Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Fałszywe proroctwo Willkersona i jego…przeprosiny.

Jak niektórzy się zorientowali Wilkkerson miał proroctwo, które się nie spełniło. Boże proroctwa zawsze się spełniają. W 100%.

W związku z tym, że umieszczam teksty tego nieżyjącego już pastora, pragnę pokazać drugą stronę medalu. Najlepszym do tego tekstem będzie to co, znalazłem w necie:

 

“Po prostu wierzę Wilkersonowi, który prorokiem nie jest (jest głosicielem ewangelii czy pastorem) i samemu publicznie dał temu wyraz gdy za jedno ze swoich niespełnionych proroctw przeprosił. Pomyśl ile pokory musi mieć taki znany pastor w USA, od którego wszyscy w KZ w około oczekują aby był drugim Eliaszem, ale takim co to nie popadnie w depresje nigdy, aby tu nagle po daniu moim zdaniem wymuszonego przez społeczność wierzących proroctwa Wilkerson przeprasza i mówi prawdziwie, że nie było to z Ducha Bożego.
Zwykle w przypadku tych wszystkich proroków w stanach jak się jedno nie spełni (co jak wiemy ze ST dyskwalifikuje osobę z grupy Proroków Boga i w czasach dawnych by go ukamienowano) w mojej ocenie są po prostu “zapominane” przez wiernych i nadal nakładają swoje nierealne oczekiwania na tych pastorów przyczyniając się po części do tego rodzaju grzechów”

 

Jest to zdanie rozsądku. Nie każdy mylący się prorok przyznaje się do błędu. Wilkerson się przyznał.

Od siebie chciałbym dodać trzy grosze. Internet ma to do siebie, że dzięki poszukiwaniom własnym, możemy znaleźć na każdej osobie jakąś rysę. Na początku mej drogi blogowej popełniłem ten błąd i ja. Fajnie tak sobie siedzieć przed monitorem i wyszukawszy na kogoś haka ocenić całe jego życie. To jest satanizm. Szatan to jest oskarżyciel braci naszych. Już nawet pojawiły się strony mające w nazwie określenia na zdrowość nauczania szufladkując wszystkich. Ja wiem, na ten przykład, że nie każdy charyzmatyk jest pod wpływem złego ducha, tak jak nie każdy ewangelik to orzeł z wiary. Bóg ma swoich ludzi wszędzie. W każdej denominacji, choć zastanowiłbym się nad SJ, bo Ci nie uznają Jezusa jako Boga, a to już poważny problem. Oni nie wkomponowują się ani w kościół rzymski ani w protestantyzm podobnie jak mormoni..

 

Na koniec wszelkim pysznym znawcom życia Wilkersona polecam film Krzyż i sztylet, w którym pokazana jest służba tego pastora. Fajnie jest być mędrcem przed biurkiem. Niektórzy nawet jak widziałem zdjęcia, są tymi specami  po marihuanie, ale gorzej coś robić dla ludzi w terenie i praktyce jak to robił Wilkerson.

Film ten polecam także wszystkim, którzy wierzą w moc Jezusa będącą ponad siłą mafii i gangów:

 

 

 

 

Updated: 15 marca 2017 — 09:20

9 komentarzy

Add a Comment
 1. jakby ktoś potrzebował mogę podesłać książkę “Krzyż i sztylet” w pdf na maila.
  Z Panem Bogiem

 2. Dzięki Bogu za ten artykuł,tak to jest wielka pokora,żeby przyznać się do tego,że się zbłądziło
  Ja akurat po nowo narodzeniu słuchałam wykładów Wilkersona i dziękuję Bogu za to,że tak mnie kierował
  Wszystkim krytykującym nieżyjącego już Dawida,życzę takiego samego oddania Bogu i bliźnim jakie miał on.
  A to wymaga rezygnacji z samego siebie i oddania każdej chwili Bogu.

 3. Chwała Bogu Bracia i Siostry

  Poruszone zostało bardzo trudne zagadnienie w dzisiejszych czasach.
  Kiedy wychodzi ktokolwiek i mówi,że ma proroctwo to tak jakby mówił ,,Tak mówi Pan!”.
  ,, tak Słowo, które wychodzi z ust moich,
  nie wraca do Mnie bezowocne,
  zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem,
  i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa”. Iz.55.11

  Chodząc w Duchu Świętym powinniśmy znać wolę Ojca.
  Tylu mamy dzisiaj fałszywych nauczycieli i proroków,że aż strach pomyśleć.
  Chciałbym zaznaczyć,że w żaden sposób NIE oskarżam Davida Wilkersona,gdyż czynił dla Pana wiele dobrej służby.
  Lecz musimy strzec się od fałszywych proroctw i ducha,który za nimi stoi.
  Bóg wielokrotnie nas ostrzega:
  ,,Prorok, który miał sen,
  niech opowiada swój sen!
  Kto miał moje słowo,
  niech wiernie opowiada moje słowo!
  Co ma wspólnego słoma z ziarnem11 – wyrocznia Pana.
  29 Czy moje słowo nie jest jak ogień12 – wyrocznia Pana –
  czy nie jest jak młot kruszący skałę?
  30 Oto dlatego się zwrócę przeciw prorokom – wyrocznia Pana –
  którzy kradną sobie nawzajem moje słowo13.
  31 Oto się zwrócę przeciw prorokom – wyrocznia Pana – którzy używają swego własnego języka, by wypowiadać wyrocznie. 32 Oto się zwrócę przeciw tym, którzy prorokują sny kłamliwe – wyrocznia Pana – opowiadają je i zwodzą mój lud kłamstwami i chełpliwością. Nie posłałem ich ani nie dawałem polecenia; w niczym też nie są użyteczni dla tego narodu – wyrocznia Pana. Jer.23.28-32
  Wszyscy powinniśmy bardzo ważyć nasze słowa,a szczególnie proroctwa.
  To mówi Pan Zastępów:
  «Nie słuchajcie proroków, którzy wam przepowiadają:
  wprowadzają was w błąd;
  zwiastują wam urojenia swego serca,
  nie zaś to, co pochodzi z ust Pańskich.Jer.23.16

  I rzekł Pan do mnie: «Prorocy ci głoszą kłamstwo w moje imię. Nie posłałem ich, nie dawałem poleceń ani nie przemówiłem do nich. Kłamliwe widzenia, zmyślone przepowiednie, urojenia swych serc – oto co wam przepowiadają. Jer.14.14

  Bracia i Siostry musimy być bardzo ostrożni!
  Tak Bracia i Siostry,Słowo Boże jest ostrzejsze niż miecz obosieczny.
  Temu zaś, który może was ustrzec od upadku i stawić nienagannymi i rozradowanymi wobec swej chwały16, 25 jedynemu Bogu, Zbawcy naszemu przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego, chwała, majestat, moc i władza przed wszystkimi wiekami i teraz, i na wszystkie wieki! Amen.List Jud.1.24-25

 4. Coraz bliżej państwa wyznaniowego 🙁

  http://www.newsweek.pl/polska/polityka/sejm-uczci-setna-rocznice-objawien-fatimskich-chce-tego-poslanka-anna-sobecka,artykuly,406935,1.html

  Jeszcze trochę, a będą rozliczać ludzi z uczestnictwa w tzw. mszy nieświętej 🙁

  1. No nie…chyba przesadzają… :/ co tu czcić? :/ przypomina mi się scena z jednego filmu, jak główna bohaterka jedzie z dwójką znajomych po mieście i szuka policji, by zgłosić, że ktoś ukradł jej pieska… Pyta jakiegoś gościa, ale nie wie za bardzo, jak jej pomóc…Podchodzi ksiądz i mówi: “Niech będzie pochwalony, czy ja mogę w czymś pomóc? Przepraszam za tego młodzieńca, ale społeczeństwo jest ostatnio strasznie znerwicowane, dlatego też proszę się nie gniewać.”, a ten co wcześniej próbował pomóc odnaleźć policję, podchodzi i mówi do księdza: “Ty w mordę, szpitale budujta, a nie kościoły!”, co ksiądz określił tak: “Odizolowany przypadek, proszę mu wybaczyć.”
   (że film powstał w okolicznościach, w jakich powstał, ale ta scena jest naprawdę trafna! :/ )

  2. Piotr, czyli kamień, nie skała

   Coraz bliżej jest przyjście Jezusa, dlatego szatan chce przymusem poprzez rządy tego świata skłonić ludzi do bałwochwalstwa.
   Ale im bardziej jest natarczywy, tym bardziej wychodzi na jaw jego prawdziwa natura i to – z pomocą Bożą – otwiera ludziom oczy. I oby tych oczu otworzyło się jak najwięcej!

 5. Ciekawe,które jego proroctwo się nie spełniło.

  Bo z jednej strony Pwt 18,22 mówi:
  “gdy prorok przepowie coś w imieniu Pana, a słowo jego będzie bez skutku i nie spełni się, znaczy to, że tego Pan do niego nie mówił, lecz w swej pysze powiedział to sam prorok. Nie będziesz się go obawiał.”

  ale z drugiej strony Pan Bóg jest w mocy zmienić swoje wyroki przepowiedziane ustami proroka, jak np. było u Jonasza:

  “Pan przemówił do Jonasza po raz drugi tymi słowami: “Wstań, idź do Niniwy, wielkiego miasta, i głoś jej upomnienie, które Ja ci zlecam (…)
  Począł więc Jonasz iść przez miasto jeden dzień drogi i wołał, i głosił: “Jeszcze czterdzieści dni, a Niniwa zostanie zburzona” (…)

  Zobaczył Bóg czyny ich, że odwrócili się od swojego złego postępowania. I ulitował się Bóg nad niedolą, którą postanowił na nich sprowadzić, i nie zesłał jej.”
  (Jonasza 3)

  Bóg opóźnił w czasie zniszczenie Niniwy, została zniszczona ok półtora wieku później, a więc proroctwo Jonasza o czterdziestu dniach nie spełniło się.

 6. Nie komplikujmy – ktoś, kto głosi fałszywe proroctwa, jest fałszywym prorokiem. I żadna gadka o miłosierdziu tego nie zmieni.
  A fakt, że w chwili wygłaszania proroctwa był wpływowy pogarsza sprawę, bo wielu naiwnych (choć zapewne działających z dobrą wolą) ludzi mu uwierzyło.
  To że się przyznał to pieknie (choć wszyscy widzą że wtopił, więc przyznanie to raczej nic szczególnego).

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: