Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Bóg jest miłością, a kto mieszka w miłości, mieszka w Bogu, a Bóg w nim.

“Bóg jest miłością, a kto mieszka w miłości, mieszka w Bogu, a Bóg w nim”. 1 Jana  4.16

 

 

Miłość jest najcenniejszą i najdoskonalszą cnotą. Apostoł  Paweł w swoim hymnie do miłości wymieniał wszelkie możliwe talenty jak proroctwa, mówienie językami aniołów, wiedza świata. Jednak to miłość zajmowała naczelne miejsce.

Bóg jest miłością, ponieważ wcielił się w ciało człowieka aby ofiarować się światu za grzechy. Nie musiał tego robić a zrobił.

 

“16 Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.” Jana 3

 

Przy okazji zwróćcie uwagę na coś poza tematem. Mianowicie jest napisane “umiłował świat. W innym miejscu jest napisane “kto jest przyjacielem świata ten jest nieprzyjacielem Boga”. Łatwo tutaj o dysonans, osądzenie biblii jako nielogicznej, ale trzeba znać język Biblii, aby ją rozumieć.

 

Wracając do meritum myślę, że nie jesteśmy w stanie pojąć miłości Boga, ale jesteśmy w stanie ocenić, czy my sami mamy miłość do ludzi i czy i jak się ona objawia wobec ludzi.

W 1 Jana jest napisane “Kto mieszka w miłości”. W Poznańskiej brzmi to tak:

“Bóg jest miłością, a kto trwa w miłości, ten trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim”

 

Co znaczy trwać w miłości. Trwać to mieć siłę, być zdyscyplinowanym. Synonimami wyrażenia “trwać” są: istnieć, egzystować, dotrwać. Tak więc musimy w dyscyplinie miłości dotrwać do końca życia. Jezus kochał ludzi i my musimy ich kochać. Nie siebie wzajemnie jako towarzystwo wzajemnej adoracji, ale kochać innych ludzi, a kochać można ich poprzez okazywanie im szacunku, poprzez przestrzeganie drugiej części przykazań (5-10), przez uświadamianie o złu tego świata i w końcu najmniej przyjemna rzecz czyli ukrzyżowanie samego siebie. Plują ci w twarz, a ty mówisz “deszcz pada”. To oznacza brak zemsty. wcale to nie oznacza naszej bierności wobec zła. wszak od zła mamy się odsuwać. Pismo tłumaczy Pismo i Bóg potępia zło w ludziach i my wobec tego zła nie możemy być naiwni.

 

Bóg jest wielką miłością nie tylko dlatego, że Syna swego ofiarował, ale również dlatego że w swej wielkiej miłości stworzył wszystko dla człowieka: ziemię i wszystko co ją napełnia.  Morze nad które tak chętnie ludzie przyjeżdżają stworzył Bóg dla ludzi. Góry, które ludzie tak chętnie zdobywają Bóg stworzył dla ludzi. Wszelką piękną roślinność. Tym charakteryzuje się miłość Boga. Robił On i robi coś dla innych. Boża miłość to nie koncentracja na sobie, na zaszczytach. pan Jezus przyszedł na świat w bardzo ubogich warunkach. Żył skromnie, choć mógł życ jak największy król na świecie.  Jezus poświęcał się innym i oddał siebie. Nie szukał splendoru.

 

Najważniejsza konkluzja tego cytatu to: “kto trwa w miłości, ten trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim””

Nie ma Boga ten, kto nie trwa w miłości do ludzi, nie szanuje ich, wyzywa, atakuje, jest niemiły w kontakcie z nimi.

Kostek Yoriadis śpiewał w piosence “Słońce moje”:

“Co warty człowiek sam, jak krótka jego droga.
Co warty człowiek jest, gdy nie ma w sercu Boga.”

 

Przeto trzeba się zapytać: czy mam w sercu Boga?

 

Trwajmy przeto w miłości do ludzi. Zwłaszcza do katolików, gdyż to oni są w niewoli. Wcale nie jesteś lepszy od nich. Kto wiele otzrymał, od tego wiele się wymaga.

 

 

 

 

Updated: 26 grudnia 2016 — 05:39

24 komentarze

Add a Comment
 1. Dziękuję bardzo za ten piękny i Boży tekst, w Imieniu Pana Jezusa.

 2. Wiem, że to nie na temat, ale chciałam tylko powiedzieć, że piosenka autorstwa i w wykonaniu Piotra “Piosenka na Bożka Narodzenie: Jezus się narodził z początkiem jesieni” to po prostu REWELACJA!
  Szkoda, że trafiłam na nią dopiero dzisiaj, bo miałabym świetną ripostę dla tych, którzy uparcie posyłają mi świąteczne życzenia mimo, iż od paru lat proszę by tego nie robić i nie odpisuję. Ludzie jakoś nie potrafią/nie chcą zrozumieć, że ktoś może nie obchodzić ich katolickich świąt.
  Jednak jeśli Pan pozwoli i będzie mi dane jeszcze trochę pożyć, to na pewno wykorzystam utwór Piotra za rok.

  Przepraszam, że tak się wcięłam, pozdrawiam wszystkich i życzę błogosławionego dnia – Basia (nie ta, która rozlicza Piotra z darowizn!)

  1. Autor to Michał 🙂 A piosenka faktycznie świetna , wczoraj wieczorem ją odsłuchałem i przyznam że bardzo mi się podoba 🙂

   https://youtu.be/i0tL7BtmTOA

  2. Błogosławieństwa Bożego na cały dzień dla wszystkich braci i sióstr w Chrystusie!A i dla tych co nie są także,w szczególności tych,którzy błądzą ?

 3. Chwała Bogu!za ten tekst,podobnie uważam,że nie jesteśmy w stanie pojąć,ogarnąć miłości Boga.
  Dostajemy od Pana namiastkę tej miłości i z biegiem czasu,a także podczas naszej wędrówki z Chrystusem dojrzewa,aby każdego dnia wypełniać nas bardziej.Tak,że zapominamy o sobie,żeby móc służyć innym.Tylko robimy to już z miłości,bo On pierwszy nas umiłował.I to On jest coraz bardziej widoczny w nas.
  To jest cudowne!Jak nasz Pan przemienia nasze serca.

 4. Wszyscy jestesmy ludzmi, ale nie kazdy z nas jest czlowiekiem. Bliznimi w mysl tego stwierdzenia sa tylko i wylacznie ci, ktorzy sa zdolni do okazywania uczuc wyzszych takich jak milosc, przyjazn, wiara w Boga, umiejetnosc dostrzegania dobra i piekna w otoczeniu oraz przejawiajaca sie w nich pozyteczna, konstruktywna tworczosc.

 5. Czytalem ostatnio w internetach o zdarzeniu z kwietnia 2015 o tym jak quadowcy ( ojciec 42 i syn 23 lata ) ciezko pobili, ba, SKATOWALI pewnego pana ( 44 l. ), za to, iz im zwrocil uwage, gdyz od ich agresywnej jazdy jego male dziecko sie przestraszylo… Jak nalezy reagowac w takich sytuacjach? Jaka postawe ma przyjac wyznawca Jezusa Chrystusa?

  1. Jeśli to zwrócenie uwagi wywołało agresję tych, do których kierowane było słowo upomnienia to obowiązkiem zwracającego uwagę w razie agresji jest obrona! Tym bardziej, że był z dzieckiem! Czyli obrona własna a tym bardziej obrona dziecka. Ja wiem jakbym zareagował w takiej sytuacji.

   1. Tylko, iz to “praworzadne panstwo” chroni bardziej przestepcow miast ofiary… Sprawa linczu we Wlodowie sie klania…

    1. Bedąc z dzieckiem zrobię wszystko by je obronić. Będąc sam nie dbam o to co się ze mną stanie 🙂

     1. Rob jak uwazasz za stosowne 🙂 .

 6. Podstawowe wzorce ( archetypy ) polskiego mezczyzny i kobiety ( z rozmaitymi modyfikacjami ): przytepawy Mieczyslaw/Janusz/Seba, trunkowy ogladacz meczykow w tivi, ksiazki do reki nie wezmie ( to dobre wedlug niego dla ci.. i pi.. , chociaz literatura to nie tylko Pawel Coelho, jest mnostwo twardej/trudnej, trzeba tylko umiec szukac ) oraz zakompleksiona Gabriela/Grazyna/Mariola, fanatyczka farmazonow mediow niewiescich, czyta w wiekszosci totalny kicz/szmire, jesli to w ogole robi.

  1. W Polsce COKOLWIEK regularnie czyta najwyzej 20% spoleczenstwa. A pamietajmy, iz literatura uczy prawidlowych form i zachowan zycia grupowego, ze o porzadnym wyslawianiu sie czy mysleniu tworczym nie wspomne.

   1. Polacy nie sa durnym narodem. To katolicyzm ich tak oglupia, zwalniajac z odpowiedzialnosci osobistej i myslenia logicznego.

 7. Polska jest oblozona klatwa przez funkcjonariuszy watykanskich, ktorzy sa wyrodnymi synami tego narodu. Kazdy kto swiadomie sluzy rzymowi nie jest Polakiem, ani tym bardziej wyznawca Jezusa Chrystusa. Prawdy w nim nie ma.

 8. Chrzescijanin musi sie caly czas ewangelicznie doskonalic. Inaczej swiat go pochlonie.

 9. Mądry to tekst i piękny, podoba mi się 🙂

 10. Ksiazka na dowolnym nosniku jest tym dla umyslu czym np. plywanie dla ciala-treningiem. Tv to przy tym jest g…., a nie zadne cudo. Podobnie plasko rozumiana siec net.

  1. Porzadna literatura to nie suchy zapis czegos tam ( cyfr i liter ), a ukazaje dlaczego zrobiono/dzieje sie to i to oraz jakie skutki z tego wyniknely.

 11. Dziękuję w imieniu Jezusa Chrystusa za piękny, wartościowy tekst. 🙂 Niech Bóg uczy nas miłości i przemienia nasze serca. 🙂

 12. Skoro Syn Boży umarł za nasze grzechy to znaczy że nie mamy sie już oco martwić czyli wszyscy pujdziemy do nieba ?

  1. Macieju musisz wiedzieć, że Pan Jezus przyszedł wnieść nowe prawo ofiarnicze. Zamias notorycznego składania baranków za grzechy został złożony jedne Baranek bez skazy. Czy jednak starożytni Izraelici mogli po złożeniu baranka grzeszyć? Nie. Tak i my mamy się NAWRÓCIĆ.

  2. Macieju, Jezus umarł za nasze grzechy, ale wymaga od nas wypełniania Jego Ewangelii. Wszystko jest napisane w Nowym Testamencie. Trzeba czytać i się modlić o zrozumienie. Dla nieposłusznych nie będzie Królestwa.

 13. Mała uwaga: od zła nie mamy się odsuwać…Ale zło dobrem zwyciężać.Nie chodzi o to by czegoś nie robić tylko żeby coś robić.Bez mocy Ducha Świętego najwyżej możemy czegoś nie robić.. i wyglada to calkiem poboznie…Ale już robić coś dobrego w obliczu zła…bez Jego mocy się nie da. I TYM SIE odrozniaja chodzący w Duchu od religijnych ludzi…

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: