Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

WSTAŃ I CHODŹ

David Wilkerson

Kiedy Piotr i Jan szli do świątyni, spotkali tam żebraka, który był chromy od urodzenia. Piotr i Jan prawdopodobnie mijali go wiele razy, ale tym razem się zatrzymali. Tłum ludzi zebranych ma placu targowym słyszał jak Piotr powiedział do tego żebraka, „Spójrz na nas . . . w imieniu Jezusa Chrystusa z Nazaretu wstań i chodź” (Dz. Ap. 3:4,6).

Piotr zapraszał Pana do działania, z narażeniem chwały Boga na ryzyko. Ludzie w tłumie chyba mówili między sobą, „Co za głupi kaznodzieja. Każe człowiekowi, który był chromy całe swoje życie, żeby wstał i chodził.” Wierzę, że ci ludzie byli gotowi wyśmiać Piotra i Jana i drwić z nich.

SKACZĄ I TAŃCZĄC

Wtedy ten chromy człowiek odczuł coś dziwnego z swoich stopach. Najpierw poruszał nogą w kostce. Potem to uczucie przesunęło się w górę do jego łydek i bioder. Podniósł się na czworaka i powoli wyprostował i wstał. A potem, ku zaskoczeniu tłumu ten człowiek zaczął skakać i tańczyć.

Pytam was: A co gdyby ten człowiek nie posłuchał? Piotr się o to nie martwił, gdyż z wiarą polecił to Bogu. Pan nigdy nie zawstydzi tego, kto Jemu zaufał!

BOŻE PLANY ZWYCIĘŻĄ

Pomyśl o tych Biblijnych epizodach, o których czytamy w Dziejach Apostolskich. W każdym z nich było wystawione na próbę wszystko to, po co Chrystus przyszedł na ziemię. Ale poprzez cały Stary i Nowy Testament Boży plan i cel i ludzie zwyciężyli. I w każdym przypadku Bóg wzywał Swój lud nie tylko żeby Mu zaufali, ale żeby wierzyli, że będzie czynił cuda.

Powiedzcie mi, czy Pan prosi nasze pokolenie o mniej?

Updated: 25 października 2016 — 10:42

31 komentarzy

Add a Comment
 1. Witam umiłowanych w Chrystusie Panu!
  Kochani, ja jak zwykle z pytaniami – jak na mnie przystało 🙂
  Drogi Detektywie – czy mógłbyś, w którymś ze swych wpisów wspomnieć co nieco, o tym, jakie jest Wasze/ Twoje poznanie w zakresie medycyny niekonwencjonalnej (chyba, że już było, ale nie potrafię się doszukać)? Wiem, że homeopatia i bioenergioterapia – to takie „formy leczenia” którym nigdy się nie poddam, wiadomo skąd pochodzą uzdrawiające „moce”. Nie wiem natomiast, co myśleć nt. srebra koloidalnego, zapperów, orgonitów czy też biorezonansu…
  Druga sprawa – czy jest ktoś na forum z Wrocławia, kto mógłby polecić jakiś zbór bądź inne zgromadzenie chrześcijan?

  I trzecia sprawa. To, że wybuch wojny, to tylko kwestia czasu, czy w związku z tym, poczyniacie jakieś konkretne przygotowania (gromadzenie, żywności, wody, maski itd.)?
  Pozdrawiam wszystkich 🙂

  1. Piotr, czyli kamień, nie skała

   Homeopatia polega na takim rozcieńczeniu substancji aktywnej w leku, że aby uzyskać taką samą ilość tej substancji która była rozcieńczana, musieli byśmy przyjąć ilość tego „leku” o masie kilkukrotnie przewyższającej masę naszej planety 🙂
   Czyli są to czary sprzedawane legalnie w aptece.
   Sugerując się zborem bierz pod uwagę czy czci dzień słońca – niedzielę, czy Szabat Boga Jahwe – sobotę – bo dużo wskazuje na to, że właśnie to zjawisko jest głównym, lub współtworzącym „znamię” z Objawienia Jana.
   Co do wojny to tak jak Bóg zapewniał żywność i warunki do życia nawet na pustyni, zapewni je w warunkach wojny Swojemu ludowi 🙂 Bo bez Boga nie pomoże nam nawet maska i zbiornik z wodą, tym bardziej, że na obecnym etapie możliwości zbrojeniowych taka maska lub woda na niewiele się zda. Broń masowej zagłady może wejść do użytku niestety.

   1. Dziękuję za odpowiedź.
    Wiem, że cała nadzieję i ufność trzeba opierać na Jezusie Chrystusie, ale to też nie oznacza, że byłoby błędem gromadzenie pożywienia 🙂
    O homeopatii wiem wiele, zdaję sobie sprawę z niebezpieczeństwa, dlatego też co do niej wątpliwości nie mam. Natomiast nie wiem co myślę o innych rodzajach niekonwencjonalnych metod wspomnianych przeze mnie powyżej 🙂
    Obawiam się, że we Wroc nie ma ani jednego miejsca, gdzie zgromadzenia odbywałyby się w sobotę…

    1. jeśli jest to Wrocek, to na bank sa adwentyści

     1. Sa adwentysci ul Dąbrowskiego 14, polecam ten zbór, znam kilku braci 🙂 dzis o 18 jest spotkanie grupki biblijnej, studiujemy ew Jana

      1. O proszę 🙂 jak miło wiedzieć, że jest aż tyle możliwości 🙂 dziękuję pięknie za informację 🙂

  2. Aniu, wedle mojego rozumienia dzień, w którym odbywają się nabożeństwa jest zupełnie nieistotny (w moim zborze są to niedziele i środy), zwróciłbym natomiast uwagę na treść kazań i postarał się odpowiedzieć sobie na pytania: czy kontrastują fałsz katolicki z prawdą biblijną? Czy ostrzegają przed kultem maryjnym? Czy w sposób nachalny, z wymownym nastawieniem podsuwają skarbonkę pod nos?
   Spojrzałbym też na pewno na owoce zboru – czy członkowie jak i sami pastorzy ewangelizują na ulicy? Czy przekłada się to choć minimalnie na liczbę nowych członków zboru? Czy może raczej biskupi wolą w wolnym czasie iść do kina na nową Bridgett Jones albo do baru na sznapsa? Czy dzieci pastora lub sam pastor wrzucają mocno zalatujące światem rzeczy na portale społecznościowe? Albo w jaki sposób pastor reaguje i co mówi, gdy nie zgadzasz się z nim w jakiejś kwestii? Sprawdziłbym też, czy stawiają niebiblijne warunki przed ochrzczeniem.

   A co do tych przygotowań na najgorsze – szkoda czasu moim zdaniem. Kto ma umrzeć z głodu, ten umrze śmiercią głodową, a kogo mają zabić za wiarę, tego zabiją, jak jest napisane w Objawieniu. No i przede wszystkim trzeba pamiętać, że choć pozory mogą wydawać się inne, to Ojciec ma wszystko pod kontrolą. W szczególności Swoich ludzi. Trzeba w to wierzyć i Mu ufać.

   1. Dziękuję bardzo Jacku za odpowiedź. Będę wiedzieć na co zwrócić uwagę, ale zdaje sobie sprawę z moich ułomności i jeszcze małej wiedzy. Jezus obudził mnie całkiem niedawno, dlatego czaly czas pytam i pytam i pytam. Pokladam ufność w Bogu, tylko jak się ma małe dziecko, to człowiek czasem głupieje, bo tak bardzo chciałby je ustrzec… Dziękuję Piotrze o uwagę o adwentystach, faktycznie są. Zatem tam się udam w pierwszej kolejności i będę analizować pod kątem wypowiedzi Jacka i całego bloga, którego czytam z zapartym tchem. Z Bogiem Kochani. Dziękuję za wsparcie 🙂

    1. Wierzę, że Pan Jezus pokieruje Twoimi krokami do dobrego zboru, gdzie głosi się zdrową naukę i ewangelizuje na ulicy. Gdzie ludzie nie padają na ziemię, jakby im ktoś wtyczkę z kontaktu wyjął i nie bełkoczą jak szaleni. Gdzie nie pomija się krytyki papiestwa. Z pewnością takie zbory są. Zapewne w większości są to zgromadzenia niewielkie, po 20-30 osób, ale wiemy dobrze, jakie zwiedzenie jest w amerykańskich megakościołach protestanckich, więc ilość członków większego znaczenia nie ma. Chyba, że kolejni ludzie się tylko wykruszają, a nowych ani widu ani słychu – wtedy zapala się lampka ostrzegawcza. Powinna ona też mocno się świecić w przypadku, gdy pastor stwierdza, że nie jesteś jeszcze dostatecznie czysta i tym samym gotowa, by zostać zanurzona w imię Jezusa, albo gdy absorbuje on Twój czas ponad miarę tak, że zostajesz postawiona między wyborem: iść do szkoły biblijnej czy na wieczerzę Pańską, czy też iść do pracy i zarobić na komorne – mając świadomość, że ta druga opcja spotka się z mniej lub bardziej zawoalowaną dezaprobatą oraz próbami wyperswadowania Ci tej decyzji z jego strony. Mam nadzieję, że trochę pomogłem i liczę, że jeszcze ktoś napisze swoje wskazówki. Z Panem Bogiem.

     1. A i jeszcze jedno – uważaj na nakładanie rąk. Na Twoim miejscu nie pozwoliłbym na coś takiego ze strony czy to członka zboru czy pastora nie znając żadnych ich owoców. Piotr o tym już czasem wspominał, że jest to szalenie ryzykowne, bo niestety przez jakiś czas jest się obserwatorem i tym samym nie wie się, z jakiego ducha jest to zgromadzenie. Ja ten błąd popełniłem co prawda, ale chyba nie doświadczyłem żadnych reperkusji.

      1. Dziękuję bardzo Jacku za dużo cennych i jakże błyskotliwych wskazówek 🙂 Lubię czytać Twoje wypowiedzi 🙂 pozdrawiam w Chrystusie Panu!

  3. Jest we Wroclawiu na Ul Zabia Sciezka 1 przy pogotowiu.Nabozenstwa w tygodniu i w niedziele o 11 h

   1. To jest dobry zbor warto tam pojsc

    1. Dziękuję 🙂 sprawdzę na pewno 🙂

 2. Dużo zwiedzionych nie chce poznać Boga, gdyż oznacza to wyrzeczenia się letniego życia-jałowego duchowo.

  1. Letnie życie=unikanie odpowiedzialności za konsekwencje swoich decyzji i czynów.

 3. Dzisiaj dowiedziałem się, że Franciszek to najczystsza ewangelia chodząca hehe –

  1. Piotr, czyli kamień, nie skała

   Jest to jawne bluźnierstwo przeciwko Panu Jezusowi Chrystusowi. I tego człowieka oglądają tysiące ludzi wierząc, że sam Bóg przez niego przemawia.

   1. Muzułmanom też się wydaje, że przemawia przez nich Bóg, a czy jest tak na pewno? „Jest droga, która wielu wydaje się właściwa, ale na końcu prowadzi do zguby”

 4. Witam, odbiegnę (jak zawsze) od tematu. To, że papież nie jest następcą Piotra to chyba wszyscy tu wiemy 🙂 ale, więc skąd wywodzi swoją prawdziwą sukcesję? Istnieją pewne poszlaki historyczne dzięki jednemu z tytułów papieża „pontifex maximus – budowniczy mostów” (taką nazwę ma nawet oficjalne konto papieża na twitterze). Tytuł ten wiąże się ze starożytnym miastem Pergamonem (jedno z najwspanialszych miast hellenistycznych), w którym silny był kult Zesua i węża Asklepiosa. W czasach świetności Pergamonu (dzisiejsza Turcja), Babilon był pod okupacją Medopersji. Zbuntowane babilońskie duchowieństwo przeniosło swoje centrum uwielbienia właśnie do tego miasta. W tym okresie babilońscy duchowni zaadaptowali sobie tzw. szaty dagona i otoczyli czcią posąg Zeusa. Co ciekawe ostatnim władcą a zarazem arcykapłanem Pergamonu był Attalus III noszący miano Pontifex Maximus, w tym czasie Pergamon i inne greckie miasta prowadziły wojnę z Rzymem, widząc nieunikniony koniec miasta Attalus zrzekł się tytułu i przekazał go rzymskiemu cesarzowi. Dopiero w 378 roku cesarz rzymski Gracjan odmówił przyjęcia tego tytułu na korzyść rzymskich biskupów.

  Jak to się wszystko łączy, wygląda na to, że rzymscy biskupi są nie tylko kontynuacją rzymskich cesarzy, ale także babilońskich zwierzchników. Do tego dochodzi objawienie Jana, miasto na 7 wzgórzach, mające władzę nad królami Ziemi, wszetecznica pijana krwią świętych,która rozpostarła władze nad wodami (ludami), TAJEMNICA babilon.

 5. Gdy Abraham rozmawiał z Bogiem, wiedział, że to Ten, który może wszystko.
  Abraham bł świadkiem jednych z pierwszych niesamowitych dzieł – cudów – Boga.
  Bóg powiedział, a to co powiedział stało się.(np.narodziny Izaaka, spalenie Sodomy Gomory, doprowadzenie męża do kobiety, którą Bóg zapowiedział, że będzie żoną Izaaka ).
  Co jest identyczne miedzy tymi zdarzeniami, a zdarzeniami gdy Jezus chodził i czynił wielkie dzieła?
  Jest to ten sam schemat.
  Bóg zapowiada co się stanie.
  Jego mocą czynione są wielkie dzieła.
  Duch Boży działa w mężach Bożych.

  Dlatego Pan Jezus powiedział:
  „uwierzcie chociaż ze względu na dzieła jakie czynię”
  Wiara została im poczytana za usprawiedliwienie.
  Dokładnie tak samo, jak wiara Abrahama została mu poczytana na usprawiedliwienie.
  Tak Abraham jak i uczniowie Jezusa byli świadkami wielkich dzieł Bożych.

  Taką wiarę mają mieć uczniowie Jezusa.
  Bóg jest w stanie zdziałać wszystko.
  Dlatego powiedział:
  Jeśli poprosicie, otrzymacie, aby w tych dziełach ukazana została chwała Boża ku waszej wielkiej radości.

  Wszystko co się dzieje, dzieje się na chwałę Bożą.

  Ps.Paweł również o tym wspomina gdy mówi o Abrahamie.

 6. Głupotę spowodowaną nie wiedzą dotyczącą prawdziwej struktury świata da się wyleczyć Biblią, natomiast ignorancji/złej woli już niestety nie…

 7. Informacja dla Ani z Wrocławia, która poszukuje zboru.
  We Wrocławiu jest Zbór Chrześcijan Dnia Sobotniego na ul. E. Zygadłowicza 32. Nabożeństwa są o godz. 11 w sobotę.
  Starszy Zboru to Jan Koszykowski tel.692 932 263. Ja nie mieszkam we Wrocławiu, ale dobrze znam ten zbór ( osoby ).

 8. Przepraszam, pomyłka w nazwie ul. prawidłowa nazwa to
  ul.E. Zegadłowicza 32, a nie j.w.

  1. Bardzo dziękuję za odzew i odpowiedzi 🙂 w takim razie mam już dwa zbory do odwiedzenia. Pan z Wami Kochani 🙂

   Ps jestem Anita 🙂 pozdrawiam 🙂

 9. Wilkerson jak niemalże zawsze świetny, to tłumaczenie tylko to podkreśla! 🙂

 10. A w Gnieźnie lub Wrześni znacie jakis zbór ?

 11. Mam jeszcze jedno pytanie . Dlaczego znajac prawde i likwidujac obrazki , krzyzyki itp czuje sie zle . Nie fizycznie ale psychicznie i wstyd sie przyznac bo czasem powatpiewam czy robie dobrze . Prosze pomozcie .

  1. Nie martw się, latami bylismy nauczeni w katolickim kraju otaczać kultem stworzenie zamiast Stwórcy więc gdzieś tam z tyłu Ci pewnie dzwoni, że to był „święty obrazek”. Dla Boga to obrzydliwości, dobrze, że się tego pozbywasz.

  2. Stary człowiek umiera i resztkami sił łapie oddech skażenia w nadziei, że odwlecze koniec. Nie przejmuj się! Dobij zło w sobie!
   Do oczyszczonego domu/osoby demony nie tak szybko wejdą…

 12. Dziękuje za pokrzepiajace slowa . Pewnie im dluzej tym bedzie coraz lepiej . Chcialabym jeszcze ponowic moja prosbe o to czy wiadomo cos wam na temat zdrowego zboru . Gniezno ,Wrzesnia ewen.Słupca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: