Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

NA DRODZE DO ŚWIĘTOŚCI

 

David Wilkerson

Paweł potwierdza naszą sprawiedliwość przed Bogiem przez Chrystusa: „Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. A nie tylko to, lecz chlubimy się też w Bogu przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa, przez którego teraz dostąpiliśmy pojednania” (Rzymian 5:10-11).

Chociaż nasze serce nas oskarża, Jan mówi nam, „A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy” (1 Jan 2:1). Podam wam przykład tego z życia Jezusa.

Dzień przed ukrzyżowaniem, Chrystus umył nogi uczniom. Powiedział do tych bardzo niedoskonałych ludzi, „Kto jest umyty, nie ma potrzeby myć się, chyba tylko nogi, bo czysty jest cały. I wy czyści jesteście, lecz nie wszyscy” (Jan 13:10). Może myślisz: „Jak Jezus mógł powiedzieć, że uczniowie byli czyści?” Każdy uważny obserwator tej sceny byłby zdziwiony stwierdzeniem Jezusa. Tych jedenastu ludzi, do których mówił, już pokazało pychę, niewiarę, egoizm, ambicje, chciwość, niestałość i chęć wyrównywania porachunków. Prawda jest taka, że Chrystus tak o nich powiedział, ponieważ On ich wybrał. On postawił ich na drodze do świętości. To wszystko było z łaski!

Jezus również wiedział, co było w sercach uczniów, pomimo ich niedoskonałości. Ponadto widział, jak w przyszłości złamanie i skruchę, które ich czekały.

Gdybym tak was poprosił, byście zrobili listę grzechów, które uczniowie popełnili. Mogę z pewnością powiedzieć, że wy i ja jesteśmy winni tych samych grzechów w jakimś okresie naszego życia. Jednak Jezus ma dla nas wszystkich odpowiedź: „Usprawiedliwieni tedy z wiary, pokój mamy z Bogiem przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa” (Rzymian 5:1).

Updated: 4 maja 2017 — 10:01

3 komentarze

Add a Comment
 1. Artur S. (detmold)

  Do jednostek czlowieczych ( biznesmenow ) zatrudniajacych pracownikow. Jesli placisz swoim robotnikom godziwe pieniadze ( pomimo haraczu wymuszanego przez panstwo ) to bardzo dobrze. Twoja postawa podoba sie Panu Bogu. Tak trzymaj. Jesli natomiast masz swoich pracownikow za “cytryny do wycisniecia” to twoje zachowanie budzi gniew Stworcy. Albo sie wiec poprawisz albo zginiesz marnie, potepion na wieki.

 2. Piękne, dziękuję za zamieszczenie 🙂

 3. Do czego jesteśmy powołani?
  Do tego, by znosząc cierpienia czynić dobrze.
  By złorzeczącym nam błogosławić.
  Trzeba opierać się diabłu, będąc silni w wierze, świadomi, że takie same cierpienia znoszą bracia na całym świecie.
  List Jakuba wiele wyjaśnia.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: