Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

„Jedyne drzwi” – propozycja na ulotkę.

Jacek przysłał mi tekst będący propozycją ulotki jak to określił dla śpiących:

Jezus jest drzwiami do nieba                                

Jezus to drzwi… Powiedział On w Ewangelii Jana 10:9: „Ja jestem drzwiami. Jeśli ktoś wejdzie przeze mnie, będzie zbawiony; wejdzie i wyjdzie, i znajdzie pastwisko”. Jezus to droga… „Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie” (Jana 14:6).

Jezus to jedyne drzwi do nieba 

Przyjacielu, pozwól, że zadam ci najważniejsze pytanie. Czy usiłujesz wejść do nieba w jakikolwiek inny sposób, niż drogą, którą dał nam Jezus? Jeśli tak, to Jezus powiedział, że jesteś złodziejem i bandytą: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni drzwiami, ale wchodzi inną drogą, ten jest złodziejem i bandytą” (Jana 10:1).

Nie ma innej drogi, by dostać się do nieba. Religia nie jest tą drogą! Kaznodzieja czy ksiądz nie jest tą drogą! Chrzest wodny nie jest tą drogą! Przynależność do kościoła nie jest tą drogą! Bycie osobą moralną nie jest tą drogą! Robienie dobrych uczynków nie jest tą drogą!

Biblia stwierdza w Dziejach Apostolskich 4:12: „I nie ma w nikim innym zbawienia. Nie ma bowiem pod niebem żadnego innego imienia danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni”. Nie ma takiej rzeczy, jaką mógłbyś zrobić, by zasłużyć na zbawienie, albo mieć swoją własną drogę do nieba. „Aczkolwiek jesteśmy jako nieczysty my wszyscy i jako szata splugawiona są wszystkie sprawiedliwości nasze” (Izajasza 64:6a). Do królestwa Bożego wejść można tylko i wyłącznie poprzez przyjęcie Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela.

Jak można wejść przez te drzwi?

Przekraczasz owe drzwi prosząc Jezusa, by przyszedł do twojego serca i cię zbawił: „ Lecz wszystkim tym, którzy go przyjęli, dał moc, aby się stali synami Bożymi, to jest tym, którzy wierzą w jego imię” (Jana 1:12). Biblia mówi: „ Jeśli ustami wyznasz Pana Jezusa i uwierzysz w swoim sercu, że Bóg wskrzesił go z martwych, będziesz zbawiony. Sercem bowiem wierzy się ku sprawiedliwości, a ustami wyznaje się ku zbawieniu. Każdy bowiem, kto wezwie imienia Pana, będzie zbawiony” (Rzymian 10:9-10,13).

Nie daj się zwieść diabłu, by sprawił, iż uwierzysz, że jest jakaś inna droga. Biblia mówi, że diabeł „jest kłamcą i ojcem kłamstwa” (Jana 8:44b).

Wieczne zbawienie jest darem dla wszystkich, którzy po prostu przyjmą Jezusa Chrystusa do swojego serca: „Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę, i to nie jest z was, jest to dar Boga.  Nie z uczynków, aby nikt się nie chlubił” (Efezjan 2:8-9).

Jezus powiedział w Ewangelii Marka 1:15: „Pokutujcie i wierzcie ewangelii”. Wiara ewangelii oznacza wiarę w to, że: „Chrystus umarł za nasze grzechy, zgodnie z Pismem; że został pogrzebany, że zmartwychwstał trzeciego dnia, zgodnie z Pismem” (1 Koryntian 15:3-4).

Jezus umarł na krzyżu, został pogrzebany i wskrzeszony mocą Bożą ku naszemu zbawieniu: „Tak bowiem Bóg umiłował świat, że dał swego jednorodzonego Syna, aby każdy, kto w niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne” (Jana 3:16).

Przyjacielu, jeśli chcesz mieć pewność, że jesteś zbawiony i że niebo będzie twoim domem, zmów tę modlitwę albo podobną do niej w szczerości serca: Drogi Boże, przyznaję, że jestem grzesznikiem zmierzającym do piekła. Wiem, że nie mogę sam siebie zbawić. Żałuję za moje grzechy i kładę moją wiarę we krwi, którą ty przelałeś za mnie na krzyżu, by zapłacić za wszystkie moje grzechy. Przyjmuję Ciebie teraz jako mojego Zbawiciela i ufam Ci, że zabierzesz mnie do nieba. Dziękuję Ci za zbawienie mnie. Amen.

Biblia mówi w Ewangelii Jana 3:36: „Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne, ale kto nie wierzy Synowi, nie ujrzy życia, lecz gniew Boży zostaje na nim”. Proszę, nie odrzucaj Ewangelii! Zaufaj dziś Chrystusowi!

 

Około tygodnia temu czytając z Robertem w Kielcach Biblię podeszła do nas jakaś kobieta dając jak to powiedziała zakładkę do książki. Była to złożona dwa razy kartka formatu A4. O dziwo nie było żadnej informacji o denominacji, ani jakiejkolwiek strony www.

Jednakże zarówno tekst powyżej jak i ulotka jaką otrzymaliśmy z Robertem natchnęła mnie abyśmy sami czasem chodzili po głównych ulicach miast walcząc o poszerzenie królestwa Boga takimi zwykłymi ulotkami wydrukowanymi na domowej drukarce.

Sataniści atakują nas kultem Asztarte, Królowej Niebios, więc nie widzę powodu, dla którego my nie mielibyśmy walczyć ulotkami a nie tylko siedzieli przy kompie.

Według woli każdy może umieścić preferowaną stronę www. Czy chlebznieba.pl czy stronę H. Kubika, czy moją, inne lub wcale.

Można dodać: czytaj najbardziej popularną na świecie książkę jaką jest Biblia.

 

 

 

Zaktualizowane: 4 września 2016 - 12:08

12 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Mocne słowa, tak jakby esencja przesłania Jezusa w pigułce. Myślę, że wiele osób które w ogóle nie znają słów Biblii może się dzięki takiej ulotce zastanowić i zacząć własne poszukiwania.
  Wiedzę trzeba zaszczepiać, a resztę powierzyć Bogu.
  To tak jak z tym przykładem „Tak, że ani ten, co zaszczepia nie jest kimś, ani ten, co podlewa ale Bóg, który daje wzrost. Ale ten, co zaszczepia oraz ten, co podlewa są jednym i każdy weźmie swoją zapłatę według własnego trudu. Gdyż jesteśmy pomocnikami Boga; polem Boga, jesteście budowlą Boga.” (1 List do Koryntian 3:7)

 2. Bardzo dobry pomysł 🙂 Chwała Panu! Składam zamówienie na taką ulotkę, będę mogła wręczyć komuś, a i krewnym, może coś w nich drgnie, jak wiecie we własnym domu najtrudniej być prorokiem, nikt na poważanie nie chce tego słuchać 🙂

 3. Świetna inicjatywa. Wiem, że bardzo trudno jest wyjść na miasto i zagadywać nieznajome osoby… ale to wielki zaszczyt, a Duch Święty da odwagę, by mówić o Ewangelii. Ja zacząłem rozdawać ulotki mojego zboru na ulicy i też zacząłem mówić: Zapraszamy na nabożeństwa! Jesteśmy chrześcijanami biblijnymi. Głosimy Dobrą Nowinę Pana Jezusa Chrystusa, że zbawienie jest za darmo z łaski przez wiarę, a Biblia jest nieomylnym Słowem Bożym… Powiem wam, że wspaniałe to uczucie i olbrzymi honor. Dziękuję Panu, że daje mi czas i siły, by to robić. Jeżeli kogoś treść tej ulotki w jakikolwiek sposób zainspirowała do ewangelizacji, to bardzo się cieszę. Łaska Pańska z wami i niech będzie obfita!

  1. Super inicjatywa.
   „Albowiem kto by się wstydził mnie oraz moich słów w tym cudzołożnym i grzesznym pokoleniu tego i Syn Człowieka będzie się wstydził, gdy przyjdzie w chwale swojego Ojca wraz ze świętymi aniołami.”(NBG Mk 8:38)

 4. Właśnie świetnie napisany test, bardzo przemawiający 🙂

 5. Trochę nie podoba mi się ten tekst ulotki. Odrzucanie chrztu wodnego i uczynków nie jest właściwe.

  To nie jest pełna Ewangelia, nie wolno zapominać o Prawie Bożym.

  Wielu jest ludzi chociażby w USA którzy dosłownie myślą że jak powiedzieli tą formułkę ileś tam lat temu, to nie ważne co zrobią i tak są zbawieni.

  Jezus na sądzie ostatecznym powie „Idźcie ode Mnie precz, wy którzy czynicie bezprawie”

  Tekst powinien być poprawiony,a tak ogólnie to pomysł dobry

 6. chetnie wspomoge finansowo druk i rozprowadzanie ulotek, zakladek 🙂

  ile kosztowaloby 1000 ulotek ?

  Mozna by jakos je rozpowszechnic, jakies pomysly?

  1. Mati, można sobie po prostu wydrukować na domowej drukarce i pójść na miasto..
   Tu nie chodzi o druk profesjonalny, ale o zwykłe ulotki/kartki.

  2. U nas w zborze była jeszcze świetna ulotka o różnicach między katolikiem a chrześcijaninem. Może Diana albo Michał ją mają, to też warto by było ją zeskanować i rozdawać. Albo zupełnie inną.

   Nadszedł czas, by tak działać. Taki Krzysiek z naszego zboru, młody chłopak 19 lat chce właśnie tak ze mną i Michałem tak chodzić, żebyśmy i głosili i rozdawali ulotki. Robił to już sam, czym mi zaimponował. Także myślę, że warto tam, gdzie to możliwe w ten sposób działać… To mnie zainspirowało do ulotek też kierujących tu na bloga… Tak, temat takiego rodzaju ewangelizacji to dobra sprawa, do której jeszcze będziemy wracać…

   1. Nasz zbór miał taką akcję z ulotkami, kieszonkowe wersje NT czy książki można było dostać. Nawet spore zainteresowanie. Podeszłam do paru osób, niektóre wzięły ulotkę bez słowa, a inne próbowały mnie nawrócić. Mamy kolegę, który ewidentnie ma dar do tego, do kogo nie podszedł to ucinał kilkuminutową pogawędkę. To była pierwsza taka akcja dla mnie i byłam zdziwiona, że w ogóle ktoś podchodził, miałam wizje starszych babć zmawiających za nas różańce albo wyzwisk o sektach lecących w naszą stronę.

 7. To może opracować by jeszcze ulotkę specjalnie pod świadków co by wykazywała ich błędy?

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish