Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Jak należy zachowywać się w kościele.

Updated: 19 października 2016 — 12:15

28 komentarzy

Add a Comment
 1. Hahahaha, genialne! 😀 Klasyk to jest 😀 Zawsze lubiłem postać wykreowaną przez Rowana Atkinsona, bo nie zliczę sytuacji, w którym nawygłupiałem się niczym Jaś Fasola i jest między nami ta subtelna nić porozumienia 😀 I nie, w zborze do niczego takiego nie dochodziło. Przynajmniej dotychczas 😀

  1. Ale się uśmiałam z twojego komentarza?.
   Tera mogę się brać za robotę ?

   1. Super 🙂 A teraz coś nie do śmiechu chyba powiem, bo tak mi się skojarzyło w ok. 5 minucie filmiku to wygląda jak tzw. “upojenie duchem”, jakie widzieliśmy na tym słynnym filmiku z Cerońskim…

 2. Zdecydowana większość Polaków i Polek odnosi się do krk obojętnie, a czasami nawet wrogo. Problem w tym, iż wyrośli w prześmierdłej watykańskimi wyziewami kulturze są nimi skażeni… Spraw Panie Boże, by otwarli oczy.

  1. detmold, czy widzisz u siebie jakiś wzrost duchowy?
   Czy masz w sobie Boży pokój?

   1. Zadowoleni z siebie są głównie ci co im się wydaje, iż ich życie jest całkowicie w porządku wobec bliźnich i Boga ( jeśli są oczywiście wierzący ) czyli głównie letni, a tacy ludzie nie mają co u Stwórcy szukać.

    1. Arturze, zauważ, ze 99% komentarzy jest monotematyczna i dotyczy pogardy dla katolików i systemu.

     1. Ja nie gardzę zwiedzionymi katolikami. Fakt przegiąłem z tą monotematycznością nt. systemu. Staram się jednakże pokazywać ludziom przez te łapatologiczno monotonne komentarze, iż wciskany im cukierkowy obraz świata nie jest prawdziwy. Że to co przekazuje główny obieg informacyjny często mija się z prawdą rzeczywistą czasu w którym żyjemy, a jest prawdą sztucznie wykreowaną dla zwiedzenia i ujarzmienia mas duchem antyChrystusa.

     2. Jakbym naprawdę gardził zwiedzionymi katolikami to bym ich utwierdzał w błędach rzymskiej wiary.

 3. Dobry jest ten film ?. Jest to zbior zachowan ludzi w kosciele lekko ubarwiony… Sam pamietam że nie znałem żadnych utworow… Jak chyba ponad 85% tylko starsze panie z przodu zawsze spiewaly… A jak szelescily papierki to kazdy sie odwracal ? – nie to ktos z tyłu… Pamietam pewna pasterke podczas ktorej panowie pili proste wino w wejsciu do kosciola i na pytania starszych pan
  – panowie w kosciele jak tak mozna itd…
  Uslyszala
  – a to panie takie oswiecone a nie czytaly tak czyncie na moja pamiatke…

  1. Ta scena z piciem wina była przezabawna ??

 4. Hehe scena z cukierkiem była dobra 🙂

 5. 19 listopada w Łagiewnikach uroczystość intronizacji Jezusa na króla Polski (oczywiście innego Jezusa) – raczej akt ścisłego sojuszu tronu i ołtarza.
  “Kościół ogłosił tekst „aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana”, który ma być odczytany w obecności władz państwowych w Krakowie Łagiewnikach. Akt ma formę modlitewno-litanijną, można taki język różnie odbierać i interpretować. Wyrażenia „Król Polski” nie ma, lecz są sformułowania, których wymowa jest poddańcza.
  Jeśli w sensie religijnym, proszę bardzo, to kwestia wiary, ale sens religijny w dzisiejszej Polsce łatwo nabiera treści politycznej, a to już kwestia polityki. Która może mieć dyskryminujące konsekwencje dla tych, którzy nie są gotowi uznać „Twego Panowania nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i świecie”. Którzy nie są gotowi ani chętni, by Chrystus (czyli w praktyce katolicyzm) „królował nam w szkołach, uczelniach, środkach społecznej komunikacji, urzędach, miejscach pracy, służby i odpoczynku, w całym Narodzie i Państwie (sic!) Polskim”.
  W uszach wielu obywateli, także katolików, brzmi to źle. Jak apel o państwo i społeczeństwo poddane nie tyle Chrystusowi (któremu na poddaństwie ludzi, śmiem twierdzić, zapewne nie zależy, tylko na ich zbawieniu bez przemocy), ile Kościołowi w przymierzu z obecną władzą polityczną. Tylko że takie alianse ostatecznie wychodzą na złe i Kościołowi, i władzy.”

  1. Sojusz tronu z “wiarą” zawsze się źle kończy… :/

 6. http://strefatajemnic.onet.pl/ezoteryka/szeptuchy-z-podlasia-tu-czary-dzialaja-z-modlitwa/9pmwgh

  “Szeptucha (szeptunka, babcia) to kobieta, która zamawia u Boga zdrowie. Używając konkretnych sposobów, prosi go o to, by odegnał choroby. Pośredniczy między człowiekiem a siłą wyższą. Dlaczego modlitwy szeptuch działają cuda? Jak same mówią, otrzymały dar – jednej z nich objawiła się Matka Boska i od tego czasu leczy, drugiej wiedzę i umiejętności przekazały babka i matka, a trzecia miała wypadek samochodowy, po którym poszła do nieba. Po powrocie z zaświatów potrafiła leczyć.

  (…) Na forach internetowych przeczytać można, że babcia ma “rogatego za piecem”, że jej moc nie pochodzi od Boga, tylko od diabła. Nie ma w tym prawdy, bo nawet katolicki ksiądz, gdy na spowiedzi usłyszy słowa “byłam u szeptuchy” nie zareaguje źle. Przestrzeże przed zabobonami, ale się przy tym uśmiechnie. Tajemnicą poliszynela jest, że zarówno rodziny księży, jak i sami przedstawiciele kleru chadzają czasem do szeptuchy. Prawosławny batiuszka też złym okiem nie spojrzy na szeptuchę. Oficjalnie jej działalności nie poprze, ale i źle się nie wypowie”.

  Brzmi to dramatycznie. Piękne owoce dają duchowni opisani w artykule. Ślepi przewodnicy ślepych. Obrzydliwość…

  W szatańskiej wizji jedna z tych znachorek widziała, jak postać kobiety wydaje polecenie Bogu!:

  “Pani Eugenia lub, jak sama o sobie mówi, “babcia Genia” dostała dar po tym, jak wyszła cało z groźnego wypadku samochodowego. Zanim ocknęła się w szpitalu, trafiła do nieba. Było tam skromnie, ale czysto. Do bram niebios dotarła przez słynny tunel, na którego końcu dostrzegła światło. W niebie spotkała świętego Piotra i Pawła, Boga oraz kobietę w pięknej szacie. To właśnie ona odmieniła jej los, mówiąc do Boga: “Puść ją na Ziemię, ona tam ma córkę, pięcioletnią Basię. Musi wrócić”. Bóg przystał na prośbę kobiety, ale przykazał Eugenii, by zawsze, gdy ktoś poprosi ją o modlitwę, zmówiła ją”.

  Niezwykły mrok spowija miejsca, gdzie zamiast Słowa Bożego wierzy się w wizje i newage’owe moce szeptuchy, która śmie twierdzić, że “każda religia jest dobra, a wszystkie dotyczą tego samego Boga”.

  1. Jestem w stanie zrozumieć leczenie ziołami, w końcu umiejętnie używane mogą być wręcz “lekami z Bożej apteki” 🙂
   Lecz nigdy nie rozumiałam, nie rozumiem i chyba nigdy nie zrozumiem, po co i na co te szeptuchy (mimo że jestem z Podlasia 🙂 ) i mam nadzieję, że nigdy przenigdy mnie nie skusi, bym tam się wybrała…folklor folklorem (m.in. muzyka ludowa, gwary z różnych rejonów Polski-podlaska też-są ciekawe 🙂 ), ale to już duża przesada jak dla mnie 🙂
   🙂

  2. Te babcie sa wyznania prawosławnego. W praktyce wygląda to tak, że “zamawiasz” i dostajesz to, co chcesz, a po czasie odbiera Ci coś podobnego. Przykładowo: prosisz o uleczenie ręki, musisz splunąć za lewe ramię i spalić jakieś zioła, potem masz uleczoną rękę a np. po roku w wypadku urywa Ci nogę..
   Wiem co mówię, praktycznie zawsze jest potem odebrana zapłata ze zdwojoną siłą.

   1. Właśnie o tym powrocie ze zdwojoną siłą albo na zasadzie “coś za coś” miałam napisać, ale zapomniałam, dzięki!
    I tak, wiem, że one są wyznania prawosławnego, akurat w okolicach Hajnówki (większe miasto w okolicy) czy wymienionych miejscowości jest bardzo duża grupa prawosławnych, zresztą co ciekawe-w samej Hajnówce, ale też i niecałe 30km dalej- w Bielsku Podlaskim funkcjonują szkoły średnie z dodatkowym językiem białoruskim, zresztą spora część prawosławnych tam ma w jakiejś części białoruskie korzenie (nie wszyscy, ale są tacy)…także ten- to taki podlaski miks 🙂

 7. A ja powiem wam że od paru dni bardzo intryguje mnie ankieta i jej wyniki. Czy była by możliwość po zakonczeniu np jakis weekend zrobic jakis post odnosnie tematu aby każdy chcacy sie wypowiedzial…?

  1. Zrobić post… dobry pomysł,tylko taki bez jedzenia 🙂

 8. Piotr, czyli kamień, nie skała

  Jest jedna Biblijna recepta jak zachowywać się w kościele:
  [IMG]http://i64.tinypic.com/fuuixe.jpg[/IMG]
  🙂

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: