Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, Przeciwko takim nie ma zakonu.

” Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, (23) łagodność, wstrzemięźliwość. Przeciwko takim nie ma zakonu. ” Galacjan 5.22

 

Owoce Ducha świętego to test na chrześcijaństwo. Jeśli chcecie się dowiedzieć czy ktoś jest naprawdę chrześcijaninem, to sprawdzamy to poprzez te właśnie kryteria. Czyli, nie ma w Tobie miłości? nie jesteś chrześcijaninem, bo nie masz Ducha Świętego dającego taki owoc.

Wiele mówi się o owocach, ale nie spotkałem się przy omawianiu tego wersu z rozwinięciem tematu Prawa.

Tym razem chciałbym zająć się nie samymi owocami, ale końcem cytatu. Kiedy nie ma zakonu wobec nas? Co to jest za zakon tak w ogóle.

 

W całym Liście Pawła do Galacjan, łaska zbawiająca- dar Boży- przeciwstawiona jest Prawu Mojżeszowemu, które nie zbawia.

 

To oznacza, że nie podlegamy Prawo Mojżeszowemu. Natomiast Prawo Boga nadal nas obowiązuje. Jest to ciężki temat i wymaga dłuższej analizy.

 

2 Oto ja, Paweł, powiadam wam: Jeśli się dacie obrzezać, Chrystus wam nic nie pomoże.
3 A oświadczam raz jeszcze każdemu człowiekowi, który daje się obrzezać, że powinien cały zakon wypełnić.
4 Odłączyliście się od Chrystusa wy, którzy w zakonie szukacie usprawiedliwienia; wypadliście z łaski.

 

Kluczem jest to zdanie:

 

Odłączyliście się od Chrystusa wy, którzy w zakonie szukacie usprawiedliwienia; wypadliście z łaski.

 

Jeśli w zakonie szukasz usprawiedliwienia nie w łasce, to musisz przestrzegać zakonu, ofiarowywać kozła za grzechy i obrzezać się. Podkreślam, bo tak jak wczoraj nie zrozumiano mojego tekstu o wierze tak i tutaj może ktoś nie zrozumieć: szukanie w zakonie usprawiedliwienia jest odłączeniem od Chrystusa. Jeszcze raz: usprawiedliwienie w zakonie. Powtarzam to, ponieważ mam świadomość, iż czytają mnie ludzie cieleśni, nie duchowi, którzy intelektem chcą poznać Boga.

Wydawanie owoców dla Boga;

 

 Przeto, bracia moi, i wy umarliście dla zakonu przez ciało Chrystusowe, by należeć do innego, do tego, który został wzbudzony z martwych, abyśmy owoc wydawali dla Boga (Rzymian 7:4)

Wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.”

 

Jednakże Prawo Boga nadal nas obowiązuje:

 

 

Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim.” Mt 5:19

 

Jak widać mam szansę być wielkim w Królestwie Niebieskim 🙂

 

Osoby, które błądzą nie potrafią rozróżnić Prawa Boga, od Prawa Mojżeszowego. Temat jest ciężki. Dodam jeszcze tylko tyle, że przed Mojżeszem również było Prawo, bo gdyby nie było, to Bóg nie zatopiłby wodami potopu ziemi. Przed potopem, po Mojżeszu i po wniebowstąpieniu Jezusa Chrystusa ludzie: zabijali, gniewali się, cudzołożyli, uprawiali bałwochwalstwo, nie mieli wstrzemięźliwości w jedzeniu, upijali …Grzech jest bezprawiem:

 

“Każdy, kto grzeszy, dopuszcza się bezprawia, ponieważ grzech jest bezprawiem. (1 List Jana 3:4″

 

Chyba przedszkolak powinien to zrozumieć. Jeśli grzech jest bezprawiem, to znaczy że stanie w opozycji do Prawa jest grzechem.

Teraz pójdę dalej, co zapewne nie wszyscy zrozumieją. Nie piszę w ten sposób dlatego, aby okazać swoją wyższość, gdyż sam się uczę Biblii, ale dlatego, ponieważ mamy wszyscy różne poznanie. Z jednej strony biblijnych intelektualistów nienarodzonych na nowo, a z drugiej luzaków pomiatających łaską i deptających krew Jezusa.

Przykład osoby, która nie wydaje owoców Ducha Świętego,  a uważa się za wierzącą. Czytelnik Robin napisał wczoraj taki komentarz, którego nie opublikowałem:

 

“Jakby admin udostepnil moje wyjasnienie to by było, nie ma slow na tego goscia,wypierdalam stąd,admin bujaj sie”

 

Dzień wcześniej Robin powiedział w ripoście na mój wpis o ważności Prawa tak: że wystarczy kochać Boga i bliźniego.  Oto jak kocha Boga i bliźniego.

Tacy ludzie uważają się za wierzących. Tak jak jeden z takiej grupy innemu blogerowi napisał; jesteś debilem. Oczywiście ma całą gamę wytłumaczeń na takie swoje zachowanie. To jest faryzeizm.

 

Robin jest katolikiem żyjącym z łaski. Czy ma owoce Ducha Świętego? Nie. Jak to się ma do cytatu z Galacjan 5? Ano tak, że podlega Prawu grzechu i śmierci. Odpowiada za to przed Bogiem i poniesie kiedyś karę, ponieważ nie jest oczyszczony krwią Jezusa. Ludzie zastanawiają się skąd w życiu jest tyle nieszcześć. Są one spowodowane  życiem podlegającym Zakonowi, ale nie Mojżeszowemu, tylko zakonowi grzechu i śmierci, o którym również wspomina Paweł.. Tak jak często powtarzam, jak to jest z kierowcami łamiącymi przepisy ruchu drogowego zawarte w kodeksie. Łamiesz przepisy? jest kara. Chrześcijanin nie łamie przepisów/przykazań Boga z miłości do Boga i ludzi.

Osoby z przykładów nie oddali się Jezusowi, bo gdyby się oddali nigdy by tak nie powiedzieli, a jeśli by nawet powiedzieli, to przeprosiliby zarówno ofiarę swych prześladowań  jak i jak najszybciej Boga.

Problem w tym, że niby chrześcijanie uprawiają intelektualizm biblijny, a wzrostu duchowego i porzucenia swych pożądliwości w nich niema. Jest tylko erudycja.

 

Reasumując: jeśli nie wykazujesz owoców Ducha, jesteś pod zakonem grzechu.

 

 

Updated: 4 stycznia 2017 — 11:24

41 komentarzy

Add a Comment
 1. Krzysztof żołnierz

  Dokładnie ☺ bardzo pouczający artykuł,Eurakylon bardzo,ale to bardzo chcę porozmawiać z tobą,o artykule który Piotr napisa odnośnie Jana Chrzciciela,czy miała byś ochotę,możemy porozmawiać tu lub poprzez email

  1. Oczywiście Krzysztofie 🙂
   Pisz na angelika1804 @ gmail.com (bez spacji)

 2. AMEN!! Jak zwykle świetny wpis 🙂 Niepotrzebnie tylko zamieszczałeś ten wulgarny komentarz bo bije po oczach w wiem, że wielu walczy z wulgarnymi zapędami swego języka. Mówiąc o owocach trzeba pamiętać o tym, że owoc wymaga czasu by dojrzeć. Zatem na soczysty i rumiany owoc trzeba poczekać jednocześnie stwarzając odpowiednie warunki rozwojowe temuż owocowi i tu właśnie jak wspomniałeś kluczem jest przestrzegania prawa jakie nam przedstawił Bóg tak jak trafnie zauważyłeś prawo było przed Mojżeszem 😉 było zawsze.

  1. Jeśli owoc ma dojrzeć, to najpierw musi miec z czego. W tym przypadku trzeba sobie powiedzieć: jestem grzesznikiem, źle postępuje.
   Nigdy owoc nie dojrzeje jeśli nawet nie ma nasiona.
   Źle to Sławku opisałeś, bo wielu Twój komentarz da furtkę do dalszego grzeszenia.
   Mamy stanąć przed Bogiem jako grzesznicy i prosić o łaskę

   1. Ale o to mnie właśnie chodziło 🙂 W żaden sposób nie namawiam czy nie miałem nawet zamiaru by kogoś w jakiś sposób zachęcić do grzeszenia 🙂 Owoc wyrośnie jeśli stworzy mu się odpowiednie warunki o tym właśnie pisałem nie o tym zaś co jest teraz popularne i zostało określone jako festynowe Chrześcijaństwo zawierające się w słowach – Kocham Jezusa zatem będę sobie grzeszył do woli bo i tak umarł za moje grzechy za te przyszłe też. O to się mnie nie rozchodziło a wręcz przeciwnie.

   2. Owoce ktore podal Pawel:” Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, (23) łagodność, wstrzemięźliwość. Przeciwko takim nie ma zakonu. ” Galacjan 5.22 Owoce ktore podal Pawel maja rowniez ateisci nie wierzacy ludzie wiec jak to jest z tymi owocami ducha ? Wynikalo by z tego ,ze nie trzeba wierzyc Pana Jezusa ?

    1. Mylisz się Sławku. Istota zrozumienia tego polega na weryfikacji człowieka kiedy jest zaatakowany, włączają się emocje, jest walka o pieniądz, kwestie materialne.
     Poza tym o tyle masz rację, że Bóg stworzył człowieka z sumieniem i dopóki nie zostanie zaatakowany jego bożek ci ludzie faktycznie mogą wydawac owoce ducha, ale dajmy na to powiedzmy ateiście że marksizm to jest satanizm a poznasz jego owoce.
     Popatrzmy na artystów, aktorów. Wszscy z pierwszych stron onet.pl to okazy milośco. Miłości powierzchownej.

     1. Niech bedzie pochwalony Pan Jezus Chrystus !

      Owocami Ducha Bozego zawsze beda uczynki wynikajace z dwoch przykazan najwazniejszego kochaj Boga z calego serca swego z calej duszy calym rozumem ze wszystkich sil, a drugie podobne kochaj blizniego jak siebie samego . Kto tak postepuje ma owoce Ducha Bozego , natomiast slowa z Galacja 5,22 sa to uczynki towarzyszace dobrym ludziom sam znam takich a nie wierza w Pana Jezusa Chrystusa .

     2. Adminie zauwaz ,ze Pawel pisal tylko o milosci czlowieka do czlowieka a nic o milosci czlowieka do Boga , jesli sie myle to prosze podaj mi to na podstawie bibli.

 3. “Chrześcijanin nie łamie przykazań Boga z miłości do Boga i miłości do ludzi” – jedno zdanie tłumaczy wszystko.
  To takie proste, a tak niewielu to rozumie.

  Winę ponoszą tzw. nauczyciele z różnych denominacji, którzy nauczają o surowym Bogu, karzącym za najmniejsze przewinienie i trzeba bardzo starać się na wszystko zasłużyć (nauczają kupczenia – Panie Boże ja Ci dam to, a Ty daj mi co innego).
  Tzw. nauczyciele nie uczą, że BÓG JEST MIŁOŚCIĄ i wystarczy prosić GO o Ducha Świętego, prowadzenie i pomoc. Nie mówią ludziom, że drogą do poznania Zbawiciela jest modlitwa i słuchanie Jego Słowa.
  “9 I Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. 10 Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. 11 Jeżeli którego z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? 12 Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? 13 Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą».” Łk.11
  Tzw. nauczyciele nie uczą, że wystarczy poprosić Boga, a ON da wszystkim to co najcenniejsze- SWOJEGO DUCHA, który dokona w nich tego, czego nie dokonają sakramenty i inne wymyślone przez ludzi “drogi” zbawienia. Módlmy się więc do DŚ dla wszystkich ludzi, bo tylko ON może dokonać zmiany ludzkich serc i umysłów.

  1. Amen!
   Dokładnie tak Bożenko jest jak napisałaś ?
   Wilki w owczych skórach nie znający Boga,nauczają ludzkich wymysłów i przekręcają Słowa Wiekuistego.

 4. A jeźli komu z was schodzi na mądrości, niech prosi u Boga, który ją szczerze wszystkim daje, a nie wymawia; i będzie mu dana.
  Ale niech prosi z wiarą, nic nie wątpiąc; albowiem kto wątpi, jest podobny wałowi morskiemu, który od wiatru pędzony i miotany bywa.
  Bo niechaj nie mniema ten człowiek, aby co miał wziąć od Pana.
  Mąż umysłu dwoistego jest niestateczny we wszystkich drogach swoich.
  A niech się chlubi brat niskiego stanu w wywyższeniu swojem,
  A bogaty w poniżeniu swojem; bo jako kwiat trawy przeminie.
  Albowiem jako słońce, kiedy weszło z gorącością, ususzyło trawę, a kwiat jej opadł i zginęła ona śliczność kształtu jego, tak i bogaty w drogach swoich uwiędnie.

  Błogosławiony mąż, który znosi pokuszenie; bo gdy będzie doświadczony, weźmie koronę żywota, którą obiecał Pan tym, którzy go miłują.
  Żaden, gdy bywa kuszony, niech nie mówi: Od Boga kuszony bywam; bo Bóg nie może kuszony być we złem, a sam nikogo nie kusi.

  Ale każdy bywa kuszony, gdy od swoich własnych pożądliwości bywa pociągniony i przynęcony.
  Zatem pożądliwość począwszy, rodzi grzech, a grzech będąc wykonany, rodzi śmierć.
  Nie błądźcież, bracia moi mili!

  Wszelki datek dobry i wszelki dar doskonały z góry jest, zstępujący od Ojca światłości, u którego nie masz odmiany, ani zaćmienia na wstecz się wracającego.
  Który, przeto że chciał, porodził nas słowem prawdy ku temu, żebyśmy byli niejakiemi pierwiastkami stworzenia jego.

  A tak, bracia moi mili! niech będzie każdy człowiek prędki ku słuchaniu, ale nierychły ku mówieniu i nierychły ku gniewowi.
  Bo gniew męża nie sprawuje sprawiedliwości Bożej.
  A tak odrzuciwszy wszelakie plugastwo i zbytek złości, z cichością przyjmijcie słowo wszczepione, które może zbawić dusze wasze.
  A bądźcie czynicielami słowa, a nie słuchaczami tylko, oszukiwającymi samych siebie.
  Albowiem jeźli kto jest słuchaczem słowa a nie czynicielem, ten podobny jest mężowi przypatrującemu się obliczu narodzenia swego we zwierciadle;
  Bo samego siebie obejrzał i odszedł, a wnet zapomniał, jakim był.

  Ale kto by wejrzał w on doskonały zakon wolności i zostawałby w nim, ten nie będąc słuchaczem zapamiętliwym, ale czynicielem uczynku, ten błogosławionym będzie w uczynku swoim.
  Jeźli kto między wami zda się być nabożnym, nie kiełznając języka swego, ale zwodząc serce swe, tego nabożeństwo próżne jest.Jak.1,5

 5. Dzięki ? Bogu za ten artykuł,który napisałeś,aby nam wszystkim służył.
  Mam nadzieję,ze coraz więcej osób będzie oddawało się całkowicie Panu Jezusowi.Wtedy DŚ będzie wprowadzał w prawdę i otwierał nam wszystkim to co jest jeszcze przed nami zakryte.
  Dzięki Piotrze ? za twoja pracę,zgadzam się z Krzysiem,bardzo pouczający artykuł.

  1. Chwała Bogu za to że nam Jego Duch wszystko objaśnia

   1. Dołączam się do słów Leny, super wpis, pełen mądrości i prosty w przekazie jak dla.mnie.
    Z Bogiem Piotrze

 6. Owoce Ducha mamy ukazywać wobec braci i sióstr w wierze w Jezusa Chrystusa oraz zwiedzionych letniaków ( nie świadomych tego co czynią ), a nie wobec plemienia żmijowego-jawnych wrogów Boga i ludzi.

  1. Jak ich odróżnić ( zl od pż )? To proste. Złe działania tych pierwszych nie są bezustanne, skoordynowane, a tych drugich już tak.

  2. Tzn i tak i nie 🙂
   Jezus do faryzeuszy powiadał wprost: plemię żmijowe.
   Natomiast do Piłata, Judasza był miły, stonowany.
   Piotra powstrzymał od miecza.
   Wobec zła powinniśmy być stanowczy, ale nie mściwi. Mamy nawet prawo się gniewać, ale nie grzeszyć.

   1. Poncjusz Piłat i Judasz Iskariota byli tylko marionetkami złego. Natomiast ludzie pokroju faryzeuszy ( fałszywcy rozmaici udający tych kim nie są ) byli i są obrzydlistwem w oczach Boga.

    1. Co innego człowiek o JAWNIE odmiennych poglądach od naszych ( lecz nie usposobiony wrogo względem nas ), a co innego fałszywy potakiwacz i pochlebca, który w sytuacji próby nas zdradzi. Tego pierwszego można szanować. a tego drugiego już nie.

 7. Chwała Bogu, dziękuję za ten artykuł 🙂
  Chwała Bogu że zakrył te rzeczy przed mającymi się za mądrych, a odkrywa je przed pokornymi i trwającymi w jego bojaźni.

  “wystarczy kochać Boga i bliźniego ” no tak, do tego się sprowadzają przykazania, lecz trzeba pamiętać że sami z siebie nie jesteśmy w stanie nawet kochać…pozornie może tak ale nie prawdziwie…dopiero Duch Boży uczy nas jak kochać, ale do tego potrzebne jest życie właśnie w pokorze i bojaźni Pana…a bojaźń przejawia się w posłuszeństwie Bogu czyli przede wszystkim wypełnianiem Jego przykazań.

 8. “Dzień wcześniej Robin powiedział w ripoście na mój wpis o ważności Prawa tak: że wystarczy kochać Boga i bliźniego. Oto jak kocha Boga i bliźniego.”

  Robin miałby w 100% rację, gdyby rozumiał, że kochać Boga, to znaczy wypełniać przykazania Jego. Równie dobrze mogę powiedzieć, że kocham żonę, ale siedzę w pracy 8h, a potem idę z kumplami na piwo i wracam po północy.

  “2 Oto ja, Paweł, powiadam wam: Jeśli się dacie obrzezać, Chrystus wam nic nie pomoże.
  3 A oświadczam raz jeszcze każdemu człowiekowi, który daje się obrzezać, że powinien cały zakon wypełnić.
  4 Odłączyliście się od Chrystusa wy, którzy w zakonie szukacie usprawiedliwienia; wypadliście z łaski.”

  Swoją drogą ciekawi mnie trochę, dlaczego Paweł obrzezał Tymoteusza, pomimo swych powyższych słów..

  1. “Robin miałby w 100% rację, gdyby rozumiał, że kochać Boga, to znaczy wypełniać przykazania Jego.”

   oTÓŻ TO.

 9. Dziękuję w imieniu Jezusa za tekst. 🙂 mam pytanie odnośnie biblijnych świąt. Czy jest może jakiś wpis odnośnie tego kiedy dokładnie je obchodzić i w jaki sposób możemy to czynić teraz? Ewentualnie czy ktoś z Was mógłby napisać jak obchodzi itd. 🙂

   1. widze jednak, że ten link do samych swiąt jest nieakutalny, ale ciekawe komentarze z wątpliwościami pod tekstem

 10. Ważny artykuł 🙂 Dziękuję w imię Jezusa. Jesteśmy usprawiedliwieni z łaski przez wiarę, Duch Boży zapisuje w naszych sercach przykazania Boże, które pragniemy przestrzegamy z miłości do Boga i bliźniego, to Duch Św. uczy nas i prowadzi byśmy stawali się takimi jakimi Ojciec chce abyśmy byli i mogli pełnić Jego wolę, więc także przestegali tego co Sam zalecił. Przez narodzenie się na nowo wypadamy jedynie z prawa grzechu i śmierci, nie z prawa Bożego. Upadki zdarzają się, jednakże prawdziwy chrześcjanin podnosi się i walczy dalej służąc Panu, z pewnością nie trwa grzechach nagminnie bo jest zawsze ” wszechogarniająca łaska” , w takim bowiem podejściu nie ma żadnej przemiany, on chce podobać się Bogu. Bóg nie jest bezprawny, jest przeciwko wszelkiej nieprawości, wszystkich będzie sądził, na jakiej podstawie będzie ten sąd gdyby prawo zostało zniesione? Ci którzy uwierzyli Jezusa Chrystusa i zostali oczyszczeni Jego Świętą Krwią i na podstawie łaski zostaną usprawiedliwieni, ci którzy nie uwierzyli w Naszego Pana i Zbawiciela, lub głosili, mówili o Nim tylko, a nie poszli za Nim naśladując Go w swoim życiu, swoim postępowaniu co ich o sądzi tylko łaska, której nie chcieli przyjąć, lub przez własne postępowanie tą łaskę utracili? Nie, Bóg będzie sądził na podstawie swojego prawa, bowiem jest Bogiem sprawiedliwym. Drogi czytelniku, pora się zapytać siebie czy chcę pełnić wolę Ojca we wszystkim naśladując za przykładem Jezusa Chrystusa, czy nadal swoją własną ?

 11. Drogi Adminie, co rozumiesz przez pojecia zakon, Prawo Mojżeszowe, Prawo Boże?

  1. Zakom=prawo.
   Prawo Mojżeszowe jest to zbiór praw nadanych przez Boga Mojżeszowi
   Prawo Boże= zbiór praw moralnych, które były zarówno w prawie mojżeszowym jaki przed nim i po nim.
   Wszystko wynika z Pisma

   1. Chyba się zgubiłam. Możesz podać przykłady Prawa Bożego i Prawa Mojżeszowego? Świętowanie szabatu jest prawem moralnym=Bożym czy Prawem Mojżeszowym czy jest jednym i drugim?

    1. Przykład Prawa Mojżeszowego:

     “Oto, co nakazał Pan: (3) Każdemu, kto z domu izraelskiego zarżnie wołu albo owcę, albo kozę w obozie, albo poza obozem, (4) a nie przyprowadzi ich do wejścia do Namiotu zgromadzenia, aby je złożyć w darze dla Pana przed przybytkiem Pana, poczytane to zostanie za przelanie krwi, bo przelał krew; człowiek ten będzie wytracony spośród swego ludu; ” Kpl 17

     Przykład prawa Bożego zawartego w prawie mojżeszowym

     “Nie będziesz się mścił i nie będziesz chował urazy do synów twego ludu, lecz będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. Jam jest Pan! (19) Będziecie przestrzegać ustaw moich.” kPL 19 –

     Powtórzenie:

     ” Najmilsi! Nie mścijcie się sami, ale pozostawcie to gniewowi Bożemu, albowiem napisano: Pomsta do mnie należy, Ja odpłacę, mówi Pan” Rzymian 12

     Szabat jest elementem Prawa Bożego:

     “Pamiętaj, abyś dzień sobotni święcił. Sześć dni robić będziesz i będziesz wykonywał wszystkie roboty twoje; 10ale dnia siódmego sabat Pan”
     Wyj20

     W Nt coprawda nie ma bezposrednio mowy o szabacie ale Pan Jezus na przykladzie szabatu pokazał, że chce miłosierdzia nie ofiary, nie przepisów, ale miłości.

     1. Czyli 10 przykazań plus przepisy szczegółowe dane Mojżeszowi (Wj 20-23) są prawem Bożym i tego powinniśmy się trzymać i przestrzegać? Czy tak jak napisała Magdalena Prawem Bożym jest tylko 10 przykazań?
      Z tego co piszecie wynika, że prawo Mojżesza jest większe, bo zawiera Prawo Boże – (patrząc na teorię zbiorów, nie ważności).

    2. Anonim 🙂
     Prawo Boże to 10 przykazań. Świętowanie szabatu wynika z 4-tego przykazania. 🙂 Prawo to zostało wypisane palcem bożym na kamiennych tablicach i złożone w Arce Przymierza.
     Prawo Mojżeszowe zostało spisane przez proroka na papirusie i położone obok Arki.Zawierało (dzisiaj mogliśmy powiedzieć) prawo karne, cywilne i ofiarnicze inne nakazy i uregulowania.

     Nas, naśladowców Zbawiciela, obowiązuje dekalog – prawo które było, jest i będzie zawsze.

     1. A ja myślę, że szabat nie tylko wynika z 4-tego przykazania, ale został ustanowiony już przy tworzeniu świata. Bóg wszakże 7 dnia odpoczął i ten siódmy dzień uświęcił 🙂

      1. Marto 🙂
       Z pewnością masz rację 🙂 Jednakże dając przykazania na górze Synaj PAN powiedział:

       “8 Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić3. 9 Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. 10 Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. 11 W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty.” Ks.Wyjścia 20,8
       (4 przykazanie).

 12. Prawda, jest tak jak to określa Biblia! 🙂

 13. Piotrze, współczuję, że musisz czytać takie komentarze, jak ten opisany w artykule. Dziękuję za wpis i Twoją pracę.

 14. Piotrze, świetny artykuł na bardzo ważny temat, a przede wszystkim napisany w tak prosty, a zarazem przystępny sposób, iż nie zrozumie chyba tylko ten, kto rozumieć nie chce.
  Bardzo podoba mi się to, że byłeś wyjątkowo obecny w komentarzach cierpliwie wyjaśniając wszelkie wątpliwości i to nie z pozycji kogoś, kto wie lepiej, co nie jest bez znaczenia.
  Pomocna była też Magdalena.

  Pozdrawiam i proszę o więcej takich wpisów ☺
  Z Panem Bogiem

  PS – Dodałam “M.”, bo widzę, że nie jestem tu jedyną Basią.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: