Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Słowo na 26.7.2016. Pokój zostawiam wam, mój pokój daję wam.

” Pokój zostawiam wam, mój pokój daję wam; nie jak świat daje, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze i niech się nie lęka.” Jana 14

 

Pokój Wam.

Zanim założyłem blog, odwiedzałem wiele miejsc w necie. Osiedliłem się na jednym forum jako gość. Po jakimś czasie musiałem wyjść, ponieważ doszedłem do wniosku, że nie ma tam owoców ducha. Nie ma miłości i pokoju. Z tego powodu założyłem tego właśnie bloga.

 

Niestety i u mnie zaczęły się pojawiać komentarze nie niosące pokoju. Spory były i będą, ale wszystko zależy od tonu wypowiedzi. Przez te już prawie cztery  lata, spotkałem się także z wypowiedziami kontrastującymi do omawianych, gdzie dyskutant w bardzo grzeczny sposób przedstawiał swoją rację. Były to jednak perełki.

 

Niestety, ale znaczna część osób uważających się za chrześcijan pracuje dla szatana pokoju nie niosąc. Takie osoby są kłótnikami. Żonglują wersetami nie mając  pokoju w sobie. To ich nowa forma samorealizacji jako kłótnika. Nie nastąpiło u nich przejście ze starej natury do nowej, ponieważ akt ponownego narodzenia w ogolę nie miał miejsca.

 

Na początku swej drogi ku prawdzie sam forsowałem wiedzę czasem w sposób nieelegancki. Nie miało to nic wspólnego z wiarą, a tym bardziej z pokorą. Pycha wiedzy była silniejsza.

Zorganizowałem już około 12 zjazdów. Na żadnym nie doszło do kłótni. Panował pokój. Na jednym zjeździe kolo Warszawy, kolega pewnej chrześcijanki próbował nieco zakłócić spotkanie, ale dało się wytrzymać, przecierpieć człowieka…

 

W jedno z przykazań z dekalogu -Dzień Święty – w tradycji żydowskiej mawia się Shabat Shalom. Oznacza to Pokój w Bogu.

 

W Rzymian 1 mamy uwypuklone źródło pokoju. Nie  jest to pokój sam w sobie:

„wszystkim, którzy jesteście w Rzymie, umiłowanym Boga, powołanym świętym: Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i Pana Jezusa Chrystusa’

Pokój od Boga to wielka łaska.

Pokój Boży to nie to samo co pokój świata.

Słowo to w języku hebrajskim przekazuje o wiele więcej treści niż jego polski odpowiednik. Hebrajskie słowo szalom – tłumaczone w języku polskim jako pokój – pochodzi od czasownika szlm i znaczy m.in. „być pełnym, bezpiecznym, zdrowym, w harmonii, bez lęku, stresu, w odpoczynku, zaspokojonym”.

W Izajaszu jest mowa o wyczekiwanym Królestwie Niebieskim:

“Wtedy wilk będzie przebywał z owieczką, pantera ułoży się obok koźlęcia, cielę z lwem razem paść się będą, a mały chłopiec będzie je prowadził. Krowa z niedźwiedzicą żyć będą w przyjaźni, ich młode razem będą leżały, a lew, jak wół, jadać będzie słomę. Niemowlę bawić się będzie na norze kobry, dziecko włoży swą rękę do kryjówki żmii. Nie będą wyrządzać zła ani krzywdy na całej mojej świętej górze. Bo znajomość PANA napełni ziemię jak wody wypełniają morze. ” (Izajasz 11:6, 9)”

Taki będzie świat bez szatana, taki będzie świat z Bożym pokojem.

 

W języku greckim „pokój” to „eirene”, co oznacza: jako stan serca, stan w stosunkach między ludźmi, jak stan w stosunkach między człowiekiem a Bogiem, oraz pokój jako pozdrowienie.

 

Zarówno na blogu jak i wśród ludzi tego świata widać, kto ma pokój w sobie.

 

Jeśli nie masz w sobie pokoju wobec innych ludzi, to tylko sam/a siebie okłamujesz, że jesteś chrześcijaninem/ką.

Pogańska kapela Lady Pank śpiewała: „są tacy to nie żart, dla których jesteś wart mniej niż zero”. Wielu pseudochrześcijan wyczekuje tylko momentu, żeby włożyć szpilę drugiej osobie, dokopać, puścić jakiś quasi inteligentną docinkę, jednocześnie demaskując się w swej ocenie drugiego człowieka, którego w swym wyobrażeniu traktują jak mniej niż zero. Strońcie od takich ludzi.

 

Gdyby ktoś mnie zapytał: jak myślisz, co Pan Jezus by powiedział, gdyby przyszedł teraz do naszej grupy na jakimś zjeździe, to jestem przekonany, że powiedziałby POKÓJ Z WAMI.

 

Prowadząc ten blog doszedłem do jednej konkluzji, którą upodobałem sobie powtarzać:

WIEDZA NIE ZBAWIA.

 

W Nowym testamencie mamy aż około stu razy wymienione słowo „pokój”. Jak bardzo to musi być ważne dla Boga Ojca!

 

Pokój biblijny funkcjonuje nawet wśród powiedzeń. Na przykład wchodząc do kogoś domu jako goście, mówimy jakby cytując z Łukasza 10:

 

” A gdy do jakiegoś domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój domowi temu.”

 

W Rzymian zaś:

 

„A Bóg pokoju niech będzie z wami wszystkimi” Rz 15:33

 

Świat Złego to świat wojen, konfliktów i antagonizmów.

Dlatego Bóg pokoju:

 

A Bóg pokoju rychło zetrze szatana pod stopami waszymi. Rz 16:20

 

Szatan da fałszywy pokój. Poprzez stworzony przez niego konflikt religijny islamsko-chrześcijański,  ustanowi on pokój łącząc religie pogańskie z chrześcijańską w jedność. Da on fałszywą tolerancję, opartą na tolerancji grzechu. Róbta co chceta, byle czcić antychrysta.

 

Pokój Boży będzie fundamentem królestwa niebieskiego i pisuje to co jakiś czas, że:

 

„Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie ujrzy Pana,” Hbr 12

 

Myślę, że chrześcijanie intelektualni, czyli niechrześcijanie, starają się nie rozumieć tego cytatu w relacjach z innymi.

 

Pokój z Wami.

 Módlmy się o pokój  Boży w nas.

Zaktualizowane: 26 lipca 2016 - 18:03

45 komentarze

Dodaj komentarz
 1. CześćJestemSzymek

  Witam bracia i siostry. Ostatnio przez moj grzech troche sie porobilo, i pokłuciłem sie z dziewczyną. Niby nic ale zeby mi „dowalić” mowi, ze modle sie do szatana, uczeń Jezusa nie mogl by robic takich rzeczy itp 🙁 Bardzo mnie to zabolało, czyż to nie jest ucisk? Wie ktoś czy biblia mówi o takich przypadkach ? Czuje się czasami niepewnie teraz, gdy mysle o mojej sluzbie, jaką dał mi Pan :/

  Serdecznie pozdrawiam Was w imieniu Pana Jezusa !

  1. Możesz powiedzieć swej Lubej, że nie od razu Kraków zbudowano. Jak dziecko w wierze, wstajesz ucząc się chodzic i upadasz. Taka przemiana nie ejst natychmiastowa jak w filmie Matrix po wzięciu niebieskiej pigułki. To jest proces.

 2. Ja nie na temat. Ludzie mają nowomodne świecidełka, którymi szpanują, ale dzień dobry to już nie powiedzą. Ot kultura, ot wychowanie/obyczaje.

 3. Wczoraj rozmawiając z koleżanką na.wiele tematów zeszlismy też na.tematy Boga, biblii, Ona wie że staram sie jak mogę być chrześcijaninem biblijnym, oczywiście od razu mnie zaszufladkowala jako SJ, ale tak rozmawiajac od słowa do slowa zadała mi.pytania odnośnie wielkanocy i Bożego Narodzenia, ja powiedziałem że nie obchodzę od niedawna wyjasnilem w najprostszych słowach dlaczego a ona mi mówi że Jej nie obchodzi czy to pogańskie czy nie, bo taka tradycje wyniosła z domu i.nie wyobraża sobie żeby nie dac radości dzieciom z prezentów itd.Inna znajoma kiedyś powiedziała odpowiadajac na.moje pytanie ze nawet jeśli w Biblii jest napisane inaczej to.ona i tak jest wierna tradycji i katechizmowi Kk. Modlę się.za nie jak.i za.Moją matkę, by kiedyś Bóg natchnal ich i mogły Go odnaleźć

  1. „(19) A na tym polega sąd, że światłość przyszła na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność, bo ich uczynki były złe.

   (20) Każdy bowiem, kto źle czyni, nienawidzi światłości i nie zbliża się do światłości, aby nie ujawniono jego uczynków.

   (21) Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.”

   Sąd odbywa się już teraz. Jeśli nie chcą zmienić swojego życia dla Boga to przypieczętowują swój wyrok.

  2. mielonka turystyczna

   też mam koleżankę, która mimo iż jest b. inteligentną osobą z uporem maniaka stara się wywyższyć tradycję kościoła rk nad Pismo, no cóż cała otoczka świąt i magia ich obrzędów (w dosłownym znaczeniu) z tym związana działa i ma się nieźle u katolików. Takie rokoko – przerost formy nad treścią którą jest Jezus

 4. Czasami bardzo trudno o ten Pokój między ludźmi, ale ze swoich obserwacji zauważyłem że odkąd czytam.Słowo Boże stalem się spokojniejszy, bardziej uczynny jakoś bardziej szczęśliwy i każdego dnia coraz bardziej łakne Słowa Bożego i modlitw.Pozdrawiam Wszystkich w imię Jezusa, niech Wam Bóg błogosławi .

 5. CześćJestemSzymek

  dodam ze ostatnio jak popadam w grzech i to ostro, znowu te liczby… np. wczoraj wyciagnalem telefon z kieszeni a na nim same 6 się wcisnelyl przypadek ? Tak samo jak kłamałem i pisałem sms mojej „Lubej”…GODZINA 16:16. Może to Pan daje mi pewność ze ma pod kontrola i będzie dobrze ? Ja nie wiem już sam 🙁

 6. CzesćJestemSzymek,z moją małżonką było podobnie awersja do każdego cytatu z Biblii,jak życiowe rozterki wiedziałem jak pokonać mówiąc żonie że tak jest napisane w Piśmie Świętym nie chciała mnie słuchać,gdy mówiłem dość oglądania telewizji bo chce się na spokojnie pomodlić,pretensje,ale nie poddałem się ona złością ja do niej miłością ona w nerwach,a ja i tak cię kocham złośniku,i dzień w dzień modliłem się za żonę i synka dziś zadaje mi pytania odnośnie niektórych rzeczy w Biblii,modli się ze mną i z synem rano i wieczorem,mało tego ze względu na aniołów nakrywa sama głowę hustą,i do niczego jej nie zmuszałem,tak to wszystko działa zło dobrem zwyciężaj,nie pamiętam kiedy żeśmy się kłócili,no bo i oco,wszystko można rozwiązywać na spokojnie z chłodnym umysłem,nie poddawaj się kolego okazuj jej cierpliwość i miłość,po jakimś czasie zobaczysz efekty.Piotr dobrze napisał nie od razu Kraków zbudowano ☺

 7. Bardzo,ale to bardzo dobry artykuł,ale Duch Święty mi podpowiada bym ci to napisał Piotrze,napisałeś:
  Gdyby ktoś mnie zapytał: jak myślisz, co Pan Jezus by powiedział, gdyby przyszedł teraz do naszej grupy na jakimś zjeździe, to jestem przekonany, że powiedziałby POKÓJ Z WAMI.
  Piotrze skąd wiem co ci napisać,gdyż łza radości zakręciała mi się w oku,i usłyszałem słowa,ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata,i gdzie są dwaj lub trzej zgromadzeni w imię Moje tam ja jestem pośród nich,Piotrze Pan Jezus Chrystus na każdym zjeździe jest obecny z nami ☺

  1. „Piotrze skąd wiem co ci napisać,gdyż łza radości zakręciała mi się w oku,i usłyszałem słowa,ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata,i gdzie są dwaj lub trzej zgromadzeni w imię Moje tam ja jestem pośród nich,Piotrze Pan Jezus Chrystus na każdym zjeździe jest obecny z nam”

   Tak dziękuje.
   Wiem o tym nie pomyślałem ani przez chwile, że jest inaczej, ale miałem na myśli przywitanie gdyby Jezus był w fizycznej postaci.
   Natomiast racja, na każdym spotkaniu powinnismy niczym katolicy w wiegile przygotowujący talerz dodatkowy dla niespodziewanego gościa, wiedzieć, że Jezus jest z nami, miec takie poczucie. Co innego sie modlic od DS na spotkaniu a co innego miec takie poczucie obecności. racja.

 8. Niech w sercu każdego z nas zamieszka Boży-Chrystusowy pokój. Amen. Pozdrawiam Was w Miłości Chrystusowej ❤

  1. W Twoim sercu też niech będzie pokój Magda.

  2. Dla Ciebie ❤ niechaj pokój Pana Jezusa Chrystusa będzie z tobą ?

 9. CześćJestemSzymek

  Żołnierzu, moja dziewczyna jest właśnie bardzo pozytywnie nastawiona do tego o czym jej mowie. Im więcej tym coraz bardziej jest co do tego przekonana.Mowi, ze to co mowie to prawda, wierzy w to, czyli wydaje mi się, iż bliski jest jej początek relacji z PANEM JEZUSEM. A tekstami wyżej operuje niestety wtedy i tylko, gdy się klucimny. Ale potem przeprasza za wszystko 🙂

  1. CześćJestemSzymek

   Taka postawa jest według mnie jeszcze gorsza 🙂 W stosunku do mojej osoby…Ale nie damy się szatanowi, to jest pewne

 10. Wolę stronić od wszelkich kłótni sporów i nieporozumień. Były takie nieścisłości jakiś czas temu w moim życiu. A teraz każdy kto chcę się kłócić i tym podobne niech idzie na ulicę się wykrzyczeć 🙂 Kłócić się nie będę bo to zakłóca spokój.

 11. Dzięki za ten tekst w imieniu Pana Jezusa Chrystusa.
  Pamiętam jak się zalewałam łzami ze wzruszenia czytając ten werset,kiedy Pan Jezus daje nam pokój.I ten pokój Chrystusowy w nas zostaje,czasami zły chce go zmącić.Niekiedy mu się udaje,ale nasz Pan jest Większy i jeśli prosimy wypełnia nas pokojem i miłością.I to jest cudowne?

 12. Żołnierz słusznie napisał, że jest Twój komentarz do tego wersetu jest jednym z najlepszych dotychczas zamieszczonych, o ile nie najlepszym, najtrafniejszym. Chwała Bogu Ojcu, Synowi Bożemu i Duchowi Świętemu za natchnienie, które dają Tobie Piotrze, abyś pisał ku naszemu wspólnemu zbudowaniu i lepszemu zrozumieniu prawd zawartych w Słowie Bożym. Nikt z nas nie ma pełnego poznania, ale do jego pogłębienia prowadzi Duch Chrystusowy, którego Ty jesteś narzędziem. Nawet jeśli w pewnych kwestiach się mylisz, to najważniejsze dla zbawienia i osiągnięcia pokoju prawdy zostały Ci objawione i teraz zasiewasz je w sercach i umysłach błądzących. A my siejemy razem z Tobą, by jesteśmy jednym ciałem, kościołem Pana.

  Być może zabrzmi to dość trywialnie, ale trzeba napisać, że wielu ludzi płaci miliony, by zaznać spokoju dzięki pomocy człowieka tylko po to, by ostatecznie znaleźć się w jeszcze większej rozpaczy. Gdyby tylko zaznali choćby namiastki pokoju Chrystusowego, zrozumieliby słowa przepięknej pieśni „Jezus siłą mą”, którą często śpiewamy w naszym zborze:

  „Jezus siłą mą, Jezus pieśnią mego życia
  Królem wiecznym On, niepojęty w mocy swej
  w Nim znalazłem to, czego szukałem do dzisiaj
  sam mi podał dłoń, bym zwyciężał w każdy dzień”.

  Teraz wiem, że szukałem tego pokoju duszy i w Nim go odnalazłem. Ciemności depresji i niezgody rozświetlił pokój pochodzący od jednorodzonego Syna. Trudno to ogarnąć, wszak czytamy, że pokój Ducha Świętego przewyższa wszelki rozum. I jest to najprawdziwsza prawda.

  Jeden z tytułów Syna Bożego to Książę Pokoju. My poświadczamy przemianą w naszym życiu to, że moc pokoju Pana Jezusa kruszy najtwardsze pęta zniewoleń i burzy warownie szatana. Pojednanie nawet najbardziej zwaśnionych ludzi jest możliwe gdy nawiedzi ich Duch Boży i kiedy popłyną łzy z głębi serca. Bycie rozjemcą to bycie ambasadorem Pana Jezusa Chrystusa. To bardzo, bardzo, bardzo wielki przywilej. I to nas On do niego powołał, abyśmy poprzez swoje słowa i czyny promieniowali światłem niewidzialnego dla oka pokoju w naszych serach.

  1. yć może zabrzmi to dość trywialnie, ale trzeba napisać, że wielu ludzi płaci miliony, by zaznać spokoju dzięki pomocy człowieka tylko po to, by ostatecznie znaleźć się w jeszcze większej rozpaczy.

   Bardxo trafne spostrzeżenie. Widzę że można temat o wiele bardziej rozwinąć.

   1. Very mucha 🙂

    Miałem w tym przypadku na myśli wszelakiej maści speców od „leczenia duszy”, psychologów oraz psychiatrów, ale faktycznie jakby zgłębić temat… 😉

 13. Moja żona jest przeciwna mojej wierze i właśnie z tego powodu często kłóci się ze mną. Podkreślam, że nie ja się kłócę tylko ona. Ja w takich sytuacjach słucham i staram się spokojnie odpowiadać czasem jak już się nie da wychodzę z domu. Wracam po jakimś czasie i jest spokój to oczywiście nie rozwiązuje problemu. Badałem temat Jezebel i być może coś jest na rzeczy, sporo pasuje ale jak to w przypadku duchów my cieleśni nie mamy nigdy 100% pewności. Chrześnica mojej, żony to dziewczyna w wieku 24 lat, która świadomie odrzuciła Boga i do tego żyje w związku z kobietą, także wszystkie one we trzy stoją do mnie w opozycji zarzucając mi nietolerancję, homofobie itp. Itd. (nigdy jawnie nie krytykowałem ich związku co najwyżej powoływałem się na Słowo jeśli o to pytały). Oczywiście jeśli powiem raz na kilka miesięcy coś na temat Słowa Bożego to o ten jeden raz jest za dużo. Robi się ze mnie fanatyka, pomimo, że tak rzadko w ich obecności używam PŚ. Doświadczam chorej nienawiści i wiem, że nie pochodzi ona od mojej żony, jej chrześnicy czy jej kochanki ale od złego ducha, który objawia się w ten sposób. Nigdy im tego nie powiedziałem bo zostałbym słownie zlinczowany. Ale mimo to udaje mi się uzyskać znaczną przewagę pokoju, ponieważ często ustępuję i nie odpłacam tym samym co otrzymuje. Sam widzę, że dając w każdej sytuacji pokój nawet do wrogo nastawionej opozycji można więcej zyskać niż ją zaciekle atakować. Nadmienię jeszcze, że kilka lat temu nasze relacje były dużo zdrowsze, wtedy mogliśmy porozmawiać o Bogu, dziś już kompletnie nie. Pan Jezus przynosi także miecz aby poróżnił najbliższych w domu jeśli jest tak duża dysproporcja między wiarą a niewiarą. Ale nadrzędny zawsze jest pokój, dlatego bardzo dobrze rozumiem te Słowa: Pokój zostawiam wam, mój pokój daję wam…
  Jednak jest to forma walki, walki „pokojem” a nie chciałbym już walczyć tylko naprawdę się nim współdzielić. Jednak nawet wśród chrześcijan nie jest to takie proste. Tu dla odmiany zastaje milczenie bez braku na porozumienie. Pozytywne jest to, że Bóg nas tym wszystkim doświadcza, przez te doświadczenia bardziej rozumiem przekaz jaki miał (ma) dla nas Pan Jezus. Czasem nawet gniew jest uzasadniony ale zawsze wtedy kiedy ktoś nie może zrozumieć pokoju.

  1. Jestem pewien ze w ciagu roku Bog rozwiąże Twoj problem

   1. Ja też Piotrze, tylko, że rozwiązaniem powinno być nawrócenie a obawiam się, że będzie totalne rozdzielenie i każde pójdzie w swoja stronę. Ale muszę się wyzbyć obaw bo to oznacza że mniej ufam Panu, dlatego łapie się na tym często i wierzę, że rozwiązanie będzie takie jakie da Bóg. Tylko z Jego wolą chce się zgadzać a nie własną. Dzięki Ci Boże i Tobie Adminie.

    1. Bog za Ciebie to załatwi, uwierz mi.

 14. Tak odnośnie pokoju, wytchnienia, ciszy to taki link wpadł mi własnie w ręce https://www.youtube.com/watch?v=ZMlxDlfd3d4
  Taką muzyką wychwalają boga na ŚDM 🙂

  1. ŚDM to spęd ogłupionych przez złego ducha. Niczym ta impreza nie różni się od Przystanku Woodstock. Na tyle nastąpiło zbliżenie lewackich bezbożnych idei z babilońską wersją katolicyzmu, że różnice są już tylko na poziomie niektórych rekwizytów. Nie zdziwiłbym się jeśli naczelni celebryci tych imprez czyli Owsiak i Franciszek padliby sobie ostentacyjnie w ramiona na oczach zgromadzonych oczadziałych. Namiocik LGBT na ŚDM już jest, więc co stoi na przeszkodzi aby Jurek w czerwonych portkach pojawił się na scenie i zatańczył z z papą wesołego ekumenicznego oberka?

   1. System jest babiloński ale ludzi którzy biorą w nim udział nie osądzajmy, Bóg nas osądzi.

    1. Zarówno Owsiak jak i Franciszek nie są naiwni i wiedzą co robią, więc należy ich działania potępić.
     Natomiast modlić się trzeba za tych, którzy uczestniczą w takich imprezach z powodu ignorancji.

     1. Tak, miałem na myśli zwykłych ludzi nie liderów, choć ci liderzy są tylko marionetkami w rękach szatana

  2. Tym bardziej uważam, że trzeba się nieustannie modlić za tych ludzi – o dar zrozumienia i poznania, a także o ich ocalenie od ewentualnego złożenia ich życia w ofierze demonom.
   Módlcie się , proszę, wraz ze mną za tych ludzi. Oni JESZCZE nie wiedzą, co czynią, ale póki żyją, mają szansę ten stan zmienić na lepsze.
   Jeszcze raz zatem proszę o codzienną modlitwę za nich – by Bóg Ojciec obdarzył ich swą łaską i pociągnął do Pana Jezusa. Tylko taka droga wchodzi w grę.
   Sam jeszcze nie zapomniałem, że także byłem „oczadziały” i zupełnie inaczej pojmowałem świat, a także imprezy typu ŚDM, czy nawet Woodstock lub Jarocin.
   Słuchałem też muzyki tego świata, w szczególności punka i metalu (również pokazanego w linku 2Tm2,3 czy Armii – ten sam wokalista) i znajdowałem w tym wiele przyjemności.
   Teraz, gdy Pan Bóg otworzył mi oczy, wiele kwestii wydaje się oczywistymi, zwłaszcza jeśli podporę mojego życia stanowi Słowo Boże zawarte w Biblii, ale też jednocześnie stoi w zupełnej opozycji do moich wcześniejszych przekonań i wcześniejszego pojmowania świata.
   Uważam zatem, że przemiana każdego serca jest możliwa, niezależnie od wieku człowieka (mnie spotkało ok. 40 roku życia), o ile Bóg go poprowadzi właściwą drogą, a wspólnota, taka jak nasza, pomoże modlitwą.

   Pokój Wam Bracia i Siostry.

 15. W owych dniach nastąpi zmiana dla świętych i wybranych. Światło dni spocznie nad nimi, chwała i cześć powrócą do świętych.
  2 W dniu nagromadzą się nieszczęścia nad grzesznikami, ale sprawiedliwi zwyciężą w imię Pana Duchów. Ukaże to innym, aby zaczęli pokutować i porzucili dzieła rąk swoich.
  3 Pan Duchów nie uczci ich, jednakże w jego imieniu mogą być zbawieni. Pan Duchów zmiłuje się nad nimi, bo wielkie jest Jego miłosierdzie.
  4 Jego wyrok jest sprawiedliwy, przed jego chwałą i sądem nie ma miejsca na niesprawiedliwość. Kto jednak nie będzie czynił pokuty przed Nim, zginie. 5 „I odtąd nie będę miał miłosierdzia dla nich” – mówi Pan Duchów.

  Pochwycenie będzie po to aby Pan Jezus mógł w swojej miłości nieopisanej zmiłować się nad pozostawionymi którzy się nawrócą i będą pokutować. Inaczej ludzie nie odnajdą Go niestety. To tez jest łaska tzw. ostatnia szansa Takie jest moje przemyślenie.

  1. myślę podobnie. W apokalipsie 18 Bóg mówi do osob pzrebywających w kosciele rzymskim: ludu mój
   wyjdź z niego.

 16. dziękuję w Imieniu Jezusa Chrystusa za świetny tekst 🙂
  Być blisko Boga, nie da się tego zrobić samym poznaniem wiedzą, ale pokorą, ufnością i poddaniem, a im bardziej przestajemy się opierać Bogu, pozwalamy by wkraczał i działał w naszym życiu, sercu, a wtedy doświadczamy jak pokój Boży zaczyna w nas gościć. 🙂

 17. Pokój z Wami bracia i siostry…

  1. Pokój z Tobą Piotrze, pokój niech będzie z Wami Bracia i Siostry w Chrystusie, a także ze wszystkimi blogowymi sympatykami i adwersarzami!

 18. Tak w ogóle to pokój z Wami bracia i siostry 🙂 Nie tylko na dzisiaj ale na zawsze 🙂

 19. Pokój z Wami moi kochani i pokój z moją mamą z którą sprawa jest poważna. Płaczę proszę i wierzę że Pan Jezus ją wyleczy. Błogosław duszo moja Pana.

  1. Proszę Go tylko o jedno żebym nie oglądał śmierci moich najbliższych…

 20. Dwukrotnie narodzony

  Od początku aż po wszystkie dni wieczności!

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish