Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

25.09.2016. I rzekł Pan do szatana: Skąd przybywasz? A szatan odpowiedział Panu, mówiąc: Wędrowałem po ziemi i przeszedłem ją wzdłuż i wszerz.

” I rzekł Pan do szatana: Skąd przybywasz? A szatan odpowiedział Panu, mówiąc: Wędrowałem po ziemi i przeszedłem ją wzdłuż i wszerz.” Hi 1

 

W Septuagincie brzmi to tak:

„Całą ziemię przebyłem, obszedłem świat leżący  pod firmamentem niebieskim. Teraz tu jestem”.

Szatan i ludzie będący pod wpływem demonów nigdy nie powiedzą Ci wprost, że chcą Ci uczynić coś złego.

Nawet na tym blogu zauważam starą taktykę ludzi pragnących zburzyć pokój tej strony. Najpierw zaczynają od delikatnego, softowego wejścia, tak aby ukazać się jako ten bez złych zamiarów.

Przeanalizujmy dalszą część dialogu między Bogiem a szatanem:

8) Rzekł Pan do szatana: Czy zwróciłeś uwagę na mojego sługę, Joba? Bo nie ma mu równego na ziemi. Mąż to nienaganny i prawy, bogobojny i stroniący od złego.

Zauważmy coś bardzo interesującego. Otóż szatan od razu nie powiedział o co mu chodzi i o kogo, natomiast nasz Wspaniały i Wszechmogący Bóg doskonale znał intencje szatana ripostując mu postacią Hioba.

Dalej szatan oskarża, to jego domena.

(9) Na to szatan odpowiedział Panu, mówiąc: Czy za darmo jest Job tak bogobojny? (10) Czy Ty nie otoczyłeś go zewsząd opieką wraz z jego domem i wszystkim, co ma? Błogosławiłeś sprawie jego rąk i jego dobytek rozmnożył się w kraju. (11) Lecz wyciągnij tylko rękę i dotknij tego, co ma; czy nie będzie ci w oczy złorzeczył?

Szatan (hebr. שטן, satan – 'przeciwnik’, 'oskarżyciel’, 'oszczerca’; gr. Σατανᾶς

 (12) Na to rzekł Pan do szatana: Oto wszystko, co ma, jest w twojej mocy, tylko jego nie dotykaj! I odszedł szatan sprzed oblicza Pana

Jakże jest to znajomy dialog…

W księdze Rodzaju mamy podobną sytuację. Szatan nie od razu skusił Ewę. Nie natychmiast powiedział aby zgrzeszyła.

(1) A wąż był chytrzejszy niż wszystkie dzikie zwierzęta, które uczynił Pan Bóg. I rzekł do kobiety: Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie ze wszystkich drzew ogrodu wolno wam jeść?

Chytrość oznacza w tym przypadku wyrachowanie w zniszczeniu.  Taka jest właśnie mowa węża. .

Tak na marginesie, ponoć część węży widzi z zamkniętymi oczami. Jakby na podczerwieni.

Sytuacja podobna jak w Hiobie:

(2) A kobieta odpowiedziała wężowi: Możemy jeść owoce z drzew ogrodu, (3) tylko o owocu drzewa, które jest w środku ogrodu, rzekł Bóg: Nie wolno wam z niego jeść ani się go dotykać, abyście nie umarli.

(4) Na to rzekł wąż do kobiety: Na pewno nie umrzecie, (5) lecz Bóg wie, że gdy tylko zjecie z niego, otworzą się wam oczy i będziecie jak Bóg, znający dobro i zło.

Następnie dochodzi do najgorszej decyzji na świecie, której skutki odczuwamy od 6000 lat:

(6) A gdy kobieta zobaczyła, że drzewo to ma owoce dobre do jedzenia i że były miłe dla oczu, i godne pożądania dla zdobycia mądrości, zerwała z niego owoc i jadła. Dała też mężowi swemu, który był z nią, i on też jadł. (7) Wtedy otworzyły się oczy im obojgu i poznali, że są nadzy. Spletli więc liście figowe i zrobili sobie przepaski.

W obu przypadkach szatan stopniował cel swojej wizyty. Mowa węża jest do dzisiaj aktualna. Ma ona także miejsce nie tylko w relacji człowiek-człowiek, ale w relacji demony-człowiek. Iluż to z nas w swej drodze ku Chrystusowi słyszało takie oto glosy:

-nie jesteś godny,

-Boga nikt nigdy nie widział,

-jak szaleć to szaleć,

-oj tam oj tam,

-biblia była tłumaczona przez ludzi, a więc jest sfałszowana,

-sprośne żarty w pracy? nie bądź sztywny, rozluźnij się

To wszystko to są przykłady mowy węża.

Skoro jednak szatan jest wyspecjalizowany w kłamstwach i manipulacji, to dlaczego my mamy nie być wyspecjalizowani w  obronie przed mową szatana.

 „Efezjan 6.13-17: „Dlatego weźcie całą zbroję Bożą, abyście mogli stawić opór w dniu złym i, dokonawszy wszystkiego, ostać się. Stójcie tedy, opasawszy biodra swoje prawdą, przywdziawszy pancerz sprawiedliwości i obuwszy nogi, by być gotowymi do zwiastowania ewangelii pokoju. A przede wszystkim, weźcie tarczę wiary, którą będziecie mogli zgasić wszystkie ogniste pociski złego. Weźcie też przyłbicę zbawienia i miecz Ducha, którym jest Słowo Boże.””

Kiedy szatan będzie Was oskarżał, zawsze możemy powiedzieć mu:

Szatanie! może ja źle zacząłem, ale ty źle skończysz.

 

 

Zaktualizowane: 25 września 2016 - 12:41

33 komentarze

Dodaj komentarz
 1. ”Szatanie może ja źle zacząłem, ale ty źle skończysz.” Dziś przed godziną powiedziałem mu, że Bóg ci da popalić! 🙂 Co do tematu – Czyzby był to papież?
  ”Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę. A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami. ”

 2. Btw Księga Hioba jest piękna! Można się popłakać ze szczęscia gdy czyta się słowa Boga mówiącego do szatana. Jest w nich tyle pewności siebie i miłości 🙂 Z Bogiem kochani.

  1. Miłości do człowieka w tym przypadku Hioba 🙂

 3. Zajrzyjcie pod link który wrzucam a ma on związek z tym wpisem i tak wygląda na str.detektywa na fb. Mowa o szatanie i pojawia się coś co zaraz dojrzycie: https://zapodaj.net/7a9c430c49829.png.html

  1. chodzi o „666 more words”? 😉

  2. Mnie się tam rzuciło w oczy kawałek twojego tekstu Piotrze,i te paskudne 3 szóstki.

  3. Piotr, czyli kamień, nie skała

   Ale to się nie zgadza, bo od momentu „… tej strony.” do końca artykułu jest 590 wyrazów, a nie 666, jak sugeruje ten dziwaczny, dopisany raczej manualnie a nie wyliczony wpis.
   Natomiast cały artykuł ma 662 wyrazy (być może doliczone są cztery linki powyżej artykułu).

   1. Może zmieniałem po opublikowaniu…

    1. Piotr, czyli kamień, nie skała

     Piotrze, czy to ważne? 🙂 Najważniejsze, aby „nasze imiona zapisane były w Niebiosach” 😉 Szatan niech sobie uskutecznia tanie sztuczki gdzie indziej, za to światło naszych stóp niech prowadzi nas tylko do odnajdywania naszego Wspaniałego Boga i Jego sprawiedliwości 🙂
     Że jest to miejsce, które szatanowi się nie podoba to rzecz jasna, ale to tylko oznacza, że jesteśmy na dobrej drodze 😉

 4. Dzięki? za tekst na chwałę naszego kochanego Boga.

  Cieszę się ? ,że poruszyłeś temat oskarżeń przez złego.Niestety,a może stety,ale będziemy musieli nauczyć się odpierać ataki złego.Zły wykorzysta każdy najmniejszy powód do tego,aby odwrócić naszą uwagę od Boga i skierować nasz wzrok na rzeczy przyziemne.
  Wykorzysta wszystko i wszystkich do tego,aby nas upodlić.
  Nasz jedyna nadzieja i zwycięstwo to nasz Pan Jezus Chrystus,kroczący przed nami.
  Chwała naszemu Zbawicielowi!pokonał oskarżyciela i dlatego my jesteśmy zwycięzcami w naszym Panu.

  1. Nic nie mam przeciwko badaniom, postępowi, technologiom…ale to już przesada! 🙁

 5. Ojj prawda szatan jest mistrzem kłamstwa i wkładania nam okropnych myśli do głowy.
  Ostatnio już byłam tak tym wszystkim zmęczona, szczególnie że od kilku dni stosuje na mnie chwyty poniżej pasa, np. przedwczoraj wywlekał sprawy rodzinne sprzed wielu i skutecznie zatruwał tym moje myśli…no więc byłam już tak zmęczona, że jak tylko wróciłam z pracy do domu to zaczęłam mówić tak do niego (diabła) na głos z żalem: (mniej więcej) – jak możesz diable wkładać takie okropności do głowy, jak ci nie wstyd tak oszukiwać i dołować ludzi, zobacz Bóg chce dla nas dobra i życia, podczas gdy ty chcesz tylko naszego cierpienia, nie wstyd ci? To jest okropne co ty robisz. To jest naprawdę paskudne. Jak Ty w ogóle mogłeś wybrać smierć, co Ty sobie myślałeś? Niech Bóg postąpi z Tobą według tego co robisz ludziom.
  Chyba się na mnie zdenerwował, bo nie minęło kilka minut a dostałam takiego bólu zęba, że myślałam że nie wytrzymam. Nawet wydawało mi się przez chwilę że to mi się śni może, takie to było nieprawdopodobne, tym bardziej że był to niedawno wyleczony ząb. Zaczęłam szukać w myślach czy mam jakiś ibuprom w domu, ale porzuciłam tą myśl i poprosiłam Jezusa by zabrał ode mnie ten ból, co też po chwili uczynił 🙂

  1. A ja niedawno zaczęłam stosować inną taktykę. Jak szatan zaczyna swoją śpiewkę, ja na odwrót – chwalę Boga i dziękuję Mu za wszystko, co mi przyjdzie do głowy.

   1. Ja podobnie robię ? ,co by się nie działo dziękuję za wszystko Bogu i wielbię Go.
    Chwała Bogu naszemu za wszystko co nas w życiu spotyka,bo to służy ku temu,żeby nas przemienić na obraz naszego Króla Pana Jezusa Chrystusa

   1. No masz,a ja teraz mam takie myśli żeby na sobie to wypróbować

  2. Piotr, czyli kamień, nie skała

   Można też wypróbować coś takiego:
   „Idź precz, szatanie, ponieważ Panu Bogu swemu oddaję pokłon i Jemu samemu służę, w imię Jezusa, Pana mego! A wiara w Niego jest moją tarczą która odbije wszelkie twoje pociski.”

 6. Sami z oskarżycielem wygrać nie możemy dlatego trzeba mieć kogoś kto pomoże nam w tej walce i wszyscy wiemy o kogo chodzi 🙂 Upierdliwy to i przebiegły przeciwnik, który zna nas na wylot i wie w którym momencie i z jaką siłą uderzyć. Mnie ostatnio męczy fałsz, obłuda i pozerstwo wszędzie ją widzę w słowach, czynach zachowaniu innych, którzy są niczym ślepcy i brną w tą ciemność. Mojej małej staram się wpoić by nigdy nie kłamała. A jeszcze jedno bo zapomniałem czy ma ktos może adresy internetowe z Biblią online z różnymi przekladami? Mialem to w komputerze ale zasilacz mi zdechl i póki nie kupię nowego na komputerze mogę dolniczke postawić z roślinką 🙂 Nie mogę jakoś znależc tych stron a jedynie co mi wyskakuje to jakieś katolickie bełkotanie.

  1. wpisz w google cytat Jezusa i dopisz biblia gdanska

   1. Super 🙂 Dziękuję bo szukam i szukam i znalezc nie mogę 🙂 A tu proszę gotowe mi podano. Dziękuję !!!!!

  2. Piotr, czyli kamień, nie skała

   Łap jeszcze jedną ciekawą stronę z tłumaczeniami Biblii 😉
   http://www.biblia-internetowa.pl/
   Dostępne są tu również języki hebrajski i grecki 🙂

   1. Dzięki 🙂 Właśnie podobną wersje mi wcięło zatem z tej z miłą chęcią będę korzystał.

    1. Możesz sobie jeszcze ściągnąć program Rbiblia. Wiele przekładów w różnych językach w jednym miejscu..Przydatny programik, by nie otwierać kilku tłumaczeń w paru oknach pdf.

 7. Ja myślę że to było tak,że szatan w Edenie naraził się Bogu,i od tego czasu były chłodne stosunki między nimi.Wędrował po świecie wzdłuż i wszerz i po tym jak spotkał Hioba doniósł o tym Panu.Potem kiedy zaczął kusić samego Jezusa i chrześcijan przebrał miarkę i został na zawsze strącony

  Tak to widzę

  1. Zbyt kolorowo to widzisz 🙂 Nie było zadnych chłodnych stosunkow. Pycha i wynioslość zgubiły go od początku. Nie mógł zdzierżyć nowego bożego stworzenia – człowieka. Bóg dozwolił by szatan wypróbował Ioba bo był pewien że ten wytrwa. Iob co prawda był o krok od zwątpienia ale jak pięknie wyprostował go Bóg. Zadał mu serie takich pytań na które żaden smiertelny człek odpowiedzi nie zna a co najlepsze naukowcy potwierdzają informacje zawarte w tych pytaniach 🙂 Potwierdzaja a większość i tak wierzy w teorie wielkiego bum. Co do kuszenia Jezusa Bóg i tu miał absolutna pewność że Jego umilowany Syn wytrwa i tak też się stało.

  2. nag an
   wydaje mi się, że szatan raczej jeszcze przed stworzeniem człowieka „naraził sie” Bogu, w wyniku czego znalazł się na ziemi: ezechiela 28,14-18; i jeszcze objawienie 12,7-9
   Będąc na ziemi, przechadza się po niej, tak jak i po edenie się przechadzal…

 8. Dziękuję za tekst w imieniu Pana Jezusa.
  ?

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish