Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Dotknijmy go obelgą i katuszą, by poznać jego łagodność i doświadczyć jego cierpliwości.

Cytat pochodzi z księgi poza kanonem protestanckim, która nazywa się księgą Mądrości Salomona.

W Septuagincie brzmi to tak:

 

 

„Wystawmy go na próbę zniewag i tortur, by poznać jego łagodność i sprawdzić jego cierpliwość”

Jest w nim mowa o ludziach bezbożnych, którzy nienawidzą sprawiedliwych, czyli osób starających się iści śladem Boga. Jednym z pierwszych testów na chrześcijaństwo po narodzeniu na nowo jest właśnie atak od pogan w tym najbliższych. Ci, co wiedzą o naszej wierze w sytuacji spięcia, owych prób i zniewag, kiedy nam puszczają nerwy, z satysfakcją mówią niczym szatan (oskarżyciel braci naszych): „taki z ciebie chrześcijanin?”.

I owszem jest to test, ponieważ człowieka Bożego powinna charakteryzować:

Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, 23 łagodność, opanowanie. Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa.” Ga 5

Tak jak Bóg dopuszczał nękanie Hioba, tak dopuszcza testowanie naszej wiary przez pogan.

Wtedy znajomość Pisma idzie do kosza. Liczą się tylko Twoje reakcje. Nieraz przegrałem i czasami przegrywam nadal, ale jedno Wam powiem: nie ma już tego Piotra z przed kilku lat, choć są te same osoby, które czasem mnie nękają i jak to w życiu losowe sytuacje z nowo napotkanymi.

Paweł napisał:

„„Ja codziennie umieram”(1 Kor 15,31).”

Jak widzimy jest to proces w uświęcaniu. Jedni przeżywają go szybciej,  inni zaś wolniej. Musi zostać dokonana przemiana:

 Nawołuję więc was, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście oddali się Bogu na ofiarę żywą, świętą i przyjemną – będzie to wasza duchowa służba. Nie ulegajcie też obyczajom tego świata, lecz przemieniajcie się, odnawiając waszego ducha, abyście umieli rozpoznać, co jest wolą Bożą, co jest dobre, miłe Bogu i doskonałe. Rz 12

Przemieniajcie oznacza stałą pracę. Upadasz i wstajesz, upadasz i wstajesz.

Nie skończyłem teologii jak wielu pastorów, ale jestem pragmatykiem w sprawach wiary i wiem, że jeśli ktoś poszukuje Boga, to będzie poddawał się takiemu procesowi uświęcania i przemiany, co może potrwać jakiś czas. Nie od razu piramidy zbudowano.

Nasi prześladowcy są tak naprawdę naszymi nauczycielami, wyselekcjonowanymi często przez diabła nauczycielami. Tak oto dalej, Księga Mądrości nam mówi o owych napastnikach i ich końcu:

” Zasądźmy go na śmierć haniebną, bo – jak mówił – będzie ocalony. (21) Tak pomyśleli – i pobłądzili, bo własna złość ich zaślepiła. (22) Nie pojęli tajemnic Bożych, nie spodziewali się nagrody za prawość i nie docenili odpłaty dusz czystych. (23) Bo dla nieśmiertelności Bóg stworzył człowieka – uczynił go obrazem swej własnej wieczności. (24) A śmierć weszła na świat przez zawiść diabła i doświadczają jej ci, którzy do niego należą. „

Bóg pozwala na ataki od tych osób, ale ich koniec jest nieciekawy. Po tym widzimy jak Bóg misternie wykonuje swój plan. Ludzie poszukujący Boga są atakowani przez ludzi o złej woli, a tym samym zdają egzaminy. Nasi oprawcy są naszymi nauczycielami i egzaminatorami, ale ostatecznie lądują na śmietniku historii świata duchowego. Do nas należy tylko usilnie dążyć do ideału owoców Ducha z Galacjan 5.

Zaktualizowane: 23 października 2016 - 22:04

13 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Codziennie musi uśmiercać się by poddawać się Bogu, znosić trudy dla Chwały Jego Imienia. Liczą się nie tylko same słowa, jak i nasze reakcje, one weryfikują naszą postawę, to ona świadczy o byciu chrześcijaninem w praktyce. Upadamy i podnosimy się, a zawsze Bóg jest z nami, nawet najtrudniejszej chwili i on dodaje nam sił by przetrwać i wytrwać do końca. Dziękuję za ten świetny tekst w imieniu Jezusa Chrystusa 🙂

 2. U mnie byla sytuacja, kiedy narobilem bigosu a tata do mnie „i to jest twoj Jezus?”

  To jak ?❤ 🙁

  1. Bo świat używa chrześcijańskiej moralności, do walczenia z chrześcijaństwem. A to Bóg w Starym Testamencie był okrutny, a to że trzęsienie ziemi, a to że jeszcze coś innego. Ale oczywiście nie przyznają, że to Biblijna moralność, bo wtedy by odkryli karty. Czyż to nie zabawne? Ktoś kiedyś powiedział „Jeśli nie potrafisz odróżnić dobra od zła, to brak Ci empatii, nie religii”. Głupi człek..Czyż nie wie, że empatia jest wpisana w umiejętność odróżniania dobra od zła? czy on wypowiadając to zdanie, nie odróżnił dobra od zła? Kłamstwo szatana z edenu wciąż aktualne, człowiek chce być jak Bóg, sam tworzyć moralność, prawa, sprawiedliwość i być bogiem..nawet nie wie jakim jest obłudnikiem i głupkiem…Ludzie tworzą prawa sami dla siebie, sami siebie się karzą, sami siebie wykorzystują, umierają, rodzą się itd. I żyją w błędnym kole, uznając że to przypadek dał im inteligencje..Tyle tysięcy lat, a ludzkość dalej omotana, tworzy swoje własne prawa i brak jakiejkolwiek kary za ich przestrzeganie. Weźmy sobie takiego polityka, niech będzie Tusk..Nakradł, żyje sobie w dostatku, możliwe że będzie sobie żył tak do końca swoich dni , albo nawet go osądzą i zabiją..Ale czy takie życie nie jest lepsze, niż 80 lat życia w nędzy? (Oczywiście w sensie logiki tego świata, bo my przecież mamy umysł Chrystusowy i dla nas jedno i drugie to marność nad marnościami..wszystko marność). Donald Tusk ma już 59 lat na karku..Wielu w tym wieku ledwo wiąże koniec z końcem, nie starczy na leki i całą resztę. A on opływa w luksusy w Brukseli, kompletnie nie przejmując się opiniami na swój temat. Jest nietykalny….

   A w rodzinach z osobami wierzącymi? Wytkną Ci każdy upadek, nawet najmniejszy. Sami zaś są obłudnikami, robią coś bo tradycja..Nawet ateiści pójdą do kościoła na boże narodzenie, ochrzczą dziecko, wezmą ślub w kościele itd. myślę że mało jest takich prawdziwych ateistów z krwi i kości. Biblijni chrześcijanie bawią się w ekumenie z Rzymem, odwracają się od tego wszystkiego, zapomnieli już historii, zapomnieli prześladowań..bardziej ich ciągnie duch tego świata..Już nie ma nadziei dla tych, którzy raz się odwrócili od Prawdy która mogła ich zbawić. Lepiej by się nie narodzili, lepiej żeby kamień sobie u szyi uwiązali i chlup na sam środek oceanu, niż żeby mieli zwodzić nas, Dzieci Boże i tych, którzy jeszcze do prawdy nie przyszli.

   Język ostry, ale i Biblijny jednocześnie..A przynajmniej starałem się by taki był.

 3. Strzeż nas Panie Boże od przyjaciół ( fałszywych ). Z wrogami ( jawnymi ) musimy poradzić sobie sami.

 4. Szare życie, a raczej zwiedzeni babilończycy często powodują utratę wiary w Boga…

 5. Też dziękuję za ten tekst w imię Pana Jezusa Chrystusa.
  Tak sobie myślę,że to co nas spotyka ze strony bliskich,rodziny,znajomych jest testem na miłość bliźniego.
  I w chwili próby jedynie możemy zwyciężyć kiedy poddamy się Chrystusowi.
  Dziękuję Bogu za to,że codziennie pokazuje mi poprzez moich bliskich,że tylko dzięki i wyłącznie Jemu mogę kolejny raz stawać do walki.

 6. Czasem mnie się wydaje, iż dużej części ludzi psucie krwi innym sprawia perwersyjną przyjemność… Tylko, czy to są dzieci Boga? https://youtu.be/cI7gb591OcA

 7. W życiu najlepsza jest zasada ograniczonego zaufania tzw. złoty środek, ni to naiwna dziecięca ufność, ni to bezpodstawna starcza nieufność. Przez to pierwsze możemy być bardzo poobijani, a przez to drugie może nas ominąć wiele dobrego.

 8. Dziękuję Ci Piotrze w Imieniu Naszego Pana Jezusa Króla Królów za ten tekst.Wspaniale napisane, wlasnie coś co chciałem przeczytać, upadac i wstawać na chwałę Pana.
  Z Bogiem

 9. Życie za te śmieszne polskie pensje nie jest zbyt przyjemne. Człowiek musi się natyrać, a płacą mu tak jakby ktoś mu dał po pysku.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish