Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Czy podczas porwania będą pochwycone również dzieci?

Dzisiaj pisząc całkowicie inny artykuł, natknąłem się w Księdze Liczb na odpowiedź na powyższe pytanie, które co jakiś czas otrzymuje w mailach albo komentarzach.

pochwycenie-dzieci

 

Ks Liczb 14

(22) Wszyscy, którzy widzieli moją chwałę i moje znaki, które działałem w Egipcie i na pustyni, a wystawiali Mnie na próbę już dziesięciokrotnie i nie słuchali mego głosu, (23) ci nie zobaczą kraju, który obiecałem pod przysięgą ich ojcom. Żaden z tych, którzy Mną wzgardzili, nie zobaczy go. (24) Tylko słudze memu Kalebowi, który ożywiony innym duchem okazał Mi pełne posłuszeństwo, dozwolę wejść do kraju, który już przewędrował, i potomstwu jego dam go w posiadanie.”

 

Jest tutaj mowa o Ziemi Obiecanej, będącą jednocześnie metaforą Królestwa Bożego w niebie.

Kto nie trafi do królestwa Boga?

Ten, kto nie słuchał głosu Boga.

Ten, który nim wzgardził.

Ten, który nie był Bogu posłuszny.

 

Teraz kwestia centralna tego tekstu. Cytat z Septuaginty:

 

„Bo wszyscy ci ludzie, którzy choć widzieli moja chwałę i cudowne znaki, uczynione przeze mnie w Egipcie i na tych pustkowiach, już z dziesięć razy poddawali mnie próbie, nie słuchając mojego głosu, nie zobaczą tego kraju, który przyrzekłem pod przysięga ich ojcom, lecz zobaczą dopiero ich dzieci, które tu są ze mną i nie rozróżniają jeszcze między dobrem a złem i każdy jest w wieku młodzieńczym, jeszcze bez pełnej świadomości. Tym oddam ten kraj”.

 

Za chwilę zapewne ktoś zada pytanie jaka jest granica owego wieku młodzieńczego?

 

W wieku trzynastu lat chłopiec osiągał dojrzałość fizyczną i odtąd był zobowiązany do zachowania postanowień Prawa.

 

 

Zaktualizowane: 13 stycznia 2016 - 16:08

26 komentarze

Dodaj komentarz
 1. słyszałem ze człowiek u izraelitów dojrzewał a raczej stawał sie mężczyzną w wieku gdzieś około 30 lat i w tedy mógł wejść w związek małrzeński i zabezpieczyć całą przydzłą rodzine. Skąd te informacje czerpałeś o tym wieku ?? I jeszcze kwestia tego czy tu chodzi o dojrzałość fizyczną czy też psychiczną bo dojrzałość fizyczna nie zawsze oznacza świadomość rozrużniania dobra i zła.

  1. Ta kwestia nalezy do Boga. Znajac jego dobro mysle ze niepelnosprawni rowniesz wejda w ten poczet. Odnosnie wieku nie wiem czy to nie bedzie gdzies przypadkiem w kaplanskiej kiedy chlopiec stawal sie dorosly i szedl do swiatyni nie pamietam. Potem poszukam to wam napisze bo obiad gotuje i sprzatam.

   1. ooo tj przykład męża. Żona ma z Tobą dobrze 🙂
    sie powywracało wszystko.
    Jakby ktoś tak przeczytał taki komentarz z 50lat temu, to mógłby miec podejrzenia co do orientacji 🙂

   2. aha panie grzmot,
    łapiesz się na spotkanie w Kielcach? np piątek wieczór?

    1. Piatek wieczor zalatwilem sobie wolny. Napisalem ci na fejsie wiadomosc…

 2. Czyli co adminie uwazasz ze jak dziecko jest zle itp , dzis dzieci 13 letnie juz i pala i sex uprawiaja nawet niektore taki ktos wejdzie do krolestwa Bozego ? bo biedne dziecko i jest nieswiadome ? 😉

  1. Priest, ja tylko znalazłem pewien cytat. Teraz kwestia ustalenia biblijnego wieku wejścia w świadomość.
   To nie co ja uważam, ale to co jest napisane w Słowie Bożym.
   Jeśli masz 12 lat, to nie masz się czego, bać. Jeszcze zostal Ci rok na przemianę 🙂

   1. Ok.a można wiedzieć w ktorym miejscu w Biblii jest określona ta granica wiekowa 13 lat?

 3. W Ewangelii jest napisane że mąż uświęca żonę i żona uświęca męża, gdyby tak nie było to dzieci byłyby nieczyste a tak są święte. Czyli wystarczy wiara jednego z rodziców, by dziecko było dla Boga święte, ale gdy żadne z rodziców nie ma wiary, to dziecko jest nieczyste. Dużo rzeczy nie rozumiemy… Ten temat jest trudny… Bóg nie działa schematycznie, no i jest też miłosierny.

  1. Całe szczęście nie my bedziemy oceniać

  1. przerabialiśmy to dziesiatki razy. Pewnie Angelika sie ucieszy bo to jej konik pochwycenie po WU.

   Opisałem ten flimik forum, więc sam siebei zacytuje:

   „glądałem raz jeszcze końcówkę tego filmu owych Żydów mesjanistycznych.

   Opierają się na Kąkolu, Noe, Locie, że wszyscy dobrzy pozostali.
   Owszem ma to sens ale po 1000letnim panowaniu, bo kiedy będą żniwa? przecież nie podczas WU..

   Co do Wielkiego Ucisku, to wg mnie jesli nawet porwania nie będzie przed WU, to będzie się działo to, co w Egipcie, kiedy Izraelici podczas Gniewu Bożego (plag) byli chronieni krwią baranka.

   Pamiętajmy także, że od czasu wniebowstąpienia Pana Jezusa, to Jego kościół, ludzie są świątynią Ducha Świętego, a więc mogą się wydarzyc rzeczy nadprzyrodzone, np to:

   Ap 12

   I porodziła Syna – Mężczyznę,
   który wszystkie narody będzie pasł rózgą żelazną.
   I zostało porwane jej Dziecię do Boga
   i do Jego tronu.
   6 A Niewiasta zbiegła na pustynię,
   gdzie miejsce ma przygotowane przez Boga,
   aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.

   A kiedy ujrzał Smok, że został strącony na ziemię,
   począł ścigać Niewiastę, która porodziła Mężczyznę.
   14 I dano Niewieście dwa skrzydła orła wielkiego,
   by na pustynię leciała na swoje miejsce,
   gdzie jest żywiona przez czas i czasy, i połowę czasu,
   z dala od Węża.
   15 A Wąż za Niewiastą wypuścił z gardzieli
   wodę jak rzekę,
   żeby ją rzeka uniosła.
   16 Lecz ziemia przyszła z pomocą Niewieście
   i otworzyła ziemia swą gardziel,
   i pochłonęła rzekę, którą Smok ze swej gardzieli wypuścił.
   17 I rozgniewał się Smok na Niewiastę,
   i odszedł rozpocząć walkę z resztą jej potomstwa,
   z tymi, co strzegą przykazań Boga
   i mają świadectwo Jezusa.
   18 I stanął na piasku [nad brzegiem] morza.

   Tak jak Izraelici zostali ocaleni tak zostanie część chrześcijan ocalona. Wg mnie tą resztą będą katolicy.”

   dużo nonsensu, ale propnuje to jeszcze szersze i bardziej profesjonalne nauczanie:

   https://www.youtube.com/watch?v=d5kz39HGEkE

   1. Dopiero się próbuję połapać w Apokalipsie, czy Wy również macie taki pogląd na Niewiastę? Że mowa o jednej o dotyczy to Krk? Czytam z tego linku.. http://prorocy.w.interiowo.pl/b_ap_nws.htm

    1. Po przeczytaniu tego dopiero się zamotałam, przecież papież jest już oficjalnie zwiedziony tak, jak i całe krk, a autor chyba nie wie, że Żydzi to nie Judejczycy. Proszę o jakieś linki wyjaśniające kim może być Niewiasta, bo mam mętlik.

    2. hejj,
     http://activistshub.com/wp-content/uploads/2014/09/waves-add.jpeg – widzicie tę figurę maryjną która tutaj idzie w ucisk? (podobny obrazek jest w „pet goat”) tiatyra – „dzieci jej zabiję etc”, to reprezentuje krk w świetle tego

 4. Hahahaha no niestety mam duzo wiecej hehe . Chcialbym miec 12 ! z bogiem ale ciekawy wpis musze powiedziec panie Piotrusiu 🙂

 5. Wychowanie dzieci to bardzo ciezka praca. Nie wiem jak to sie odnosi do pochwycenia/zbawienia, ale wlasciwie dzieci sie wychowuje do czasu jak zaczynaja byc nastolatkami, jak juz sa nastolatkiem to zbieramy tylko owoce naszej ciezkiej pracy, wiec cos wieku 12 lat jest.
  Oczywiscie pozniej to mozna rozmawiac z dzecmi, ale czy sluchaja….

 6. Mam znalazłem.
  Tak na ten temat wypowiada się nasz Bóg.
  Kapłańska 27:1-8
  1 Dalej mówił Pan do Mojżesza: 2 «Przemów do Izraelitów i powiedz im: Jeżeli ktoś chce się wywiązać ze ślubu, według twojego oszacowania jakiejś osoby wobec Pana, 3 tak będziesz szacował: jeżeli chodzi o mężczyznę w wieku od dwudziestu do sześćdziesięciu lat, to będzie on oszacowany na pięćdziesiąt syklów srebra według wagi z przybytku. 4 Jeżeli chodzi o kobietę, to będzie ona oszacowana na trzydzieści syklów. 5 Jeżeli chodzi o młodzież w wieku od pięciu do dwudziestu lat, to chłopiec będzie oszacowany na dwadzieścia syklów, a dziewczyna na dziesięć syklów. 6 Jeżeli chodzi o dzieci w wieku od jednego miesiąca do pięciu lat, to chłopiec będzie oszacowany na pięć syklów srebra, a dziewczynka na trzy sykle srebra. 7 Jeżeli chodzi o ludzi starszych w wieku od sześćdziesięciu lat wzwyż, to mężczyzna będzie oszacowany na piętnaście syklów, a kobieta na dziesięć syklów. 8 Jeżeli jednak ktoś jest tak ubogi, że nie może zapłacić według twego oszacowania, to postawi osobę ślubowaną przed kapłanem, a ten ją oszacuje. Według możliwości tego, który ślubował, kapłan ją oszacuje.

  A więc dorosłym stajemy się w wieku 20 lat.

  Piątek bardzo bym chciał ale wypada mi dzień pracy. Postaram się z kimś jutro zamienić to dam ci znać do południa ale na pewno coś wykombinuje.

 7. Słyszałem, że osoby zbawione, posiadające Ducha Świętego, nowonarodzone, są dziećmi Bożymi i należą do Królestwa Bożego, ale jeżeli nie są ochrzczone chrztem wodnym, nie chciały się ochrzcić mimo świadomości tego nakazu, to nie należą do oblubienicy, i jeśli będzie porwanie, to osoby te nie zostaną porwane. Jeśli nic nie przekręciłem, to jest to analogiczne do sytuacji z (III Księgi Mojżeszowej 14:1-8). W skrócie – sytuacja trędowatego może być porównana do grzesznika. Dopiero po oczyszczeniu w wodzie, trędowaty mógł wstąpić do obozu, i jest tu analogia do grzesznika, który nawrócił się, i po chrzcie dołącza do kościoła/oblubienicy.

 8. Dzisiaj ameryka znowu bezskutecznie chciala wywolac wojne wyslali dwie lodzi do zatoki perskiej liczac ze iran da sie wciagnac w wojne niestety nie udalo sie , dziekuje za wasze modlitwy ze nie udalo sie tym szatanom ! Ponoc informacja z przed chwili maja zostac zniesione sanckje z Iranu calkowicie w Piatek bodajze.

  1. Nie wiem czy to kwestia modlitw, bo zobacz.Co by było gdybyśmy się ciągle modlili o pokój i Bóg by nas wysłuchiwał? W nieskończoność żylibyśmy na tym okropnym świecie.Chrześcijanie raczej powinni się modlić o jak najszybszej przyjście Chrystusa.Po za tym jak czytamy w Ewangelii, Bóg ma swój czas i o tym czasie wie tylko on.
   Faktycznie, USA ciągle prowokuje Iran.

 9. No wlasnie nie masz ciagle prosic o laske i pokoj , a to co Bog ma w planach to neich cb to nie interesuje , zostaw to Bogu co Boskie zostaw Bogu a co ludzkie ludziom , masz ciagle zyc z calych sil i usmeichac sie do ludzi bo nie jestes sam , a nie wyczekiwac a kiedy to Jezus przyjdzie i codziennie gadac ile to zostalo do Ucisku i wojny , to bez sensu amsz sie modlic do Boga zebys ei zlitowal and swiatem z calych sil wystarczy 20 000 ludzi zeby zapobiec wojnie 20 000 ludzi !!!

 10. A propos dzieci, na wierz wypływają kolejne brudy KRK: http://pikio.pl/skandal-pedofilski-w-chorze-brata-papieza/ A właściwie to określenie „brudy: jest za słabe. To są potworności, to okrucieństwo… Obrzydliwość…

 11. Dzieci zdaje mi sie ze jak najbardziej tak, w końcu „do takich należy Królestwo”, no i widziałem gdzieś kontrowersyjną informacje o pewnej wizji – że dzieci z łona matek zniknęły też, kosmici zaatakowali itd

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish