Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Słowo na 21.08.2016

Pewnie spora część z czytelników zastanawiała się nad powodzeniem występnych i niesprawiedliwych.  Być może pojawiała się zazdrość. Oni są bogaci choć bezbożni, a ja przędę jak przędę. Psalm 73 jest skargą, ale i zarazem wyjaśnieniem  losów występnych.

Nie wiem jak Wy, ale ja kocham Boga między innymi za sprawiedliwość oraz za to, że Jego Słowo jest żywe. Bardzo poważnie traktuje Biblię, przy czym zaznaczam, że jeszcze się jej stale uczę..

Aby zrozumieć przesłanie tego wpisu tym razem umieszczam cały Psalm 73.

 

 

Zaiste, dobry jest Bóg dla tego, kto prawy, Dla tych, którzy są czystego serca. (2) Co do mnie – omal nie potknęły się nogi moje, Omal nie pośliznęły się kroki moje, (3) Bo zazdrościłem zuchwałym, Widząc pomyślność bezbożnych. (4) Albowiem nie mają żadnych utrapień, Zdrowe i krzepkie jest ich ciało. (5) Znoju śmiertelników nie doznają I nie spadają na nich ciosy, Jak na innych ludzi. (6) Przeto pycha jest ich naszyjnikiem,A przemoc szatą, która ich okrywa. (7) Obnoszą się dumnie ze swą otyłością, Serce ich jest pełne złych myśli. (8)Szydzą i mówią przewrotnie, Wyniośle przechwalają się grabieżą. (9) Przeciwko niebu podnoszą gęby swoje,A język ich pełza po ziemi. (10) Dlatego lud mój zwraca się do nich I nagannego nic w nich nie znajduje. (11) I mówią: Jakożby mógł dowiedzieć się Pan? Czy Najwyższy wie o tym? (12) Oto takimi są bezbożni: Zawsze szczęśliwi, gromadzący bogactwa. (13) Czy więc na próżno w czystości zachowywałem serce moje I w niewinności obmywałem ręce moje? (14) Albowiem co dzień znoszę ciosy I jestem smagany każdego rana. (15) Gdybym pomyślał: Będę tak mówił, jak oni, To byłbym zdradził ród twoich dzieci. (16) Chciałem to tedy zrozumieć, Lecz niezwykle trudne mi się to wydało, (17) Dopókim nie dotarł do tajemnic Bożych I nie zrozumiałem kresu ich. (18) Zaprawdę, stawiasz ich na śliskim gruncie, Strącasz ich w zagładę. (19)Jakże nagle niszczeją, Znikają, giną z przerażenia. (20) Jak pierzcha sen, gdy się człowiek budzi, Tak Ty, Panie, gdy się ockniesz, wzgardzisz ich mrzonkami. (21) Gdy rozgoryczone było serce moje, A w nerkach czułem kłucie, (22) Byłem głupi i nierozumny, Byłem jak zwierzę przed tobą. (23) Bo przecież jam zawsze z tobą; Tyś ujął prawą rękę moją. (24) Prowadzisz mnie według rady swojej, A potem przyjmiesz mnie do chwały. (25) Kogóż innego mam w niebie, jeśli nie ciebie? I na ziemi w nikim innym nie mam upodobania! (26) Chociaż ciało i serce moje zamiera, To jednak Bóg jest opoką serca mego i działem moim na wieki. (27) Bo oto ci, którzy oddalają się od ciebie, zginą: Wytracasz wszystkich, którzy nie dochowują ci wierności. (28) Lecz moim szczęściem być blisko Boga. Pokładam w Panu, w Bogu nadzieję moją, Aby opowiadać o wszystkich dziełach twoich.

 

Pamiętam lata 90e, kiedy w większości miast Polski rządziła tzw postkomuna. Jako zdeklarowany wówczas prawicowiec czułem niemoc. Buta i pycha wszechwładnych polityków lewicy sięgała nieba. W poszczególnych województwach liderów SLD-UP nazywano baronami. Biorąc pod uwagę ich nietykalność było to bardzo celne określenie. Jednakże ku zaskoczeniu obserwatorów politycznych w wyniku walk wewnętrznych sława takich ludzi jak Lew Rywin czy choćby szef świętokrzyskiej SLD Henryk Długosz.

 

Jestem pragmatykiem w kwestiach wiary i przekładam częstokroć Biblie na sytuacje  z życia wzięte.

 

Krótka notka z wikipedii o obu sławach postkomuny:

 

 1. Rywin. Urodził się w Niżnim Alkiejewie w Związku Radzieckim w rodzinie żydowskiej, jako syn Welwela (1922–1989)[1] i Anastazji (1923–1991)[2] Rywinów[potrzebny przypis]. Do Polski przyjechał wraz z rodziną w 1959 roku. Pierwszym miejscem pobytu była Legnica, w której stacjonowały wojska Armii Czerwonej.W 1983 roku Lew Rywin został wiceszefem Radiokomitetu. W roku 1991 założył Heritage Films, jedną z największych polskich firm zajmujących się produkcją filmów. Później został na kilka lat prezesem Canal+ Polska, a do 2003 roku szefem rady nadzorczej tego przedsiębiorstwa. W lipcu 2002 roku, powołując się najpierw na premiera Leszka Millera, potem na grupę trzymającą władzę, zaproponował prezesowi spółki Agora Wandzie Rapaczyńskiej, a także redaktorowi naczelnemu Gazety Wyborczej Adamowi Michnikowi umieszczenie w ustawie o radiofonii i telewizji zapisu, umożliwiającego Agorze kupno kanału telewizyjnego Polsat w zamian za 17,5 mln dolarów dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej i prezesurę kanału dla siebie. Adam Michnik potajemnie nagrał Lwa Rywina i z półrocznym opóźnieniem ujawnił publicznie nagranie, co spowodowało wszczęcie śledztwa oraz powołanie sejmowej komisji śledczej. Lew Rywin został skazany prawomocnym wyrokiem sądu na karę 2 lat pozbawienia wolności oraz karę grzywny w wysokości 100 tys. zł za pomoc w płatnej protekcji ze strony nieustalonej grupy osób.

To  nie wszystko.

 

18 kwietnia 2005 roku Lew Rywin rozpoczął odbywanie kary w Areszcie Śledczym przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie. Zwolniony 1 czerwca 2005 roku po 43 dniach. Od listopada 2005 roku do listopada 2006 roku ponownie przebywał w zakładzie karnym. 14 listopada 2006, decyzją sądu, wyszedł warunkowo na wolność. Do 14 listopada 2008 roku podlegał okresowi warunkowemu.

20 listopada 2009 roku został zwolniony z aresztu, w którym przebywał od pół roku[4]. Musiał jednak wpłacić poręczenie majątkowe w wysokości 500 tys. zł[4]. Do aresztu trafił w sprawie śledztwa dotyczącego korupcji, płatnej protekcji i fałszowania dokumentacji medyczne.

źródło:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lew_Rywin

 

2. Henryk Długosz.

Od 1997 do 2005 był posłem wybieranym w okręgach kieleckich: nr 18 i nr 33 z list SLD. Zasiadał w Komisji Skarbu Państwa, Uwłaszczenia i Prywatyzacji. Od 1998 do 2001 był także radnym sejmiku świętokrzyskiego i jego przewodniczącym. W październiku 2003 wystąpił z SLD[2]. 10 lat później został ponownie przyjęty do jednego z kieleckich kół tej partii, jednak decyzję tę uchylił miejski zarząd Sojuszu[3].

24 stycznia 2005 Sąd Okręgowy w Kielcach skazał go na karę 2 lata pozbawienia wolności za udział w tzw. aferze starachowickiej[4]. 16 listopada 2005 Sąd Apelacyjny w Krakowie podtrzymał wyrok sądu okręgowego, redukując karę do 1,5 roku. We wrześniu 2007 uzyskał warunkowe przedterminowe zwolnienie po odbyciu ponad połowy kary.

 

 

Oczywiście nie wszyscy tak kończą. Szatan do realizacji swych celów potrzebuje ludzi takich jak Hitler, Stalin i pomniejszych.

Na poziomie najniższym jednak, skala Prawa Bożego przedstawiona w tym Psalmie jest masowa.

Autor Pslamów się skarży:

Bo zazdrościłem zuchwałym, Widząc pomyślność bezbożnych. (4) Albowiem nie mają żadnych utrapień, Zdrowe i krzepkie jest ich ciało.
Zawsze szczęśliwi, gromadzący bogactwa. (13) Czy więc na próżno w czystości zachowywałem serce moje I w niewinności obmywałem ręce moje? (14) Albowiem co dzień znoszę ciosy I jestem smagany każdego rana. (15) Gdybym pomyślał: Będę tak mówił, jak oni, To byłbym zdradził ród twoich dzieci.

 

Czy więc na próżno w czystości zachowywałem serce moje I w niewinności obmywałem ręce moje?

Uwierzcie mi, obserwuje ludzi bezbożnych i Wam radze popatrzcie na takich, sąd wisi w powietrzu lub już na części z nich się wykonał.

Dopókim nie dotarł do tajemnic Bożych I nie zrozumiałem kresu ich”

Wers 18 w Septuagincie wygląda następująco:

“W rzeczywistości na zwodniczej zostawiasz ich drodze,

strącasz ich w dół gdy są u szczytu pychy.”

 

Rozmawiając z innymi o ich doświadczeniach życiowych z innymi ludźmi muszę stwierdzić jednoznacznie: Bóg faktycznie karze ich u szczytu pychy.

 

Niechaj pointą tych rozważań będzie psalm 37

“Nie unoś się gniewem z powodu złoczyńców
ani nie zazdrość niesprawiedliwym,
2 bo znikną tak prędko jak trawa
i zwiędną jak świeża zieleń’

i końcówka Psalmu 73

 

Bo oto ci, którzy oddalają się od ciebie, zginą: Wytracasz wszystkich, którzy nie dochowują ci wierności. (28)Dla mnie rzeczą najlepszą jest trzymać się  blisko Boga. Pokładam w Panu, w Bogu nadzieję moją, Aby opowiadać o wszystkich dziełach twoich.

 

Czytaj Biblię, opowiadaj innym o dziełach Boga i miej dobre życie. Bądź posłuszny Bogu Ojcu. To się opłaca.

Amen

 

 

 

 

 

Updated: 21 sierpnia 2016 — 10:39

31 komentarzy

Add a Comment
 1. Ludzie są strasznie zniechęceni do Boga oraz czytania Biblii przez przeklęty kościół rzymski oraz jego sługi, które starają się jak tylko mogą by wykrzywić postać Chrystusa… Naszym zadaniem jest perzeto przybliżanie naszym bliźnim prawdziwego obrazu Zbawcy poprzez głoszenie nie skażonego Słowa Boga. Czyńmy więc to chętnie i gorliwie.

  1. Tylko żeby oni jeszcze chcieli przez chwilę chociaż przez chwilę wysłuchać co ma się do powiedzenia. Przerywają Ci i wraz mówią swoje jak zaczarowani że kościół jest nieomylny. Nie chcą się zatrzymać i pomyśleć.

   1. No dokładnie, zwykle jesteś z góry skreślony jako oszołom i koniec tematu. Nie ma co głosić w nieskończoność ludziom mającym cię za wariata.

 2. http://reseton.net/video/ac2fb/wielka-wsypa-1992-film-pl-komedia Ten film pokazuje co tak naprawdę liczy się dla światowych-bezbożnych ludzi.

 3. Wiele typów ludzkich spotkałem i spotykam, porządnych i mniej porządnych, ale dla złych-zgniłych ludzi mojej akceptacji nie ma.

 4. W tych czasach wszystko sprowadza się do absurdu oraz relatywizuje… Przez co ludzie są tacy zagubieni… Bez twardego koścca moralnego ŻADEN człowiek tak na prawdę nie jest szczęśliwy.

 5. Niech będzie pochwalone Słowo Twoje Panie, które trwa na wieki. Amen :)Zły pomaga bezbożnym, gdyż używa ich dla swoich celów, daje im pomyślność, by mogli dalej czynić źle, by nie zapragnęli zmiany, ale ta pomyślność ma swój kres, to się kiedyś kończy, a obietnice Pana są trwałe na wieki.
  “(25)Kogóż innego mam w niebie, jeśli nie ciebie? I na ziemi w nikim innym nie mam upodobania! (26) Chociaż ciało i serce moje zamiera, To jednak Bóg jest opoką serca mego i działem moim na wieki.”
  Zły może chcieć mnie pognębić, wykorzystując do tego trudne okoliczności, które zdarzają się nam wszystkim, może cieszyć się z niemocy mojego ciała, ale nie dostanie mojego serca, gdyż ono należy do Boga, zarówno w radości i w chwilach próby 🙂

 6. Jak zwykle napiszę nie na temat 😉 , ale warto będzie przeczytać. Dlaczego polokatolikóew mało kto nas świecie lubi? A kto za przeproszeniem uwielbia ludzi rozmiłowanych w ubóstwianiu własnej głupoty i bezmyślności?

  1. Mnie jednak jeszcze bardziej zdumiewa durnota Amerykanów.

   1. Nie wiem czym tam żyją Jankesy i inne grupy kultorowo-etniczne w USA, ale to co stamtąd przychodzi duchowego to w większości bynajmniej nie jest nic dobrego, a nasi ludzie łykają to jak pelikany, jakby nie mieli własnej inwencji twórczej oraz godności…

   2. Przykład głupoty z JuEsEj, obecne często w tych jutubowych kompilacjach głupich odpowiedzi z różnych teleturniejów:
    https://www.youtube.com/watch?v=0AloO2ajdnI
    (ta kobieta serio myślała, że Węgry to miasto… )
    USA, what have you done? What happened??? :O
    Tego jest mnóstwo, wystarczy poszukać…
    Swoją drogą, i w Polsce się zdarzają głupie odpowiedzi (np. to: https://www.youtube.com/watch?v=SBADBg_KhK0), ale nie aż tak jak czasem w USA…

 7. Hej,tu znowu ja
  Wciąż nie umiem ewangelizować ale staram się prowadzić duchową walkę i powoli zaczyna świecić światło
  Tedy proszę was bracia i siostry byście nie ustawali w modlitwie za mnie i osoby które staram się ewangelizować, zwłaszcza za mego przyjaciela Piotrka

  To będzie wielki sukces gdy się uda
  Ku Chwale Boga Ojca i Jezusa Chrystusa!

 8. Ale jaja! Chciałem wejść na bloga Cupaka, a okazuje się, że Naloczatkuslowo nie istnieje! ?

  1. Blog Przemka
   Poznajprawdeblog.wordpress.com
   Też nie istnieje.

   1. Pomyślałem, że jest jakaś lipa z wordpressem, ale np. na Lożę bez tajemnic wchodzę bezproblemowo. Dziwne to ?

    1. WordPress działa. Widocznie oni usunęli, swoje strony.

    2. Mi też się nie pokazuje :/
     wyświetla się: “…” is no longer available. The authors have deleted this site.”
     Czyli że bloga nie ma, autorzy zaś nie wiedzieć czemu go usunęli :/

 9. Nasi bliżni katolicy ( normalni duchowo ) mają problem. Przez fałszywy chrzest niemowlęcia ( tylko chrzest dorosłego, w pełni świadomego człowieka jest ważny ), który jest faktycznie skrytym i podstępną siłą wciśniętym ( co za chamstwo! ) rytuałem demonicznym tak jak i inne sakramenty katolickie, mają taki kłopot z nawróceniem się na prawdziwą wiarę Chrystusową. Swoje też daje wychowanie w tradycji rzymskiej…

  1. Ciekawostka, o której mówi truther A Call For an Uprising- w teledyskach iluminackich gwiazdeczek typu Rihanna, Gaga, Perry czy Eminem stałym elementem jest kąpiel w wannie, która symbolizuję ponowny chrzest – odrzucenie chrześcijaństwa i przyjęcie satanizmu. Zbieżności tej bezbożni oczywiście nie widzą i chyba myślą, że ci celebryci promują kąpanie, bo jest zdrowe i przyjemne. No i to się kojarzy z równie demonicznym, rzymskokatolickim rytuałem chrzcin niemowlaków.

   1. A propos chrztu niemowląt- też uważam, że to głupie, bo co małe dziecko może rozumieć z tego wszystkiego? Do nich można odnieść słowa piosenki pani Rodowicz: “Bo to co nas podnieca, to się nazywa KASA, a kiedy w kasie forsa, to sukces pierwsza klasa…” i nic na to nie poradzę 🙁
    I potem takie dzieci płaczą, krzyczą w “kościele” lub w pobliżu niego, chodzą sobie (jak już umieją chodzić), biegają, nudzą się, przychodzą z zabawkami itd., bo niewiele z tego rozumieją i najchętniej to by w domu zostały…
    Zresztą niektóre chrzczone maluchy płaczą w trakcie chrztu, także ten…
    I trochę demotywatorów: http://demotywatory.pl/3889170/Nie (tylko zamiast “Ja jestem ateistą” dać co innego 🙂 ), http://demotywatory.pl/2374370/Chrzciny-dziecka-zaraz-po-urodzeniu ,
    http://demotywatory.pl/3169069/Chrzest-w-niemowlectwie , http://www.bez-cenzury24.pl/42291/ile_za_chrzest.html

 10. Ludzie są w tych czasach strasznie cyniczni i to nie w znaczeniu starożytnym ( pogarda dla gromadzenia dóbr materialnych ), a nowożytnym ( pogarda dla wszelakich wznioślejszych wartości duchowych )…

  1. A pamiętajmy. Bez szacunku dla wartości duchowych, nie ma dobrobytu materialnego.

   1. Ludzie popadają w przeróżne nałogi, by wypełnić czymś doskwierające im poczucie bezsensu ich istnienia, a jak wiemy bez wiary w Boga Ojca i Jego Syna Jezusa Chrystusa jest to nie możliwe.

 11. Polacy chcą konsumować przeróżne dobra duchowo-materialne, ale przez panującą u nas kulturę rzymskokatolicką nie potrafią zbytnio ich wytwarzać, przez co taka jest bieda w tym kraju.

 12. Mówi sie w Niemczech o robieniu zapasów i ,zachecaniu do robienia zapasów żywnosci itd.i mówią by te zapasy były na minimum 10 dni . W Apokalipsie natomiast jest też wspomniane 10 dni nie wiem czy to to ma cos wspólnego ale poczytajmy “Aniołowi Kościoła w Smyrnie napisz:
  To mówi Pierwszy i Ostatni,
  który był martwy, a ożył:
  9 Znam twój ucisk i ubóstwo –
  ale ty jesteś bogaty –
  i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
  a nie są nimi, lecz synagogą szatana.
  Przestań się lękać tego, co będziesz cierpiał.
  Oto diabeł ma niektórych spośród was wtrącić do więzienia,
  abyście próbie zostali poddani,
  a znosić będziecie ucisk przez dziesięć dni.
  Bądź wierny aż do śmierci
  a dam ci wieniec życia. Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi Duch do Kościołów.
  Zwycięzcy śmierć druga na pewno nie wyrządzi szkody. ” ps co do Chrztu w KRK o którym piszecie to rozumiem to tak: Faktycznie człowiek powinien świadomie przyjąć chrzest ale jak przyjął jako niemowle a będąc już dorosłym przystaje na to ,nie zapiera sie chrztu czy też wiary to wierze ze ma też szanse na zbawienie .

 13. Dziękuję w Imieniu Jezusa za ten wpis, dokładnie wczoraj nachodzily mnie takie same myśli o bezboznych i bogaczach, moim życiu itd,a tu wchodzę i czytam na ten temat!!!Dzięki niech będą Bogu za ten blog i Wszystkich piszących, czytam codzinnie, czasami nie nadążam z wpisami,ale z radością wszystko czytam i znajduje mnóstwo odpowiedzi na dręczące mnie sprawy i pytania.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: