Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

KSIĘGA ŻYCIA

David Wilkerson

Jan pisze o Dniu Sądu:
„I widziałem wielki, biały tron … I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach” (Obj. 20:11-12).

WIELE KSIĄG
Zauważ, że Jan widział wiele ksiąg, a też księgę Sądu. Pierwsze księgi, to zapisz życia każdego grzesznika, który stoi przed Sędzią. Każda niewierząca osoba ma tam księgę uczynków, która jest zapisana w niebie, gdzie jest zapisywane, jak żyła.
Czy możesz sobie wyobrazić, co będzie z przestępcą, kiedy stanie przed Panem tego dnia? Każda myśl, słowo i czyn w jego życiu będą odkryte i ujawnione.

NOWE IMIĘ
Dla sprawiedliwych będzie tylko jedna Księga życia i kiedy ona będzie otwarta, nie usłyszymy ani jednego słowa, ani jednego zapisu grzechu lub upadku ludzi Bożych. Dlaczego? Ponieważ wszystkie nasze grzechy są przykryte krwią Jezusa. Jedyna rzecz, która będzie w tej Księdze, to nasze imiona; a właściwie to będą nasze nowe, niebiańskie imiona, które sam Bóg nam ujawni.
Jak nasze imiona są zapisywane w Księdze życia? W momencie kiedy uwierzymy całą naszą istotą, że Jezus Chrystus przelał Swoją krew za nas, nasze imiona są zapisywane. To dzieje się, kiedy przyjmiemy zwycięstwo Jego krzyża i postanowimy szukać Go całym sercem, myślą, duszą i siłą.

Zaktualizowane: 2 sierpnia 2016 - 20:34

13 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Niebywała i wymykająca się umysłowi ludzkiemu jest łaskawość naszego Króla, Pana Jezusa Chrystusa! Tak nas umiłował, że w posłuszeństwie Ojcu zstąpił na ziemię w ciele człowieka, doprowadzając przez swoją straszliwą mękę, śmierć i zmartwychwstanie do naszej niczym niezasłużonej amnestii. Tylko dlatego albo raczej aż dlatego, że bardzo nas kocha. Za to Jemu i tylko Jemu cześć i chwała na wieki.

  Pan Jezus pojednał nas z Ojcem. Nikt inny, lecz On, albowiem każdy inny to „złodziej i bandyta”, a zapłacą za swoje zło stając przed Wielkim Białym Tronem, by zaznać sprawiedliwości hańby i śmierci. Nie musimy się już bać co przyniesie jutro. Nie lękamy się śmierci i Sądu Ostatecznego, bo w pojedynczej, a doskonale wystarczającej ofierze, jaką było życie Syna Bożego, a którą przyjęliśmy z wiarą i wielką radością leży nasze uniewinnienie.

  Jak wielki to dar rozumie tylko ta osoba, która doznała łaski poznania prawdy; której serca dotknął Duch Pański. To zmienia wszystko. Gdyby tylko niezainteresowani zbawieniem i Ewangelią bezbożni mogli pojąć, jak doniosły jest czyn Pana Boga, nigdy nie pozostaliby obojętni. Świadomość tego, że nie usidlił nas żaden system religijny, jak katolicyzm przemawia do wyobraźni. Co by było, gdybyśmy nie szukali prawdy? Mogliśmy przecież na wzór papieża klękać przed obrzydliwymi obrazami przedstawiającymi demona Maryję… a jednak to złemu się nie udało, gdyż już nikt nie jest w stanie wyrwać nas z ręki Pana Jezusa Chrystusa. To On jest obrazem Boga niewidzialnego i nie ma drugiego takiego jak On. Tak, amen.

  1. Piękne świadectwo Jacku. Chwała Panu!!!

   1. Dziękuję Darku 🙂 Pokój tobi!

    Wychwalajmy Pana Jezusa nie tylko słowem, ale i uczynkiem, tak, by móc przyznać szczerze: chodzę w światłości najlepiej jak umiem i nie chcę zbaczać ani na lewo ani na prawo.

 2. CześćJestemSzymek

  Tak jest i chociaz gdy upadam, bede upadac do twych stóp o Panie, nawet gdybys mnie odrzucil bede szedl za twoimi plecami do konca swojego zycia… Bo który taki jak TY o Panie!!? Wiecie co? Nawet gdyby Pan mnie nie przyjął do krolestwa, dla mni zawsze Pan Jezus bedzie moim Panem a Bog OJCEM. To jest niewyobrazalne nawet dla nie znającego Boga czlowieka, co On z nami zrobil poprzez swoją łaskę. I chwała Tobie za to !!!

  1. W istocie, nie ma drugiego takiego jak On. Bóg jest jeden. On jest Jedyny, pierwszy i ostatni, jak przekazał Janowi ewangeliście. Wszechmogący.

   Staraj się bracie ze wszystkich sił, by okazać się godnym otrzymania nowego imienia, białej szaty i zaproszenia na wesele Baranka Bożego, który zgładził grzech świata. O to trzeba zabiegać w cierpliwości i pokorze wyrzekając się pragnień ciała, czyli starej natury, która musi umrzeć. A wiemy, że On nie przepędzi sprzed swojego oblicza tych, którzy płaczą nad swoimi grzechami i zapraszają Jego Ducha, by prześwietlił serce i poruszył sumienie. To boli, to są łzy słabości i żalu za grzechy, ale tak rodzi się nowy człowiek z nową naturą, którego aspiracje to sprawiedliwość, pokora i pobożność. Jakże piękne to dążenia, a najwspanialsze jest w tym wszystkim to, że jest to osiągalne za życia doczesnego w mocy Ducha Świętego. Jakże warto zapierać się samego siebie w tym chwalebnym dążeniu!

  2. Chwała Panu naszemu umiłowanemu Szymku za wszystko! ❤

  3. Szymek,wzrastasz,chwała Najwyższemu

 3. http://www.wykop.pl/ramka/3297165/hej-mirki-znajomy-zaproponowal-mi-bym-meeedea/
  Dziewczyna jest w jakimś zakonie i używa czarnej magii na ludziach, opowiada o „zaklęciach” na wykopie. Okultyzm wychodzi z podziemia na światło dzienne.

  1. „zróbcie mi armie szkieletów” haha 😀

   1. A tak serio: poznałem osobę praktykującą „lekka” (białą) formę magii, opowiadała mi o magii ochronnej, modlitwach do aniołów ( co wskazuje na zródło..). Powiedziałem ewangelię, ale raz mówi że jest „pośrodku”, a potem że chrześcijaństwo to kopia starożytnych kultów… No i wyłapałem że o Biblii nie ma większego pojęcia co do konkretów..

 4. Szukam Cię Jezu codziennie całym sobą!!Bądź przy mnie cały czas,nigdy mnie nie opuszczaj!!Jezu Panie Mój Ciebie Kocham!

 5. Szukam Cię Jezu codziennie całym sobą!!Bądź przy mnie cały czas,nigdy mnie nie opuszczaj!!Jezu Panie Mój Ciebie Kocham!
  Jak cudowny i wspaniały jest nasz Pan

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish