Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Żołnierz Chrystusa

Czytelnik bloga Oliwier napisał tekst jak w tytule.

 

_________________

 

Kto z was oglądał kiedyś film o tematyce wojennej ? Zapewne wszyscy oglądali, a kto był kiedyś na defiladzie ? Część pewnie była, ale każdy wie na czym ona polega. Czy przyjrzeliście się dokładnie tamtejszym żołnierzom ? Jeśli tak zauważyliście jedną z najważniejszych cech armii, mianowicie, każdy żołnierz posiada inną specjalizację. Podajmy przykład, czym zajmują się żołnierze w wojsku ? Jeden na pewno wszystkim dowodzi – generał, jeden zajmuje się łącznością – żołnierz łączności, jeden zajmuje się rannymi – medyk, no i jak zawsze jeden musi gotować by dać pozostałym siłę do walki – kucharz. Musimy sobie uzmysłowić że armia jest jednym spójnym ciałem, każdy, choćby najmniejszy rangą żołnierz jest potrzebny by ten wielki organizm prawidłowo funkcjonował. Wyobraźmy to sobie na przykładzie mechanizmu zegara. Klasyczny zegar jest złożony z wielu części, z mniejszych i z większych. Czy taki zegar może działać gdy zabraknie przynajmniej jednej małej części? Nie. Teraz chciałbym przejść do sedna. Przyjrzyjmy się fragmentowi z listu do Efezjan:

 

I On ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a innych pasterzami i nauczycielami,

Aby przygotować świętych do dzieła posługiwania, do budowania ciała Chrystusowego” (Ef 4:11-12)

Pan Jezus jako głowa Kościoła nadaje nam odpowiednie role abyśmy podbijali nowe terytoria i abyśmy bez strachu stawiali czoła naszym wrogom. Właśnie, bez strachu co to dla nas znaczy? Gdy widzimy jak ktoś czyni zło wiemy że powinniśmy zareagować, ostrzec, ale wiele razy tak się nie dzieje. Dlaczego? Bo boimy się. Czego? Odrzucenia. To właśnie jest problem ludzi którzy dopiero co się na nowo narodzili. Często chcielibyśmy zostać przy naszych starych zwyczajach. Jest to bardzo niebezpieczne ponieważ prowadzi to do stania się letnim. Nasza miłość do Pana nie może być czymś ograniczona, nasza miłość nie może iść na kompromisy. Wyobraźmy sobie naszego Pana, czy kiedykolwiek poszedł na kompromis ? Nie, nigdy. Mając cały świat jako swoją własność dał się upokorzyć własnemu stworzeniu. Nigdy nikomu nie złorzeczył, wiedział że ludzie którzy go skrzywdzili nie mieli pojęcia co robią. Wiedział, że oni nie wiedzą komu wyrządzają krzywdę. Z miłości zstąpił na ziemie by zmazać nasz grzech. Pan powiedział:

 

Świętymi bądźcie, bom Ja jest święty, Pan, Bóg wasz” (3 Mojż. 19:2)

My, jako żołnierze Chrystusa musimy trwać w miłości. Musimy modlić się za naszych braci i siostry. Musimy dodawać sobie wzajemnie otuchy w tym boju, bo czeka na nas wielka nagroda. Nie nagroda którą oferuje nam ten świat w zamian za posłuszeństwo szatanowi, nie duży dom i nowy samochód. Czeka nas wieczność z naszym Ojcem.

 

Czy nie wiecie, że zawodnicy na stadionie wszyscy biegną, a tylko jeden zdobywa nagrodę? Tak biegnijcie, abyście nagrodę zdobyli. A każdy zawodnik od wszystkiego się wstrzymuje, tamci wprawdzie, aby znikomy zdobyć wieniec, my zaś nieznikomy.” (1 Kor.9:24-27)


Mój komentarz.

Chwała Bogu za ten tekst Oliwiera.

Owszem, jesteśmy żołnierzami różnych specjalizacji. Jeśli chodzi o mnie, to byłem w Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Nacisk położony jest na kondycję (stąd lubię biegać) i musztrę oraz co ważne dla tych rozważań na współpracę. Kiedy kilkudziesięciu żołnierzy strzela, musi to być jak jeden strzał. Kiedy kilkudziesięciu żołnierzy wita kogoś, ma to brzmieć jakby to mówił jeden żołnierz. Oto moja jednostka:

Tak więc mamy różne specjalizacje, ale jest to ta sama armia.

Najważniejsze w naszej wierze jest aby nie dać się zastraszyć wrogowi, a ataki są.

Analogia do wojska jest jak najbardziej dosadna, ponieważ każdy żołnierz musi być posłuszny swojemu dowódcy. Grzech jest nieposłuszeństwem.

Jak to Oliwier napisał jako jedna armia mamy się wspierać, podnosić rannego, modlić się za niego. Teraz jest tak, że gro uważa się za naśladowców Jezusa, ale tworzą kółka adoracji. Bywa nawet, że kilku osobowe. Teraz jest tak, że chrześcijanin atakuje chrześcijanina a nie system wroga. Gdybym taki był, to atakowałbym np pastora Chojeckiego, gdyż z wieloma kwestiami się z nim nie zgadzam, ale wiedząc że głosi on Jezusa, co prawda innego niż ja, spowoduje to, że część Polaków zacznie czytać biblię, a za jakiś czas znajdą dla siebie inne miejsce niż u tego pastora.

Aspirujący do bycia chrześcijanami walczą głównie między sobą. Ileż to energii się marnuje. Czyż nie lepiej walczyć z wrogiem na zewnątrz?

Owszem musimy trwać w miłości, gdyż to jest wizytówką naśladowców Jezusa, a nie wersety. Najlepszą formą ewangelizacji jest pokazywanie w sobie Jezusa.

Updated: 25 lipca 2017 — 11:54

11 komentarzy

Add a Comment
 1. Jam im dał słowo twoje, a świat je miał w nienawiści; bo nie są z świata, jako i ja nie jestem z świata.
  Nie proszę, abyś je wziął z świata, ale abyś je zachował ode złego.
  Nie sąć z świata, jako i ja nie jestem z świata.
  Poświęć je w prawdzie twojej; słowo twoje jest prawdą.
  Jakoś ty mię posłał na świat, tak i ja posyłam je na świat.
  A ja poświęcam samego siebie za nich, aby i oni poświęceni byli w prawdzie.
  Nie tylko za tymi proszę, lecz i za onymi, którzy przez słowo ich uwierzą w mię;
  ABY WSZYSCY BYLI JEDNO, JAKO TY, OJCZE! WE MNIE, A JA W TOBIE; ABY I ONI W NAS JEDNO BYLI, aby świat uwierzył, żeś ty mię posłał.
  A JA TĘ CHWAŁĘ, KTÓRĄŚ MI DAŁ, DAŁEM IM, ABY BYLI JEDNO, JAKO MY JEDNO JESTEŚMY;
  JA W NICH, A TY WE MNIE, ABY BYLI DOSKONAŁYMI W JEDNO, a iżby poznał świat, żeś ty mię posłał, a iżeś je umiłował, jakoś i mię umiłował.
  Ojcze! któreś mi dał, chcę, abym gdziem ja jest, i oni byli ze mną, aby oglądali chwałę moję, którąś mi dał; albowiemeś mię umiłował przed założeniem świata.
  Ojcze sprawiedliwy! i świat cię nie poznał; alem ja cię poznał, a i ci poznali, żeś ty mię posłał.
  I uczyniłem im znajome imię twoje i znajome uczynię, ABY MIŁOŚĆ, KTÓRĄŚ MIĘ UMIŁOWAŁ, W NICH BYŁA, A JA W NICH. Jana 17,14

  TAK WIELE NAS JEST JEDNEM CIAŁEM W CHRYSTUSIE, aleśmy z osobna jedni drugich członkami.
  BG – Rzymian 12:5

  Albowiem JAKO CIAŁO JEDNO JEST, a członków ma wiele, ale wszystkie członki ciała jednego, choć ich wiele jest, SĄ JEDNYM CIAŁEM: TAK I CHRYSTUS.
  BG – 1 Koryntów 12:12
  Albowiem PRZEZ JEDNEGO DUCHA MY WSZYSCY W JEDNO CIAŁO JESTEŚMY OCHRZCZENI, bądź Żydowie, bądź Grekowie, bądź niewolnicy, bądź wolni, A WSZYSCY NAPOJENI JESTEŚMY W JEDNEGO DUCHA.
  BG – 1 Koryntów 12:13
  Lecz wy jesteście ciałem Chrystusowym i członkami, każdy z osobna.
  BG – 1 Koryntów 12:27

  Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem WY WSZYSCY JEDNO JESTEŚCIE W JEZUSIE CHRYSTUSIE. Gal.3,28

  A Bóg cierpliwości i pociechy niech wam da, abyście byli JEDNOMYŚLNI MIĘDZY SOBĄ WEDŁUG CHRYSTUSA JEZUSA.
  BG – Rzymian 15:5
  ABYŚCIE JEDNOMYŚLNIE JEDNEMI USTY WYSŁAWIALI BOGA, OJCA PANA NASZEGO JEZUSA CHRYSTUSA.
  BG – Rzymian 15:6
  PRZETOŻ PRZYJMUJCIE JEDNI DRUGICH, JAKO I CHRYSTUS PRZYJĄŁ NAS DO CHWAŁY BOŻEJ.
  BG – Rzymian 15:7

  A proszę was, bracia! przez imię Pana naszego, Jezusa Chrystusa, abyście toż mówili wszyscy, a iżby nie były między wami rozerwania, ALE ABYŚCIE BYLI SPOJENI JEDNAKIM UMYSŁEM I JEDNAKIEM ZDANIEM.
  BG – 1 Koryntów 1:10

  Starając się, abyście ZACHOWALI JEDNOŚĆ DUCHA w związce pokoju.
  BG – Efezów 4:3

  A iżbyśmy się wszyscy zeszli W JEDNOŚĆ WIARY i znajomości Syna Bożego, w męża doskonałego, w miarę ZUPEŁNEGO WIEKU CHRYSTUSOWEGO,
  BG – Efezów 4:13

  A nie ZASMUCAJCIE DUCHA ŚWIĘTEGO BOŻEGO, KTÓRYM ZAPIECZĘTOWANI jesteście na dzień odkupienia.
  BG – Efezów 4:30

  1. Artur S. (detmold)

   BG badz UBG to jeden z najlepszych polskich przekladow Pisma ( przynajmniej z tych najmniej przeinterpretowanych badz zmanipulowanych ). Wada jej jest jednak juz strasznie archaiczny jezyk ( nawet tlumaczona w latach 1960-72 Biblia Poznanska z ktorej osobiscie korzystam, jest dla wielu zbyt trudna ze wzgledu na forme przekladu [ przesadna dbalosc, wrecz puryzm jezykowy ] w odbiorze tresci, a niemilosiernie przeinaczonej Tysiaclatki czy innych cudactw translacyjnych to juz w ogole nie powinno sie brac do reki ).

   1. No… właśnie będąc jeszcze katolikiem, “Tysiąclatkę” czytałem jako pierwszą, a prawdę mówiąc nadal poczytuję lub porównuję z innymi przekładami. Przyznaję, nosi bardzo wiele znamion manipulacji, jednak zawiera też i parę ciekawostek, jak np treść Modlitwy Pańskiej. W znanych mi przekładach jest: “nie wódź nas na pokuszenie” (lub niemal identycznie pod względem znaczeniowym), w “Tysiąclatce” natomiast: “nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie”. Jako dygresja: czy Pan Bóg wystawia kogoś na pokusy?
    Przyznam szczerze, że ta “drobna” różnica wywołała u mnie zarówno zwiększone zainteresowanie treścią i znaczeniem Modlitwy Pańskiej, ale także i pragnienie bliższego zbadania kilku pokrewnych kwestii 🙂

    Może zatem nie przekreślajmy jednak “Tysiąclatki” – to pismo także jest pożyteczne i pomogło wielu poznać naszego Pana i przyjść do Niego 🙂

    Z Panem Bogiem.

    1. Przypomniał mi sie właśnie film z J. Deep-em “Dziewiąte wrota”, gdzie bohater musi porównać trzy egzemplarze (oryginały)starożytnej księgi żeby odnalezc odpowiedzi… Filmu nie polecam, ale nawet sataniści wiedzą, ze niektóre istotne tematy trzeba badać, azeby dojśc do sedna sprawy…

 2. Artur S. (detmold)

  Pismo wspolczesnie mozna tlumaczyc na wlasciwie dwa, moze trzy sposoby. a) Przeklad doslowny z dbaloscia ( nawet przesadna o szczegoly )-zachwyca purystow, ale dla zwyklych ludzi jest zwyczajnie niestrawny np. Biblia Poznanska. b) Translacja zgodna z duchem wspolczesnego jezyka-latwo przyswajalna, ale odarta z “nimbu swietosci”, trywialna wrecz forma Biblia Warszawsko-Praska. c) Styl mieszany-wszystkiego po trochu brak odpowiedniego kandydata na poziomie 😉 .

 3. Wielkie dzięki Oli 🙂 Taki talent się marnuje! Załóż bloga! 😉

  1. Zgadzam się, bardzo dobry tekst! 🙂

 4. Proszę Was o modlitwę o uzdrowienie mojego syna. Leży w szpitalu z powodu nagłych poważnych dolegliwości jelit. Grozi mu operacja.

 5. Jeszcze nie odsłuchałem ale wierze, że warto posłuchać.

 6. WIARA , NADZIEJA , MIŁOŚĆ , najważniejszą z nich – MIŁOŚĆ ! MIŁOSIERDZIE JEST NAJWIĘKSZYM PRZYMIOTEM BOGA . Musimy o tym zawsze pamiętać kochani Siostry i Bracia moi w CHRYSTUSIE PANU NASZYM – Wybaczcie mi błagam , że tak nędzny jestem w okazywaniu miłości prawdziwie chrześcijańskiej moim Bliźnim – będę starał się być lepszy . Z Panem Bogiem !

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: