Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

“W szabat jednak odpoczywały według przykazania”

Kobiety odwiedzające grób Jezusa odpoczywały w szabat wg PRZYKAZANIA.

 

Błogosławionego Szabatu.

 

Updated: 12 maja 2017 — 11:02

25 komentarzy

Add a Comment
 1. Te kobiety świętowali szabat, bo były żydówkami.Tak samo jak Jezus świętował szabat, bo był Żydem.Wielu zwolenników świętowania szabatu przez chrześcijan podnosi właśnie ten argument, że przecież Jezus świętował szabat, ale Jezus również był obrzezany.Czy to znaczy, że my, jego obecni wyznawcy mamy również się obrzezać? No raczej nie, bo jesteśmy chrześcijanami a nie Żydami i jesteśmy pod Nowym Przymierzem.Jezus jest jedynym człowiekiem, który wypełnił całe prawo mojżeszowe, za złamanie szabatu groziła śmierć i zerwanie przymierza z Bogiem.

  1. Rozumiem Twój pogląd, ale weźmy pod uwagę fakt, że to było po śmierci Jezusa, i uważam, że gdyby nia miało to znaczenia, to Łukasz o tym by nie napisał.
   Ok Żydzi świętowali, więc my nie musimy przestrzegac przykazania wg Ciebie bo to jest żydowskie. Problem w tym, że Żydzi to mieszanka Edomitów i Judejczyków. W Torze Bóg powiedział “to są moje święta” Bóg nie powiedział “to są żydowskie święta”.

  2. asd123

   Szabat jest Świętem BOGA , ustanowionym dla CZŁOWIEKA jako pamiątka stworzenia. Nie ma czegoś takiego że to dla żydów…
   Każdy nowonarodzony, nawracający się do Boga Izraela, winien być świętować JEGO Święta w tym Szabat.

   Izaszaj pisze, że na odnowionej ziemi KAŻDY będzie przychodził w Szabat i oddawał pokłon PANU.

   Skoro Szabat był i BĘDZIE obowiązywał, to jak może teraz być unieważniony…

   Nie ma czegoś takiego jak święta żydowskie i święta Pogan.
   Za to są Święta Boga, a ten który do Niego przystępuje, winien być obchodzić JEGO Święte dni i uroczystości 🙂

  3. Piotr, czyli kamień, nie skała

   Jeśli szabat jest przykazaniem tylko dla żydów, to dlaczego jest zawarty w Dekalogu? 🙂 W ten sposób można powiedzieć, że “Nie zabijaj” jest przykazaniem tylko dla żydów. Obydwa przykazania pochodzą z tego samego źródła, więc według jakich kryteriów rozdzielić te dla Żydów, a te nie dla Żydów? 🙂
   Ludzie już znieśli przykazanie o zakazie tworzenia obrazów i rzeźb i kłaniania się im, bo to dla kogo było skierowane? Pewnie też dla Żydów 😉
   Na zakończenie dodam, że szabat został ustanowiony przez Boga już w ogrodzie Eden, a tam jeszcze Żydów nie było 🙂
   Niech prowadzi nas Jezus, a nie duch tego “nowoczesnego” świata i “nowego” (czytaj: łamiącego Dekalog wypisany na kamieniu przez samego Boga) przymierza 😉 Bóg jest niezmienny, niestety ludzie już tak… Co widać, słychać i czuć tych zmian efekty.

   1. zakaz bałwochwalstwa obrazów Krolowej Niebios równiez jest dla Żydów. My możemy 😀 Oczywiście żarcik, ale jakoś te prawde trzeba pokazać.

   2. “Na zakończenie dodam, że szabat został ustanowiony przez Boga już w ogrodzie Eden, a tam jeszcze Żydów nie było”
    A właśnie, dobre spostrzeżenie 🙂 jakby nie patrzeć szabat był pierwszym z przykazań jeszcze przed kamiennymi tablicami 🙂

    Więc albo albo. Albo szukamy jak być posłusznymi dziećmi, albo szukamy tylko sposobu do “buntu” – to odrzućmy, tego nie przestrzegajmy bo po co.

    1. Piotr, czyli kamień, nie skała

     Dlatego Jezus powiedział “Zaprawdę, mówię wam: Jeśli nie będziecie zawróceni i nie staniecie się jak dzieci, nie wejdziecie do Królestwa Niebios.” (Mt 18:3) 😉
     Dziecko nie podważa każdego ze zdań rodzica, tylko patrzy na rodziców jakby byli całym jego światem 🙂 Później oczywiście to się zmienia, ale to inna historia 😀 Stąd porównanie do dziecka, a nie do zbuntowanego nastolatka, który wszystko wie lepiej niż rodzic 🙂 A takich “mądrzejszych od Boga” zbuntowanych nastolatków pełno dziś wśród “wierzących”…

     1. Artur S. (detmold)

      Z czego wynika bunt mlodzienczy? Moze z rozczarowania swiatem doroslych ( dziecko przed rozpoczeciem okresu dojrzewania uwaza duzych ludzi za nieomal “bogow”, potem jednak czesto bolesnie dowiaduje sie prawdy o ich przeroznych slabosciach i czar pryska ). Jak przejdzie pomyslnie ( nie stoczy sie ) owy “test wytrzymalosciowy” zaczyna wreszcie dostrzegac, iz ludzie sa tylko ludzmi.

      1. Artur S. (detmold)

       Wybor miedzy dobrem a zlem dorosly dokonuje swiadomie, przy pelni wladz umyslowych. Dzieci robia to podswiadomie.

       1. nie prawda kolego ludzie są zwodzeni i nieświadomi co jest prawdą a co złem (KRK) przykre ale tzw komunie się zaczynają .

        1. Artur S. (detmold)

         Rafale (?) PRZY PELNI WLADZ UMYSLOWYCH tzn. trzezwy duchowo, a nie opity winem babilonskim ( falszywymi doktrynami ).

    2. no i przykazanie nt spania mężczyzny z mężczyzną też jest tylko dla żydów, więc geje w nowym przymierzu już mogą :))))))))))

     Tak niestety będą tłumaczyć sobie zwolennicy łaski, czyli ludzie bezprawia o których mówi apokalipsa.

    3. Jest jeszcze trzecia opcja oprócz opowiadanie się po stronie posłuszeństwa lub stronie buntu. Lenistwo duchowe. Kiedy człowiekowi zwyczajnie nie chce się poszukiwać woli Bożej, nie chce się lepiej poznać Jezusa. Upamiętał się i przyjął zbawienie, i na tym poprzestaje. Temu szatan może wyrwać z serca tą drobinę wiary, którą ma.

     “Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma.” Mt 13,12

  4. Karol Szulawiak

   szabat dla żydów, Dekalog dla żydów, Tora dla żydów..Mesjasz dla wszystkich i łaska dla wszystkich..

 2. Miałem dziś sen…

  Jeśli pozwolicie, podziele się nim później, gdyż na chwile obecną brak czasu.

  Miłego popołudnia, pokój wam.

 3. Błogosławionego szabatu kochani❤
  Odpocznienia w naszym umiłowanym Panu Jezusie Chrystusie?
  Szabat szalom?

  1. Piotr, czyli kamień, nie skała

   Szabat szalom! 🙂
   Wszyscy Słudzy Boży zachowywali szabat 🙂 Zanim duch tego świata nie zamienił tego szczególnego dnia na dzień słońca 🙁 Ale żeby uprzyjemnić nam zbliżający się Szabat, zapraszam Was na “Kilka minut dobrych wiadomości” 😉

 4. Artur S. (detmold)

  Zwracam sie do wszystkich pracodawcow odwiedzajacych i czytajacych ta witryne. Nie zmuszajcie swoich pracownikow do zwyklej pracy w szabat bez smiertelnego zagrozenia interesu ( np. kleska zywiolowa i proby ratowania dobytku ).

 5. Ogólnie zgadzam się że należy obchodzić sabat, bo jest to pamiątka stworzenia świata, ale też trzeba pamiętać że w sabat wolno dobrze czynić, głoszenie ewangelii również jest dozwolone w sabat bo tak czynił Jezus.

 6. Piotr, czyli kamień, nie skała

  Akurat jestem na etapie czytania Księgi Izajasza i wczoraj (w szabat) czytając trafiłem na sporo fragmentów dotyczących szabatu, między innymi ten piękny fragment:
  “Jeżeli z powodu szabatu wstrzymasz twoją nogę, aby w Mój święty dzień nie załatwiać swych spraw; jeśli nazwiesz szabat rozkoszą i dniem uświęconym przez WIEKUISTEGO, szanowanym; jeśli go uszanujesz, by nie robić twoich czynności, nie załatwiać twych spraw, ani nie miotać słów – wtedy będziesz się rozkoszował w WIEKUISTYM, wyniosę cię na wyżyny ziemi i nakarmię dziedzictwem Jakóba, twego ojca – bo wypowiedziały to usta WIEKUISTEGO.” (Izajasza 58:13 NBG)
  Słuchajmy Boga, nie ducha tego świata 🙂

 7. Bardzo wymowny jest także ten fragment:
  W owych dniach stwierdziłem, ŻE W JUDEI WYTŁACZANO W SABAT WINO W TŁOCZNIACH I ZWOŻONO SNOPY, NAKŁADAJĄC JE NA OSŁY, A TAKŻE WINO, WINOGRONA, FIGI I WSZELKIE INNE CIĘŻARY, I SPROWADZANO W DZIEŃ SABATU DO JERUZALEMU. OSTRZEGŁEM ICH PRZETO, ABY W TYM DNIU ŻYWNOŚCI NIE SPRZEDAWALI. RÓWNIEŻ TYRYJCZYCY, KTÓRZY W NIM MIESZKALI, SPROWADZALI RYBĘ I WSZELKI TOWAR I SPRZEDAWALI W SABAT JUDEJCZYKOM, TAKŻE W JERUZALEMIE. Zgromiłem tedy możnych Judei i powiedziałem do nich: CO TO ZA NIEGODZIWA RZECZ, KTÓREJ SIĘ DOPUSZCZACIE, ZNIEWAŻAJĄC DZIEŃ SABATU? CZY NIE TAK POSTĘPOWALI WASI OJCOWIE, ZA CO WSZAK NASZ BÓG SPROWADZIŁ NA NAS CAŁE TO NIESZCZĘŚCIE, A RÓWNIEŻ NA TO MIASTO! WY ZAŚ ŚCIĄGACIE JESZCZE WIĘKSZY GNIEW NA IZRAELA, ZNIEWAŻAJĄC SABAT? Wydałem więc zarządzenie, ŻE GDY W PRZEDDZIEŃ SABATU BĘDZIE SIĘ ŚCIEMNIAĆ WOKÓŁ BRAM JERUZALEMSKICH, MA SIĘ ZAMKNĄĆ WROTA. NAKAZAŁEM TEŻ, ŻEBY ICH NIE OTWIERANO, AŻ DOPIERO PO SABACIE. POSTAWIŁEM TEŻ PRZY BRAMACH NIEKTÓRYCH Z MOICH SŁUG Z POLECENIEM: W DZIEŃ SABATU NIE PRZEJDZIE TĘDY ŻADEN CIĘŻAR. WTEDY HANDLARZE I SPRZEDAWCY WSZELKIEGO TOWARU NOCOWALI RAZ CZY DWA RAZY NA DWORZE, POZA JERUZALEMEM. ZGROMIŁEM ICH WIĘC, MÓWIĄC DO NICH: DLACZEGO NOCUJECIE TUŻ PRZED MUREM? JEŻELI SIĘ TO JESZCZE RAZ POWTÓRZY, WEZMĘ SIĘ DO WAS. Od tego czasu nie przychodzili już w sabat. Następnie nakazałem Lewitom, aby się oczyścili i przychodzili pilnować bram, aby dzień sabatu był należycie święcony. Również to zachowaj mi, Boże mój, w pamięci i zmiłuj się nade mną według obfitości twojej łaski. Nehemiasza 13,15

  1. Tak i ktoś kto nie rozumie Pisma, a chce zabłysnąć może zacytować bezmyslnie ten wers: “Nie składajcie już ofiary daremnej, kadzenie, nowie i sabaty mi obrzydły” 1 :13. Tak jakby Bóg był zmienny jak pogoda.
   Jednym z mankamentów i słabej strony internetu jest to, że każdego zdanie w dyskusji jest traktowane poważnie, choćby pisał je 15 latek naładowany maksymalnie emocjami.

   1. Biblię i jej informacje należy brać całościowo, a nie wybiórczo, ot co.
    Całe sedno tkwi w słowach Jezusa, który mówi:
    Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam wspomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przez ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim. Potem przyjdź i dar swój ofiaruj!

    Tak nauczał własnie Jezus. Mówił o bezczeszczeniu Jego świątyni i daremnych ofiarach. Wszystko wtedy było robione na pokaz.
    Sprawowali przepisy świątynne, ale przepełnieni byli grzechem.Ciągle łamali prawo Boże.
    Dlatego Pan doprowadził do zburzenia świątyni i zaprzestania składania czczych ofiar, które tak nie miały sensu.
    Bóg zakończył służbę lewicką, składanie ofiar, kadzenia.
    Wybrał nowych kapłanów spośród ludzi na składanie ofiar. To tym razem ofiary duchowe.Odzwierciedlają one posłuszeństwo wobec Prawa Bożego wypisane w sercach ludzi, którzy uwierzyli w Słowa Jezusa.
    Teraz Najwyższy Kapłan ma nad nimi pieczę, aby prowadzić ich Drogą Prawdy opartej na Słowie Bożym.
    Dość ceremonialnych rytuałów, one już nic nie dają.
    Pan Jezus prowadząc nas Duchem Świętym wpisuje nam swoje Prawo do serc. 🙂

    Notabene, jak myślicie, który dzień zostanie uznany za święty dla światowej religii?….

    1. “Notabene, jak myślicie, który dzień zostanie uznany za święty dla światowej religii?….”
     To jest bardzo ciekawe pytanie z uwagi na to że najprawdopodobniej antychryst będzie Żydem

 8. Faryzejstwo polegało na uchylaniu przykazań Bożych i i stawianiu siebie w “świętej okazałości” z władzą wykonawczą nad ludźmi.
  Wyznawcy Talmudu, którzy sami spisali te księgi – masę tomów, nie wierzą w Boga Biblii. Oni wierzą w ewolucję.
  Oprócz tego negują wydarzenia biblijne uważając je za baśnie. Ich księgi wywyższają ich samych jako mędrców świata nad którymi chcą mieć władzę.
  Wszystko co znajdujemy w internecie, a co podważa Boga i Jego świadectwo biblijnych wydarzeń jest sprawką wykonawczą wyznawców talmudu.
  Oni zrobią wszystko, aby anulować istnienie Boga oraz podważyć prawdziwość Pisma.
  A już z pewnością nie dopuszczą do tego, aby świat świętował dzień święty Pana.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: