PISowskie oszustwo. Obniżony wiek emerytalny za wyższy VAT,

PRO Izraelski i prokatolicki Sejm znów zrobił w konia Polaków.

W cieniu głosowania nad wiekiem emerytalnym uchwalono rządowy projekt o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług, który wprowadza podwyżkę podstawowych stawek podatku VAT z 7 na 8 proc. i z 22 na 23 proc. Wszystko zatem wskazuje na to, że od 1 stycznia 2017 roku, zamiast płacić niższy VAT będziemy znowu musieli płacić więcej.

 

Proponuję, aby modlić się przede wszystkim o mądrość dla Polaków, bo patrząc na wyniki poparcia PIS w sondażach oraz stale te same twarze z innych partii w sejmie okradające nas, Polacy zdają się nie wiedzieć jak są oszukiwani.

Jest takie powiedzenie “z pustego i Salomon nie naleje”, ale i stare powiedzenie chińskie “im mniej urzędników, tym lepiej się żyje obywatelom”. Salomon przy końcu życia zwiększył liczbę urzędników i ludziom żyło się gorzej. Jego syn obciążenia powiększył i skończyło się to jak skończyło.

Kto znalazł Boga, ten znalazł mądrość, ale w kraju tzw Matki Boskiej tej mądrości nie ma.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

 1. Ten fragment obrazuje najlepiej jak działa polityka. Wszystko byleby dobrać się do władzy. Wprowadzenie 500+ nie wróży dobrze na przyszłość bo teraz każdy polityk będzie obiecywał coraz więcej po to żeby “kupić” wyborców. Trzeba się modlić o rozum dla narodu.

 2. Zaczynam sądzić, że Rumunia jest krajem bardziej rozsądnym niż Polska. Obniżyli VAT o 5% z 24 na 19% (teraz jest 20% od stycznia będzie 19%) – co ciekawe wpływy z tego tytułu zmniejszyły się tylko o ok. 0,3% czyli nawet nie pół procenta, a wartość nabywcza pieniądza wzrosła i Rumuni mogą kupić więcej za mniej (największy wzrost sprzedaży detalicznej wśród krajów europejskich – 15,6%) . Co więcej zwiększyli próg definiujący mikroprzedsiębiorstwo z 60 do 100 tys. euro (powyżej tego progu jest pobierany podatek 16%) co ciekawe już po roku wpływy budżetowe z podatku dochodowego od firm wzrosły o 32%.

  Pisałem wiele razy, Duda odmówił objęcia uroczystości 500 lecia reformacji, ale chętnie bawi się na rzymsko-katolickich imprezach (hmm prezydent wszystkich Polaków?). Co więcej senat przyjął kilku patronów na rok 2017, jak wiadomo rok 2017 rokiem reformacji nie będzie bo pomysł ten już na samym początku został odrzucony przez senatorów. W ostatnim głosowaniu PiS odrzucił “kandydaturę” Stanisława Leśmiana, a zamiast niego rok 2017 będzie m.in. rokiem 300 lecia Koronacji “Matki Boskiej Częstochowskiej” na (o zgrozo!) Królową Polski (z ciekawostek dodam, że nowy prezydent Peru – z pochodzenia Polak, oddał oficjalnie kraj w opiekę sercu Jezusa i sercu Matki Boskiej – to nie żart można poczytać w internetach – miałem kiedyś znajomego Karola ze zboru zielonoświątkowego, który razem z rodziną sprzedali co mieli w PL i wyjechali do Peru – można powiedzieć że trafili z deszczu pod rynnę :), niestety nie mam już z nim kontaktu).

  Wspomnę jeszcze o Wojskach Obrony terytorialnej (WOT) vel Macierewicz Forces 🙂 na serio w dobie zaawansowanej borni, nie tylko nuklearnej ale elektromagnetycznej itp, jakiekolwiek dodatkowe jednostki wojskowe mają uzasadnienie? Kościół rzymsko-katolicki nie raz w historii pozbywał się swoich wrogów ręką władzy świeckiej, dlatego WOT Macierewicza może niepokoić, zwłaszcza, że PiS w głosowaniu odrzucił poprawkę do ustawy, która zakazuje użycia WOT przeciwko Polakom. ciekawe prawda?

  Pozdrawiam.

  • Coś okropnego z tym wszystkim…
   A Rumunia dobrze zrobiła z tą obniżką, to prawda, nawet specjaliści od podatków nie mieszający się do polityki mówią, że jeśli podatki nie są za wysokie, to ludzie będą więcej chcieli kupować 🙂

  • Gdyby zmniejszyć VAT i zlikwidować część podatków ukrytych (akcyzy) o których przeciętni obywatele nawet nie wiedzą to siła nabywcza portfela polskiej rodziny znacznie by się zwiększyła. Do tego zwiększenie kwoty wolnej od podatku PiT do zapowiadanych 8,5 tys na rok.
   PiS o tym wie ale tego nie zrobił, zamiast tego rzucił bardzo widowiskowy program -dajemy po 500 zł i dzięki temu wygrał wybory.
   Polski wyborca jest zbyt prymitywny, nie zna podstaw ekonomii i dlatego daje się okradać takim manipulatorom. To 500 zł zostanie zabrane przez wyższe koszty utrzymania i podatki, a co powiedzą ci którzy tych 500 zł nie dostają ?

  • Taki spektakl, ot co!
   Swoją drogą, kiedyś widziałam taki komentarz, że tak naprawdę to PiS i PO różni tylko…stosunek do “kościoła”, bo gdyby temu się lepiej przyjrzeć, to okaże się, że mają baaaaaaaardzo zbliżone programy 🙂

   • Asiu 🙂
    Nie sądzę, aby jednych i drugich różnił stosunek do kościoła. Jedni pokazują to mniej, inni bardziej (w zależności od okoliczności). Pieniążki, chociażby na tzw.” świątynię opatrzności bożej “płynęły wartkim strumieniem od wszystkich rządów. Żadna partia nie żałowała kasy na potrzeby kościoła. Teraz przyszedł czas sojuszu tronu i ołtarza więc jest to bardziej widoczne.

    • mi chodziło o to, jak to jest niby zapisane w ich programie partii a jak to się ma do rzeczywistości… 🙂
     Oczywiście, dla zyskania poparcia mogą robić inaczej (typu myśli A, mówi B, robi C), czego rzecz jasna nie pochwalam, bo się zgubić można :/

 3. Opinia bedzie kontrowersyjna. Rozmaitym prozniakom i cwaniakom ( zawodowym bezrobotnym uprawiajacym pasozytnictwo na jednostkach robotnych w typie Ferdynanda Kiepskiego lub Waldemara ) czesto w Polsce zyje sie lepiej niz ciezko oraz uczciwie pracujacym ludziom. Jak sa na tyle gramotni, iz wiedza gdzie, co i jak dostac za darmo ( za sam fakt istnienia ) to zdecydowana wiekszosc z nich korzysta z tych mozliwosci bez zenady i zahamowan, az do bolu. Jest to sytuacja skandaliczna i ohydna. Kto moze, a nie chce pracowac nie powinien dostawac pomocy.