Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

TEST ABRAHAMA

David Wilkerson

W 1 Mojżeszowej 22:2 Bóg powiedział do Abrahama, “Weź teraz swojego jedynego syna Izaaka, którego kochasz i idź do ziemi Moria i złóż go tam na ofiarę całopalną.”
Znacie tę historię. Bóg oszczędził Izaaka, dając w zastępstwie baranka na ofiarę. I powiedział Pan do Abrahama:
“Teraz wiem, że boisz się Boga, gdyż nie wzbraniałeś się ofiarować mi jedynego syna swego. . . Ponieważ to uczyniłeś. . . . Będę ci błogosławił . . . potomkowie twoi zdobędą grody nieprzyjaciół swoich, i w potomstwie twoim błogosławione będą wszystkie narody ziemi za to, że usłuchałeś głosu mego” (1 Mojż. 22:12,16-18).
ON SIĘ NIE WAHAŁ
Bóg właściwie powiedział do Abrahama, “Wiem, że ty nigdy się nie zawahasz przede Mną, nawet jeżeli chodzi o twojego drogocennego syna. I ponieważ to udowodniłeś, Abrahamie, Ja ci będę błogosławił.”
Posłuchaj co Duch mówi w tym fragmencie:
“Inni mogą się nigdy nie dowiedzieć o tych wielu testach twojej wiary. Może będziesz cierpiał w odosobnieniu i nikt nie będzie miał korzyści z twojego świadectwa wytrwałości. Właściwie może będziesz sądzony z powodu twoich cierpień, jak myślą inni, “Dlaczego on przez to wszystko przechodzi? Nie widać w tym sensu. Ciekawe gdzie on zawiódł w swoim życiu.”
BÓG ZBIERA NASZE ŁZY
Jednak możesz być pewny, że Bóg, który wprowadził cię w twoje doświadczenie wiary, wie co znaczy twoje doświadczenie. Każda twoja łza została przez Niego zebrana, każdy ból był odczuwany w Jego sercu. I Pan ciebie zapewnia: “To się zakończy błogosławieństwem. To w potężny sposób wpłynie na twoich najbliższych.”
Abraham był już w chwale, kiedy te obietnice zostały wypełnione przez Pana. Ale jego rodzina, naród Izraelski i w końcu cały rodzaj ludzki ma pożytek z jego wiary.

Updated: 31 sierpnia 2016 — 18:22

6 komentarzy

Add a Comment
 1. Niech Ci Bóg błogosławi Piotruś. Ten tekst był niezmiernie mi dziś potrzebny.
  Wiem już od dawna ze te artykuły są zamieszczane po wpływem Ducha Świętego pod którego kierunkiem prowadzisz tego bloga.

  1. Marcinku, musisz się ze mną podzielić :-). Co prawda przeczytałam ten tekst dopiero dzisiaj, ale idealnie pasuje do mojego wczorajszego dnia.
   Chwała Panu Jezusowi!

  2. Marcin opowiedz jak Gosiulka się czuje po dzisiejszym dniu w szkole.
   Pozdrawiam serdecznie ? w imieniu Pana Jezusa Chrystusa ?

 2. Piotrek !!!! brawo , Ty niezly jestes hahah , a wzruszajace, no jutro zaczyna sie wrzesien ,ciekawe jak to bedzie , oby Bog byl przy nas. Ba Zawsze jest przy Nas.

 3. Chwała Bogu za ten tekst.
  Zawsze wzruszam się czytając o Abrahamie i jego wielkiej wierze,ufności i posłuszeństwie wobec Boga.

 4. Z historią Abrahama wiąże się jeszcze jeden ciekawy wątek oprócz wzoru posłuszeństwa, a który jest często pomijany.
  Wiele osób czytając historię Abrahama mówi “jak można wymagać od człowieka tak brutalnego czynu?”. To dobre pytanie.
  Przez to pytanie Bóg uświadomił Abrahamowi, ale również i nam na jaką ofiarę i poświęcenie zdecydował się dając swojego jedynego Syna na ofiarę za nas – zepsutych niegodnych oglądania Boga grzeszników.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: