Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

POCIESZENI PRZEZ BOGA

David Wilkerson

„Tak Ja będę was pocieszał w Jeruzalemie.” (Izajasz 66:13).
Co za proroctwo! Ten werset mówi o pociesze w Kościele, o wszystkich członkach ciała Chrystusowego, którzy z miłością troszczą się o siebie nawzajem. Jest to obraz ludu Bożego, którzy przychodzą z ulgą dla zranień innych i wchodzą w ich cierpienia.
Ten obraz jest potwierdzony przez Pawła w Nowym Testamencie: „ Błogosławiony niech będzie . . . Bóg wszelkiej pociechy, który pociesza nas we wszelkim utrapieniu naszym, abyśmy tych, którzy są w jakimkolwiek utrapieniu, pocieszać mogli taką pociechą, jaką nas samych Bóg pociesza” (2 Kor. 1:3-4, moje podkreślenie).
Zwróć uwagę, że nie ma tu mowy o wybawieniu z bitwy. Jest tylko powiedziane, że Duch Święty daje nam pociechę, żebyśmy wytrwali niewzruszenie w naszym doświadczeniu: „pociecha . . . w utrapieniu.”
Ta pociecha, zapewniona przez Ducha w naszych kłopotach nie jest po prostu tymczasowym podniesieniem ciężaru. Nie jest to westchnienie ulgi, odcięcie się od kłopotliwych myśli, czy obaw. Jest to raczej pociecha, która przychodzi do nas w naszych kłopotach – i jest ona nadprzyrodzona. Jest to cudowne działanie, posłane z nieba uzdrowienie umysłu, duszy i ducha. Takie pocieszenie jest wyłącznym działaniem Ducha Świętego i jest osiągane przez wiarę, kiedy zaufamy w Jego miłość do nas.
Drogi święty, mam pytanie: Co masz, co możesz dać innym, którzy przeżywają doświadczenie? Co uczynił w tobie Duch Święty, co może przynieść uzdrowienie dla zranionych przyjaciół i rodziny?
To nie jest pytanie o środki materialne czy dobroduszność. Uprzejme słowa współczucia nie wystarczą. Kupno czegoś do jedzenia to nie jest cała odpowiedź. Te wszystkie rzeczy są dobre i Biblijne, ale żadna z nich sama nie jest w stanie uleczyć serc.
„Który pociesza nas we wszelkim utrapieniu naszym, abyśmy tych, którzy są w jakimkolwiek utrapieniu, pocieszać mogli taką pociechą, jaką nas samych Bóg pociesza” (2 Kor. 1:4).
Duch Święty obiecuje twórczy cud.

Zaktualizowane: 12 lipca 2016 - 09:46

6 komentarze

Dodaj komentarz
  1. proponuję modlitwę za nasze utrapienia każdy niech się pomodli do Pana Jezusa Chrystusa aby ulżył w utrapieniach braci i sióstr z naszego zboru,rodziny itd.

  2. Przepraszam, że nie na temat, ale wydaje mi się to dość ważne. Wcześniej o kontaktach z kosmitami mówił premier Rosji Miedwiediew, mówił o tym papież, teraz Juncker na obradach parlamentu europejskiego…Moim zdaniem dzieje się coś bardzo poważnego…elity (razem z demonami) coś szykują i do czegoś przygotowują ludzi…

  3. To są czasy powszechnej bylejakości duchowej i względności moralnej. Ludziom wmówiono, iż wolno im wszystko oraz, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych tak jakby byli bogami, przez co wielu ludziom już dokumentnie odbiło… Ratuj nas Chryste!

    1. Wielu przyjaznych nam ludzi ma do nas pretensje, iż nie dajemy gotowych, szczegółowych odpowiedzi na wiele frapujących ich zagadnień. Ale od tego są te wszystkie materiały umieszczane na tej witrynie przez Admina oraz użytkowników, by wyrobić sobie własny pogląd ( oczywiście nie kolidujący z Biblią ) na Boga i świat ludzi.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish