Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Biblia ostrzega przed tzw „Gwiazdą Dawida” czyli heksagramem. Szokujący wers z Dziejów.

Dzisiaj szukając w Biblii inspiracji do „Słowa dnia” natknąłem się na bardzo ciekawe odkrycie, które postanowiłem zbadać.

 

W Dziejach 7.43 jest taki oto wers:

 

„Tak, nosiliście namiot Molocha i gwiazdę bożka Romfana, bałwany, które uczyniliście, aby im bić pokłony; Przeto przesiedlę was poza Babilon.”

 

Postanowiłem sprawdzić czym zatem jest gwiazda Remfana, bo tak nazwiemy ją z angielskiego przekładu. Tak wygląda owa gwiazda:

 

heksagram-Remphana

 

Nie wierzycie? Poszukajcie w necie.

 

Jak widzimy nie jest to Gwiazda Dawida!!!!!

Nigdzie w Starym Testamencie nie ma mowy o tym, aby Dawid miał jakąś gwiazdę. 

 

 

Znalazłem w angielskim necie informacje o tym bożku (demonie) i poprosiłem Jacka o przetłumaczenie, za co bardzo dziękuję w imię Jezusa:

 

Remfan (hrem-fan’) jest występującym w Biblii Króla Jakuba tłumaczeniem greckiego słowa pojawiającego się w Dziejach Apostolskich 7:43 [„Raczej obnosiliście namiot Molocha i gwiazdę waszego boga Remfana, wizerunki, które sobie zrobiliście, żeby oddawać im cześć. Dlatego zaprowadzę was poza Babilon”, UBG] w różnych formach – Ρομφα, Ρεμφάν, Ρεμφαμ, Ραιφαν oraz Ρεφαν. Jest to część cytatu z Księgi Amosa 5:26 [„Owszem, nosiliście namiot Molocha waszego i Kijuna, obrazy wasze, gwiazdę bogów waszych, którycheście sobie naczynili”, BG], gdzie zapis z Septuaginty raiphan lub rephanodpowiada hebrajskiemu Chiun lub Kewan. Greckie formy to prawdopodobnie proste błędy z hebrajskiego, k (koppa) została zastąpiona r (resz), a ph (f) wstawiono w miejsce v (yod). Kewan to prawdopodobnie starobabiloński odpowiednik Kayawanu, planety Saturn, kolejne (akadyjskie) imię, dla którego odpowiednikiem jest Sakkut, które pojawia się jako Siccuth we wcześniejszych fragmencie tego wersetu.

Remfan (tj. Kijun), egipski bożek – Remfan. W siódmym rozdziale Dziejów Apostolskich Stefan wskazuje na owo bóstwo, Remfana, zwracając uwagę na gwiazdę boga, którego obrazom oddawano część (w. 43).

https://en.wikipedia.org/wiki/Remphan

 

 

 

Ciekawa jest także zbieżność  określenia fana idoli z HREM-fan-em.

Bóg nasz Doskonały, nigdy nie wymagał oddawania czci symbolom. To świat szatana jest nimi przepełniony.  Ba, Bóg jest nawet temu przeciwny:

 

8Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. 9Nie będziesz się im kłaniał i służył. Bom ja jest Pan, Bóg twój, Bóg zawistny, który dochodzę nieprawości ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą, 10a czynię miłosierdzie na wiele tysięcy miłującym mię i strzegącym przykazań moich. Pwt Pr 5

 

Oczywiście zdecydowana większość kościołów nie powie Wam,  czym jest bożek Remphan, ponieważ są uwikłani w polsko-izraelskie relacje, a pastorzy mają od zamożnych Żydów proIzraelskich hojne datki. Znaczna część kościołów protestanckich uważa obecny polityczny Izrael, za ten sam Izrael Boga Ojca, co w starożytności co jest kłamstwem a obecna flaga Izraela jest tego dowodem. Czy w Izraelu Boga Ojca drwiono by z Jezusa w publicznej TV? NIE!!! Przenigdy!

W tym Izraelu jednak tak:

 

 

 

Czy teraz już wiemy kto jest prawdziwym bogiem Izraela?

 

Informacja o owej gwieździe jest w Dziejach Apostolskich tak przez niektórych odrzucanych.

 

izrael

 

Heksagram był znany w każdej części świata, poza Izraelem!!!!

 

heksagramnaswiecie

 

saturn

Zdjęcie przedstawia amulet związany z egipskim kultem byka Apis. Prawdopodobnie jest to ten sam byk, którego posąg zrobili Izraelczycy, dziękując mu za wyprowadzenie z Egiptu. Symbol tej gwiazdy sięga korzeniami aż po Daleki Wschód, gdzie znany był, jako Wielka Yantra w tantryzmie hinduistycznym. Trójkąt skierowany wierzchołkiem do dołu symbolizował pradawna samicę, istniejącą przed początkiem świata.

http://pomazancowy.blogspot.com/

 

Oto Ja ci daję [ludzi] z synagogi szatana, spośród tych, którzy mówią o sobie, że są Żydami – a nie są nimi, lecz kłamią. Oto sprawię, iż przyjdą i padną na twarz przed twymi stopami, a poznają, że Ja cię umiłowałem. Ap 3

 

 

Biblia nigdy nie kłamie!

Czytajcie Słowo Boże, a prawda Was wyzwoli.

 

Nie tylko dla znających angielski:

 

https://www.youtube.com/watch?v=LwZW2X54aw0

____________

Czytelnik Krzysztof po przeczytaniu mego tekstu podesłał mi dodatkowo ciekawe spostrzeżenie wraz z fotką:

. Jak wiadomo okultyści wszystko odwracają i przez to ukrywają znaczenie. Tak więc wystarczy odwrócić kolory na fladze Izraela i jest widoczne do kogo należy ich lojalność.
„To, co było to będzie, a co się stało to się stanie; zatem nie ma nic nowego pod słońcem.” – Księga Kaznodziei Salomona 1,9
Pomyślałem, że to może być pomocne dla wielu osób i warto by zamieścić flagę z odwróconymi kolorami. Jest tam ciekawa symbolika. Wszystko można prześledzić wstecz do Babilonu.”
Zaktualizowane: 6 października 2016 - 08:58

34 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Takie potrójne kombo-po 6 wierzchołków, boków (2×3) i kątów… makabra jakaś! 🙁

  1. Heksagram sam sobie nie jest zły służy do przywołania
   to od nas samych zależy kogo my tam mamy – Jam Jest – który jest we mnie

   Natomiast Pentagram to rys promieniowy człowieka wystarczy połączyć liniami środkowe konty i wyjdzie gwwiazda satana .Jak powiedział Jezus ojce szatana jest……

   1. hekskagram to gwiazda bozka Remfana, ktorego biblia potępia.

   2. Karol Szulawiak

    „Heksagram sam sobie nie jest zły służy do przywołania”

    przywoływania czego? W sumie nie ważne czego, czego byś nie chciał „przywoływać” i tak pojawią się demony.
    I w jaki sposób symbol, który służy do „przywoływania” może nie być zły?

   3. Nie jestem tutaj ekspertem ale geometrycznie heksagram pojawia się podczas Nowiu Księżyca a szczególnie podczas zaćmienia. Trójkąty reprezentują dwie przeciwności Słońce(jasność) i Księżyc (ciemność). Natomiast kiedy mamy pełnie Księżyca następuje połączenie się jasności Słońca z ciemnością Księżyca złączenie się dwóch przeciwności bo Księżyc zaczyna świecić jasnością Słońca. Może dlatego pełnia była też czasem Paschy.

    Ponadto Król Dawid w swoim imieniu w piktogramach też ma unie dwóch trójkątów (dwóch drzwi/bram) połączonych ze sobą gwoździem.

    http://www.ancient-hebrew.org/files/alphabet_chart.gif

    (דָּוִד) – trójkąt – gwóźdź – trójkąt

    Co można tłumaczyć jako złączenie dwóch trójkątów czym jest właśnie figura geometryczna zwana heksagramem, który może symbolizować kogoś kto łączy w sobie dwie przeciwne natury Boskość i ludzkość.

    Nie wiem czym była gwiazda Remfana, ale jeżeli heksagramem to pewnie był on użyty do celebrowania właśnie pogańskiego boga Remfana stąd taki negatywny wydźwięk tego symbolu.

 2. Piotr, czyli kamień, nie skała

  Jeśli chodzi o pentagramy to częstotliwość występowania ich na ubraniach, w reklamach i wszędzie gdzie tylko spojrzysz jest przerażająca.
  Ostatnio w przeciągu 30 minut spacerując chodnikiem widziałem dwie osoby z wielkim pentagramem (wg. większości niewinną gwiazdką) na bluzce.
  Nie mówiąc już o tym jaki będzie tego wysyp podczas zbliżających się uroczystości narodzin panteonu bóstw pogańskich 25 grudnia…

  1. A mnie przypomniało się, jak poszłam do pewnego sklepu w sprawie pracy. Młody chłopak, parę lat starszy ode mnie, z wyglądu sympatyczny, wszystko wydawało się w porządku, lecz gdy podałam mu rękę zwróciłam na moment uwagę na jego koszulkę i pamiętam właśnie tą gwiazdę i utworzony trójkąt z dłoni, coś jak znak illuminati. Po wymianie paru słów wyszłam z tego sklepu, nie dostałam pracy i w sumie to dobrze bo nawet gdyby zgodził się mnie zatrudnić, to bym nie przyjęła tej pracy między innymi ze względu na to, co zobaczyłam, bo w tamtym momencie poczułam niepokój. Ciekawa jestem, czy był świadomy tego co nosi.
   Jako, że to mój pierwszy komentarz tutaj (zabierałam się do tego parę razy, ale coś (albo ktoś…) mnie blokowało) dziękuję w imieniu Jezusa za tego bloga. Czytam od lipca-sierpnia i pomógł mi nie raz. Z każdym dniem zbliżam się do Boga coraz bardziej, poznaję Słowo Boże i pracuję nad sobą. Dziękuję! 🙂

   1. Witaj kochana ? Justunko,świetnie,że się odważyłaś komentować.
    Błogosławieństw Bożych dla Ciebie, dalszego wzrastania i prowadzenia przez DŚ w imieniu Pana Jezusa Chrystusa❤

   2. Witamy Cię Justynko serdecznie 🙂 ciesze się że odważyłaś się napisać komentarz 🙂 niech Cię Pan błogosławi i strzeże! 🙂

   3. Pokój Tobie w imię naszego Zbawiciela i Mistrza Jezusa Chrystusa. Niech Ci Pan Bóg błogosławi, a Twoje poznanie niech wzrasta ku chwale Jezusa. Tak bardzo cieszy, że postanowiłaś napisać pierwsze komentarze i jest to piękny owoc naszej działalności ewangelizacyjnej 🙂

   4. Cześć Justynko 🙂 Dobrze, że się przełamałaś i zamieściłaś pierwszy komentarz. Niech Cię Bóg prowadzi 🙂

 3. Też kiedyś zwróciłam na to uwagę, a to potwierdzenie. Ta gwiazda kojarzy mi się z symbolem atomu: https://www.google.pl/search?q=atom&safe=active&espv=2&biw=1280&bih=670&site=webhp&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi6uYuQzMPPAhVB3SwKHeZVCWAQ_AUIBigB ciekawe jaki jest związek…

  PS fakt, że izraelomania w kościołach protestanckich jest na podobną skalę jak izraelofobia w katolickim. Czasem widzę chrześcijan z tą gwiazdą na szyi zamiast „krzyżyka”.

 4. Marcin dolnośląskie

  Będąc w sierpniu w zamku Czocha widziałem na bramie ładny pentagram, nie wspominając o innych symbolach porozrzucanych na murach. Dla nie wprawnego oka symbole bez znaczenia ale nie dla poszukiwaczy prawdy. Rok budowy zamku 1241.

 5. Hmm..Nie wiem czemu, ale ja tu nic specjalnego nie widzę na tych zmienionych kolorach.

  1. No to jest nas dwoje? Karolu,bo ja też nic nie widzę po odwróceniu koloru.

 6. http://pomazancowy.blogspot.com/2014/12/gwiazda-bozka-remfana.html?m=1

  Klucz Salomona. Zauwazyliscie, ze gdy spojrzy się na słońce przymruzonymi oczyma (najlepiej lekko wilgotnymi)lub nakieruje się kamerę to ma ono kształt heksagramu?

 7. Słońce z promieniami wyszło- na początku tekstu to zauważyłem bez zmiany koloru, huuraaa 😀

 8. Na temat tej samej gwiazdy – bożków mamy w Ks. Amosa 5,25

  Izaliście mi ofiary i dar ofiarowali na puszczy przez czterdzieści lat, domie Izraelski?

  5:26 Owszem, nosiliście NAMIOT MOLOCHA waszego i KIJUNA, OBRAZY wasze, GWIAZDĘ bogów waszych, którycheście sobie naczynili.B Gdańska

  Czyż nie składaliście Mi żertw i ofiar pokarmowych na pustyni
  przez czterdzieści lat, domu Izraela,
  26 a [zarazem] obnosiliście Sikkuta, waszego króla,
  i Kijjuna, wasze bożki,
  ,
  któreście sobie uczynili? Tysiąclatka

  Sikkut – to księżyc, niestety teraz nie mogę już znaleźć informacji o tym kulcie

  Kijun – to gwiazda (również nazywana gwiazdą Remfana), kult saturna

  Dla tego bożka składano ofiary z ludzi i oczywiście dzieci
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Saturn_(mitologia)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Gwiazda_Dawida

  „Niektórzy przypuszczają, iż znak ten nie ma nic wspólnego z biblijnym królem Dawidem, lecz jest znacznie starszy. Część badaczy uważa, że chodzi tu o gwiazdę Kijuna (Księga Amosa 5:26), zwaną także gwiazdą Remfana (Dzieje Apostolskie 7:43). Obie nazwy są starożytnymi określeniami planety Saturn, której symbolem była prawdopodobnie sześcioramienna gwiazda. Werset z księgi Amosa sugeruje, iż Izraelici przejęli jej kult od Kananejczyków wraz z kultem Molocha. Dzisiejsza nazwa gwiazdy może wynikać z faktu, iż syn i następca króla Dawida, Salomon, pod koniec życia zwrócił się ku politeizmowi (1 Królewska 11:4-8) i być może wówczas kult gwiazdy Kijuna nabrał szczególnego znaczenia w starożytnym Izraelu.”

  Na temat czczenia słońca, księżyca i gwiazd jest wiele w ST.
  Co chciałam powiedzieć, to to iż nigdzie w ST NIE MA NIC O JAKIEJKOLWIEK GWIEŹDZIE, KTÓRA BYŁABY ZWIĄZANA Z DAWIDEM.
  Doprawdy byłam w szoku gdy sama się o tym przekonałam.
  Nie ma w całym Piśmie nic o gwieździe Dawida. Nie ma nic, ani słówka.
  Jeśli ktoś chce znaleźć niech szuka, ale nie znajdzie.
  Zresztą patrząc na to co mówi Bóg, czy Dawid za przyzwoleniem Boga czciłby gwiazdę lub miał taki symbol skoro Bóg wyraźnie tym się brzydzi i zakazuje?
  Cała ta sprawa z gwiazdą Dawida jest wielkim kłamstwem i oszustwem, tak uważam.

  Wiele jest w Piśmie wymienionych nazw bożków np. Nebo, Nergal, Gad ale o tym innym razem.
  Czytajmy uważnie, aby nie wpaść w pułapkę nazywając coś nazwą bożka kananejskiego.
  Często nazwy bożków odnoszą się do miejscowości Kananejczyków, lub ich nazwy rodu czyli brzmią tak samo.
  bożek Amon – Amonici –

  1. W tym artykule jest sporo zebranych informacji związanych z kultem tej gwiazdy i rytuałami z nią związanymi.
   http://wolna-polska.pl/wiadomosci/30-pytan-wszystko-co-powinienes-wiedziec-na-temat-masonerii-2015-08

   Wstrząsający filmik: Hetmetic Order of the Golden Dawn.( Eucharystyczny rytuał zakonu).
   Wszystko to jest wstrząsające i przerażające.
   Nie mieści się w głowie jak ludzie w XXI w. mogą robić takie rzeczy. Kim oni są ??? Jak to możliwe ???
   Osoby o słabych nerwach nie powinny jednak tego oglądać.

   Nie bez powodu Bóg wiele razy mówi, że ci którzy Mu się sprzeniewierzyli czynią swoje OBRZYDLIWOŚCI.

   1. ten Hermetic Order… to Hermetyczny Zakon Złotego Brzasku, ponoć autor Hobbita miał tam (nie)stety należeć 🙁
    i tak, to przerażające 🙁

 9. Bardzo dobrze wyjaśnione,dziękuję.

 10. Nie tylko gwiazda mówi sama o sobie na fladze tego państwa ale sama nazwa, prawda. izrael – „walczący z bogiem” jak nazwał Anioł Jauba

 11. To symbol polaczonych dwoch trojkatow symbolizujacych kobiete i mezczyzne w akcie sexualnym

 12. Bom ja jest Pan, Bóg twój, Bóg zawistny, który dochodzę nieprawości ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą,”
  nie ma to jak miłość

  1. I błogosławi za wiernosc do 1000-go pokolenia… Psalm 105

 13. Przeszukuję internet w celu znalezienia odpowiedzi… Od paru dni męczy moją głowę pewna sytuacja. Nie wiem kim oni są, czemu to robią i dokąd idą, ale bardzo mnie to niepokoi… Jestem na urlopie w Chorwacji, w miejscowości Św. Marcin (Sveti Martin na Muri), a dokładniej w hotelu na termach. Dzieją się tu dziwne rzeczy. Z początku wszystko wydawało się ok, atrakcji od liku, jednak jak zauważyliśmy spacerują tędy „inni” ludzie, i to nie raz, tylko codziennie rano, czasem samemu, czasem w dwójkę lub trójkę. Jest ich pełno, bo każdy się wyróżnia – dwóch hindusów ubranych w długie szaty, kobieta ubrana jak postać z gry typu anime (nie umiem okreslic jej wygladu, poniewaz był paraliżujacy), kolorowa rodzina, gdziie nawet male dzieci były ubrane i pofarbowane jak na paradę równości, afrykańska kobieta z wielkimi dwoma kołami z włosów z boku głowy, trzech mezczyzn ubranych w skromne ubrania (np. z tygrysem) i reszta… Z nikim nie rozmawiają. Co ciekawe, ciągle się gdzieś spieszą albo mają nieobecny wzrok. Zauwazyłam, że każdy z nich nosi Gwiazdę Dawida/heksagram czy jak to nazwać w postaci medalionu na szyi. Ale nie zachowują się jak Żydzi, nie mają czapek na głowie. Jeden Pan miał także dodatkowo na koszulce znak YingYang, co podobno wiąże się z owym heksagramem bo pokazuje dwie rownoważące się rzeczy….. I wiekszość z nich idzie tą samą drogą, nie wiem czy wychodzą z domków, w których się mieszka (w tym ja), ale wiem że idą między nimi, a potem kierują się za hotel. Jak na zgrupowanie. Przy ogrodzonych termach rośnie las, gęsty, ale widać właśnie ich ścieżkę, która dziwnie zakręca. I oni wszyscy tam idą. Czytałam, że to mogą być obrzedy satanistyczne, bo wczoraj wieczorem rąbali drewno, jak na ognisko… Ścieżka się ciągnie a oni znikają wśród drzew niczym robaki. Kusiło mnie, aby tam iść, ale chyba sami hotelowi wiedzą, że nie ma po co, bo jeszcze się nie wróci. Przed wejściem do lasu, na tejże ścieżce pisze (w 3 językach, i jest to tabliczka hotelowa), że nie zaleca się gościom spaceru po niej ze względu na ostatnie burze, co jest ściemą, bo burz nie było, a raczej ma to na celu dać ostrzeżenie, by tam nie wchodzić. Ten las skrywa tajemnicę, wiem, że nie powinnam wtrącać się w inne religie, ale jaki związek mogą mieć dziwnie ubrani ludzie, gwiazda Dawida/heksagram, rąbanie drewna na ognisko i jedna, jedyna ścieżka prowadząca do ich miejsca spotkań? Jedno wyklucza drugie, a już nie wiem gdzie się zwrócić po pomoc, boje sie tego miejsca… Niech Bóg ma Was w opiece.

  1. Ciężko ocenić co się tam dzieje, ale z tego co piszesz jest niepokojące.
   Módl się w imię Jezusa.
   Przeczytaj Psalm 23

 14. Heksogram to symbol króla Dawida, a pentogram to znak jego syna króla Salomona.

  1. nie ejst to prawda i nie ma żadnego uzasadnienia i dowodów historii. Tj okultyzm

 15. Opowiem w skrócie…Jestem ochrzczony w kościele rzymskokatolickim.Pewnego dnia przyszedł do mnie Bóg,w trakcie czytania pisma świętego i odpowiedział mi na wszystkie nurtujące mnie pytania,poprzez werset z Pisma Świętego.Od tamtej pory czytam pismo i za każdym razem ono do mnie przemawia,czy to z proroctw,czy z przypowieści Chrystusowych.To nie jest zwyczajne,bo nigdy tak nie było.Starsm się nawracać każdego dnia i staram się też pojmować to co mnie otacza w dzisiejszych czasach.Nic już nie jest dla mnie nie zrozumiałe pod względem tego co ma się wydarzać.Podjal pierwsze kroki do wystąpienia z tegoż kościoła(apastazja).Bardzo bum pragnął aby był gdzieś zbór,ludzi kościoła,takiego o jakim wspomina Chrystus. Szukam braci i sióstr… pomożecie

 16. Witam, widzę, że ostatni wpis był w sierpniu i pewnie już mi nikt nie odpowie… ale może, jeszcze ktoś mądry tu wpadnie i mnie oświeci..
  Czy dobrze zrozumiałam gwiazda 5-ramienna skierowana dwoma rogami w górę i jednym w dół to symbol Szatana ale gwiazda odwrócona tzn. dwa rogi w dół a jeden w górę to już normalna gwiazda bez złej symboliki?
  6-ramienna gwiazda też jest nacechowana złą symboliką.
  Pracuję w przedszkolu, mam wycinać gwiazdki do ozdoby ale teraz nie wiem jakie. Może ktoś mi podpowie?

  1. Pomimo Twoich oczywistych złośliwości świadczących o tym, że nie jesteś naśladowcą Jezusa odpowiem Ci.
   Po pierwsze heksagram to heksagram. Bez względu na jego odwrócenie. To, że w programach muzycznych go odwracają jednym rogiem do góry nie oznacza że zmienił sens. To tylko taki kit jest w new age opartym na Talmudzie. Tam się tłumaczy białą i czarną magią….

   Co masz robić w przedszkolu?
   Zapytaj Boga, ale najpierw się nawróć.

 17. Flaga Izraela w negatywie jest czarno czerwona.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish