Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Słowo na 16.10.2016. Podziękowawszy, złamał i rzekł: Bierzcie, jedzcie, to jest ciało moje za was wydane; to czyńcie na pamiątkę moją

” Podziękowawszy, złamał i rzekł: Bierzcie, jedzcie, to jest ciało moje za was wydane; to czyńcie na pamiątkę moją” Kor 11.

 

Tak w ogóle to Szczęść Boże w pierwszy dzień tygodnia :-).

Dziś chciałem napisać o chrześcijaństwie internetowym.

Przechodząc z kościoła rzymskiego do zgromadzenia Pana Jezusa, czyli kościoła bez budynków i denominacji, wielu wpada w pułapkę lenistwa od świąt Boga. Już nie musisz chodzić do kościoła, już nie musisz świętować świąt tzw Bożego Narodzenia,  ponieważ już wiesz, iż są to tak naprawdę święta Sol Invictus. Nie musisz także świętować Wielkanocy, gdyż takie święto możesz obchodzić kiedy chcesz, a nie wtedy kiedy odstępczy kościół Rzymu, ten który mordował za czytanie Biblii, to czyni.

Generalnie możesz być tylko mądralą internetowym i wielu takimi jest. Możesz grzebać w Piśmie i uważać siebie za lepszego od innych a zwłaszcza od katolików. Niestety ale nie czyni Cię to naśladowcą Jezusa.

Jakie więc święta obchodzić?

W zborach obchodzona jest pamiątka Wieczerzy Pańskiej, którą kościół Rzymu przerobił na kanibalizm, utwierdzając swych wyznawców, a raczej właściwie niewolników o tym, że wafelek przeistacza się w prawdziwe ciało Jezusa.

 

Natomiast należałoby zadać sobie pytanie:

Jakie święta obchodziłby Pan Jezus, gdyby żył w tych czasach?

 

Według mnie następujące:

 1. Szabat
 2. Paschę. Zarówno Pan Jezus, jak i Jego uczniowie obchodzili te same święta, opisane w Bożym słowie. Apostołowie i naśladowcy Jezusa, przeżywając te, które znamy ze Starego Testamentu, rozpoznawali w nich Mesjasza (apostoł Paweł obchodził Paschę, pamiątkę wyjścia z Egiptu, już ze świadomością, że dla nas jako baranek został ofiarowany Chrystus – 1Kor 5,7–8)

 

 

 

Kościół Rzymu i w kwestii świąt dokonał psychomaniupulacji, wmawiając ludziom, iż święta ze ST są świętami żydowskimi. Ktoś kto tak uważa jest nie tylko zmanipulowany, ale i niedouczony, ponieważ Żydzi istnieją od początku Judaizmu, a ten funkcjonuje od ok 3 wieku p. n. Chr.

Nie ma świąt żydowskich w Starym Testamencie. Jeśli jest mowa o świętach, to tylko o świętach Boga. Podstawa prawna (biblijna):

 

” Te są uroczystości świąteczne Pana, w które będziecie zwoływać święte zgromadzenia. Te są moje święta” Kpl  23

 

Poniżej ciekawe podsumowanie:

 

„Święta Pana zawierają w sobie więcej informacji o wartościach duchowych i o proroctwach niż jakiekolwiek inne obrazy. W nich Bóg przedstawił nie tylko cały plan zbawienia, ale poprzez obchodzenie ich uczy nas również żyć według Jego porządku czasu. To dla nas Bóg je ustanowił . Nie dla siebie samego, ale dla naszego poznania i dobrego funkcjonowania. Są one wyjątkową okazją poznawania Mesjasza oraz uczenia się Jego dróg.”

syloenh.pl/swiet-biblijne/

 

Reasumując, nas obowiązują święta biblijne, a nie święta kościoła rzymskiego.

 

W Księdze Kapłańskiej, rozdziale 23, w wersetach od 1 do 44, znajdujemy opis siedmiu świąt, które mieli przestrzegać Izraelici, oprócz cotygodniowego przestrzegania Szabatu. [1]

Pierwsze trzy święta z grupy świąt wiosennych, obchodzone są w miesiącu Nisan, który jest pierwszym miesiącem roku według biblijnego kalendarza. Są to kolejno:

– Pascha
– Święto Przaśników
– Święto Pierwszych Płodów

Ostatnie ze świąt z grupy świąt wiosennych, ma miejsce w miesiącu Siwan, który jest trzecim miesiącu roku. Jest to:

– Pięćdziesiątnica (Szawuot)

Święta z grupy świąt jesiennych obchodzone są w miesiącu Tiszri, który jest siódmym miesiącem roku. Są to kolejno:

– Święto Trąb (Jom Teruah)
– Dzień Pojednania (Jom Kipur)
– Święto Szałasów (Sukkot)

 

Oczywiście od momentu pojawienia się Jezusa ofiar składać nie trzeba, gdyż ofiara została już złożona, ale święta pozostały.

 

W Biblii nie ma świąt żydowskich!

Osobom chętnym do świętowania świąt biblijnych przedstawiam link poniżej: http://przyjdzpaniejezu.pl/jezus-w-swietach-zydowskich/

Wypełnianie tych świąt jest aktem miłości do Boga, a nie aktem przymusu. Można to porównać do miłości między parą zakochanych. Kobieta kochając swego męża, narzeczonego pamięta o każdych jego urodzinach i imieninach choć wcale nie musi tego robić. Oczywiście i vice versa.

Tak w ogolę Bóg jest Bogiem porządku i owe święta mają przełożenie na całą historię z proroctwami włącznie, w tym z apokalipsą.

ps.

Gdyby ktoś się zapytał, czy sam obchodzę te święta to odpowiadam: niestety jeszcze nie, ale się do tego przykładam. Wciąż się uczęg tego, co Bóg ode mnie wymaga.

 

 

Zaktualizowane: 16 października 2016 - 19:13

32 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Rok temu jak juz nie chcialam obchodzic swiat Bozego Narodzenia, ale bylo to dla mojej rodziny dziwne to przygotowalam kolacje i upieklam chleb przaśny, i zamiast tradycyjnego opłatka wigiijnego, podzielilismy sie przaśnym chlebem na pamiatke Pana Jezusa.

  Ja myśle ze dla chrzescijan bez zgromadzen jest najwazniejsze łamanie sie chlebem na pamiatke Pana Jezusa, i picie soku gronowego. Mozna to chyba robic własnie w swieta Pana Boga, ale jak rowniez kiedy chcemy.

  1. Ciekawe, jak upiec taki przaśny chleb… i gdzie znaleźć sok gronowy? (chyba że winogronowy się nada, tylko bez udziwnień typu syrop g-f czy sztuczne słodziki…)
   🙂

   1. Bardzo prosto Asiu sie piecze taki chleb.Potrzebujesz mąkę i wodę.Wyrabiasz ciasto na takie placuszki i pieczesz.W piekarniku,albo na patelni.
    Sok możesz sama zrobić w wyciskarce,albo kupić tylko bez dodatków g-f
    ?

 2. Stawiam pierwsze małe kroczki w zaczęciu obchodzenia świąt biblijnych.

  1. No i chwała Bogu od malutkich kroczków się zaczyna ? ,żeby potem móc biec❤

 3. Po przeczytaniu tekstu ” Jezus w świętach żydowskich”

  http://przyjdzpaniejezu.pl/jezus-w-swietach-zydowskich/

  zauważmy, że Pan Nasz Jezus Mesjasz był nie tylko Barankiem Paschalnym, ale wypełnił również symbolikę dwóch Kozłów Ofiarnych z Dnia Pojednania.
  Pierwszy kozioł był zabijany i Arcykapłan wchodził do Świętego Świętych z jego krwią i skrapiał nią wieko Arki Przymierza zwane Przebłagalnią dla przykrycia nią
  grzechów Izraela. Apostoł Paweł w Liście do Rzymian w rozdziale trzecim, wersety 23-24 informuje nas, że Jezus Mesjasz składając Swoją Świętą i Doskonałą, Boską Ofiarę Przebłagalną za nasze grzechy, był Boską Przebłagalnią na krzyżu, gdy Jego ciało zraszala Jego Boska krew. Popatrzcie na grecką interlinie, gdyż wszystkie tłumaczenia unikają tutaj słowa Przeblagalnia, zastępując je Ofiarą Przebłagalną, co oddaje sens, ale pozbawia nas tutaj pięknego odniesienia i symbolu kozla ofiarnego z Dnia Pojednania.

  „Wszyscy bowiem zgrzeszyli i są pozbawieni Chwały Bożej
  i są usprawiedliwieni darmo, Jego Łaską, przez Odkupienie w
  Jezusie Chrystusie,
  którego ustanowił Bóg PRZEBŁAGALNIĄ, przez wiarę,
  W JEGO KRWI,…. ”
  Rz 3,23-26

  Greckie słowo hilasterion – Strong 2435 – oznacza przeblagalnie
  1. Patrz Grecki Nowy Testament z kodami Stronga i Popowskiego,
  najnowsze wydanie, Vocatio.
  2. Dr Martyn Lloyd – Jones , List do Rzymian, Pojednanie i usprawiedliwienie.

  Symbolika drugiego kozla ofiarnego, na którego kładli swoje ręce,
  przekazując mu swoje grzechy i wyganiajac na pustynię w kierunku
  północnym na pewną śmierć, wypełniła się w śmierci Naszego Pana Jezusa
  Mesjasza. Poniósł on nasze grzechy ( lz 53, 6-10) i umierał w opuszczeniu
  i odrzuceniu przez przywódców, uczonych w Piśmie i faryzeuszy, ( Słowo
  przyszło do swoich, a swoi go nie przyjęli – J 1, 1-14 ), poza murami Jerozolimy,
  w kierunku północnym ( Golgota leży na północ od Jerozolimy), skazany na pewną śmierć.
  Dokładne tłumaczenie Listu do Rzymian ukazuje nam zatem kolejną piękną symbolikę
  Świąt Jahwe. Szalom 😉

  1. Ayala63 🙂
   Co do wypełnienia przez Jezusa symboliki drugiego kozła, to chyba nie bardzo mogę się z tym zgodzić. Drugi kozioł był kozłem dla Azazela (szatana) – więc nie wiązałabym tego ze ZBAWICIELEM.

   „Kozioł wypędzony na pustynię

   20 Kiedy już ukończy obrzęd przebłagania nad Miejscem Świętym, Namiotem Spotkania i ołtarzem, każe przyprowadzić żywego kozła. 21 Aaron położy obie ręce na głowę żywego kozła, wyzna nad nim wszystkie winy Izraelitów, wszystkie ich przestępstwa dotyczące wszelkich ich grzechów, włoży je na głowę kozła i każe człowiekowi do tego przeznaczonemu wypędzić go na pustynię. 22 W ten sposób kozioł zabierze z sobą wszystkie ich winy do ziemi bezpłodnej. Ów człowiek wypędzi kozła na pustynię: Kpł.16

   Moim zdaniem drugi kozioł jest symbolem Lucyfera, który poniesie odpowiedzialność za wszystkie grzechy ludu w momencie przyjścia KRÓLA KRÓLÓW i PANA PANÓW, naszego Pana Jezusa Chrystusa.

   1. Pięknie to zauważyłeś Magdaleno. Drugi Kozioł dla Azazela. Kozioł niosący grzechy, owoc zwiedzenia, które zaczęło się w Edenie. Tak samo, jak pewna jest śmierć tego kozła, tak samo pewna jest kara dla szatana w jeziorze ognia i siarki, o czym objawił nam sam Pan Nasz Jezus Mesjasz, w Swoim Objawieniu, spisanym przez Jana – Ap 20,10

    1. Tak, drugi kozioł symbolizuje szatana, który uda się na pustynię. Przez 1000 lat nie będzie ludzi na ziemi. Będzie miał dużo czasu na rozmyślanie.

 4. W tym się objawia właśnie mądrość Boża. Wszystko co się dzieje w Nowym Testamencie jest analogią do Starego i tak należy to interpretować, wtedy na pewno nie zbłądzimy.

  Analogia z gr. odpowiedniość, podobieństwo, pochodzi od „Logos” – Słowo, Mądrość, Rozum.

  Prawidłowe zrozumienie wydarzeń zapewniają nam wydarzenia ze Starego Testamentu.

  Gdy Izraelici mieszkali w namiotach, również i Jahwe zamieszkał pomiędzy nimi w Namiocie Zgromadzenia.

  Namiot jest symbolem tymczasowego domu – symbolizuje ludzkie ciało i ludzkie przemijające życie.

  2000 lat później Jahwe zamieszkał analogicznie w ludzkim ciele, pomiędzy Swoim Ludem, wykonując wszystkie święta, które wtedy nakazał swojemu ludowi.

  Świątynia kamienna zbudowana przez Salomona jest już symbolem wieczności i Boga mieszkającego wiecznie ze swoim Ludem.

  Potem mamy symbolikę dotyczącą dalszych wydarzeń z życia Chrystusa.

  Chrystus został zabity przez Rzymian(pogan) z powodu grzechów swojego Ludu Izraela, grzechu który ich zaślepił więc skazali Go na śmierć czyli zniszczenie świątyni Bożej.

  Tak samo Świątynia (Salomona), została zburzona przez Babilończyków(pogan) z powodu odstępstwa Izraela. Chrystus według analogi karze faryzeuszom zburzyć świątynie Bożą którą On jest, aby mógł po 3 dniach wznieść nową trwającą na wieki.

  1. Wierzący Izraelici w tych świętach widzieli misję Chrystusa i zbawienie świata. Dlatego te święta są świętami Ludu Bożego czyli zbawionych, a rozpatrywanie ich jest więc wiarą w Chrystusa. Dlatego poganie, którzy dołączali do Izraela byli zobowiązani przestrzegać tych świąt, aby stać się Izraelem – Ludem Bożym i być zbawionym.

   Niech więc nie mówi cudzoziemiec, który przystał do Pana: Pan na pewno wykluczy mnie ze swojego ludu, i niech nie mówi trzebieniec: Patrzcie, jestem tylko uschłym drzewem. Bo tak mówi Pan: Trzebieńcom, którzy przestrzegają sabatu i wybierają to, w czym mam upodobanie, i trzymają się mojego przymierza, przyznam w moim domu i w obrębie moich murów miejsce i dam im imię lepsze niż mają synowie i córki, imię wieczne, które nie będzie starte. Izajasz 56:3-5

   Chwała Bogu Jahwe

   https://www.youtube.com/watch?v=kFLxfVEuadE

   1. Podobają mi się Cupak takie Twoje proste a zarazem dosane wpisy oparte na Słowie

 5. Ostatnio zainteresowałem się świętowaniem szabatu (w sobotę) i powiem, że z początku byłem nastawiony entuzjastycznie. Pomyślałem sobie, że przypodobam się Bogu, a jednocześnie odróżnię się od katolickich odstępców, którzy nie mają szacunku do Przykazań. – Tak (oczywiście źle) myślałem jeszcze tydzień temu. Jednak teraz mam mieszane uczucia, bo kiedy patrzę na listę czynności zakazanych, to mam przed oczyma te wszystkie rytuały, które w żaden sposób nie czynią ze mnie lepszego człowieka… No, bo jak to rozumieć? Posoliłem zupę, zmniejszyłem lub podkręciłem gaz, więc obrażam Pana i zasługuję na śmierć? Inna sprawa to dzień święcenia – przecież nikt nie da gwarancji, że wczoraj to był ten właściwy dzień… Na teraz widzę to tak: Mam szacunek do Przykazań, wiem, że Jezus jako jedyny wypełnił Prawo, ale jednocześnie wyniósł punkty Dekalogu na Nowy Poziom. Nie ma już „nie cudzołóż”, jest: „kto pożądliwie spojrzy na kobietę już dopuścił się cudzołóstwa” … No i tak samo może być z Szabatem… no bo co, mamy chwalić i pamiętać o dziełach Stwórcy, czy zagłębiać się w Pismo tylko raz w tygodniu? Tak właśnie robią katolicy… Czytałem te wszystkie pytania i odpowiedzi i dywagacje w stylu: „czy można jeździć rowerem?”, „czy można korzystać z komputera?”, wyłącznie światła w lodówce itp., itd. … z całym szacunkiem – istne szaleństwo. Pamiętacie to:
  „A oto zbliżył się do Niego pewien człowiek i zapytał: «Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne?» Odpowiedział mu: «Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry. A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowaj przykazania». zapytał Go: «KTÓRE?» Jezus odpowiedział: «Oto te: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, czcij ojca i matkę oraz miłuj swego bliźniego, jak siebie samego!» Odrzekł Mu młodzieniec: «Przestrzegałem tego wszystkiego, czego mi jeszcze brakuje?» Jezus mu odpowiedział: «Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!» Gdy młodzieniec usłyszał te słowa, odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.” Mt19
  Zwróćcie uwagę, że Jezus nie mówi o Szabacie…, ale mniejsza nawet o to – Młodzieniec wypełnia wszystkie pozostałe Przykazania, ale jednak czegoś mu brakuje… Ten Pan z UK nagrywający materiały za kierownicą również popada w skrajności. Dobrze jest się zdrowo odżywiać, nie mieć nałogów, ale czy na tym polega Droga do Zbawienia? Nawet jeżeli ma (w niektórych kwestiach) rację, to poczytajcie sobie Jego komentarze i dyskusję z widzami… Jeżeli tak „rozmawia” Nowonarodzony, to nie wiem czy chcę nim jeszcze być.

  1. Z ciekawości poczytałam komentarze tego Pana z samochodu i jakoś nie mogę nazwać go bratem… Zachowuje się jakby wszystkie rozumy pozjadał i tylko on miał rację. Zresztą nie dokońca się zgadzam z jego tłumaczeniem Bożego Słowa, niestety…

  2. Nasz Pan Jezus Mesjasz, nie mówi do młodzieńca o pierwszych czterech przykazaniach. Jednak, w ostatnich
   najważniejszych słowach przed Swoim wniebowstąpieniem,
   mówi już tylko rzeczy najważniejsze.Jego ostanie polecenia to :
   1.Idzcie i czyncie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego,
   2.ucząc je Wszystkiego co Wam przekazalem.
   Pan Nasz Jezus Chrystus tym samym, nakazał nam nie tylko wypełniać cały Dekalog z przykazaniem o szabacie włącznie, ale całą Torę. Wiele odpowiedzi w tej kwestii znajdziesz w artykule Wielkie Poslannictwo zamieszczonym na stronie :
   https://koscioldrogi.wordpress.com
   Niech Ci Jahwe błogosławi ! Szalom 😉

   1. @AYALA63
    Dziękuję, zapoznam się z materiałem w linku.
    Pozdrawiam

    1. Pawełku 😉 Zapoznaj się najpierw z tekstem Test na Mesjasza z tej samej strony www. Wystarczy że w piszesz Test na Mesjasza w wyszukiwarce na ten stronie. Jeśli zdążyłes już przeczytać Wielki Poslannictwo, przeczytaj Test na Mesjasza jako drugi i koniecznie śledz ze Swoim Pismem Świętym. Niech Ci Bóg błogosławi:-) Szalom.

  3. Piotr, czyli kamień, nie skała

   Paweł, obawiam się, że czerpiesz informacje z Talmudu, nie z Tory 🙂 W Sobotę masz po prostu odpoczywać, a nie nakładać na siebie ciężary nie do uniesienia 😉
   „Nie czyń żadnej roboty” – nie przesadzajmy, że posolenie zupy jest robotą 😀
   Ja to tak widzę:
   Bóg pociągnął cię do Swojego prawa – chwała Mu za to! 🙂
   Następnie szatan zniesmaczony takim obrotem spraw pokazał ci Talmud i miliardy wymyślonych przez ludzi zasad – taki katechizm jakby – aby cię szybko od tego Bożego pociągnięcia odciągnąć 😉
   Nie słuchaj diabła który mówi, że Bóg zniósł chociaż jedno ze Swoich przykazań. Nie popełniaj błędu Ewy która dopuściła do siebie zwątpienie, bo od zwątpienia do odstępstwa od Prawa jest tylko cienka linia 🙂
   Dziękuj Bogu, że dał ci taką genialną myśl i się jej trzymaj, no i po prostu odpoczywaj w sobotę.
   Odpoczynek naprawdę nie jest ciężki 😀

   1. Amen bracie,bardzo ładnie to wyjaśniłeś chwała Bogu
    Szabat szalom.
    ?

 6. Dziś z zachodem słońca zaczyna się Święto Namiotów.
  Niestety nie będę wraz ze swoją rodziną budował szałasu ale zjemy uroczystą kolację i będziemy mieli święte zgromadzenie. 🙂

  1. Dla mnie święto namiotów to coś nowego.

  2. Dla mnie świętym zgromadzenie jest każdy wspólnie zjedzony posiłek każda radosna chwilą przepełniona miłością każdy moment spędzony z ludźmi których kocham i za który mogę dziękować Bogu że mogę w tym wszystkim uczestniczyć. Pozdrawiam w imieniu Jezusa Chrystusa ❤

   1. Kochana Gosiu to Bóg decyduje kiedy mamy święte zgromadzenie nie my. To Bóg ustanowił święte czasy aby były oddzielone od tego co pospolite. 😉

    Kapłańska 23

    (34) Powiedz synom izraelskim tak: Piętnastego dnia tego samego siódmego miesiąca będzie przez siedem dni Święto Szałasów dla Pana.

    (35) Pierwszego dnia będzie święte zgromadzenie. Żadnej ciężkiej pracy wykonywać nie będziecie,

    (36) Przez siedem dni będziecie składać Panu ofiarę ogniową. Ósmego dnia będziecie mieli święte zgromadzenie i złożycie Panu ofiarę ogniową. Jest to uroczyste zgromadzenie, żadnej ciężkiej pracy wykonywać nie będziecie.

 7. „wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek” Ga 2:16

  Ciągle mnie ten werset zastanawia, skoro nie możemy być usprawiedliwieni z uczynków zakonu to obchodzenie Szabatu i świąt Boga nie ma znaczenia.
  A jednak Jezus mówi: „Ktokolwiek by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios; a ktokolwiek by czynił i nauczał, ten będzie nazwany wielkim w Królestwie Niebios.” Mt 5:19

  To ja już nic nie rozumiem :/

  1. chodzi o to, że nie z uczynków zakonu jesteśmy zbawieni, nie własnymi wysiłkami, nie poprzez przestrzeganie szabatu, ale z łaski. Jeśli jednak ktoś kocha Boga, to będzie te przykazania, zakon przestrzegał z miłości.

  2. Idąc tym tokiem rozumowania, przestrzeganie jakiegokolwiek z przykazań nie miałoby znaczenia. Nie masz być idealny w przestrzeganiu przykazań, masz dążyć do bycia idealnym w przestrzeganiu przykazań. Łaska jest za niemożność osiągnięcia zbawienia, a nie za brak starań.

 8. Błogosławionego święta Namiotów dla wszystkich kochani?
  Niech nasz wspaniały,cudowny Bóg Ojciec Was wszystkich błogosławi,strzeże,wprowadza pokój w imię Jezusa Chrystusa.?

 9. Amen! Szabat nie został przez Jezusa zniesiony. Niech nikt nie mówi, że przestrzegając szabat wypadamy spod łaski w zakon który jak wiadomo nikt nie jest w stanie wypełnić bo tylko Jezus wypełnił zakon. Ja staram się odpoczywać w szabat i nie robię tego pokładając nadzieję w tym uczynku wobec Boga lecz staram się go świętować z miłości do Niego.

  1. Piotr, czyli kamień, nie skała

   Andrzej, masz całkowitą rację.
   Po 1 Szabat nigdy nie został zniesiony.
   Po 2 przestrzegamy przykazań jako efekt zbawienia z łaski, a nie aby zasłużyć na zbawienie.
   Po 3 przestrzegamy ich wszystkich, a nie tylko 9-ciu 🙂 Czy tam ile sobie ktoś wybierze 😀
   Chwała Bogu i Jego Prawom, bo wszystko co uczynił Bóg jest doskonałe. Szabat również 😉

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish