Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

JEZUS DEMONSTROWAŁ MIŁOSIERDZIE

David Wilkerson

Pierwszą ceną miłosierdzia dla Jezusa była Jego niebiańska pozycja. Miłosierdzie spowodowało to, że przyszedł na ziemię, żeby przyjąć ludzkie ciało i wreszcie, miłosierdzie, które zaoferował dla świata kosztowało Go Jego życie. Ale przykład miłosierdzia Jezusa jest modelem dla wszystkich, którzy chcą iść za Nim. On mówi nam właściwie, „Niech Moje życie pokaże wam koszt miłosierdzia – całkowite odrzucenie przez ten świat.

Apostoł Paweł zapłacił taką samą cenę praktycznego życia Bożym miłosierdziem, jaką zapłacił Jezus na ziemi i o którym nas ostrzegał:

„ Wspomnijcie na słowo, które do was powiedziałem. Nie jest sługa większy nad pana swego. Jeśli mnie prześladowali i was prześladować będą; jeśli słowo moje zachowali i wasze zachowywać będą” (Jana 15:20).

Paweł poświadcza tę prawdę:

„ I trudzimy się pracą własnych rąk; spotwarzają nas, my błogosławimy; prześladują nas, my znosimy, złorzeczą nam, my się modlimy; staliśmy się jak śmiecie tego świata, jak omieciny u wszystkich aż dotąd” (1 Kor. 4:12-13).

TRUDNA PRAWDA

Co mamy wyciągnąć z tego odrzucenia? Jezus odpowiada nam: „Radujcie i weselcie się w tym dniu; oto bowiem zapłata wasza obfita jest w niebie” (Łukasza 6:23).

Jest to trudna prawda do przełknięcia. Jak możemy się radować i cieszyć, kiedy znosimy ciężkie prześladowanie? Umiłowani, jest to część wysokiej ceny miłosierdzia. Tak jak było z Pawłem, którego postrzegano jako brud, tak jest to z Ciałem Chrystusa, Kościołem. Jest cena, którą wszyscy musimy płacić, kiedy głosimy Chrystusa i Jego miłosierdzie.

Updated: 18 sierpnia 2016 — 21:03

2 komentarze

Add a Comment
  1. I dlatego nie powinniśmy reagować na wszelkie próby obrażania nas za wiarę w Jezusa. Kazanie na górze jest skarbnicą wskazówek postępowania tak aby podobało się to Panu.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: