Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Ozeasz i Gomer, czyli Bóg jakiego teologia nie zna.

” Pan rzekł do Ozeasza: Idź, weź sobie za żonę nierządnicę i miej z nią dzieci z nierządu, gdyż kraj przez nierząd stale odwraca się od Pana. (3) Poszedł więc i pojął Gomerę, córkę Diblaim” Ozeasza 1

 

Moje prawdziwe doświadczenie Boga dokonało się ledwo rok-półtora temu. Być może i byłem narodzony na nowo kilka lat temu, ale miałem poznanie jak większość intelektualne, a nie że się tak brzydko wyrażę empiryczne. Około półtora roku temu doświadczyłem czegoś, co wydawało się sprzeczne z teologią. Właściwie prawie tym było. Bóg kilkakrotnie dawał mi znaki poprzez swoje Słowo, następnie sny, ale ja poprzez trzymanie się teologii odpierałem to. Były to sny w 100% prorocze i spełniły się.  Jeden związany nawet z blogiem. Później z Bogiem walczyłem, ale On i tak postanowił na swoim :-).

Przykład Ozeasza pokazuje, że Boga plany nie są naszymi planami. Wydaję się być nielogicznym i pozbawionym konsekwencji wobec Prawa Bożego poślubienie przez Ozeasza prostytutki. Dzisiejsi teolodzy zjedliby takiego Ozeasza czasów współczesnych. Wszak:

 

(7) Nie wezmą za żonę nierządnicy lub kobiety pohańbionej. Nie wezmą kobiety wypędzonej przez męża, bo kapłan jest poświęcony Bogu.
Ks. Kapłańska 21:7,”

 

Z kolei znam  co prawda nie osobiście, osobę głosząca super kazania w pewnym  zborze protestanckim, która jest pokornego serca, a aż trzy razy wstąpiła w związek małżeński.

Ozeasz nie popełnił cudzołóstwa, ale złamał Prawo. Jednakże to Prawo ustala Bóg. Poza tym, to Duch Święty wie, co jest w danym momencie najlepsze dla nas. Znajomy chrześcijanin złożył pozew o rozwód. Według wskazówek Pawła jest to wbrew Pismu. To partner poganin powinien odejść jako pierwszy, chyba że doszło do cudzołóstwa. Znajomy miał tylko podejrzenia. Kiedy doszło do rozwodu okazało się, że ta była żona cudzołożyła. Gdyby od niej niej odszedł, to wykończyłaby go nerwowo. Duch Święty to wiedział, ale znajomy wówczas nie wiedział. To jest właśnie przewodnictwo Ducha Świętego.

 

Wielu wylałoby pomyje na mężczyzn z obu przykładów. Zrobiliby to ludzie, którzy w Piśmie widzą zbawienie, a one świadczą o Duchu Jezusa. To dlatego mamy nie sądzić intencji ludzi.

 

Charyzmatycy nazwaliby to chodzeniem w Duchu. Jim Hohengberg, adwentysta nazwał to ucieczką do Boga. Przez lata zdawało mu się, że był wierzącym, aż zaczął słuchać tego delikatnego i subtelnego głosu.

Jim w swej książce podał przykład, jak działa ten głos. Pewnego razu usłyszał „Jim umyj dzisiaj ty naczynia”. Nigdy tego nie robił, ale Duch święty mu kazał więc tak zrobił aby ten wyręczył żonę i złamał swoją dumę.

 

 Bo myśli moje nie są myślami waszymi
ani wasze drogi moimi drogami –
wyrocznia Pana.
Bo jak niebiosa górują nad ziemią,
tak drogi moje – nad waszymi drogami
i myśli moje – nad myślami waszymi. Iz 55

 

 

Tego intelektem nie da się pojąć, to trzeba przeżyć.

 

Zaktualizowane: 22 listopada 2016 - 12:39

20 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Piotr, czyli kamień, nie skała

  Przypomina mi się w takich sytuacjach kiedy mowa o napominaniu i wytykaniu błędów innym fragment, gdy Jezus powiedział do uczniów:
  „Tylko nie radujcie się z tego, że poddają się wam demony; ale raczej cieszcie się z tego, że wasze imiona są zapisane w niebiosach.” (Łk 10:20 NBG)
  Często ludzie nie koncentrują się na własnym zbawieniu tak, jak na zbawieniu wszystkich dookoła 😉

 2. Dziękuję za artykuł w imię Pana Jezusa Chrystusa.
  Tak to prawda nasze myśli to nie myśli naszego Stwórcy.
  Ze Słowa Bożego możemy poznać naszego Ojca,ale kiedy te słowa stają się rzeczywistością wtedy mamy prowadzenie przez DŚ.
  To jest właśnie niesamowite,niezrozumiałe,że wykonujemy rzeczy wbrew sobie,słuchamy głosu DŚ.Później dopiero widzimy efekty pracy Ducha Bożego w naszym życiu.

  1. jeśli naprawdę szukamy Boga, to w pewnym momencie dokonuje się przesiadka z poznania intelektualnego na poddanie się Duchowi Świętemu……

   1. Otóż to bracie☺,u Ciebie widać tą przesiadkę.
    Pisz nam dalej tak budujące teksty na chwałę Boga.

 3. Dużo ludzi widzi drzazgę w oczach bliźniego, a belki w swoim nie. Szczególnie dużo kobiet ( nie wszystkie rzecz jasna. a te odrzucane przez mężczyzn, nie darzone przez nich adoracją ) ma do tego inklinacje.

  1. Niewiasty lubią mieć wianuszek wielbiciel, co im podnosi EGO ( normalnie jak u Duke Nuke ma ; ) ).

 4. Też mam przeczucia co do nowych osób, które się sprawdzają . Taka Męska intuicja 😉 Ale jak tu tej osobie powiedzieć wprost? Często sama sie spowiada i to co mnie nurtowało i bałem sie u tej osoby, sprawdza się. Dzięki za tekst, bo teraz wiem, że to Duch Swięty daję tą intuicję.

  1. O, ja też miewam czasami taką intuicję…widać, że to wsparcie Ducha Bożego 🙂 🙂

 5. Najwyższy potrafi być dosadny w wyrażaniu swojej woli, czyż nie?

  Ozjasz był prorokiem, jako taki miał obowiązek dzielić się otrzymanym słowem od Boga, ale też być przykładem, znakiem nawet – i tak to księga Ozjasza przedstawia. Tak samo Jonasz, spędzając trzy dni w brzuchu ryby stał się znakiem, że Jezus spędzi w grobie trzy dni i wyjdzie zeń, zmartwychwstanie. Podobnie w Dziejach Apostolskich 21:11 prorok na znak przewiązał swoje ręce pasem Pawła, że zostanie aresztowany. Czy znacie jeszcze jakiej przypadki?

 6. Taaaa 🙂
  Jak zwykle pięknie napisane hmmmm. Jak z Kasią oddaliśmy punkty zwrotne, które przeszkadzały nam w kontakcie z Bogiem tak Kasia zaciążyła. Mało tego nie wyobrażaliśmy sobie więcej dzieci. No cóż Boże myśli nie są naszymi myślami jak się pogodziliśmy z tym no bynajmniej ja tak się bardzo ucieszyłem z tego faktu bo dziecko nam poukłada życie, które jest w strasznym pędzie, a czego mam dość tak więc Kasia jest w 3 miesiącu ciąży 🙂
  Pozdrawiam was i czekam Piotrze za jakiś czas może byś zrobił jakąś sondę kto by Przyjechał na zjazd w Grudniu, akurat jest dużo wolnego i dobry czas na modlitwy :). Wiem że jest to okres kiedy wszyscy spotykają się z rodzinami itd. ale może ktoś będzie miał ochotę się spotkać ze swoją Chrześcijańską rodziną :-p

  1. Wspaniałe wieści,przybędzie kolejny maluszek 🙂 moje gratulacje dla Ciebie, Twojej żonki i całej rodzinki. Niech Pan Was błogosławi i strzeże 🙂 jesteście pod najlepszą opieką 🙂 miło będzie Was znów kiedyś spotkać 🙂 pozdrawiam serdecznie

  2. Ale ta rodzina chrześcijańska się nam powiększa.
   Już znam 4 pary z bloga 🙂

   Niech Wam Pan Jezus Błogosławi.
   Będę się modlił za Dzieciątko 🙂

 7. Jak zwykle mądrze i konkretnie . Często jest tak , że Twoje wpisy dają odpowiedzi na nie zadane jeszcze pytania . Swoją drogą umiesz rozjaśnić w głowie ☺.Dziękuję

 8. NARESZCIE bracie! Blogoslawie cie w imie Jezusa

  Jeremiasz 9,22-23

 9. Bardzo dobry artykuł, Adminie. Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish