Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

CI KTÓRZY UFAJĄ

David Wilkerson

Apostoł Paweł opisuje nasze czasy, kiedy pisze, “w dniach ostatecznych nastaną trudne czasy….. Tymczasem ludzie źli i podstępni będą się pogrążać coraz bardziej w występkach, błądząc i innych również uwodząc swoimi błędami (2 Tym. 3:1,13). Pomyśl o latach 1990, kiedy wielkie towarzystwa udzielające kredytów zwiodły i namówiły biednych i niewykształconych i bezrobotnych na zaciągnięcie pożyczek. Ci nieświadomi ludzie  zostali skuszeni, żeby podpisać kredyty, których nigdy nie byli w stanie spłacić i kiedy przyszedł dzień spłaty, pozostali bez domów. Renomowane banki zawiodły z powodu oszukaństwa, ale ich szefowie wykupili się na “złotych spadochronach” wielu milionów dolarów.

Czytałem o takim jednym dyrektorze, który organizował drogie przyjęcia, tańcząc cała noc, a alkohol lał się obficie, wiedząc dobrze, że jego firma idzie na dno. On i inni bawili się hucznie pomimo tego, że setki tysięcy ludzi stracą swoje domy. Jest to wyraźne wypełnienie proroctwa Sofoniasza 1:9: ” W dniu tym rozprawię się z każdym, kto dumnie przekracza swe progi, a dom swego Pana napełnia kłamstwem i przemocą.”

Jak długo myśleliśmy, że Bóg przymknie oko na takie wariactwo, takie szyderstwo Jego Imienia? Pan ma ostateczne słowo na ten temat i jak mówi, “W tym dniu ich również ukarzę (1:9). Krótko mówiąc: “Zawstydzę ich.”

“Jednakże miecz ugodzi go we własne serce i jego łuk zostanie połamany.” (Psalm 37:15). Teraz, kiedy to piszę, dwóch miliarderów wychodzi za kaucją bo ich bogactwo przez noc zniknęło.

W tym samym czasie Pan odpłaca bezbożnym. On nagradza tych, którzy w Nim pokładają ufność.

“Zaufaj Panu i czyń dobrze; mieszkaj w kraju i  Panu zaufaj i czyń tylko dobro, ziemię tę uczyń swym domem i ciesz się pokojem” (Psalm 37:3).

Updated: 10 maja 2017 — 10:03

5 komentarzy

Add a Comment
 1. Karol Szulawiak

  Z pewnością wielu z was oglądało film “Ew Jana, opowieść o zbawicielu” który jest filmem na podstawie ewangelii i jej wiernym odwzorowaniem słowo w słowo. No właśnie…
  Przez cały film razem z Jezusem i dwunastoma, wędruje pewna kobieta (najpewniej Maria Magdalena) i jest ona z nimi także podczas ostatniej wieczerzy. Jest tylko jedna wzmianka w Biblii, by jakieś kobiety wędrowały razem z Jezusem.

  (1): Następnie chodził po miastach i po wioskach, głosząc i opowiadając ewangelię królestwa Bożego. A było z nim dwunastu; (2): I kilka kobiet, które uwolnił od złych duchów i chorób: Maria, zwana Magdaleną, z której wyszło siedem demonów; [Uwspółcześniona Biblia Gdańska, Łk 8]

  Po za tym Jego towarzyszami było tylko grono 12 apostołów. Wieczerzę także spożył razem z dwunastoma

  (17): W pierwszy dzień Przaśników uczniowie podeszli do Jezusa i zapytali go: Gdzie chcesz, abyśmy przygotowali ci Paschę do spożycia? (18): A on odpowiedział: Idźcie do miasta, do pewnego człowieka i powiedzcie mu: Nauczyciel mówi: Mój czas jest bliski; u ciebie będę obchodził Paschę z moimi uczniami. (19): Uczniowie zrobili tak, jak im nakazał Jezus, i przygotowali Paschę. (20): Kiedy nastał wieczór, usiadł za stołem z dwunastoma. [Uwspółcześniona Biblia Gdańska, Mt 26]

  (12): W pierwszy dzień Przaśników, gdy zabijano baranka paschalnego, zapytali go jego uczniowie: Gdzie chcesz, abyśmy poszli i przygotowali ci Paschę do spożycia? (13): I posłał dwóch spośród swych uczniów, i powiedział im: Idźcie do miasta, a spotka się z wami człowiek niosący dzban wody. Idźcie za nim. (14): Tam zaś, gdzie wejdzie, powiecie gospodarzowi: Nauczyciel pyta: Gdzie jest pokój, w którym będę jadł Paschę z moimi uczniami? (15): A on wam pokaże wielką salę na piętrze, urządzoną i przygotowaną. Tam dla nas wszystko przygotujcie. (16): Odeszli więc jego uczniowie i przyszli do miasta, gdzie znaleźli wszystko tak, jak im powiedział, i przygotowali Paschę. (17): A gdy nastał wieczór, przyszedł z dwunastoma. [Uwspółcześniona Biblia Gdańska, Mk 14]

  (14): A gdy nadeszła pora, usiadł za stołem, a z nim dwunastu apostołów. [Uwspółcześniona Biblia Gdańska, Łk 22]

  Jedynie Ew. Jana nie precyzuje, że Jezus zasiadł tylko z dwunastoma, lecz nie podaje też informacji o jakiejś kobiecie. Tym bardziej, że po świecie krąży kłamstwo, jakoby Jezus i Maria Magdalena byli małżeństwem. Film wydaje się być bardzo piękny, nie mniej jednak zawsze mnie to zastanawiało, dlaczego ta kobieta pojawia się tam tak często..

 2. Artur S. (detmold)

  We współczesnej kulturze występują często podwójne standardy moralne. Jednych odsądza się od czci i wiary, a innych zachwala i wywyższa. Często kryteria jakimi przy tym się kieruje ten upadły świat są przeciwstawne tym z Pisma.

 3. Postać kobiety, Marii Magdaleny zaczerpnięta jest z ewangelii apokryficznych, czyli gnostyckich. Gnoza po grecku znaczy wiedza ukryta, tylko dla wybranych.Gnozą inspirowana jest legenda o św. gralu , oraz książka i film ” Kod da Vinci”. I wiele innych opowieści i legend, które krążą po świecie.

  1. W sumie to by nawet i pasowało do komentarza Karola 🙂

 4. Artur S. (detmold)

  Etos ( zbior wartosci i zasad jakiejs wspolnoty ludzkiej np. narodu ) moze byc albo wzniosly i tworczy ( przykladowo amerykanski ) albo przyziemny i odtworczy ( niestety polski… ). Owa ideologia grupy u Jankesow wytworzylo glownie nauki plynace z Pisma, a u Lechitow bajdurzenia watykanskie…

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: