Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

BOŻA OBECNOŚĆ

David Wilkerson

Stary Testament jest pełny opisów wspaniałych błogosławieństw, które przychodziły na tych, którzy chodzili w Bożej obecności.
Boża obecność była tak oczywista w życiu Abrahama, że nawet poganie wokół niego widzieli różnicę między swoim życiem a jego życiem: „Abimelech . . . przemówił do Abrahama mówiąc, Bóg jest z tobą we wszystkim co robisz” (1 Mojż. 21:22). Ten pogański król mówił, „Ty jesteś jakiś inny, Abrahamie. Bóg jest z tobą wszędzie, gdzie ty idziesz.”
Bóg obiecał Jozuemu, że żaden wróg nie ostoi się przed nim, kiedy będzie z nim Jego obecność: „Nikt przed tobą się nie ostoi, dopóki żyć będziesz; jak byłem z Mojżeszem, tak będę z tobą, nie odstąpię cię ani cię nie opuszczę. Bądź mocny i mężny” (Jozuego 1:5-6). Kiedy Duch Boży jest obecny z nami, możemy być mocni i odważni, ponieważ ufamy Jego obietnicom.
Bóg powiedział Izajaszowi o specjalnej obietnicy, jaką On daje tym, których kocha: „Nie bój się, bo cię wykupiłem, nazwałem cię twoim imieniem – moim jesteś! Gdy będziesz przechodził przez wody, będę z tobą, a gdy przez rzeki, nie zaleją cię; gdy pójdziesz przez ogień nie spłoniesz, a płomień nie spali cię, bo Ja, Pan, jestem twoim Bogiem . . . i Ja cię miłuję . . . Nie bój się, bo Ja jestem z tobą” (Izajasza 43:1-5, moja kursywa).
Kiedy jest w tobie Boża obecność, to możesz przejść przez ogień i nie tylko przeżyjesz, ale będziesz zachowany i ochraniany poprzez to wszystko.
Te Starotestamentowe opisy nie są tylko jakimiś opowiastkami. One mają na celu zachęcenie nas, abyśmy zaufali Bogu i Jego obecności w naszym życiu

 

 

 

Zaktualizowane: 25 grudnia 2016 - 17:26

5 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Mądry i dobry tekst, zgadzam się 🙂

 2. Krzysztof żołnierz

  gdy pójdziesz przez ogień nie spłoniesz, a płomień nie spali cię, bo Ja, Pan, jestem twoim Bogiem . . . i Ja cię miłuję . . . Nie bój się, bo Ja jestem z tobą” (Izajasza 43:1-5, moja kursywa).
  Kiedy jest w tobie Boża obecność, to możesz przejść przez ogień i nie tylko przeżyjesz, ale będziesz zachowany i ochraniany poprzez to wszystko.

  Piotrze wspaniały tekst,naprawdę dlatego że od dłuższego czasu widzę powtarzający się scenariusz gdy jadę starem na poligon widzę pewne widzenie mianowicie jest wypadek samochodu,samochód się pali kobieta zdążyła go opuscić lecz z tył jest małe dziecko,samochód tak się pali że gdy inni żołnierze odemnie podchodzą i próbują ratować dziecko doznają poparzeń gaśnice nic nie pomagają,a ja w tym widzeniu mam spokój i podchodzę do krzyczącej kobiety,patrzę jej w oczy uspokajam i mówię że wyciągnę jej dziecko,tylko proszę żeby miała wiarę,ona siię uspokaja,a ja wchodzę na oczach wszystkich do tego auta,tam biorę w ręce dziecko lecz nie wychodzę tylko mam siedzieć,ogień jest coraz większy tak że ogień wychodzi oknami,a mi się nic nie dzieje,po jakimś czasie wychodzę z auta,wszyscy patrzą na mnie jakbym był kosmitą,a ja podchodzę do kobiety oddaję jej dziecko,któremu nic nie jest,i mówię że musimy iść kawałek dalej i uklęknąć i podziękować Bogu Ojcu,to naprawdę jest dziwne,nie lubię bohaterstwa,ani podziwu dla siebie,nie chciałbym w oczach kogokolwiek być bohaterem,bo chwała należy się Bogu i Jego Synowi,ale nie rozumiem dlaczego tak często to widzenie czy wizję widziałem,i tu pytanie czy to moje ego się odzywa,próba jakiegoś wywższenia,jeżeli to sprawka złego to nie tędy droga bo nie uznaję czegoś takiego,zaś jeśli to jakaś informacja dla mnie,to przyznaję że od dłuższego czasu dość często słyszę że potężniejszy jest ten który jest w was niż ten który jest w świecie,podzieliłem się z wami tą wizją chociaż nadal się zastanawiam czy nie jest to taka trochę przechwałka,no niewiem ambicja,nie wiem skąd takie rzeczy się biorą wemnie.

 3. G.Michael, ktory spiewal Last Christmas nie zyje 25.12…

  Czyzby chodzilo o te „ostatnie swieta”?

  Niezly teatr…

 4. Ja nie wiem czemu, ale czesto mam tak, ze nie wiadomo czemu, gdy sobie na przyklad ide gdzies, wyobrazam sobie ze opowiadam komus o Bogu. Tlumacze, pokazuje Prawdziwego Boga Ojca i Syna. Na ktos z Was tak? Ktos moze ma jakis pomysl dlaczego automatycznie czasem takie wyobrazenia powstaja w mojej glowie ?

  Pozdrawiam w imieniu Pana naszego Jezusa !

  1. Tak tez tam mam. Chce mowic o Chrystusie z kazdym ale ludzie nie chca tego sluchac. Nie jestem katoliczka opieram sie wylacznie na Pismie Swietym. Nie naleze do zadnego zboru organizacji tylko do Jezusa Chrystusa mojego Pasterza. Kocham Go z calego serca i duszy mojej.
   Z Panem Bogiem.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish