Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

ŚMIERTELNY CIOS DLA ZWĄTPIENIA

David Wilkerson

„Ale niech prosi z wiarą, bez powątpiewania; kto bowiem wątpi, podobny jest do fali morskiej, przez wiatr tu i tam miotanej. Przeto niechaj nie mniema taki człowiek, że coś od Pana otrzyma” (Jak 1:6-7).
Wielu chrześcijan siada w Domu Bożym, marudzi i narzeka, jakby Bóg ich nie słyszał. Ale Bóg słyszy to narzekanie – oskarżenia, że nie troszczy się o nas, insynuacje, że nas opuścił.
Bóg mnie ostrzegł, bym nie wypowiadał się na temat zwątpień i obaw – ani przed moją żoną, ani przyjaciółmi. Powiedział, żebym przyniósł te wątpliwości do Niego i prosił Go, by uzdrowił moją niewiarę.
Izrael spędził czterdzieści lat w zamieszaniu i było tam wiele narzekań, zazdrości i goryczy. Cóż za pożałowania godna egzystencja Izraelitów, chociaż twierdzili, że są dziećmi Bożymi.
Musisz dojść do miejsca, gdzie nauczysz się Jemu ufać. Kiedy to zrobisz, zadasz śmiertelny cios każdemu zwątpieniu i niewierze..
Od czego zacząć? Najpierw popatrz w lustro Słowa Bożego! Przemyśl swoje działania przez ostatnie trzydzieści dni: Czy narzekałeś? Może odpowiesz, „No tak, narzekałem trochę, ale nie na Boga.” A właśnie że tak! Bez względu na to, kto słyszał twoje narzekania, one były skierowane do Boga.
Wszędzie w Biblii czytam, „Zaufaj Mi, a Ja cię przeprowadzę! Po prostu powierz Mi swoje drogi.” Co to znaczy? Po prostu stój i oglądaj zbawienie Pana. Może zapytasz, „Ale jeżeli nic się nie stanie?” Właśnie taka reakcja ujawnia zwątpienie i strach.
Kochani, zwróćcie się do Boga i powiedzcie Mu, że postanowiliście Mu zaufać i oczekujecie Jego zwycięstwa. Niech Bóg uczyni was świadectwem dla świata, świadkiem Jego wierności. Kochajcie Go całym sercem i oddajcie Mu swoje problemy, swoją wiarę i całe zaufanie.

Updated: 9 lutego 2017 — 13:22

10 komentarzy

Add a Comment
 1. Oz 4, 1-3 Sluchajcie slowa Pana, synowie Izraela, bo Pan wnosi skarge przeciwko mieszkancom kraju! Nie ma wiernosci, nie ma milosci, nie ma w kraju poznania Boga! Krzywoprzysiestwo i klamstwo, zabojstwo i kradziez, cudzolostwo i przemoc, i krew spada na krew! Dlatego ziemia okryje sie zaloba, a wszystko co ja zamieszkuje wymrze ( wraz z dzikim zwierzem i ptactwem powietrznym; a nawet ryby morskie wygina ). Moj przypisek. W kraju co rusz sa nowe ogniska ptasiej grypy ( cos dziwnie o afrykanskim pomorze swin przycichlo ), ze o roznym skazeniu Baltyku nie wspomne.

 2. W imieniu Jezusa dziękuję za ten tekst, godny przemyślenia.

  1. Piotr, czyli kamień, nie skała

   Fundament, bez którego nie można mówić, że wierzy się w Boga Wszechmogącego.
   Ale niestety czasami zwątpienie w ten typowy ludzki sposób i tak nas dopada…

  2. Ja też dziękuję, Wilkerson ma dobre wypowiedzi 🙂

 3. Czy mogłabym mieć prośbę, do tych z was, którzy święcą szabat? Już jestem przekonana o tym, że Bóg chce, abym obchodziła Jego święty dzień, jednak nie mam do końca pewności, czego nie wolno w ten dzień robić (poza pracą zarobkową). Wiem, że jest to szczególny dzień dla Pana naszego, więc mamy się skupić głównie na bliskości z Nim, na relacji, ale chciałabym, żeby chociaż niektórzy z was wypowiedzieli się, co robią, a czego kategorycznie nie robią w dniu sabatu. Wiem, również, że dzień ten otrzymał szczególne błogosławieństwo od Boga. Poproszę o cytaty z Pisma na ten temat i w imieniu Pana naszego Jezusa Chrystusa dziękuję wszystkim, którzy udzielą odpowiedzi.

 4. Najbardziej do zwatpienia, ba, do rozpaczy nawet potrafi doprowadzic wlasna rodzina (!…). Obcy ludzie to przy tym male piwo ( mozna ich docinki zwyczajnie olac ).

 5. Mal 3, 6-12 Bo Ja, Pan Zastepow, nie odmieniam sie, wy zas, synowie Jakuba, [zmieniac sie] nie przestajecie. Od czasow ojcow waszych oddalacie sie od przykazan moich i nie przestrzegacie ich. Nawroccie sie do mnie, a wtedy i Ja powroce do was-mowi Pan Zastepow. Lecz wy powiadacie: “Pod jakim wzgledem mamy sie nawrocic?” A czyz wolno czlowiekowi okradac Boga? A wy mnie okradacie. Pytacie: “Z czego Cie okradamy?”-Z dziesiecin i z danin! Ciazy na was przeklenstwo, a jednak noe przestajecie mnie okradac, i to wszyscy, caly narod! Nieuszczuplona dziesiecine przynoscie do spichlerza, by nie zabraklo zapasow w Domu moim! Mozecie mnie w ten sposob wystawic na probe-mowi Pan Zastepow-czy wam nie otworze zaworow niebianskich i nie zesle blogoslawienstwa w wielkiej obfitosci. Wtedy poskromie zarloczna szarancze, by wam nie niszczyla plodow ziemi i by szczep winny w polu nie zostal bez owocu-mowi Pan Zastepow. Wszystkie narody beda was nazywac szczesliwymi, bo ziemia wasza bedzie kraina rozkoszy-mowi Pan Zastepow.

 6. Oz 12, 1-7 Efraim otoczyl mnie klamstwem, Dom Izraela-oszustwem. Juda rowniez nadal obcuje z bozkami i dochowuje wiernosci nierzadnicom swiatyn. Efraim goni za wiatrem; ugania sie za wiatrem wschodnim, z kazdym dniem mnozy klamstwo i gwalt! Zawieraja uklad z Asyria, a do Egiptu zawoza oliwe. Pan pozwie Jude na sad; ukarze Jakuba za jego postepki i odplaci mu wedlug jego uczynkow. W lonie matki ujal za piete swego brata, a w sile wieku walczyl z Bogiem; walczyl z aniolem i odniosl zwyciestwo, plakal i blagal go o zmilowanie; odnalazl Go potem w Betel i tam rozmawial z nim. Pan, Bog Zastepow, Pan ( J.H.W.H.-Jestem ktory Jestem-Imie Boze, moj przypisek ) jest Imie Jego. Ty sie nawroc do swego Boga, przestrzegaj milosci i prawa i zawsze pokladaj nadzieje w Bogu swoim.

 7. Mal 1, 1-5 Proroctwo. Slowo Pana do Izraela. Za posrednictwe Malachiasza. Umilowalem was-mowi Pan- a wy powiadacie: “W czym przejawila sie Twoja milosc?” Czyz Ezaw nie byl bratem Jakuba?-wyrok Pana- a przeciez umilowalem Jakuba, Ezawa zas znienawidzilem. Wzgorza jego zamienilem w pustynie, dziedzictwo jego w jalowe stepy. Jezeli Edom powie: “Jestesmy wpeawdzie zniszczeni, ale odbudujemy znowu ruiny”, to Pan Zastepow mowi: Niech buduja-Ja bede burzyl. I przylgnie do nich nazwa “kraj bezboznosci”, a takze: “narod, na ktorym ciazy gniew Pana na wieki”. Na wlasne oczy to zobaczycie, a wtedy powiecie: “Wielkosc Pana siega poza granice Izraela”.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: