Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

JEST DZIEŃ ZAPLATY

Test dla pastorów:

 

David Wilkerson

Podam wam cztery tragiczne rezultaty detronizowania Pana.

„Izrael to pusty krzew winny, wydający owoce dla siebie” (Ozeasz 10:1). Każdy w Izraelu szukał swego i rezultatem tego była kompletna pustka. Ozeasz mówi tu do wierzących, pokazując im obraz tego, co stanie się ze wszystkimi, którzy wypychają Pana ze swojego życia. Tacy ludzie stają się samolubni i pożałowania godni – a każde ich dążenia kończą się pustką.

„Nieszczere było ich serce . .. On sam zburzy ich ołtarze, rozbije ich posągi” (w 2). Serce naszego narodu jest nieszczere. Amerykanie pustymi słowami służą Bogu i kościołowi, ale nie czczą Boga prawdziwie. To doprowadziło bezpośrednio do załamania naszych lubianych instytucji. Nasze społeczeństwo już nie ufa Bogu, zwracając się natomiast do rządu oraz systemu edukacji i Ubezpieczeń socjalnych – wszystko po to, by zapewnić sobie jakąś stabilność. Bóg mówi, „Jeżeli Mi nie zaufacie, to wszystkie wasze instytucje, którym ufacie, upadną. Nie pozostanie wam nic, by w to wierzyć.

„Lecz wy oraliście bezbożność, żęliście niegodziwość. … ponieważ polegałeś na swoich rydwanach” (w 13). Ozeasz mówi, „Przestałeś ufać Panu, a teraz będziesz zbierał owoc nieprawości!” Dzisiaj ludzie są wykształceni, ale odrzuciliśmy Biblię i modlitwę. Dokąd te wymyślne nauki nas doprowadziły?

„Nie mamy króla, gdyż nie baliśmy się Pana” (w 3). Serce króla Izraela było pełne bałwochwalstwa. Dlatego kiedy zaczęło się odstępstwo Izraela, był bezsilny, by zatrzymać upadek wiary. Jego słowa nie miały autorytetu i ludzie szemrali, „Nie mamy przywódcy, ani rady. Dryfujemy!”

To samo dzieje się dzisiaj w kościołach. Wielu chrześcijan szydzi z pastorów, podważając ich autorytet. Dlaczego? Ponieważ ich słowa nie mają mocy! Ludzie mówią, „Nie mamy już przywództwa w zborze. Jesteśmy zagubieni i zdezorientowani.” Niestety, jest to dzień zapłaty za detronizację Pana.

______________

 

Działanie bez mocy jest zapłatą za pracę kościołów. Znam kilka kościołów, które ewangelizują tylko siebie. Ich stan liczebny nie przekracza bez względu na rok 20-30 osób co oczywiście nie jest miernikiem jakości, ale coś już mówi.

Wspominano, że w Warszawie widać ewangelizacje. Może jeszcze kilku miastach. Generalnie niektóre kościoły są przeintelektualizowane.

Updated: 9 marca 2017 — 11:11

24 komentarze

Add a Comment
 1. Piotr, czyli kamień, nie skała

  “Wielu chrześcijan szydzi z pastorów, podważając ich autorytet. Dlaczego? Ponieważ ich słowa nie mają mocy!”
  Jeśli byśmy słuchali słów pastorów to tak.
  Jeśli byśmy słuchali Słów Biblii wypowiadanych przez pastorów to nie.
  Osobiście spotkałem się z odpowiedzią ze strony pastora pewnego protestanckiego zboru na pytanie
  – “dlaczego nie spotykacie się w soboty, tak aby świętować siódmy, a nie pierwszy dzień tygodnia?”
  – “nie jest to aż tak istotne który to dzień, poza tym w niedzielę więcej osób ma możliwość uczestnictwa w spotkaniach”
  Jeśli PRZYKAZANIE DEKALOGU pastor nazywa “czymś nieistotnym” to jak jego słowa mogą mieć moc?
  Osób na nabożeństwach więcej, ale czy jest tam Duch Boży? Nie wiem. Dla mnie to nie ma autorytetu który pochodzi wyłącznie z czystego niczym strumień Słowa Bożego.

  1. Psalm 23
   Pan jest pastorem moim…;-)

  2. Podchodzę, delikatnie mówiąc, bardzo sceptycznie do wszelkich zborów stowarzyszeń i zgromadzeń na których czele stoi ten “najmądrzejszy”, ale czy faktycznie jest istotne kiedy świętujemy? Nie powinno to (ów świętowanie) być po prostu szczere i prawdziwe? Żyjemy w różnych miejscach/kulturach i niekiedy to właśnie tylko niedziela może być dniem spotkań, zawężania relacji rodzinnych… to nie jest żadna teza tylko gdybanie

   1. Piotr, czyli kamień, nie skała

    Nie było by istotne gdyby Bóg nie wyrył na kamiennych tablicach Sam Osobiście Swoim palcem
    “Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty. ”
    BÓG uznał ten dzień i Osobiście zapiał ten długi tekst, jakim prawem człowiek może zmienić ten dzień na inny? 🙂

  3. jakież to smutne, że ich ten dzień nie interesuje… :/ toż to DEKALOG… :/

 2. Znamienna jest nazwa angielska PIERWSZEGO dnia tygodnia Sunday ( ang. Dzien Slonca ). Kogo symbolem jest owe? Ano lucyfera… Na marginesie. Po naszemu Niedziela ( od nie dzialania ). Czyli nie szabatni-sobotni dzien odpoczynku poswiecony Bogu, a okazja do nierobstwa. Czyli to nie to samo. Na marginesie. Zauwazylem, iz ludzie tego dnia tj. niedzieli sa dziwnie skacowani, tak jakby wymizerowani ( nie od nadmiernego spozycia trunkow procentowych, bynajmniej ). Czyzby skutki lamania drugiego przykazania dotyczacego szabatu?

  1. Piotr, czyli kamień, nie skała

   Zazwyczaj tak jest. Sobota ciężka praca bo trzeba nadrobić zaległości w tygodniu gdy jesteśmy w pracy zawodowej, potem wieczorem trzeba się upić i zjeść wieprzka uwędzonego na grillu, a w niedzielę odpocząć z okazji pierwszego dnia tygodnia 🙂
   Katolicki system oddawania czci… tylko komu? Bo na pewno nie Bogu przedstawionemu w Piśmie Świętym.

  2. Moim skromnym zdaniem takowy pastor czy też starszy brat skoro bierze się za głoszenie/rozważanie Słowa Bożego powinien być otwarty tzn komunikatywny a nie zamknięty i nie czuły na ludzkie problemy. Powinien zapytać/rozpatrzyć problem skoro zakłada swój zbór/eklezje również jest to jego zadaniem jak ma taką możliwość. Często pomyłki i nie do mówienia sprawiają że dzielą się zbory bo wystarczy czasem pięcio minutowa rozmowa aby było ok ale ludzie wolą obgadywanie za plecami.
   Również myślę że dużo pastorow tudzież zborow są takie podzielone na kwestie poglądowe ale ważne jest aby pastor nie miał “zadartego” nosa typu “ja wiem lepiej” ja wiem lepiej, wynioslosc da się odczuć te wysokie ego. ..w takich zborach się nie pływa tam się po prostu tonie. ..
   A pastor jak na kapitana przystało powinien ostatni opuszczać statek a jest odwrotnie nieczułość apatia zakompleksienie brak mocy Słowa Bożego nie wszystkim odpowiadają suche teksty. Szczere? Ja właśnie taki opuscilam. Życzę wszystkim wszystkiego dobrego aby każdy znalazł odpowiedni zbór dla siebie 🙂 i dzięki otoczeniu dzieci Bożych wzrastał.

   1. Poruszyłaś bardzo ciekawy temat Kasiu. Otóż niektórzy mieniący się chrześcijanami spiskują, pomawiają innych, szkalują pisząc kłamstwa o danym bracie lub siostrze. Dla takich nie powinno być nie tylko miejsca w zborze, ale winni być wykluczeni ze wszelkich wspólnot internetowych.
    Ile to już nasłuchalem się o sobie ciekawych rzeczy…
    Racja, Ci ludzie są zakompleksieni ale trzeba się o nich modlić…

   2. Powinniśmy też zastanowić się co my wnosimy do zboru od siebie, a nie tylko patrzeć co wynieśliśmy lub możemy wynieść 🙂 (kiedyś to było takie komunistyczne myślenie … co mogę wynieść np. z zakładu pracy 🙂 ). Zastanówmy się co my wnosimy do społeczności i skupmy się na sobie, w tym dobrym sensie.

   3. Po co szukać zborów “chrześcijańskich” skoro praktycznie w żadnym z nich nie jest nauczana prawda Słowa Boga…chyba tylko po to aby utwierdzać się w kłamstwie.

    Dlaczego zdecydowana większość zborów ma tzw.”nabożeństwa” w niedzielę lub w inne dni tygodnia(ale nie w sobotę).

    Dlaczego nie jest nauczana Tora,dlaczego mówi się w zborach,że zakon był dla żydów a my mamy łaskę.(Dla mnie łaską jest,że mogę w końcu po poznaniu Boga przestrzegać prawo)

    Zgromadzenie dzieci bożych tworzą ludzie którzy żyją w prawdzie Słowa Bożego a naszym pastorem powinien być TYLKO i WYŁĄCZNIE PAN PANÓW,KRÓL KRÓLÓW,JEDYNY ZBAWCA JEZUS CHRYSTUS.

    1. Dokładnie zgadzam się z twoim zdaniem Wojtuś ? i teraz już nawet nie szukam zborów chrześcijańskich.DŚ przyprowadził mnie na tą stronę i dał mi prawdziwą rodzinę w Chrystusie.
     Pozdrawiam Was wszystkich kochani i niech Was Bóg błogosławi.A w szczególności Agnieszkę ❤
     Szabat szalom ?kochani❤

 3. WIEM ZE ZNÓW WŁOŻE KIJ NIE TAM GDZIE TRZEBA :)I POSYPIA SIĘ GROMY ALEE TEMAT RÓZNYCH DNI JEST TU MILE WIDZIANY WIEC ZA NUDNO BY WAM TU BYŁO :)ODRAZU MÓWIĘ ŻE TO Z TROSKI 🙂
  Bardzo dobrym przykładem jest list do Galacjan ktory ukazuje jaka powinna być nasza postawa do innej ewangelii. Paweł założyl w Galacji zbory wkrotce po opuszczeniu przez niego tego regionu przyszli zydzi poglądy tych ludzi wydawały sie galatom całkowicie ortodoksyjne krytykowali oni jednak Pawła ze jego zrozumienie usprawiedliwienia jest niepełne. Uważali że po za wiara potrzeba jest by przestrzegac kilku aspektów prawa mojżeszowego :)poganscy chrzescijanie powinni sie takze obrzezac przestrzegac szabat i żydowskie święta. Uważali że tego typu dobre uczynki są konieczne do zbawienia. Paweł napisał do nich najsurowszy list ze wszystkich:)Żądając posłuszentwa prawu by osiągnąć usprawiedliwienie i utrzymując je uniewaznili oni łaske Bożą gal. 2,21 zamienili ewangelie wiary w ewangelie uczynków. Paweł powiedział im że idąc tą drogą porzucili Chrystusa gal 1,6.Oskarżenia Pawła musiały zaszokowac galacjan sądzili że sa chrzescijanami. Chociaż zaczeli zastanawiac sie nad posłuszenstwem nad niektórymi aspektami prawa które były im potrzebne do osiągnięcia usprawiedliwienia nie porzucili wiary w Chrystusa raczej czynili wiecej niż mniej. Paweł ostrzegł galatów że jesli swoje stanowisko przed Bogiem oprą na tym czego dokonał Chrystus oraz na tym co sami robili będą potępieni. bo przestrzeganie prawa pociąga za sobą przeklenstwo gal.3,10.(napisano bowiem przeklęty kazdy kto nie wytrwa w pełnieniu wszystkiego co jest napisane w księdze zakonu) Ważne by zauważyc że herezja galacka nie polegała na odrzuceniu Chrystusa, albo odrzuceniu potrzeby posiadania wiary, błąd polegał na tym dodaniu do wiary uczynków prawa. Gorąco polecam ten list 😉 i bez urazy.

  1. A ja Tobie Franku gorąco polecam studiowanie Pisma Świętego a nie tylko czytanie bo widzę,że kompletnie nie rozumiesz o czym mówi Paweł w liście do Galacjan. Oczywiście bez urazy 😉

   https://www.youtube.com/watch?v=4xAw-DFfjQU
   https://www.youtube.com/watch?v=xojlCZ-rihg
   itd.

  2. Franek 🙂
   Napisz, proszę jasno i wyraźnie: Czy 10 przykazań obowiązuje wierzącego w Jezusa Chrystusa, czy nie …
   To jest jasne pytanie i odpowiedź powinna być krótka i jasna “tak” lub “nie”. Przerzucanie się kolejnymi wersetami biblijnymi to droga donikąd… chyba, że do bezowocnych dyskusji.
   “TAK” lub “NIE” 🙂

   1. Wszystkie ktore zostaly powtórzone w nowym przymierzu obowiazuja czy szabat został powtorzony zeby go świętować hmmm jednym z głównych powodów dlaczego zydzi chcieli ukrzyzowac Jezusa bylo łamanie przez niego sabatu nawet samo powiedzenie do chorego wstan wez łoże i chodź wiedział dobrze ze zydzi sie zaraz zasapią ze złości po co to robił powinien powiedzieć wstan ale zostaw łoże bo dzis szabat.Dla mnie to tylko przymierze miedzy Bogiem a Izraelem no ale kazdy ma prawo robic co chce wydaje mi sie ze tu wiecej bedzie odpowiedzi pozdrawiam
    https://www.gotquestions.org/Polski/sabat-sobota-niedziela.html

    1. Franek 🙂

     Czy aby na pewno Żydzi ukrzyżowali Jezusa za łamanie szabatu ?
     No popatrz, a ja myślałam, że za bluźnierstwo:
     I znowu Żydzi porwali kamienie, aby Go ukamienować. 32 Odpowiedział im Jezus: «Ukazałem wam wiele dobrych czynów pochodzących od Ojca. Za który z tych czynów chcecie Mnie ukamienować?» 33 Odpowiedzieli Mu Żydzi: «Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty będąc człowiekiem uważasz siebie za Boga». J.10 33.
     Jest więcej wersetów mówiących o tym, jaki był główny powód ukrzyżowania Jezusa. (za tym stała oczywiście niewiara, nienawiść, pycha…).

     Pisząc, że Żydzi chcieli zabić Jezusa za łamanie szabatu, niejako sugerujesz, że Zbawiciel nie przestrzegał Prawa. Jezus Chrystus przestrzegał wszystkich 10 przykazań Boga, nie przestrzegał nauki i nakazów ludzkich.

     1. Sorki mialo byc ze chcieli go zabic a nie ukrzyżowac nie wiem czemu mi tak w skoczylo 🙂 Czy nasz Pan Jezus łamał szabat ?
      Wstań, zwiń swoją matę i chodź o własnych siłach! – rzekł Jezus.

      9 I człowiek ten natychmiast wyzdrowiał. Zwinął matę i zaczął chodzić. A był to akurat święty dzień szabatu. 10 Gdy żydowscy przywódcy zobaczyli go, powiedzieli:

      – Jest szabat! Nie wolno ci nosić maty! To wbrew przykazaniom!

      11 – To człowiek, który mnie uzdrowił, powiedział: „Zwiń matę i chodź” – odrzekł uzdrowiony.

      12 – Kto ośmielił się coś takiego ci rozkazać? – dociekali.

      13 Uzdrowiony nie potrafił odpowiedzieć, bo Jezus zniknął w otaczającym ich tłumie. 14 Jakiś czas potem Jezus odnalazł go w świątyni i powiedział:

      – Wyzdrowiałeś. Teraz nie grzesz, żeby nie spotkało cię coś gorszego!

      15 Wówczas człowiek ten udał się do przywódców i oznajmił im, że to Jezus go uzdrowił.

      16 Wtedy oni zaczęli oskarżać Jezusa, że uczynił to w szabat. 17 Ale On odpowiedział im:

      – Mój Ojciec teraz działa, więc Ja również działam.

      18 Na te słowa jeszcze bardziej utwierdzili się w zamiarze zabicia Go. Nie tylko bowiem łamał przepisy dotyczące szabatu, ale Boga nazywał swoim Ojcem,

      1. Widze Franku że chcesz walczyć na wersety. Ok w ramach ćwiczen umysłu możemy tego dokonać.

       Pismo tłumaczy Pismo. Tak więc:

       Pewnego razu Jezus przechodził w szabat pośród zbóż. Uczniowie Jego, odczuwając głód, zaczęli zrywać kłosy i jeść [ziarna]. Gdy to ujrzeli faryzeusze, rzekli Mu: “Oto twoi uczniowie czynią to, czego nie wolno czynić w szabat”. A On im odpowiedział: (…) “Gdybyście zrozumieli, co znaczy: chcę raczej miłosierdzia niż ofiary, nie potępialibyście niewinnych” Mt 12,1-2.7

       To oznacza, że Pogotowie ratunkowe MUSI pracować w szabat aby ratować zycie. Nigdzie, ale to nigdzie Pan Jezus nie powiedział, że już szabatu nie trzeba świetować.

       Może wchodzisz na jakieś zwodnicze strony gdzie nauczają że przestrzeganie przykazań jest żydowskie, kiedy tak naprawdę cały świat świętuje nie święta żydowskie, ale KATOLICKIE w tym Dzień Słońca czyli niedzielę, oraz 24 gr Sol Invictus.

       1. Nie chce walczyć na wersety to ja już nie wiem o co wam chodzi z tym szabatem albo go świętuje tak jak pisze w prawie albo wcale!! nie wchodzę na żadne strony nie mam problemu z żadnym dniem czy to wtorek sobota czy niedziela uważam że można iść do zboru w niedzielę przyjść i włączyć kosiarkę żaden problem poza sąsiadem.Jesli ludzie wchodzą na tego bloga i krytykują dlaczego mam się nie odezwać jeśli myślę inaczej pozdrawiam

        1. chodzi o to, że ten temat byl dziesiątki razy wałkowany i powstawały z tego powodu konflikty. Chyba że jesteś zarówno mlody w wierze jak i stażem czytelnika na blogu.
         Zazwyczaj nie odzywam się w tych kwestiach, ale tym razem poczułem się jakby sprowokowany 🙂 Zresztą warto się grzecznie posprzeczać biblijnie dla treningu umysłu, budowania wiary.

         Tutaj cała dyskusja:

         http://detektywprawdy.pl/2016/10/07/szabat-szalom/

         Ja nikogo nie neguje za świętowanie poniedziałku, wtorku i etc. Mnie DS tak prowadzi i nie inaczej.

 4. Wojtuś jeśli dla ciebie łaską jest możliwosć przestrzeganie prawa to powodzenia bracie z Bogiem 🙂

  1. Franek 🙂
   łaska –
   1. «czyjaś przychylność, wspaniałomyślność»
   2. «darowanie lub złagodzenie kary»
   3. «w religii chrześcijańskiej: pomoc, opieka lub niezasłużony dar udzielany przez Boga człowiekowi»
   wg słownika.
   Jezus Chrystus powiedział: “beze mnie nic nie możecie uczynić” J.15

   Każdemu, kto bez łaski i pomocy Ducha Świętego chce przestrzegać Bożego Prawa życzę powodzenia. Z doświadczenia wiem, że to po prostu niemożliwe… ale… może komuś się uda … Mając pomoc DŚ upadamy, a bez Jego pomocy ?
   Wojtuś ma rację, szkoda, że nie rozumiesz 🙁

   Zbawiciel nauczał: “Jeśli mnie miłujecie, przykazań moich przestrzegać będziecie”. Tak, Franek, zdolność wypełniania PRAWA jest łaską – czyli darem, siłą, wsparciem w pokusie i walce z grzechem.

   Życzę Ci więc wielu łask Bożych 🙂

 5. Co do zrozumienia myślę to samo o was co wy o mnie no alee każdy robi tak jak uważa tego same życzę tobie pozdrawiam..;)

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: