu, ale to nie ja to wymyśliłem.

 

 Psalmu 15

“Panie! Kto przebywać będzie w namiocie twoim? Kto zamieszka na twej górze świętej? (2) Ten, kto żyje nienagannie I pełni to, co prawe, I mówi prawdę w sercu swoim. (3) Nie obmawia językiem swoim, Nie czyni zła bliźniemu swemu Ani nie znieważa sąsiada swego. (4) Sam czuje się wzgardzony i niegodny, A czci tych, którzy boją się Pana. Choćby złożył przysięgę na własną szkodę, nie zmieni jej. (5) Pieniędzy swych nie pożycza na lichwę I nie daje się przekupić przeciw niewinnemu. Kto tak czyni, nie zachwieje się nigdy. “

 

Obmowa, oszczerstwo to język Lucyfera. Jeśli tak czynisz wiesz kogo masz za tatusia.

 

Kto będzie u Boga?

-ten kto nie znieważa,

-nie obmawia,

-nie wyrządza bliźniemu czegoś złego.

 

Internet jak wszystko inne ma swoje plusy i minusy lub jak to Lech Wałęsa powiadał “są plusy dodatnie i plusy ujemne”. Ten nieboży internet jest pełen ścieku, szamba, a charakteryzuje się on głównie jadem, żółcią, obmową, wyzwiskami.

 

Jeśli komuś zależy na bliskości Boga, winien poważnie potraktować ten Psalm jak CAŁĄ  biblię, a nie to co mu pasuje.

Łatwo zidentyfikować u kogoś pijaństwo, kłamstwo, ale oszczerstwo, obmowę już o wiele gorzej. Wynika to zapewne z cienkiej linii między suchym przekazaniem informacji a dowartościowaniem się kogoś osobą.

Może zatem zdefiniujmy sobie te kryteria?

 

Obmawiać: «celowo powiedzieć o kimś coś złego lub złośliwego»

Często w internecie i wśród pozornych chrześcijan, udających,  są ludzie, którzy celowo mówią o kimś coś złego. To jest właśnie brak narodzenia na nowo. Ostrzegam przed tymi fałszywymi chrześcijanami.

 

 

Znieważać: naruszać czyjąś godność.

Przykład:

 

“Uznała, że nazwanie jej przez nas babsztylem znieważa funkcjonariusza publicznego, czyli ją i zawiadomiła prokuraturę o popełnieniu przestępstwa przez “Super Express”

 

Wyrządzić komuś krzywdę.

Wyrażenie to występuje w odniesieniu do zaszkodzenia komuś swoim postępowaniem.

 

Strzeż języka swego od zła, A warg swoich od słów obłudnych!” PS. 34,14″

 

 

 

Dyskusje “chrześcijańskie” są bardzo bolesne na forach i blogach. W imię wiary a nawet Jezusa publicznie ktoś może Cię zniszczyć.

 

Obmawianie, oszczerstwa są niezwykle subtelnym grzechami.

Ludzie myślą, że ten grzech jest słabszy od innych. Jakby Bóg wartościował.

 

Gdyż nieposłuszeństwo jest takim samym grzechem, jak czary, a krnąbrność, jak bałwochwalstwo i oddawanie czci obrazom. [1 Sm 15,23]

 

Nieposłuszeństwo jest czarem, a krnąbrność wobec Prawa Boga jest jak bałwochwalstwo.

 

Czym się różni złodziejstwo od czynienia komuś krzywdy oszczerstwami i obmową? W obu przypadkach nie ma miłości bliźniego. To dlatego Bóg w osobie Jezusa  powiedział:

 

Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy (Mt 22,37-4″

 

Dlaczego ludzie nie przestrzegają tych przykazań? Ponieważ im bardziej ogólnie one brzmią, tym mniejsze ich zrozumienie, a to z kolei jest spowodowane brakiem poznania.

Schemat działania:

Nie kochasz bliźniego-> okradasz go, jesteś oszczercą…itp-> niszczysz go sprawiając mu przykrość.

 

Należy też mieć na uwadze, że tam gdzie jest obmowa i oszczerstwo tam też jest nienawiść.

 

Oczywiście są pewne odstępstwa. Paweł i o tym pisał:

 

(12) Bo czy to moja rzecz sądzić tych, którzy są poza zborem? Czy to nie wasza rzecz sądzić raczej tych, którzy są w zborze?

(13) Tych tedy, którzy są poza nami, Bóg sądzić będzie. Usuńcie tego, który jest zły, spośród siebie.” 1 Kor 5

 

Zbory, grupy biblijne mają nawet za obowiązek usunąć ze swej społeczności kogoś nie trzymającego się Logos. By to uczynić muszą ocenić i osądzić.

 

Podobnie jest z rozumieniem przykazania miłowania Boga. Nie wystarczy powiedzieć Panie kocham Cię.

Schemat działania:

Nie kochasz Boga->nie przestrzegasz Jego przykazań-> zasmucasz Ducha Bożego.

 

 

” Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą bezbożnych Ani nie stoi na drodze grzeszników, Ani nie zasiada w gronie szyderców, (2) Lecz ma upodobanie w zakonie Pana I zakon jego rozważa dniem i nocą.” Psalm 1

 

 

Szczęśliwy ten, kto nie zasiada w gronie szyderców. Nie wyobrażam sobie, aby chrześcijanin zasiadał w gronie ludzi na jakimś blogu, czy forum, gdzie szydzi się z innych. Chrześcijanin rozważa Logos, Torę dniem i nocą. Chrześcijanin nie rani innych, gdyż zasmuciłby wnet Ducha Świętego. Przebywanie w gronie szyderców jest znakiem na brak ponownego narodzenia. Nie ma pracy Ducha Świętego.

 

Procedura biblijna jest prosta. Jeśli masz coś do zarzucenia bratu, idź upomnij go osobiście. Jeśli nie posłucha, IDZIESZ Z 2 ŚWIADKAMI.  Jeśli wtedy nie posłucha, strzepujesz popiół z nóg oddając go szatanowi.

 

Niestety, ale ludzie wolą dowartościowywać się innych grzechami i słabościami nie wiedząc ile ten ktoś musiał pokutować. Prawo grzechu i smierci dotyka każdego żyjącego w grzechu. Bez wyjątku.

Zamiast się pomodlić o upadającego, to szykanują, oczerniają. Ego rośnie. Lucek się cieszy.

 

______________

 

Prowadzenie bloga jest możliwe dzięki Waszemu wsparciu. Jeśli lubisz odwiedzać mój blog, to podaję link do wsparcia, za które serdecznie  dziękuję:

 

detektywprawdy.pl/2015/10/02/podaje-rachunek-do-darowizn/

 

 

 

 

 

 

Updated: 23 sierpnia 2017 — 12:15

7 komentarzy

Add a Comment
 1. Piotr, czyli kamień, nie skała

  Wśród każdej grupy ludzi zdarzają się kłótnie i spory, ale na forach i w dyskusjach dotyczących wiary jest ich statystycznie więcej niż na blogach np. motoryzacyjnych.
  A powinno być odwrotnie 🙂
  To do grup chrześcijan ludzie powinni ciągnąć aby znaleźć spokój i szacunek. Nawet kiedy ktoś błądzi, ale szuka Boga powinien być potraktowany z wyrozumiałością, ponieważ nawet najmocniejszy w wierze kiedyś był właśnie takim poszukującym i błądzącym 😉
  Oczywiście, jeśli ktoś nie szuka Boga, a chce jedynie oskarżać tych którzy idą za Słowem Bożym swoimi dogmatami, to aby ze szkoły uczniów Jezusa nie powstał poligon wojenny który nie skupia na Bogu a na egoizmie takie osoby zgodnie ze Słowem należy usuwać z dyskusji. Nie ze złości, ale dla ich dobra, bo czasami taki czas przemyśleń dobrze robi dla relacji z Żywym Bogiem 🙂
  Niech Jezus nas prowadzi 😉

 2. Chwała Panu! Dziękuję w imię Jezusa za ten tekst :)(pisałam tekst, który podobnie dotyka problemu grzechów języka) Jako naśladowcy Pana powinniśmy czynić Jezusa Chrystusa swoimi słowami. Zrobić miejsce dla słów, które niosą życie, a nie śmierć.

 3. Dzięki bracie za ten tekst,jest świetny.Chwała Bogu,ze Cię prowadzi i wychodzą takie cudowne przesłania dla nas.Na chwałę naszego Pana Jezusa Chrystusa.
  Sama często się zastanawiam czy poprzez moje zachowanie nie wyrządzam krzywdy innym.

  1. Zgadzam się, naprawdę ładnie opracowany 🙂

 4. Proszę mnie zle nie zrozumieć ale szczerze, nie wiem co ten wpis miał na celu pokazać. Jak mam rozumieć: “nie obmawiac”, “nie znieważać” bliźniego, kiedy co chwile czytam na tym blogu jak to obecny papież jest zły i demoniczny albo o aktorach, którzy zeszli na “zła” drogę, itd.? Co to jest jak nie ocenianie/ sadzenie innych? Kochaj bliźniego swego jak siebie samego… a sadzenie pozostawmy Bogu. Czy nie o to w tym wszystkim chodzi?

  1. Myślałem i ja o tym.
   Paweł pisał np ‘o nierozumni Galacjanie’. Piotr z kolei o ludziach głupich nierozumiejacyvh listów Pawła. Jest mowa o fałszywych nauczycielach, herezjach.
   Nie mówiąc o pierwszych reformatorach, którzy suchej nitki nie pozostawiali na Rzymie.
   Powiedzmy że nie byłoby takich blogów jak ten. Ludzie żyli by w zwiedzeniu.

   Po za tym, wpis miał pokazać nie krytykę Religi czy notabli, ale obmawianie ludzi których znamy osobiście, mamy relacje. Sąsiadów, braci że zboru, itp
   Inni zrozumieli, a to pokazuje jak różne są poziomy poznania Pisma.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: