Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Jan Hus spalony na stosie przez kościół rzymski za wiarę w Jezusa- film.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=utifq43tvts

 

Jan Hus (ur. 1370 w Husincu, zm. 6 lipca 1415 w Konstancji) – czeski duchowny i bohater narodowy, filozof, reformator Kościoła, prekursor protestantyzmu, profesor Uniwersytetu Praskiego. Działalność Husa, inspirowana myślą Johna Wycliffe’a, była zapowiedzią podobnego wystąpienia Marcina Lutra sto lat później.

Jan XXIII, pod naciskiem króla Węgier i Niemiec Zygmunta Luksemburskiego, zwołał w 1414 Sobór w Konstancji, którego celem było ustanowienie jednego papieża w Kościele oraz zwalczanie herezji. Zaproszono również Husa, aby wytłumaczył się ze swoich domniemanych błędów. Hus, obawiając się o swoje życie, odmówił. Jednak pod naciskiem antypapieża Jana i z gwarantującym mu bezpieczeństwo listem żelaznym od króla Zygmunta, zgodził się pojechać do Konstancji w listopadzie 1414. Tam, na polecenie króla, został podstępnie uwięziony, a następnie oskarżony jako heretyk i zwolennik Wiklefa . Został aresztowany, ponieważ list żelazny uznano za ważny tylko wobec władzy świeckiej, a nie kościelnej, co wywołało powszechne oburzenie w Czechach (list żelazny anulowano dlatego, że króla Niemiec zdołano przekonać już przed rozprawą że Hus jest heretykiem i nie należą mu się żadne prawa). Interwencje czeskiej szlachty wymusiły na Soborze tylko trzykrotne publiczne przesłuchanie Husa, w czasie których odparł częściowo zarzuty. Los Husa był jednak już przesądzony, ponieważ większość uczestników Soboru uważała go za niebezpiecznego heretyka. Głównym tego powodem było negowanie przez Husa boskiego pochodzenia władzy papieży. Kościół nie mógł pozwolić na podważanie skompromitowanej i osłabionej wewnętrznymi sporami władzy papieskiej. Hus także zdawał sobie sprawę, że ten proces był jedynie fikcją i dlatego odmówił publicznego poświadczenia kłamstwa, jakoby nauczał „heretyckich doktryn Wiklefa”, mimo iż obiecano mu darowanie życia. 6 lipca 1415 został żywcem spalony na stosie poza murami miasta. Umarł śpiewając Kyrie eleison (Panie, zmiłuj się), a heroiczna śmierć umocniła przekonanie o jego świętości i niewinności wśród jego zwolenników. Na miejscu kaźni znajduje się dziś pomnik upamiętniający jego śmierć.

 

Apokalipsa 17

” I ujrzałem Niewiastę pijaną krwią świętych i krwią świadków Jezusa a widząc ją bardzo się zdumiałem.

 

(7) I rzekł do mnie anioł: „Czemu się zdumiałeś? Ja ci wyjaśnię tajemnicę Niewiasty i Bestii, która ją nosi, a ma siedem głów i dziesięć rogów. (8) Bestia, którą widziałeś, była, a nie ma jej, i ma wyjść z Przepaści, i idzie na zatracenie. Zdumieją się mieszkańcy ziemi, – ci, których imię nie jest zapisane w księdze życia od założenia świata – spoglądając na Bestię, iż była, i już jej nie ma, ale ma przyjść. (9) Tu trzeba zrozumienia, o mający mądrość. Siedem głów to jest siedem gór, na których siedzi Niewiasta. (10) Królów jest siedmiu: pięciu upadło, jeden jest, a inny jeszcze nie przyszedł, a kiedy przyjdzie, ma na krótko pozostać. (11) A Bestia, która była, a której już nie ma – ona jest ósmym (królem) i należy do tych siedmiu, i idzie na zatracenie. (12) A dziesięć rogów, które widziałeś, to dziesięć królów, którzy władzy królewskiej jeszcze nie objęli, lecz na jedną godzinę wraz z Bestią wezmą władzę jakby królowie. (13) Ci mają jeden zmysł: potęgę i władzę swoją oddają Bestii. (14) Ci będą walczyć z Barankiem, a Baranek ich zwycięży, bo jest Panem nad panami i Królem nad królami, a także ci, którzy są Nim (zwyciężą): powołani, wybrani i wierni”. (15) I mówił do mnie: „Wody, które widziałeś, gdzie Nierządnica ma siedzibę, to ludy są i tłumy, i narody różnojęzyczne. (16) A dziesięć rogów, które widziałeś, i Bestia nienawidzić będą Nierządnicy, spustoszą ją i obnażą, i będą jedli jej ciało, i spalą ją ogniem, (17) bo natchnął Bóg ich serca, tak iż wykonają Jego zamysł, ten jeden zamysł wykonają: oddadzą Bestii swoją władzę królewską, aż Boże słowa się spełnią. (18) A Niewiasta, którą widziałeś, to owo Wielkie Miasto, mające władzę królewską nad królami ziemi”.

 

Ap 18

„Biada, biada, wielka stolico, odziana w bisior, purpurę i szkarłat, cała zdobna w złoto, drogie kamienie i perły,

 

Zaktualizowane: 2 października 2016 - 17:13

12 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Będzie powtórka z rozrywki? Hm to się okaże.

 2. Dobrze Piotrze, że przypominasz o Janie Husie, który jako jeden z pierwszych wystąpił przeciwko Rzymowi i dał świadectwo o Jezusie za co został brutalnie zamordowany przez diabelski sojusz ziemskich króli i Watykanu.Jak słusznie zauważyłeś Biblia w Objawieniu wspomina o takich sytuacjach:
  „Z którą nierząd uprawiali królowie ziemi, a winem jej nierządu upijali się mieszkańcy ziemi.” (Objawienia 17:2)
  i
  „I widziałem tę kobietę pijaną krwią świętych i krwią męczenników Jezusowych. A ujrzawszy ją, zdumiałem się bardzo.” (Objawienia 17:6)
  Mam nadzieję, że już niedługo spotkamy się z naszym bratem Janem i innymi pomordowanymi przez Watykan. Wtedy będziemy wszyscy razem z naszym Panem Jezus Chrystusem i będzie cieszyć się z sądu nad Wielką Nierządnicą:
  „Potem usłyszałem jakby donośny głos licznego tłumu w niebie, który mówił: Alleluja! Zbawienie i chwała, i moc Bogu naszemu.Gdyż prawdziwe i sprawiedliwe są sądy jego; osądził bowiem wielką wszetecznicę, która skaziła ziemię wszeteczeństwem swoim, i pomścił na niej krew sług swoich. (Objawienia 19:1-2)

 3. Ciekawy film 🙂
  Sam Hus ma w Czechach niemalże status bohatera narodowego, poza tym w większości miast i miasteczek czeskich można znaleźć ulicę i/lub pomnik Jana Husa…
  Co ciekawe, w Czechach (i po trosze też na Słowacji)
  sporą grupę wyznawców gromadzi tzw. Czechosłowacki Kościół Husycki 🙂
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Czechos%C5%82owacki_Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_Husycki

  1. zgadza się, sam miałem przyjemność złożyć skromny kwiatek pod pomnikiem Jana Husa na rynku głównym w Pradze jako wyraz sympatii do jego niezłomnego charakteru, dziś już takich ludzi ze świecą szukać 🙂 era teleewangelistów nie ma w sobie takiego ducha!.

   przy okazji, też zawsze odnosicie ten werset: „Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty!” (Gal 1:8) do Islamu? „Religia islam miała swoje początki ok. VII wieku po Chr. Człowiek imieniem Mahomet (arab. Muhammad) twierdził, że odwiedził go anioł Gabriel.”

   albo

   „Będą oni zabraniać zawierania związków małżeńskich i spożywania niektórych pokarmów, a przecież Bóg stworzył je, aby wierzący, którzy poznali prawdę, z wdzięcznością z nich korzystali.” (1 Tym 4:3) można odnieść do KRK i celibatu oraz postów, ale także do wierzeń dalekiego wschodu jak buddyzm.

 4. Skoro Nierzadnica siedzi bez przerwy na siedmiu glowach (imperiach) a w momencie pisania Apokalipsy byla 6 glowa czyli Rzym to na niej tez powinna siedziec Nierzadnica,a skoro to niby Watykan z purpuratami to przeciez powstal conajmniej 300 lat potem to w tym momencie nie byloby Nierzadnicy,ktora takze istniala w momencie poprzednich imperiow,to jak moze to byc Watykan. Bóg w Biblii Nierzadnica nazywa Jerozolime

  1. Nierząd to opis zdrady Boga, nierządnica, nierządnik to ten kto Go zdradza z innymi bogami, bóstwami. Moim zdaniem tak jak jest wielu antychrystów i fałszywych proroków mimo tego że ostateczny-właściwy antychryst i także fałszywy prorok to odrębna rzecz, to także nierządnic jest wiele mimo tego że ostateczna nierządnica siedzi na bestii.. To coś jak wzorce i typy, w mniejszym rozmiarze i większym.
   I moim zdaniem Watykan będzie czescią szału, synkretyzmu religijnego, new age czasów końca (religia nwo), może mieć przewodnią rolę w tym systemie. Widzimy że ekumenizm się teraz buduje, papież ma szanse stać się religijnym szefem onz religii. Odróżniam kościoły katolickie narodowe – które mogą się wtedy w części zbuntować i pójść na prześladowanie.
   Nie można zbudować konkretnego niezawodnego scenariusza, ale z biegiem czasu i spraw powoli „odsłania się” zasłona proroctw.

 5. Piotr, czyli kamień, nie skała

  Który to już z kolei mąż Boży zamordowany przez KRK… 🙁
  Bóg ma niesamowitą cierpliwość, widząc to wszystko. Czytając słowa Biblii „Zaś przed obliczem Boga został przypomniany wielki Babilon, aby mu dać kielich wina zapalczywości Jego gniewu.” przy słowach o zapalczywości Jego gniewu przechodzą mnie ciarki…

 6. Husyci – ruch w Czechach po śmierci Jana Husa. Papiestwo wysłało przeciw nim cztery wyprawy krzyżowe, stoczono 36 bitew, zdecydowaną większość wygrali Husyci. Przywódcą Husytów był Jan Żiżka, bohater z pod Grunwaldu walczący w naszych szeregach. Zmarł w wyniku choroby. Jego ostatnią wolą było by z jego skóry zrobić bęben zagrzewający do walki z papieskimi najeźdźcami. Rok 2015 (ubiegły) był 600-setną okrągłą rocznicą śmierci Jana Husa.
  Krysio

 7. Był politycznie niewygodny ,po prostu stanowił nieprzyjemny kontrast dla sługusów diabła zarówno państwowych jak i kościelnych swego czasu, dlatego musiał zginąć…

 8. Film z youtube usuniety, nie wiem czy to ten sam co znalazlem na cda.pl

  https://www.cda.pl/video/5619970a

  wlasnie ogladam, piekny film.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish