Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Idę do Ojca, bo Ojciec jest większy niż Ja.

„Idę do Ojca, bo Ojciec jest większy niż Ja.” Jana 14,28

 

Pan nasz, Bóg nasz w swojej ziemskiej wędrówce mógł być tylko z jedna grupą ludzi jednocześnie. Kiedy był na weselu w Kanie, nie mógł być w Nazarecie.

Kiedy był w Kafarnaum nie mógł być w Jerozolimie.

Nasz Pan jest równy Ojcu:

 

„Ja i Ojciec jedno jesteśmy” Jana 10

Jednak za życia na ziemi nasz Pan nie stał na równi z Ojcem. Dobrowolnie poddał się ograniczeniom płynącym z narodzenia w ciele ludzkim. To powodowało, że mógł być tylko w jednym miejscu na raz.

Ojciec nie jest tym ograniczony i dopiero kiedy Duch Jezusa powrócił do Ojca mógł być wszędzie.

 

 Żaden anioł nie może być w kilku miejscach na raz. Tylko Bóg.

 

Chrystus będąc na ziemi nie mógł być w apostołach. To dlatego Piotr się go wyparł, bo nie miał w sobie Ducha Świętego, czyli Ducha Jezusa Chrystusa.

Właśnie dlatego jesteśmy w o wiele lepszej sytuacji niż byli apostołowie za życia Jezusa, ponieważ jest bliżej nas niż był z apostołami raz na jakiś czas.

Jest to powód do wielkiej radości.

Już niejedna osoba mówiła jak to na słowo Jezus została wyratowana z opresji. W tamtych czasach Jezus był tylko w jednym miejscu. Teraz jest w Katowicach, Chicago, Sydney itd…itd.

 

Słowa Jezusa skierowane do apostołów „idę do Ojca” musiały być niesłychanie przykre, ale zrozumieli oni je dopiero w dzień pięćdziesiątnicy, kiedy doświadczyli cudu zesłania i zstąpienia Ducha Świętego. Tego dnia jeszcze raz słowa Boga stały się rzeczywistością. Od tej pory nikt z ludzi, którzy narodzili się z wody i Ducha nie jest sam bez względu na okoliczności.

Nawet nienarodzeni na nowo mają możliwość porozmawiania z Jezusem. On puka i kołacze.

My nie widzimy jak apostołowie Boga, bo Bóg jest Duchem, ale On przy nas jest, tak jak Bóg był przy apostołach:

 

 Rzekł do Niego Filip: «Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy».Odpowiedział mu Jezus: «Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Jana 14

 

Jest z nami bo tak obiecywał:

 

 

Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was.19 Jeszcze chwila, a świat nie będzie już Mnie oglądał. Ale wy Mnie widzicie, ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie. Jana 14

 

Świat po wniebowstąpieniu Jezusa już go nie widział i nie widzi nadal, ale my Go widzimy oczami Ducha. My wiemy, że Jezus jest przy nas. Teraz jest tak, że ludzie wierzą w demony i magię, ale nie wierzą, że Jezus jest przy swoich uczniach nadal.

Jezus nas zbawia czyli uwalnia, ze świata ciemności i Jego imię to pokazuje: Ιησούς i znaczy – Jahwe jest zbawieniem, czyli Bóg jest naszym zbawieniem.

Uczmy się nadal od naszego Króla i Pana, gdyż On nas wprowadzi we wszelką prawdę.

Panie Jezu przyjdź.

 

 

 

Zaktualizowane: 16 grudnia 2016 - 13:34

40 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Zawsze płaczę gdy to czytam: „Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś?”…
  Dziękuję Ci Boże, że mogłam Ciebie poznać choć bywam czasem jak Filip i, że znalazłeś swoją zagubioną, brudną owcę zaplątaną w ciernie szatana. Chwała Bogu Jedynemu!

 2. niesamowite dziś rano w pracy właśnie dzień zaczęłam od tych wersetów:)

  1. Tak komunikuje się żywy Bóg.bo

   „Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami.”

   Jesteśmy sytemem naczyń połączonych i tak wygląda kaŻdy zbór Jezusa. Zastanawiasz się, czytasz, pytasz i wśród członków zboru otrzymujesz odpowiedź, tudzież potwierdzenie…

   1. Bo widzisz Adminie wiele miałam znaków od Boga a żeby właśnie wkroczyć na jego drogę pierwszy był taki dokładnie rok temu a nigdy Biblii w ręku nie miałam a mianowicie całą noc śniła mi się kobieta o imieniu Jezabel która pożerała ludzi wraz z ich duszami a tłum ludzi skandował jej imię ,stałam z boku i temu wszystkiemu się przypatrywałam we śnie rano gdy wstałam nadal w głowie miałam jej imię więc wtedy sięgnęłam po Biblię

 3. Nasz Pan i Zbawca Jezus Chrystus patrzy z krolestwa Boga Ojca na nasz nieszczesliwy kraj i sie bardzo smuci widzac stan duchowy ludzi zamieszkujacych go/przebywajacych na emigracji w innych krajach.

 4. Przepraszam,analizowalem temat i jest tak ze nie ma ani Trójcy ani Dwójcy. Rodzina Boża to Ojciec i Syn,z tym ze Syn jest nizszy od Ojca,więc jakby miniaturą Boga,bóstwem nizszej rangi. Jedno jestesmy oznacza te sama nature,przeciez to 2 Osoby. Ojciec był PIERWSZY gdy Syn nie istniał. Tak jak ziemski ojciec ma syna,oboje sa czlowiekiem,lecz syn nie doruwnuje ojcu,np jest firma,ojciec prezes,syn dyrektor. Tak jest wg Biblii. To ze Chrystus jest nazwany Bogiem nie oznacza ze jest Ojcem,nawet Biblia nazywa rozne istoty bogami,nawet boga tego swiata diabla lecz „choc sa rozni bogowie,dla nas istnieje tylko Jeden Bóg Ojciec i Jeden Pan. Chrystus”

  1. ja i Ojciec jedno jesteśmy”

   Na temat Pawla trojedynego Boga, nie mylic z trojcą, juz soatalo wiele powiedziane i nie będziemy tu ponownie robic burzy:

   http://detektywprawdy.pl/2016/02/02/jezus-jest-bogiem-lista-argumentow/

   Kto widział Jezusa widział Boga. Pan moj i Bog moj jak powiedział Filip. Aniolow sie nie nazywa Bogiem.
   szatan jest bogiem tego swiata w sensie ironicznym.

  2. Robin pisać „miniatura Boga” i „bóstwo niższej rangi” o Królu królów i Panu panów.. Jak wszechmocny Bóg miałby się podzielić z „bóstwem” boskością skoro Bóg jest jeden? Nie ma innych bogów oprócz Niego. Ojciec Syn i Duch to jedno.

  3. Jeśli wierzysz w większego i mniejszego Boga, to wierzysz w dwóch różnych Bogów, lecz żaden z nich nie jest Bogiem Jahwe który swojej chwały nie odda nikomu, bo przecież Ci dwaj Bogowie w jakiś sposób muszą podzielić się chwałą. Jezus jest poddany Ojcu, jak żona mężowi, lecz oboje są równi.

 5. Dodam tez ze Bóg Ojciec daje się nam poznać za posrednictwem Syna jako Jego odbicie. „On jest obrazem Boga” Najwyzszy Ojciec jest poza nasza percepcja „Boga nikt nigdy nie widzial tylko Syn”

 6. Świetny art, lubię takie 😀
  Na dyskotece też jest 😉 i w paru innych obrzydliwych miejscach też, tylko że niekoniecznie mu się tam podoba. Myśleliście kiedyś ile on dziennie widzi i ile musi znieść? Nam głowa by pękła. Powiedział ,że nie mamy się troszczyć o jutro, bo dzień ma dosyć własnego utrapienia. 🙂

  1. Mi też się ten artykuł podoba 🙂
   Bóg to multizadanowiec, lepszy niż się wydaje wielu osobom 😀
   Rzeczywiście- szkoda tego co on musi znieść, widząc co się dzieje np. w dyskotekach czy klubach go-go… :/

 7. Tak, bardzo dobry wpis. Niesamowite jak bardzo Bóg nas kocha, że umniejszył siebie do człowieka w ciele i złożył sam z siebie ofiarę za nas, abyśmy mogli cieszyć się życiem w jego świętej obecności.

 8. Coś pięknego i niesamowitego 🙂 Każdego dnia modlę się o wszystkich tych którzy błądzą aby chcieli się nawrócić a wierzę w to ,że wiara zwycięży i ludzie się opamiętają 🙂

 9. Jezus działał tez na odległość ,zależało to jednak też od wiary tych którzy tego chcieli „według wiary waszej niech sie wam stanie” oraz inny przykład : 1 Gdy Jezus dokończył wszystkich tych mów do ludu, który się przysłuchiwał, wszedł do Kafarnaum. 2 Sługa pewnego setnika, szczególnie przez niego ceniony, chorował i bliski był śmierci. 3 Skoro setnik posłyszał o Jezusie, wysłał do Niego starszyznę żydowską z prośbą, żeby przyszedł i uzdrowił mu sługę. 4 Ci zjawili się u Jezusa i prosili Go usilnie: «Godzien jest, żebyś mu to wyświadczył – mówili – 5 miłuje bowiem nasz naród i sam zbudował nam synagogę». 6 Jezus przeto wybrał się z nimi. A gdy był już niedaleko domu, setnik wysłał do Niego przyjaciół z prośbą: «Panie, nie trudź się, bo nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój. 7 I dlatego ja sam nie uważałem się za godnego przyjść do Ciebie. Lecz powiedz słowo, a mój sługa będzie uzdrowiony. 8 Bo i ja, choć podlegam władzy, mam pod sobą żołnierzy. Mówię temu: „Idź!” – a idzie; drugiemu: „Chodź!” – a przychodzi; a mojemu słudze: „Zrób to!” – a robi». 9 Gdy Jezus to usłyszał, zadziwił się i zwracając się do tłumu, który szedł za Nim, rzekł: «Powiadam wam: Tak wielkiej wiary nie znalazłem nawet w Izraelu». 10 A gdy wysłani wrócili do domu zastali sługę zdrowego.

  1. Jezus działał na odległość, ale i nie mógł być w 2 różnych miejscach jednocześnie.
   Nie pamiętam takiej sytuacji z NT gdzie byłby w miejscowości X rozmawial z ludzmi i rownpoczesnie rozmawial w miejscowsci Y z innymi ludzmi

   1. J 1, 48: Powiedział do Niego Natanael: Skąd mnie znasz? Odrzekł mu Jezus: Widziałem cię, zanim cię zawołał Filip, gdy byłeś pod drzewem figowym.

    Jezus Chrystus jest Bogiem który jest wszędzie, zawsze i nie ma nikogo więcej poza nim .Gdy przebywał na ziemi nie wyzbył się swoich boskich atrybutów. Nadal był wszędzie i we wszystkim również w ludzkich umysłach. Ewangelia polega na tym ze nie skorzystał ze swojej mocy aby zakończyć swoje cierpienie które zgotowali mu Żydzi.Krew jego na nich i ich dzieci czego sami żądali. Przy czym my wszyscy również bez wyjątku przyczyniliśmy się do tego ze Nasz Bóg Jezus Chrystus musiał nas zbawić prze swoją dobrowolna mękę i śmierć na krzyżu. On 2000 lat temu znał grzechy które mieliśmy popełnić i za nie również cierpiał.

 10. zgadza sie ,z tego co czytamy wynika ze był gdzie był ale nie w kilku miejscach na raz(raczej) ,nawet podczas kuszenia .Co do Boskości Jezusa i słow „Ja i Ojciec jedno jesteśmy”(mysle ze chodzi o jednomyślność) .Jezus jest Bogiem Synem a Bóg Ojciec Ojcem w którym jako całość jest (Ojciec,Syn Duch św) .Jest jeszcze coś co posłuchałem kiedyś u Artura Cerońskiego z nauczań „duch ,dusza,ciało” i tam jest przykład jajka : skorupa(ciało),białko (dusza)żółtko(duch). I mamy odpowiedź . A teraz właśnie zaświeciła mi taka kolejna myśl z Ew.Jana”wierzcie we Mnie i w Boga wierzcie” .Jezus wiedział ze ludzie mogą rozmyślać jak to jest z Nim i dał w tym zdaniu odpowiedź .

 11. Dzięki za tekst na chwałę Boga,bardzo się wzruszyłam.
  Wszystkim chciałam życzyć błogosławionego szabatu❤

  1. Mam czasem takie momenty, że zaczynam bardziej rozumieć niektóre fragmenty. Takie jakby olśnienie, a później przypływ miłości do Boga. Tak miałam na przykład z tym fragmentem z Filipem. Jezus na nas czeka, On chce dla nas dobrze, tylko musimy mu zaufać. Przyjdź Panie Jezu! To będzie naprawdę piękne.
   Lenko, Tobie też życzę błogosławionego szabatu! ♡i Wam wszystkim!

   1. Mam podobnie, np przedchwila a za chwile czytam twoj post 😀 Bog jest wielki

  1. Jakubiue, my nie obchodzimy tych świąt..

 12. Jestem na początku swojej drogi i miałem ciężką rozmowę… co z ludźmi, którzy nie traktują Bibliie i Jezusa jako tego prawdziwego Boga, a żyją w porządku do innych i mają dobre serce. Spotkałem się z wieloma ludźmi, dla których to jest śmieszne, bo brzmi to jak król mówiący: kto za mną pójdzie ten będzie bogaty i obsypany złotem.
  Wszędzie podziały są dla nich a dla takich ludzi jest ważna intencja, dobro i miłość, bez podziałów.

  Sądzicie, że postać Jezusa wykorzystał Jego przeciwnik wysługujący się odpowiednimi jednostkami od wieków ? że wykorzystał Go by ludzie właśnie w taki sposób podchodzili do tego, że to podziały między ludźmi jak w polityce. Oni wierzą w siebie, w dobro i zło i w to, że w życiu pewna jest tylko śmierć, a co będzie później nikt nie wie. Wierzą, że jest Stwórca, ale nie wierzą w postacie religijne.

  Ciężka to przeprawa, trwam w Jezusie i mam nadzieje, że wytrwam, i nie pójdę w ich myśl, że liczy się miłość w człowieku i nie są potrzebne do tego postacie, dzielące ludzi. 🙁

  1. Nikt nie jest dobry tylko Bóg.. Z uczynków nie będzie zbawiony żaden człowiek. Musimy iść za Jezusem, bo tylko On może być ofiarą za nasze grzechy, nie ma innego Baranka, Arcykapłana. Tylko JHWH zbawia, to właśnie znaczy Imię Jezus. Jezus nie tworzy podziałów, bo istnieje od Edenu tylko jeden podział: dobro i zło. Albo „ukryjesz” się za Jezusem i On da Ci białe szaty albo tkwisz w złym nawet jeśli dobrze czynisz, bo kto nie ma Syna ten nie ma Ojca. Bez Ducha Świętego nie jesteśmy w stanie na dłuższą metę dobrze czynić zresztą w grzesznym ciele zawsze w czymś uchybimy, a karą za grzech jest śmierć.

   1. No sorry, ale jednak tacy ludzie mają „szansę” jest nadzieja dla nich! 🙂 Liście do Rzymian 2;14-16 ? „Bo gdy poganie, którzy Prawa nie mają, idąc za naturą3, czynią to, co Prawo nakazuje, chociaż Prawa nie mają, sami dla siebie są Prawem. 15 Wykazują oni, że treść Prawa wypisana jest w ich sercach, gdy jednocześnie ich sumienie staje jako świadek, a mianowicie ich myśli na przemian ich oskarżające lub uniewinniające. 16 [Okaże się to] w dniu, w którym Bóg sądzić będzie przez Jezusa Chrystusa ukryte czyny ludzkie według mojej Ewangelii.”

    1. Moja brytyjka mówi tak: 2:13
     Gdyż nie ci, którzy zakonu słuchają, są sprawiedliwi u Boga, lecz ci, którzy zakon wypełniają, usprawiedliwieni będą.
     2:14
     Skoro bowiem poganie, którzy nie mają zakonu, z natury czynią to, co zakon nakazuje, są sami dla siebie zakonem, chociaż zakonu nie mają;
     2:15
     Dowodzą też oni, że treść zakonu jest zapisana w ich sercach; wszak świadczy o tym sumienie ich oraz myśli, które nawzajem się oskarżają lub też biorą w obronę;
     2:16
     Będzie to w dniu, kiedy według ewangelii mojej Bóg sądzić będzie ukryte sprawy ludzkie przez Jezusa Chrystusa.

     Myslę, że Paweł mówi tu o nawróconych poganach, którzy nie znali Tory, a tylko Ewangelię i Duch Święty przywiódł ich do dobrych uczynków. Może się mylę, ale tak to rozumiem. Oni przyjęli ewangelię.

     1. Nie,nie mylisz się Emilko,masz rację i jest to pokazane kilkakrotnie w Biblii.
      Kto nie ma Syna nie ma Ojca,Jedyna droga do Boga to Jezus Chrystus.Trzeba się narodzić z wody i Ducha.
      Bardzo ładnie to u góry napisałaś ?

 13. Staram sie nie zagladac na strony typu WP,ale dzis znalazlem cos slekko szokujacego, z drugiej strony mialem swiadomosc ze to falszywy papiez

  „Papież Franciszek oświadczył, że zarówno ewolucja jak i teoria Wielkiego Wybuchu nie są sprzeczne z nauczaniem kościoła. Jego zdaniem nauka i religia mogą wspierać i uzupełniać siebie nawzajem. Przy okazji, Franciszkowi, który kończy dziś 80 lat, życzymy wszystkiego dobrego.”

  Antychryst? Chyba najbardziej bluzniercze slowa z jego ust, tylko czy naprawde tak uwaza? Jest jakies zrodlo?

  1. Przecież KRK już od dawna tak naucza.

 14. Dlaczego Piotrze zastanawiasz się czy opublikować moją wypowiedz?..chcesz sprawdzić kim jestem ,mam na imię Michał i mieszkam w Olszynach koło Krakowa, nie jestem za nikim, mam pocztę www odkrywcabadaczXXIwp.pl , szukam tylko Prawdy ale do rzeczy! Czytajcie „Henryka Kubika”, patrzcie co mówił kiedyś i co mówi dziś!!Nieliczni chcą się przebić i wykrzyczeć Bóg to Jezus a Jezus to Bóg!!
  Zastanówmy się co poprzez zmianę jego osobowości.wywaro że zmienił się o 180 stopni? Nie znam się na IP i ile można mieć „ników”, Smród na odległość!Wszystko wyjdzie na jaw Kto Kim jest! Wiemy ze pycha jest przed upadkiem! Rafał mówi prawdę popieram Go choć go nie znam (dzwoni do mnie)dobrze interpretuje Słowo! Jak wiele świadectw na twoim blogu mówi iż są demony i jest TA postać ,która koi rany, każdy to zna przecież! Ciepło płacz…Może elita HK tego nie doświadczyła, nie wiem. Obserwuję wiele blogów i wdzę co się dzieje! Smutne to iż niektóre nie weryfikują faktów. Jeśli wiemy że (Jezus Bóg wcielony w ciało) jest Stworzycielem i dawcą Zycia i Zbawicielem i Sędzią to do dopuści w ucisku do wyniszczenia swych dzieci?Imię Jezus budzi strach w ludziach bo jest Bogiem a świat Go mnie nienawidzi „przyszedł do swej własności a nie poznali GO!

  1. Bądź bardzo ostrożny,bo za jakiś czas możesz być kolejną osobą,która wystąpi w roli głównej,w jego podkastach.
   Wystarczy tylko,że będziesz miał inne zdanie niż on,potem wszystko wykorzysta przeciwko tobie.
   Z naśladowcą Chrystusa niestety niewiele ma wspólnego.

  2. „Rafał mówi prawdę popieram Go”

   Zwłaszcza o księgach ap. Pawła.

   Z Rafałem próbowałem dyskutować 1 raz, gdy pod jednym z Jego artykułów zamieściłem kontrargumenty. Kilka godzin później mój komentarz zniknął z Jego strony.

 15. też tak mam że zastanawiam się nad czymś i np. pastor mówi o tym lub ty bracie piszesz. Ostatnio zastanawia mnie jeszcze chrzest Duchem Świętym i modlitwa językami. Doświadczyliście tego?

  1. http://forum-chrzescijan.pl/viewtopic.php?f=13&t=34 tutaj link do nauczania a raczej mini świadectwa Zaca Poonena, nie mam jeszcze jasności co do tego tematu, badam.

 16. Kochani nie wiem ..wy też już zwariowaliście? Ja mówię o Słowie Bożym, że Jezus to jest Ojciec i stworzyciel jeden i ten sam Bóg! Rafał mówi to samo i ma rację. HK ma związane ręce i już z kłamstwa się nie wykręci.

 17. Przecietnemu Polakowi blizej jest nie do wymuskanego mozgowca, a do rzucajacego na lewo i prawo -urwami i -ujami zaprawionego trunkiem dresiarza. Czego to jest skutkiem? Ano przeswiadczenia, iz ksiazka ( w tym biblia ) jest przeznaczona dla wyzszych sfer, a nie zwyklych ludzi. Gdyby ludzie mieli wbite w ich umysly, iz ksiazka jest zwyklym towarem jak np. skarpetki ( niczym naboznie szczegolnym ), to by moze chetniej czytali? A tak jest duchowa i bedaca jej owocem materialna ( gospodarcza ) mizeria…

 18. Ludzie uzaleznieni od papki obrazkowej zwanej telewizja zachowuja sie jak bezduszne cyborgi tzn. predzej zauwazaja to co zle miast to co dobre… Jakby diaboliczny duch nimi zawladnal…

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish