Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Arcybiskup gnieźnieński nałożył na Polskę klątwę, której nigdy nie odwołał.

Klątwa wypowiedziana przez arcybiskupa gnieźnieńskiego Gaudentego została wypowiedziana około 1000 lat temu o czym wspominał Gall Anonim. Sam Radzymin Gaudenty pośmiertnie został o obiektem kultu.

Klątwa arcybiskupa miała być spowodowana grzechami Polaków:

 

Klątwę Gaudentego próbowano objaśniać na przeróżne sposoby, ale większość rozwiązań zwyczajnie nie ma sensu. Jeden badacz twierdził chociażby, że ekskomunika była efektem złupienia przez polskich żołnierzy niemieckiego kościoła lub klasztoru. Problem w tym, że jest to domysł pozbawiony podstaw. O podobnym wydarzeniu nie poinformował żaden dziejopisarz.

A gdyby nawet do niego doszło, to przecież nie byłby to kłopot Gaudentego. Jeśli ktoś miał powód do protestów, to ten, kto był stratny. Akurat polski arcybiskup na ewentualnych łupach zwiezionych z wojny tylko się dorobił. Właśnie dzięki nim wyposażał kościoły, kupował liturgiczne stroje i pozyskiwał relikwie. Wojna opłacała mu się w takim samym stopniu jak samemu władcy.

Polski arcybiskup na ewentualnych łupach zwiezionych z wojny tylko się dorobił. Właśnie dzięki nim wyposażał kościoły, kupował liturgiczne stroje i pozyskiwał relikwie. Wojna opłacała mu się w takim samym stopniu jak samemu władcy.

Kronikarz i mnich benedyktyński nazywa go „zuchwałym pyszałkiem”, podkreśla, że ten nie nadaje się na męczennika, ani nawet na księdza. Robi też z niego zwyczajną beksę. Przyszły arcybiskup, przynajmniej wedle Brunonowego tekstu, boi się nie tylko Prusów, ale nawet morskich fal. To mięczak, głupiec i nieudacznik.

 

http://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/11/06/klatwa-przedslawy-dlaczego-arcybiskup-gaudenty-przeklal-polske/

 

Problem polega na tym, że ta klątwa nigdy nie została przez kościół rzymski z Polski zdjęta, a Biblia w księdze liczb pokazuje nam jak bardzo były ważne klątwy.

 

(2) Wtedy [Izraelici] złożyli następujący ślub Panu, mówiąc: Jeśli dasz ten lud w nasze ręce, klątwą obłożymy ich miasta.
Ks. Liczb 21:2

 

 

Balaak syn Sepfora  chciał rzucić klątwę na Izrael poprzez Baalama, ale ten ostatni nigdy sie na to nie odważył i ostatecznie zatrzymany przez anioła Bożego pobłogosławił Izraelowi.

W Zachariaszu podobnie czytamy o klątwie:

 

(11) Będą w niej mieszkali, a klątwa już jej nie dosięgnie. Jerozolima żyć będzie bezpiecznie.
Ks. Zachariasza 14:11,

 

Nie dość, że ustanowiono królową Polski Królową Niebios (Astarte) to i zostaliśmy objęci klątwą.

Tak więc ten katolicki kraj jest przeklęty przez samego arcybiskupa i nikt z hierarchów kościoła nie kwapi się aby te klątwę zdjąć, a katolicy akceptują religie, której przedstawiciel w postaci arcybiskupa  przeklął ziemie polskie.

 

ps

 

Dziękuję Krzysiowi za przypomnienie mi tego faktu.

Updated: 9 lutego 2017 — 11:23

19 komentarzy

Add a Comment
 1. Ten przeklety rzym dba tylko o siebie, podczas gdy prawdziwi wyznawcy Jezusa Chrystusa-Jego zgromadzenie/wspolnota wnosza istotny-pozytywny wklad w rozwoj swoich krajow.

 2. Wystarczy przekartkowac ( doslownie ) bez wpojonych/nabytych uprzedzen i nastawien Biblie by przestac czcic falszywe bozki i naprawde uwierzyc w Boga.

 3. Piotr, czyli kamień, nie skała

  Żaden z dostojników kościelnych nie spieszy się ze zdjęciem tej klątwy, bo należy ona do całej masy ciemnych spraw kościoła zamiecionych pod dywan, których za nic w świecie nie można wyciągać na światło dzienne.
  Nieważne, że dywan od tych mrocznych kościelnych incydentów już tak się wybrzuszył, że sięga pod sam sufit 😀 ważne, że “wierni” tego nie zauważają…

  1. dokładnie, wierni nic nie widza bo nie chca widzieć. Dlatego Babilon jest nie tylko system religijnym ale równiez magią co widać o zaślepieniu wiernych krk

  2. Karol Szulawiak

   Sięga po sufit? Ten sufit już dawno został przebity

   1. Karol Szulawiak

    No ja zostawiam ten sufit, bo to na szczęście nie mój sufit, nie moje problemy, moimi problemami zajmuje się Król królów i Pan panów, Yeshua Mesjasz, syn Boży :D. Dzięki temu mogę spać spokojnie z sufitem nad głową i dywanem płasko położonym :D. HalleluYah 😉

 4. Na naszego króla Kazimierza Jagiellończyka została nałożona klątwa papieska za odmowę najazdu na Husytów (wtedy znienawidzonych przez Rzym “heretyków”) w Czechach. Pomny doświadczeń brata Władysława Warneńczyka, (który za namową papieża po zwycięskiej wojnie z Turkami zerwał korzystny rozejm i zginął pod Warną) nie przejął się klątwą, osadził pokojowo na tronie Czech syna, rozbił i zhołdował Krzyżaków w wojnie trzynastoletniej i położył podwaliny pod złoty wiek Polski (panowanie jego synów jest złotym wiekiem potęgi i rozmiaru obszaru Rzeczypospolitej) Dalej, odwrotnie – król Jan Kazimierz (jezuita) przysiągł wytępić heretyków z ziemi polskiej, co potwierdził ślubami jasnogórskimi przed obrazem “cudownym”. Słowa dotrzymał i wygnał Braci Polskich z kraju a reszcie protestantów zabronił obejmowania urzędów w państwie. Położył podwaliny pod upadek naszego kraju (choć jego ojciec Zygmunt III Waza też mocno pracował w tym temacie, ale “przetrzymaliśmy”) Potem było już tylko gorzej…

  1. Zygmunci nie byli zbyt sprzyjacymi reformacji protestanckiej krolami. Najbardziej jednak sprawe spaprali Zygmunt II August oraz owczesny prymas Jakub Uchanski.

   1. Nie sprzyjali reformacji, choć o dziwo pochodzili ze Szwecji, gdzie się przyjęła 😀

 5. Aha, zapomniałem dodać. Pięciu synów Kazimierza Jagiellończyka było królami(trzech po kolei Polski, jeden Czech i jeden Węgier) Dynastia Jagiellonów należała do najświetniejszych w Europie. Jan Kazimierz był ostatnim z dynastii Wazów, musiał zrzec się tronu nie dokończywszy panowania i umarł bezpotomnie. Jednak Bóg czuwa nad historią i błogosławi tym którzy pełnią Jego wolę.

  1. Pijani winem babilonu powiedza, iz to przypadki lub zbiegi okolicznisci…

 6. Wystarczylo raptem 200 lat i to nie cale od zagniezdzenia sie w Polsce kontreformowanego katolicyzmu z jezuitami na czele ( ktorzy przez przejecie kontroli nad system oswiaty szlachty- owczesnej elity-zniszczyli jej zdroworozsadkowe myslenie polityczno-spoleczno-gospodarcze ) by nasz kraj zniknal z mapy…

 7. Oz 8, 8-13 Izrael bedzie pozarty; miedzy narodami stanie sie podobny do bezuzytecznego naczynia. Oto pociagna do Asyrii jak dziki osiol, osamotniony. Efraim zaplaci za swa niewiernosc. Ale, choc beda rozproszeni miedzy narodami, znowu ich zgromadze. Wkrotce przestana namaszczac krola i ksiazat. Efraim wzniosl wiele oltarzy grzechu, bo tylko do grzechu sluzyly mu oltarze. Wypisalem dla niego wiele praw, lecz on je uwaza za ustanowione dla obcego. Lubia ofiary, niechze zabijaja [zwierzeta], [lubia] mieso, niech je spozywaja. ( Pan nie ma w nich upodobania). Teraz Ja zachowam w pamieci ich wine i ukarze ich grzechy; beda musieli powrocic znowu do Egiptu!

 8. Czy Biblia Poznanska to dobry przeklad Pisma ( niestety jezuici zniszczyli dzielo zycia ks. Jakuba Wujka… na ktorym czesciowo oprocz jezykow oryginalnych-hebrajskiego i greki jest oparta )?

  1. Admin wspominał, że po kilku latach studiowania różnych przekładów właśnie ten wydaje mu się najlepszy…

 9. Ciekawi mnie, jeżeli my jesteśmy tacy grzeszni i przeklęci to co musiały uczynić inne kraje zachodu skoro toną teraz w zwyrodnieniu, gwałcie i chaosie.. czemu właśnie to u nas jest najbezpieczniej(po za Węgrami etc.)?

 10. To już teraz wiem czemu taki “dziwny “jest proboszcz z kościoła pod jego wezwaniem w moim mieście.

 11. Jest kłopot z historią tej klątwy, ponieważ wiadomo, kto ją rzucił, ale już nie ma pewności na kogo, ani za co. Sam opis wydarzenia jest tylko wyobrażeniem autora cytowanego artykułu, który zwraca uwagę, że Gall Anonim nie poświęcił mu wiele słów.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: