Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

GÓRA, KTÓRA PRZESZKADZA

David Wilkerson

Od samego początku Bóg szukał ludzi, którzy będą żyli przed Nim bez strachu. On chciał, aby Jego dzieci miały odpocznienie w ciele, duszy i duchu poprzez całkowite zaufanie Jego obietnicom. Bóg nazwał to „wejściem do Mojego odpocznienia.” Dlatego prowadził Swój lud na gołe pustynie, bez wody, żywności lub jakiegoś źródła utrzymania. Dał tylko Izraelowi Swoją obietnicę, że ich zachowa i Jego przesłanie było proste, „Miejcie wiarę we Mnie.” On ich wezwał, aby położyli całą swoją ufność w Nim, że On będzie dla nich czynił to, co dla nich jest niemożliwe.
Według autora Listu do Hebrajczyków, lud Boży w tym czasie nie wszedł do Jego odpocznienia, ponieważ nie zaufali Jego obietnicom (Hebr. 3:11).
We fragmencie o drzewie figowym Jezus odnosi się do bezimiennej góry:
„ Ktokolwiek by rzekł tej górze: Wznieś się i rzuć się w morze, a nie wątpiłby w sercu swoim, lecz wierzył, że stanie się to, co mówi, spełni mu się” (Ew. Marka 11:23).
Jezus mówił do Swoich uczniów, jak również do nas dzisiaj: „Niewiara w waszych sercach jest jak przeszkadzająca góra, której nie da się przesunąć. Jeżeli nie zostanie wyrzucona, to Ja nie mogę działać z wami.”
Fakt jest taki, że Jezus nie mógł dokonać cudów w pewnym mieście z powodu niewiary ludzi:
„ I nie uczynił tam wielu cudów z powodu ich niewiary”(Mat. 13:58).
To samo odnosi się do kościoła Chrystusa dzisiaj: tam gdzie jest niewiara, On nie może działać. Niewiara jest zawsze górą, która przeszkadza w pełnym objawieniu Boga i błogosławieństwa w Jego dzieciach.

Zaktualizowane: 7 sierpnia 2016 - 12:10

22 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Zwykli ludzie kojarzą nieszczęśliwie głosiciela Ewangelii z obłudnym i wyniosłym kapłanem rzymskim, który tenże funkcjonariusz babiloński niestety skutecznie wypacza postać Chrystusa…

 2. Dziękuję w imieniu Jezusa Chrystusa. Wiary i tylko wiary oczekuje od nas Pan Jezus. Reszta będzie dodana.

 3. Dziękuję Ci Piotrze w imię Jezusa Chrystusa, że bez gładzenia po główce mi wytknąłeś to, iż myślałem i działałem w duchu niewiary. Z perspektywy czasu widzę, że w ten sposób sam odraczałem swoje uwolnienie od nałogów.

  1. Jestem pod wrażeniem Twojej pokory Jacku i konsekwencji w procesie bycia chrześcijaninem.
   Sam również się uczę.

   1. O tak, wiele jeszcze musimy się nauczyć w kwestii ufności Ojcu, ale letni dzięki Bogu już nie jesteśmy. To śmiertelnie poważne powołanie. A ja już nie mogę pozwolić sobie na to, by świadomie popaść w obłudę czy pychę skoro Duch te kwestie przede mną (jak i przed Tobą oraz resztą czytelników) obnażył. Często w dość bolesny sposób, bo prawda bywa gorzka jak lekarstwo.

    Musimy prosić Pana, by przydawał nam wiary, natomiast chwała Panu, że pewne drzwi już zamknęliśmy w Duchu na zawsze, wzrok kierując nie na to, co za nami, ale na wprost, jak przekazał to Paweł. Dziękujmy Panu Jezusowi, że zechciał to nam objawić, że to pojmujemy, mamy w sercu i wedle tych słów działamy.

    1. Jacku Jacku jak zawsze okazujesz niesamowitą odwagę cywilną za to kocham cie najbardziej bo przecież właśnie pokora i głębia naszej wiary czynią z nas prawdziwych naśladowców Jezusa Chrystusa. Niech Pan Bóg cię błogosławi Ciebie i Was Wszystkich ❤

     1. 🙂 w necie to bardzo łatwo pisać, natomiast w rzeczywistości jest trudniej przełożyć to na czyny, ale z tchórza Duch uczyni odważnego o ile będzie się Jemu poddawać. Zależy mi ja tym, bo byłem bardzo głupi i bojaźliwy a przecież tacy do Nowej Jerozolimy nie będą mieli wstępu. Pozdrawiam Ciebie, Marcina i Klaudię w Chrystusie 🙂

 4. Zatem, ” Panie, przydaj nam wiary”, która nas uwalnia, rozpala nasze serca i wytrwale prowadzi wprost Twoje ramiona. Amen 🙂

 5. „Miejcie wiarę we Mnie.”
  Chwała Panu Bogu.

 6. Jezus ganił grzech ale też niewiare ,tak więc wiara jest konieczna do zbawienia ale też do życia tego tu obecnego .

 7. Wydaje mi sie ze w tym miesiacu moze sie rozpoczac III WS i kamien mlynski zostanie zwalony , ale to moje przeczucia, co sadzicie o SW Antoni z Padwy , ponoc ludzie sie do niego modla i ze niby on wstawia sie u Chrystusa za nich i dostepuja ludzie wielu lask , taki piekny Kosciol jest w tej miejscowosci Radecznica ta miejscowosc sie nazywa .

  1. A masz jakieś wątpliwości co do modlitw do zmarłych? Daj spokój bracie. To fałszywe cuda demonicznego pochodzenia.

  2. Nie wierzę w żadne wstawiennictwa. On ”śpi”.

   1. Otóż to. Problemem wydają się w tym przypadku być emocje, które przyćmiewają rozróżnienie duchowe, a którym ulec jest bardzo, ale to bardzo łatwo. Otoczkę to KRK umie zbudować odpowiednią, a jak grunt jest żyzny (osąd uśpiony), to można dać się zwieść.

    Pismo mówi jasno, że zmarli niczego nie wiedzą, bo śpią. Koniec kropka.

    KRK podle kłamie w tej kwestii. Na zwodzicielach głoszących ten fałsz ciąży gniew Boga Wszechmogącego, a ich wieczne zatracenie z każdym dniem się przybliża. O ile się nie nawrócą, ale jeśli już, to uważam, że będą to przypadki jednostkowe.

    Przy okazji jak Ci na imię, FE? 🙂 Pozdrawiam w Chrystusie 🙂

     1. Cała przyjemność po mojej stronie. A może do zobaczenia na zjeździe 😉

  3. Zmarli nie mogą się wstawiać za nami.
   Jest tylko jeden pośrednik Jezus Chrystus.

 8. Chciałem podziękować osobom, które wspomniały na mnie w swoich modlitwach. Wasze prośby nie były daremne, ponieważ spadający na mnie kolejny raz krzyż, przyjąłem z niespotykanym wcześniej pokojem w sercu i ufnością w zamysły Boga. Niech Bóg Was błogosławi. Będzie dobrze, bo Pan jest dobry ?

  1. Chwała Bogu Jedynemu, Jezusowi Chrystusowi!!! 🙂

 9. Aha , czyli tak jak myslalem , tylko Jezus Chrystus.

  1. Tylko i wyłącznie Pan Jezus Chrystus. Bądźmy Mu radykalnie oddani. Jak pisał niedawno Detektyw – gdzie nie ma ducha Bożego, tam jest duch antychrysta i chwała Panu, że sytuacja jest w tym względzie absolutnie czarno-biała. Demony to potężne istoty. Pogrywają sobie z takimi katolikami widzącymi chociażby fałszywe cuda w Fatimie i myślącymi, że to jest od Boga. Nie jest, ale tego im odziani w suknie duszpasterze nie powiedzą, a i Pisma samodzielnie czytać nie zalecą.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish