Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

ABC Wiary – jak rośniemy w obecności Boga

Mateusz z kanału ChristianityPL przetłumaczył kolejny filmik. dziękuję w imię Jezusa.

O czym w nim jest mowa:

-nie ma idealnego kościoła.
-nie mów mi że szukasz Boga, jeśli krytykujesz wszystkich dookoła, ponieważ nie wierzę, że byłeś w obecności Boga i wychodzisz z niej ciągle krytykując innych wierzących.
-skrajności są w dwie strony, a my potrzebujemy balansu.
-kiedy przychodzimy do kościoła najpierw otrzymujemy nauczanie Słowa Bożego, a nie najpierw uzdrawianie.
-ważniejsze od cudów, są Słowa Boga.

 

Jeśli się Wam spodobał filmik, to proszę o lajki na YT

Updated: 11 listopada 2016 — 12:25

16 komentarzy

Add a Comment
 1. (13): A gdy Piotr kołatał we drzwi u przysionka, wyszła dzieweczka, imieniem Rode, aby posłuchała: (14): A poznawszy głos Piotrowy, od radości nie otworzyła drzwi, ale wbieżawszy oznajmiła, iż Piotr stoi u drzwi. (15): A oni rzekli do niej: Szalejesz! Wszakże ona twierdziła, iż się tak rzecz ma. A oni rzekli: Anioł jego jest. [Biblia Gdańska, Dz 12]

  Anioł, według BG Strong to:

  1. Wysłannik, goniec, zwiastun etc.
  2. Anioł, wysłannik Boży.

  Napisane jest “Anioł JEGO” czyli Piotra. I w jakim sensie, anioł Piotra? Czyżby ktoś, w rodzaju anioła stróża? Jednakże dziewczyna poznała Piotra po głosie. Ciekawi mnie, kim mógłby być Anioł Piotra, według apostołów.

  1. Tak mi się też wydaje – anioł stróż, anioł posłaniec.

   Chwilę wcześniej w Dz Ap anioł pański został przysłany do Piotra, aby go uwolnić z więzienia. Nie wiem czy aniołowie są dla nas przypisani na całe życie, ale myślę że bardziej w jakichś konkretnych misjach, żeby zapewnić ochronę i powodzenie wydarzenia zaplanowanego przez Boga, jak np. w ks.Wyjścia 23,20 “Oto ja posyłam Anioła przed tobą, aby cię strzegł w drodze, i wprowadził cię na miejsce, którem ci zgotował.”

 2. Najtrudniej sie nawraca ludzi zakazonym chorobotworczym bakcylem postmodernizmu, dla ktorych wszystko jest wzgledne i nie ma trwalej, niezmiennej prawdy duchowo obiektywnej.

 3. Wiara to nie bezmyslne klepanie modlitw, a wcielanie Bozego slowa w czyn.

 4. Chwała Bogu!Bardzo spodobał mi się ten króciutki filmik,zdrowy pokarm dla mej duszy.Alleluja chwalmy Boga bo jest Dobry,a Jego dobroć i miłosierdzie na wieki,wieków.

  1. Mi też się spodobał ten filmik 🙂

 5. W temacie wiary. Wspaniały film polecam:

 6. Również w kwestii wiary, bardzo pouczający krótki film:

 7. Biblijna wiara. Wzruszający film polecam: “Paski zebry”

 8. Czasem wrzucam tu na blog różne filmy: dokumentalne, demaskujące lub fabularne.
  Chciałem jednak przypomnieć to o czym napisałem tu już dawno temu.
  Nie możemy budować swojej wiary i wiedzy na podstawie samych filmów.
  Najpierw musimy zapoznać się ze Starym i Nowym Testamentem, ponieważ to Słowo Boże jest fundamentem naszego: istnienia, zaufania i wiary.
  To Słowo Boże było już przed założeniem świata i pozostanie gdy świat przeminie.
  To Słowo Boże musimy najpierw przeczytać ponieważ ono nas uczy, wychowuje i prowadzi na właściwe ścieżki.
  Dopiero wtedy gdy zapoznamy się z Biblią równocześnie prosząc Pana Boga o właściwe jej zrozumienie, wytworzymy w sobie fundament zaufania i wiary jako nasz przewodnik życiowy.
  Dopiero gdy poznamy ten fundament, dopiero wtedy możemy w miarę własnego czasu, poświęcić czas na różne filmy edukacyjne, ponieważ wtedy nasz sposób myślenia i postrzegania będzie już oparty na Słowie Bożym, a nie na samych ludzkich produkcjach kinowych.
  Dla mnie osobiście Biblia jest najwspanialszą lekturą mojego życia i wycieczką wgłąb własnej duszy. Dopiero Biblia (Stary i Nowy Testament) otworzyła mi oczy na zrozumienie świata pogrążonego w złym, a jednocześnie dała ufność, nadzieję i wiarę w wyzwolenie w prawdzie poprzez jedynego pośrednika Pana Jezusa Chrystusa.
  Dlatego każdego zachęcam do zakupu Biblii i samodzielnego poznania Słowa Bożego.

 9. 1. Biblia mówi że świat jest pogrążony w złym, że na pustyni szatan oferował Panu Jezusowi Chrystusowi wszystkie Królestwa ziemi w zamian za oddanie mu pokłonu.
  A ludzie ze świata i tak myślą że można ufać niektórym władcom, zapominając o tym że Biblia wskazuje kto aktualnie nadaje władzę. Władzę i sławę aktualnie nadaje szatan.
  2. Biblia mówi że tylko jeden jest Ojciec Święty i jest On w Niebie.
  Ludzie ze świata myślą że na ziemi jest Ojciec Święty.
  3. Biblia mówi że jest tylko jeden pośrednik do Boga Ojca Pan Jezus Chrystus.
  Ludzie ze świata uważają że pośredników jest wielu.
  4. Biblia była zwalczana wszystkimi środkami na całym świecie poprzez morderstwa i tortury “Świętych Bożych” w ilości kilkudziesięciu milionów (Europa), kilkuset milionów (cały świat).
  Dlatego bo Biblia wskazuje kim jest nierządnica, i wyjaśnia że zbawienie i odpuszczenie grzechów jest tylko i wyłącznie poprzez Pana Jezusa Chrystusa a nie poprzez ludzką religię i nie za opłatą. Zbawienie i odpuszczenie grzechów jest darmowym aktem miłości Pana Boga do ludzi tylko poprzez krew Pana Jezusa.
  5. Przeczytajcie Biblię a prawda was wyzwoli z niewidzialnej okupacji duchowej w jakiej pogrążony jest ten świat.

  1. Zapomniałbym, Biblia wyraźnie zabrania czynienia sobie posągów i obrazów, a ludzie ze świata i tak myślą że wiedzą lepiej od Słowa Bożego, i z rozmachem czczą posągi i obrazy niemal na całym świecie, łamiąc dwa pierwsze przykazania biblijne, ignorując i lekceważąc Święte Imię Boże.

   1. Bycie “dobrym człowiekiem” nie wystarczy do zbawienia, ani tym bardziej dobre uczynki aby się kto nie chlubił.
    Należy przeczytać Biblię, dopiero po zapoznaniu się z wiecznie żywym Słowem Bożym wiemy jak być dobrym chrześcijaninem strzegącym przykazań Bożych i jak uzyskać zbawienie i odpuszczenie grzechów.

    1. True 🙂 Zapoznanie się z żywym Słowem jest tak ważne. Bardzo utkwiły mi w głowie słowa “wiara rodzi się ze słuchania” – czego? oczywiście Słowa Bożego. Bóg pokazał mi, że ze słuchania Słowa wiara urodzi się nawet w sercu ateisty. Podobało mi się w świadectwie nawrócenia pewnego muzułmanina, że kiedy nie potrafił przyjąć że Jezus jest Bogiem i pytał o to swoich znajomych, od których dowiedział się o chrześcijaństwie, ci odsyłali go za każdym razem żeby czytał Pismo Święte, a Jezus sam mu to objawi. I naprawdę mu objawił siebie jako Boga 🙂

 10. Ewangelizacja krystalicznie czystym Słowem Bożym, nieskażonym żadnymi ludzkimi domieszkami doktryn lub błędnymi religiami.
  Rewelacyjny materiał polecam serdecznie:

 11. “nie ma idealnego kościoła.” zgoda w 100%.
  W każdym kościele znajdzie się takie nauczanie, które nam się nie spodoba.
  W każdym kościele znajdzie się ktoś, kogo nie będziemy lubić.
  W każdym kościele znajdzie się jakaś rzecz, którą powie pastor w kazaniu lub brat albo siostra w wierze, która nas zaboli.
  itd.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: