Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Słowo na 29.07.2016. Zaprawdę powiadam wam, nie znam was.

“Otwórz nam On zaś, odpowiadając, rzekł: Zaprawdę powiadam wam, nie znam was. Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny, o której Syn Człowieczy przyjdzie” 25.

 

Przypowieść o pannach mądrych i głupich znamy już z czasów lekcji religii. Czy każdy jednak rozumie tę przypowieść mającą na celu czuwać przed przyjściem Pana młodego?

Przypomnijmy sobie wszystko na podstawie animacji:

(trzeba kliknąć ikonkę napisów)

Nie tak dawno zrywałem kontakty z osobami, które kiedyś poznałem. Zrobiłem to kompletnie bez emocji. Czym się kierowałem? Tym, że nie miałem z nimi relacji. Bez żalu, bez pretensji, przestałem informować o tym co czuje, co myślę itp. Osoby te same nie mówiły mi o swoim życiu.

Sprawa bardzo czysta.

Kiedyś rozumiałem słowa Jezusa “Zaprawdę powiadam wam, nie znam was”, jako emocje, jakby poczucie urażenia. Teraz jestem pewien, iż owo stwierdzenie jest po prostu zaskoczeniem. To tak jakbym poznał kogoś rok temu, a on dziś by do mnie napisał: “co słychać”. Prawdopodobnie powiedziałbym takiej osobie, że jej nie pamiętam.

Pan Jezus zna tylko osoby będące z nim  kontakcie. Jezus chce mieć z nami relacje. Wtedy będzie mógł powiedzieć, ze nas zna. Musi wiedzieć o tym co nas boli, jakie mamy pragnienia, musi czuć się jak nasz przyjaciel.

Dlatego zwodziciel Franciszek naucza o niebezpieczeństwie relacji z Jezusem:

Osobiste relacje z Jezusem są niebezpieczne

Zauważmy, że panny nieczuwające, te którym zabrakło mądrości, nazwane są wprost per głupie.

Jest część osób podważająca porwanie kościoła Jezusa przed Wielkim Uciskiem. Pytają oni: jeśli porwanie będzie przed uciskiem to kim będzie ta grupa:

 

“Ci przyodziani w białe szaty
kim są i skąd przybyli?”
14 I powiedziałem do niego:
“Panie, ty wiesz”.
I rzekł do mnie:
“To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku
i opłukali swe szaty,
i w krwi Baranka je wybielili.” Ap 7

 

Teraz jest duża rzesza ludzi  interesująca się Bogiem, ale nie stosująca się do Jego Prawa. Jeśli miałbym oszacować ile osób będzie pochwycone na przykład spośród czytelników mego bloga, to mój typ oscylowałby wokół 10%. W skali świata ok 2%.

Na blogu ludzie wybierają sobie to, co im pasuje do ich światopoglądu, a przecież ja nie piszę o niczym, co jest niezgodne z Biblią.

To oni nawrócą się podczas Wielkiego Ucisku zawierzając CAŁKOWICIE  Bogu. Nie ma między nami wszystkimi równości. Dzielimy się na tych, którzy wypełniają wolę Ojca i an tych którzy jej nie wypełniają. Natomiast żeby ją wypełniać, to trzeba ja znać, a jest ona zawarta w Biblii.

W Mateusza 7 z kolei jest napisane:

 

21 Nie każdy, który Mi mówi: “Panie, Panie!”, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie.’

 

To będzie ta grupa.

W apokalipsie 2 jest informacja o tym, kto będzie wtrącony w Wielki Ucisk:

 

Lecz mam ci za złe, że pozwalasz niewieście Izebel, która się podaje za prorokinię, i naucza, i zwodzi moje sługi, uprawiać wszeteczeństwo i spożywać rzeczy ofiarowane bałwanom. I dałem jej czas, aby się upamiętała, ale nie chce się upamiętać we wszeteczeństwie swoim. Toteż rzucę ją na łoże, a tych, którzy z nią cudzołożą, wtrącę w ucisk wielki, jeśli się nie upamiętają w uczynkach swoich. A dzieci jej zabiję; i poznają wszystkie zbory, że Ja jestem Ten, który bada nerki i serca, i oddam każdemu z was według uczynków waszych.”Obj.2,18-23.

 

Moim zdaniem grupą tą stanowią głównie katolicy. To oni pozwalają niewieście Izebel uprawiać wszeteczeństwo, kult kobiety, matki boskiej, Wenus, Astarte. To ten demon uważa się za prorokinię dokonując fałszywych objawień.

Wielki Ucisk jest niczym innym jak NWO, czyli New World Order.

 

Wracając do motywu głównego, bez względu na porwanie przed czy po, będzie wg obietnic biblijnych taka grupa, która się spóźni na przyjście Pana młodego. To oni żyją tym światem. Ktoś musi stanowić tę grupę i na pewno nie są to ateiści, gdyż oni nie mówią Panie, Panie.

Czasu zostało już niewiele. Według mnie, a prorokiem nie jestem kilka lat.

Zastanów się czy wypełniasz wolę Ojca, czy masz relacje z Jezusem.

Żyj takim życiem, jakby Jezus miał przyjść jutro, mimo, że może przyjść za 10lat.

Zaktualizowane: 29 lipca 2016 - 10:18

29 komentarze

Dodaj komentarz
 1. “Moim zdaniem grupą tą stanowią głównie katolicy. To oni pozwalają niewieście Izebel uprawiać wszeteczeństwo, kult kobiety, matki boskiej, Wenus, Astarte. To ten demon uważa się za prorokinię dokonując fałszywych objawień.”
  Dodałabym do tej grupy prawosławie, które w swoich kultach i doktrynach niczym nie różni się od katolicyzmu.

 2. Dziękuję w imieniu Jezusa Chrystusa.

 3. Myślę, że sam z siebie nie mam szans na pochwycenie jak tylko poprzez łaskę Pana. Ale na pewno mają szansę także i niektórzy katolicy, prawosławni itd, to że są zwodzeni to nie zawsze jest z ich winy a Bóg przenika nas na wskroś i tylko tak zbierze swój duchowy Izrael.

 4. A co z dziećmi? Ostatnio był tu link do filmu o porwaniu i wszystkie dzieci zostały porwane i tak się zastanawiam nad tym bo nie widzę przeciwskazań ale też nie potrafię jakoś logicznie tego uzasadnić.

  1. pisałem o tym nie dawno:

   https://detektywprawdy.pl/2016/01/13/czy-podczas-porwania-beda-pochwycone-rowniez-dzieci/

   aczkowliek dzieci są uświęcane przez rodziców chrześcijan do momentu świadomości.

   1. Dziękuję juz czytam. Chyba ten tekst mi umknął albo o nim zapomniałem? Jeśli bym zapomniał to mam powód do zmartwienia.

 5. Ostatnio na Facebooku pojawiło się “Bijemy rekord polubień dla Jana Pawła II”

  1. może warto stworzyć akcję: Jezus bez religii..

   1. Zależy na czym miało by się to opierać.

   2. Religia to wymysł szatana aby zwodzić wierzących

 6. Chwała Panu!

  Bobrze napisane i dobrze wytłumaczone.

 7. Chwała Bogu !
  Dzięki wielkie ? ,świetna analiza,niech Cię DB prowadzi w imieniu Pana Jezusa Chrystusa .

  Pamiętam jak byłam dzieciakiem i nie mogłam pojąć,dlaczego mądre panny nie chciały się podzielić.To było dla mnie nie pojęte a słowa Pana Jezusa,że nie zna tych głupich wydawały się takie bardzo okrutne.Jak ktoś kto kocha,może wyrzucić innych ,tylko dla tego,że nie jest mądry.

  Chwała Bogu,że od tamtego czasu Pan dał zrozumienie.
  Moim zdaniem głupie panny to ludzie z pośród nas ,którzy nie oddali się w pełni prowadzeniu naszemu Panu.
  To ci ,którzy trzymają trochę dla siebie,nie potrafią pójść całym sobą za Panem,ponieważ boją się utraty kontroli.
  A nasz Pan jest Drogą,Prawdą i Życiem.

  1. Ja też Lenko, nie rozumiałam tego kiedyś i szkoda mi było tych głupich panien. Duchem Świętym nie można się z kimś podzielić w nagłej potrzebie. Każdy musi sam zadbać o zbudowanie relacji z Panem Jezusem, dzień po dniu. Tego nie można sobie pożyczyć od nikogo.

   1. ” Duchem Świętym nie można się z kimś podzielić w nagłej potrzebie”

    Pięknie powiedziane…

 8. U mnie się tak nie fajnie zrobiło że może stać się tak że jak dalej będzie będę bezdomnym.. Mieszkam u rodziców a siostra całkowicie się zbuntowała.

 9. Alleluja!

  Bardzo budujące Słowo i filmik z chwytającym za serca przesłaniem.
  Świadomość tego jak ważne jest postępowanie zgodne z wolą Bożą zawartą w Słowie wzmacnia naszą wiarę.

  Chwała Jezusowi Chrystusowi!

 10. Piotrze bracie uwazam ze madrze piszesz i opisujesz ale prosze nie sądz ile osób nawet w procentach bedzie zbawionych bo tylko Pan zna serca nasze i tylko on zna liczby tak samo kiedy co nastapi bo myśle ze jest to grzech i tylko Pan wie kiedy a my mamy byc gotowi tak jak powiedziałes nawet jezeli to ma byc jutro.My mamy byc gotowi bo nie znamy ani dnia ani godziny. Pokój z Tobą bracie. Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świetemu.

  1. Mariuszku, chodzi mi o pokazanie skali, ostrzeżenie, a nie matematyczne wyliczenie.
   To tak, jakbym obliczył proporcje pozostałych przy zyciu mieszkańców Sodomy czy ludzi w czasach Noego tuz przed potopem.
   Chodzi mi o uświadomienie, że czas jest bliski a letniość będzie ukarana

 11. Tak wiem bracie jakie masz zamiary i wierze ze sa one słuszne ale pamietaj jest to wg mnie troszke jak chodzenie po “cieńkim lodzie” i można sie zapomnieć. Czy podawanie jakich kolwiek liczb coś da…nie wiem naprawde nie wiem.
  Mimo wszystko Chwała Panu za Ciebie i Twoja gorliwosc w walce o wiernych.

  1. Zobacz Mariusz, czytałem Ci podczas chrztu:

   “W nim też poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu, 20Które niegdyś były nieposłuszne, gdy Bóg cierpliwie czekał za dni Noego, kiedy budowano arkę, w której tylko niewielu, to jest osiem dusz, ocalało przez wodę. 21Ona jest obrazem chrztu, który teraz i was zbawia, a jest nie pozbyciem się cielesnego brudu, lecz prośbą do Boga o dobre sumienie przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa”

   Biblia podkreśla stosunek uratowanych do pozostawionych:

   “w której tylko niewielu

   “to jest osiem dusz”

   1. Ja wierze Słowu Bożemu i zdaje sobie sparawe ze bedzie to niewiele osób w skali świata ale czy mozemy mówić ile np podajac konkretne liczby…nie wiem ja tego nie zrobie ale zgodze sie z Toba ze bedzie to niewielu bo tak mowi Pismo i widzimy to całe kłamstwo które nas otacza każdego dnia i ktorego wiekszość nie widzi. Chwała Panu. Pozdrawiam Cie bracie

 12. Brak wiary w pochwycenie kościoła jest równoznaczne z brakiem wiary w Jezusa Chrystusa. Mocne słowa ale tak jest. Kto nie wierzy w pochwycenie jako realne zdarzenie po prostu nie wejdzie na wesele. To są te panny nie rozsądne
  Albo wierzymy we wszystko co nam zostawił w słowie swoim nasz Bóg, albo w tylko w część…

 13. 5 głupimi pannami mogą być, ale niekoniecznie podobni ludzie z Łukasza albo Mateusza 8 „A gdy szli drogą, ktoś powiedział do Niego: «Pójdę za Tobą, dokądkolwiek się udasz!» Jezus mu odpowiedział: «Lisy mają nory i ptaki powietrzne – gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł oprzeć». Do innego rzekł: «Pójdź za Mną!» Ten zaś odpowiedział: «Panie, pozwól mi najpierw pójść i pogrzebać mojego ojca!» Odparł mu: «Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych, a ty idź i głoś królestwo Boże!» Jeszcze inny rzekł: «Panie, chcę pójść za Tobą, ale pozwól mi najpierw pożegnać się z moimi w domu!»Jezus mu odpowiedział: «Ktokolwiek przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda, nie nadaje się do królestwa Bożego»” (Łk 9,57-62, por. Mt 8,19-22).
  A Gdy przyjdzie powtórnie Pan Jezus wtedy 5 głupich panien -wierzących chrześcijan ale nie przygotowanych na wesele Baranka rzekną „Otwórz nam On zaś, odpowiadając, rzekł: Zaprawdę powiadam wam, nie znam was.

 14. Zastanawiam się,czy tłum wielki z Obj.Jana 7:9 którego nikt nie mógł zliczyć z każdego narodu to jest nią Oblubienica czy ludzie z Obj.Jana 13:15
  I dano jej, by duchem obdarzyła obraz Bestii, tak iż nawet przemówił obraz Bestii, i by sprawił, że wszyscy zostaną zabici, którzy nie oddadzą pokłonu obrazowi Bestii.
  Wszystko wskazuje że po pochwyceniu Oblubienicy pozostanie na ziemi miliony ludzi,którzy będą zabici ale ostatecznie zbawieni.
  A gdy otworzył pieczęć piątą, ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, jakie mieli.(Obj.20:4)
  I głosem donośnym tak zawołały: Dokądże, Władco święty i prawdziwy, nie będziesz sądził i wymierzał za krew naszą kary tym, co mieszkają na ziemi? I dano każdemu z nich białą szatę, i powiedziano im, by jeszcze krótki czas odpoczęli, aż pełną liczbę osiągną także ich współsłudzy oraz bracia, którzy, jak i oni, mają być zabici. Obj.6-9,11

 15. aż pełną liczbę osiągną ?
  Strumień ognia się rozlewał i wypływał od Niego. Tysiąc tysięcy służyło Mu, a dziesięć tysięcy po dziesięć tysięcy stało przed Nim. Sąd zasiadł i otwarto księgi.Daniela 7:10
  Nie sądzcie że podana liczba jest liczbą wszystkich zbawionych ludzi ,a nie tych którzy mają być zabici?

 16. W przypowieści o dziesięciu pannach najważniejsza jest oliwa, bo to od jej braku lub posiadania zależała przyszłość panien. Nie szukajmy tego kto jest głupią panną ale skupmy się na tym czy my mamy oliwę. Skąd ją wziąć? Bóg w nią zaopatruje, tylko nie zawsze rozumiemy w jaki sposób. Mówi się że Bóg daje chleb, to prawda, tylko że Bóg daje go pośrednio, dając nam zboże. W Biblii można znaleźć bardzo często trzy rzeczy występujące razem mianowicie zboże, moszcz i oliwa. Zboże to symbol Słowa Bożego, masz go pełne pole (Biblia), tylko jaki z tego pożytek jak nie zbierzesz go z pola? Musisz czytać Biblię żeby mieć chleb. Moszcz symbol Ducha Świętego, w liscie do efezjan 5 pisze
   18  I nie upijajcie się winem, które powoduje rozwiązłość, ale bądźcie pełni Ducha,

   19  Rozmawiając z sobą przez psalmy i hymny, i pieśni duchowne, śpiewając i grając w sercu swoim Panu,

   20  Dziękując zawsze za wszystko Bogu i Ojcu w imieniu Pana naszego, Jezusa Chrystusa,

   21  Ulegając jedni drugim w bojaźni Chrystusowej
  PAN Bóg udziela Ducha ale to miejsce pokazuje wjaki sposób, prosząc o Ducha jednocześnie pomijając tą wskazówkę to tak jak pojechać zatankować a nie otworzyć baku, albo chcieć Słowa Bożego bez czytania Biblii. Podobnie jest z oliwą, oliwa to Chrystus w nas, Jego życie a Bóg daje nam oliwki do wytłaczania i to w obfitości. Oliwki to wszystkie sytuacje, okoliczności, które są nam nie w smak, kiedy się zapierasz siebie to je wyciskasz, wtedy masz oliwę a Twoja lampa świeci Bożym światłem. Życzę wszystkim obfitych plonów 😉

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish