Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

DO NIEPOSŁUSZNYCH

David Wilkerson

Poprzez całą Biblię Bóg daje nam wyraźny obraz tego jak ważne jest, abyśmy byli posłuszni Jego Słowu. Widzimy jeden taki przykład w życiu Króla Saula, któremu Bóg dał wyraźne i szczegółowe polecenie przez proroka Samuela. Idź więc teraz i pobij Amaleka, i wytęp jako obłożonego klątwą jego i wszystko, co do niego należy; nie lituj się nad nim, ale wytrać mężczyznę i kobietę, dziecię i niemowlę, wołu i owcę, wielbłąda i osła” (1 Sam. 15:3).

Bóg przemówił do Saula bardzo wyraźnie, ale kiedy ten poszedł do walki, był posłuszny Panu tylko częściowo. Zamiast zniszczyć wszystko i wszystkich, oszczędził Króla Agaga – a nawet zachował część z łupu wojennego (zobacz 15:7-9).

Samuel był tym bardzo zasmucony. Powiedział do Saula, ” kazał ci Pan wyruszyć w pole, mówiąc: Idź i wybij do nogi grzeszników, Amalekitów i walcz z nimi, aż ich wytracisz. Więc dlaczego nie usłuchałeś głosu Pana, lecz rzuciłeś się na łup i uczyniłeś zło przed Panem?” (15:18-19).

W tym miejscu Pismo daje nam smutne, słowo powodujące dreszcze: „I doszło do Samuela słowo Pana tej treści: Żałuję, że Saula posadziłem na królestwie, gdyż odwrócił się ode mnie i słowa mojego nie wykonał” (w. 10-11).

Czy to opisuje twoje życie? Czy Bóg ci powiedział nie w jakiś niepewny sposób, żebyś się rozprawił z czymś, a ty jednak dalej się tego trzymasz? Właśnie teraz Jego Duch może mówić do ciebie w delikatny i nawołujący sposób, „Twój grzech stoi między nami, przerywa naszą społeczność. Nie mogę ci już dalej błogosławić, kiedy ty trwasz w tym. Zaufaj Mojemu Duchowi, żeby ci pomógł. Odrzuć to, Moje dziecko.”

Bóg nam mówi, „Ja chcę mieć całe twoje serce, całą twoją miłość – nie tylko połowiczne posłuszeństwo!”

Zaktualizowane: 6 stycznia 2017 - 16:55

15 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Bog kazdemu czlowiekowi ( z sumieniem ) przydal taki krzyz jaki jest w stanie udzwignac. Dopisek. Prawda zawsze wywoluje furie i agresje, a klamstwo smutek i placz ( u ludzi swiadomych swego czlowieczenstwa ).

 2. Piotr, czyli kamień, nie skała

  Tak z innej beczki trochę.
  Piotrze, ze względu na to, że na blogu znajduje się masa ciekawych artykułów i siłą rzeczy ciężko jest kopać w tych starszych publikacjach, pomimo udogodnienia jakim jest kalendarz wpisów, świetnym rozwiązaniem była by opcja „Losuj artykuł” która wyświetlała by przypadkowo wybierany artykuł z całej dostępnej bazy.
  Wiemy o przypadkach, kiedy ludzie mający problem otwierają Biblię na stronie z podpowiedzią rozwiązania. Kto wie, może i tak by się działo z tym losowaniem 😉
  Tak jakoś mi wpadło do głowy, oceńcie czy to dobry pomysł.

  1. Myślę, że to ciekawy pomysł 🙂 tylko nie wiem, jak z jego realizacją…

 3. Ludzi chcacych byc ( autentycznie, a nie deklaratywnie ) wiernych Bogu i zasadom biblijnym, zwiedzione otoczenie uwaza za nawiedzonych oszolomow, szurnietych fanatykow czy groznych sekciarzy. Taki nam przypadl w udziale kielich goryczy, ktory trzeba wypic, aby byc zbawionym. Badzmy jednak ponad to.

 4. Najciekawszy fragment I Sam. 15 nie został zacytowany.
  „Posłuszeństwo lepsze jest niż ofiara,
  a uważne słuchanie lepsze niż tłuszcz barani.
  Gdyż nieposłuszeństwo jest takim samym grzechem jak czary,
  a krnąbrność, jak bałwochwalstwo i oddawanie czci obrazom.” wer. 22,23

  1. tak to bardzo ważny cytat.
   W sumie ciekaw jestem co myślą o nim przeciwnicy Prawa Boga.

 5. Z nieposłuszeństwa Saula wynikły kłopoty także ok. 500 lat później, gdy Haman, syn Hammedaty, POTOMEK AGAGA planował wytracenie Żydów. Cała historia opisana jest w księdze Estery, a wspominana przy okazji Święta Purim, znaczy losów…
  Pewnie potomkowie Agaga żyją do dziś (zgaduję)…

 6. Biada ludziom ktorzy w pelni swiadomie odwracaja sie od Jezusa Chrystusa. Ich czyny haniebne, a koniec bedzie gorzki.

 7. Ludzie ( normalni duchowo, lecz zwiedzeni ) czesto mowia : tyle zla na swiecie, pewnie albo moze Boga nie ma albo sie nami nie interesuje. Wojujacy bezboznicy mowia z kolei, iz Biblia to bajki dla dzieci albo wykrzywiaja swoim zachowaniem ( celowo ) jego postrzeganie. Dlatego mamy swoim zyciem i czynami zadawac klam tym twierdzeniom.

 8. Wobec ludzi w pelni swiadomie czyniacych zlo nie mamy zadnych powinnosci czy zobowiazan. Taki ich plugawy los, ktory jest ich udzialem.

 9. Ludzie zwiedzeni czy letni nie sa ZADNYM problemem dla nas. Za to jednostki zawistne i zwyczajnie zle ( plemie zmijowe-synagoga szatana ) juz tak.

 10. Jestem przesladowany przez bezboznika ktory jest omylkowo nazywany moim bratem. on doskonale sobie zdaje sprawe z krzywdy jaka mnie wyrzadza. Prosze o modlitwe za mnie, abym wytrwal ten ucisk i bym oczyscil sie z nie prawosci oraz grzechu.

  1. Nie dzieje się nic nowego pod słońcem Arturze…
   Trzymaj się!!! Jesteśmy z Tobą… 🙂

 11. Jezus Chrystus chce miec nas calych od palcow stop do czubka glowy. Mamy swoim zyciem dawac swiadectwo o Nim.

 12. Ludzie pragna wygodnej ( dla siebie ) prawdy. Problem w tym, iz autentyczna prawda jest z reguly bardzo gorzka np. Ewangeliczna-dopoki nie zarzucisz nalogu grzeszenia, dopoty nie zaznasz w zyciu od utrapien wytchnienia, u Boga ukojenia. Tak ona stanowi.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish