Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Jak to mnie Wspaniały Bóg naprowadził.

Wczoraj po tekście o tym, jak to każdy chce zachować kawałek świni dla siebie, jeden z komentujących zacytował Marka 7:

 

” Bo nie wchodzi do jego serca, lecz do żołądka, i wychodzi na zewnątrz, oczyszczając wszystkie pokarmy. (20) Mówił bowiem: To, co wychodzi z człowieka, to kala człowieka. (21) Albowiem z wnętrza, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, wszeteczeństwa, kradzieże, morderstwa, (22) cudzołóstwo, chciwość, złość, podstęp, lubieżność, zawiść, bluźnierstwo, pycha, głupota; (23) wszystko to złe pochodzi z wewnątrz i kala człowieka.”

 

Ten fragment nie jest żadnym argumentem, ale tam gdzie znalazłem ten rozdział był dopisek ” W ten sposób uznał wszystkie zwierzęta za czyste”.

Pomyślałem, no trzeba spojrzeć prawdzie w oczy “jak wszystkie to wszystkie”. Czasem prawda boli, ale to prawda nas wyzwala z kłamstw.

Ostatnio smutno mi było z powodu braku kontaktu z Bogiem.

Jednak kładąc się spać wziąłem do ręki Biblię. Miałem przeczytać sobie jakiś rozdział. Nie miałem jeszcze koncepcji jaki. Otworzyłem losowo w nowej Biblii Gdańskiej (UBG) otrzymanej od Diany :-).

Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że otworzyłem na Marka 7….

Przeczytałem prawie na śpiocha kilka razy tę część o tym, co kala człowieka i ni hu hu nie mogłem znaleźć tego zdania: ” W ten sposób uznał wszystkie zwierzęta za czyste”.

Pomyślałem “dziwna sprawa” i poszedłem spać. Rankiem, zanim wystartowałem naszło mnie na rozmyślanie. Rozmyślałem o swoim życiu. Nie wiem czy tez tak macie, że patrzycie przed siebie w bliżej nieokreślony punkt pogrążając się w swój świat…

Nadszedł czas wylądowania na ziemię. Spoglądałem na biblioteczkę, którą kiedyś żona wzbogaciła książką pt “Dieta biblijna. Książki tej  nigdy nie miałem czasu przeczytać. Wiele mam takich nieprzeczytanych książek w kolejce :-). Bez jakiejkolwiek chęci zajmowania się cytatem z Marka zacząłem przeglądać tę książkę. Z początku chciałem wyszukać informacje nt, które mnie kiedyś nurtowały, ale za chwilę pomyślałem by sprawdzić kwestię zwierząt czystych i nieczystych. Bingo, znalazłem.  Autor napisał, że ten wers z Marka został dodany przez twórców kościoła. No ale, że jestem podejrzliwy pomyślałem, że autor wymyślił sobie to, by obronić swoją tezę. Wróciłem więc do UBG upewniając się, jak jest z rana :-). Istotnie, nie było tego dopisku i nadal nie ma :-).

Później opisałem to na fejsie Piotrowi, który mnie poinformował, że tylko w Tysiąclatce katolickiej jest to dodane. Tak więc jest to kolejny dowód na CELOWE  łamanie Prawa Boga przez kościół Rzymu, do którego dostosowują się na swą zgubę chrześcijanie.

 

Dowody.

Tysiąclatka:

 

UBG

 

Wnioski dodatkowe.

Juz od dawna wiem, że każdy chrześcijanin powinien znaleźć czas na zastopowanie swego biegu życia. Mamy tak przez system szatana zorganizowany czas, że nie mamy czasu na przemyślenia. Wszystko jest w pędzie.

 

Chwała Bogu za poprowadzenie mnie, a pierwsze co zrobiłem kiedy wstałem z łóżka, to w emocjach z żalem do siebie 🙂 powiedziałem “Panie Jezu proszę Cię niech Twój Duch mnie prowadzi”. W emocjach gdyż jestem czasem na siebie zły. Inni sa na ludzi źli a ja na siebie 🙂

Updated: 17 sierpnia 2017 — 20:36

33 komentarze

Add a Comment
 1. Pisałam o tym w komentarzach 🙂
  Dobrze, że Bóg czuwa nad tym, ażeby mądra uwaga nie przeszła bez echa 🙂

 2. To by wszystko tlumaczyło dlaczego w Marka nie ma fragmentu, który jest w Mateuszu; (na dole drukowane)

  Mk 7;14-23
  “Bo nie wchodzi do jego serca, lecz do żołądka, i wychodzi na zewnątrz, oczyszczając wszystkie pokarmy. (20) Mówił bowiem: To, co wychodzi z człowieka, to kala człowieka. (21) Albowiem z wnętrza, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, wszeteczeństwa, kradzieże, morderstwa, (22) cudzołóstwo, chciwość, złość, podstęp, lubieżność, zawiść, bluźnierstwo, pycha, głupota; (23) wszystko to złe pochodzi z wewnątrz i kala człowieka.”

  Mt 15;10-20
  10 Potem przywołał do siebie tłum i rzekł do niego: «Słuchajcie i chciejcie zrozumieć. 11 Nie to, co wchodzi do ust, czyni człowieka nieczystym, ale co z ust wychodzi, to go czyni nieczystym». 12 wtedy przystąpili do Niego uczniowie i rzekli: «Wiesz, że faryzeusze zgorszyli się, gdy usłyszeli to powiedzenie?» 13 On zaś odrzekł: «Każda roślina, której nie sadził mój Ojciec niebieski, będzie wyrwana. 14 Zostawcie ich! To są ślepi przewodnicy ślepych. Lecz jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną». 
  15 Wtedy Piotr zabrał głos i rzekł do Niego: «Wytłumacz nam tę przypowieść!». 16 On rzekł: «To i wy jeszcze niepojętni jesteście? 17 Nie rozumiecie, że wszystko, co wchodzi do ust, do żołądka idzie i wydala się na zewnątrz. 18 Lecz to, co z ust wychodzi, pochodzi z serca, i to czyni człowieka nieczystym. 19 Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, czyny nierządne, kradzieże, fałszywe świadectwa, przekleństwa. 20 To właśnie czyni człowieka nieczystym.
  >>>TO ZAŚ, ŻE SIE JE NIE UMYTYMI RĘKAMI, NIE CZYNI CZŁOWIEKA NIECZYSTYM<<<

  1. Ha. Strzał w 10ke i tak prawda zatriumfowala. Dziękuję

   1. Achh znów ta tysiąclatka… Wspaniale, uwielbiam takie odkrycia i Boże prowadzenie 😀 “Lekko” mnie podekscytował ten wątek, aż mi się przypomniał komentarz Piotra o kopiącym archeologu 😀

    1. Tj ciąg sekwencji Bożych. Bóg współ działa ze wszystkimi ku dobremu.

 3. Artur S. (detmold)

  List do Filipian 3, 18-19 Bo wielu postepuje tak-o czym wam juz nieraz mowilem, a teraz ze lzami powtarzam-jak wrogowie krzyza Chrystusowego. Ich koncem zatracenie, bogiem-brzuch, a chwala ich w tym, czego winni sie wstydzic. | Ku rozwadze.

 4. Uśmiecham się szeroko 🙂 Chwała Bogu! Cieszę się że w swoich przekładach nie znalazłam takiego błędu. Ja tam świnki i tłuszczu wieprzowego staram się unikać i po prostu to mięso dla mnie śmierdzi. Była to jedna z pierwszych rzeczy które starałam się zmienić po nawróceniu. A kiedyś tak bardzo lubiłam schaboszczaki… 🙂
  Co do UBG jestem bardzo zadowolona, kupiłam przyjaciółce na prezent ślubny i nie żałuję 🙂

  1. ja lubiłem golonkę, kiełbasę wiejską wędzoną. Na wsi kupowałem. Lubiłem tez bardzo krewetki.
   Rok temu zrezygnowałem całkowicie. Okazało się przy okazji, że owoce morza są tak samo toksyczne jak mięso wieprzowe. Krewetki, kalmary itp są filtrem morza.

   1. Nie wiem czy wiesz ale łosoś też jest jedną z najbardziej toksycznych ryb, a jakoś Pismo podaję aby ryby jeść. Wcale ich nie zakazuje. Dlatego mam nadzieję, że chociaż trochę rozumiesz o co mi chodzi. W dzisiejszych czasach wszelkie zakazy co do jedzenia są bezsensowne. Dlatego nie bez powodu pisał o tym Paweł co należy jeść. Krótko i na temat. Nie jedna wieprzowina będzie zdrowsza niż łosoś.

    1. Dlatego CAŁE Pismo jest natchnione i Bóg w księdze Przysłów mocno wskazuje na mądrość.

     1. Widzisz dlatego szkoda czasu pisać kilka artykułów o tym jaka świnia jest niezdrowa i prowadzić sporów i kłótni wśród chrześcijan. Nie lepiej byłoby poświęcić czas na coś pożytecznego czyli jak na przykład SPOSÓB NA NAWRÓCENIE SWOJEGO KATOLICKIEGO KRAJU,ZNAJOMYCH,Rodziny. Po co ludzie w Chrystusie maja się dzielić spierać? Na prawdę ileż można to wałkować. Szkoda, że ważniejsze sprawy nie są tak naciskane.

      1. gdybyś czytał uważnie, to wiedziałbyś, że wątki są mieszane. Popatrz na kategorie po lewej. Jest ich około 20.
       Nie jeden już chciał ustawić mój blog. 5 lat sobie radze pomimo ostrzeżeń, że stracę czytelników. Atakowano mnie personalnie, herezjami. Blog trwa.
       Piotr, załóż swój blog i tam pisz co dusza zapragnie.
       Z Bogiem.

       1. Wchodzić do kogoś do domu i mówić jak mają być ustawione meble.

       2. Akurat szkoda by mi było czasu lepiej wyjść po prostu do ludzi niż napinać się w internecie. Jeszcze raz Cię przepraszam za wszystko.

        1. ok i nie wracajmy ani do starych spraw ani świezych.

        2. W realu ludzie uciekają od tych tematów bojąc się ośmieszenia.
         Czytając o Jezusie w internecie jest czas na refleksje, przemyślenia.
         Myślę, że w tych czasach łatwiej jest dotrzeć do ludzi przez internet a później zachęcić do spotkań w realu.

    2. “…a jakoś Pismo podaję aby ryby jeść. Wcale ich nie zakazuje”. Piszesz nieprawde.

     Kpł 11;9
     “Będziecie jedli następujące istoty wodne: wszystkie istoty wodne, w morzach i rzekach, które mają płetwy i łuski, będziecie jedli. 10 Ale każda istota wodna, która nie ma płetw albo łusek w morzach i rzekach spośród wszystkiego, co się roi w wodzie, i spośród wszystkich zwierząt wodnych, będzie dla was obrzydliwością. 11 Będą one dla was obrzydliwością, nie jedzcie ich mięsa i brzydźcie się ich padliną. 12 Wszystkie istoty wodne, które nie mają płetw albo łusek, będą dla was obrzydliwością”.

     Pan Jezus rozmnożył ryby, ale napewno nie spożywali tych których nie wolno jeść, bo wtedy by zgrzeszył..

     1. 2 Tm 3;16
      “CAŁE Pismo od Boga natchnione jest i pożyteczne do NAUCZANIA, do PRZEKONYWANIA, do POPRAWIANIA, do KSZTAŁCENIA w SPRAWIEDLIWOŚCI – aby człowiek Boży był DOSKONAŁY, przysposobiony do każdego dobrego czynu” 🙂 😉

    3. W dzisiejszych czasach, to i kurczaki są bardziej toksyczne od wieprzy. Strasznie są karmione i pędzone antybiotykami.

     1. A z roślin (warzyw i owoców) są usuwane witaminy, by stworzyć rynek zbytu dla różnych suplementów i innych chemikaliów, którymi mamy się szpikować, opłacając to naszą ciężką pracą (bo do tego się to sprowadza). Mówi o tym Jerzy Zięba lub Marek Bilski.

  2. Nie tylko ty, ja nigdy nie lubiłam kiełbas (zwłaszcza wieprzowych), szynek, schabowych, mielonych z mięsa wieprzowego (a te dwa ostatnie, jak odgrzane to tym bardziej- teraz wiem skąd się wzięło wyrażenie “odgrzewany kotlet” 😀 ) itp. i nie jem, bo po prostu nie lubię, ale fakt, ten zapach jest odstręczający
   , o czym zdaje się Elisheba wspominała w komentarzu pod jedną ze wcześniejszych notek 🙂

 5. Mam podobnie pierwsze obwiniam siebie,za całą moja głupotę i brak posłuszeństwa.
  Dzięki Bogu za to,ze Cię prowadzi.

  1. bo jest w tym dużo prawdy. Wiele człowiek może spaprać przez nie słuchanie glosu Boga a nie tylko przez ostatnie 20 lat byłem w tym mistrzem, ale i ostatnich kilka.
   Boże proszę Cię o to i oto. Później sam załatwiam sprawę.
   Dziś przyszła na mnie próba. Pewien starszy pan ktory ma drogiego suva zostawił mi karteczkę za wycieraczkami: “blokujesz mi garaż. zaparkuj dalej”.
   Po pierwsze, to nie parkuje pierwszy raz. Po drugie i inni parkują, a po trzecie nie ma zakazu zatrzymywania w tym miejscu. Pierwsze co to , chialem podejsc i powiedzieć “cześć, podobno zostawiles mi karteczkę”, ale grzecznie przestawiłem auto i nie ma zamiaru się więcej odzywac do kogoś, kto nie potrafi zachowac kultury. Wystarczyla inna forma “uprzejmie proszę”. No ale w tych czasach kultury deficyt.

 6. To można jeść tą wieprzowinę czy nie, bo już sie pogubiłem? 🙂

 7. Ja na razie będę ograniczał do minimum jedzenie wieprzowiny wiedząc, że jest nie zdrowa. 😉
  Mieszkam na wsi więc i pełno jest dań gdzie może w zupie trafić się skwarek i nie będę go z niej wyjmował 🙂
  dzisiaj czytałem takie wersety z
  Księga: Sędziów 13
  13:3 I ukazał się Anioł Pański onej niewieście, a rzekł do niej: Otoś teraz niepłodną, aniś rodziła; ale poczniesz i porodzisz syna.
  13:4 Przetoż się teraz STRZEŻ, abyś nie PIŁA WINA, i NAPOJU MOCNEGO, i ABYŚ NIE JADŁA NIC NIECZYSTEGO;
  13:5 Bo oto poczniesz i porodzisz syna, a brzytwa nie postoi na głowie jego, BO NAZAREJCZYKIEM BOŻYM BĘDZIE TO DZIECIĘ ZARAZ Z ŻYWOTA; a on pocznie wybawiać Izraela z ręki Filistynów.
  13:6 Tedy przyszła niewiasta, i powiedziała to mężowi swemu, mówiąc: Mąż Boży przyszedł do mnie, którego oblicze było jako oblicze Anioła Bożego, bardzo straszne, i nie pytałam go, skąd był, ani mi imienia swego oznajmił.
  13:7 Tylko mi rzekł: Oto, poczniesz i porodzisz syna; przetoż teraz NIE PIJ WINA, ANI NAPOJU MOCNEGO, ANI JEDZ CO NIECZYSTEGO; bo NAZAREJCZYKIEM BOŻYM BĘDZIE TO DZIECIĘ zaraz z żywota aż do dnia śmierci swojej.

  13:13 I odpowiedział Anioł Pański Manuemu: Wszystkiego, com powiedział żonie twojej, niech się strzeże.
  13:14 Żadnej rzeczy, która pochodzi z winnej macicy, niechaj nie je; także WINA ANI NAPOJU MOCNEGO, niech nie pije, ani żadnej rzeczy NIECZYSTEJ niech nie je, a com jej kolwiek przykazał, tego niech przestrzega.

  Nie wiem czy dobrze myślę i rozumie , ale zwróciłem uwagę na to, że anioł nakazał żonie Manuemu nie pić mocnych trunków i nie jeść nic nieczystego zrównując to jakby na jeden poziom, aby Samson narodził się jako BOŻY CZŁOWIEK

  Teraz mam do was pytanie czy picie w ciąży jest zdrowe dla dziecka? 😉 Według mnie nie, a czy jedzenie czegoś nieczystego w ciąży jest zdrowe dla dziecka?
  I tutaj nie wiem, ale chyba wychodzi na to jak gdyby tez nie było to zdrowe?

  1. ciekawe wystłuszczenia.
   Pytanie zachodzi poważne, czy powinnismy być takimi nazirejczykami, czy tylko możemy nimi być?

 8. Myślałem nad tym co napisałeś Piotrze i nie wiem co mam napisac. Czy mógł byś rozwinąć trochę swoją myśl, abym nie napisał jakiejś głupoty? ?

  1. nie za bardzo wiem o co Ci chodzi.

   Chyba wszyscy zrozumieli. Bóg mnie naprowadził na kłamstwo wynikające z róznicy tekstu w biblii katolickiej a protestanckiej, co jest dowodem na zalegalziowanie przez Rzym jedzenia swini…

 9. A tak już rozumiem? Przepraszam ale czasem nie mogę załapać. Skutki picia wódki i nie tylko. Na dodatek od małolata? Teraz wszystko wychodzi problemy z pamięcią itp: ?

 10. Postanowiłem, że napiszę nt. później, by było bardziej prywatnie i bez zamieszania. Nie są to sprawy najważniejsze jak boskość Chrystusa, więc warto oszczędzić niektórych by się nie złościli. Adminie, czym wg. Ciebie są cienie rzeczy przyszłych? Pamiętasz może kazanie, które kiedyś wysłałem, napisane przez R.C. Sproul “Tyrania słabszego brata”?

  1. akurat mam w przygotowaniu btekst. Może się dziś wyrobię

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: