Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

„Jak Biblia absolutnie obala dogmat o wiecznym dziewictwie Marii”

Geoffrey Grider

Czy to nie jest cieśla, syn Marii, a brat Jakuba, Józefa, Judy i Szymona? Czyż nie ma tu wśród nas także jego sióstr? I gorszyli się z jego powodu” (Ewangelia wg św. Marka 6:3, UBG).

Jednym z powodów, dla którego Biblia Króla Jakuba jest obiektem nienawiści ze strony kościoła rzymskokatolickiego oraz uczonych „chrześcijańskiego” kościoła laodycejskiego jest to, iż stanowi ona skarbnicę informacji, których pozbawione są inne przekłady, pozwalających na obalenie tak wielu fałszywych doktryn nauczanych w obecnych czasach.

Dziś przyjrzymy się gdzie Biblia – zarówno w Starym jak i Nowym Testamencie – ujawnia, że Maria, matka Jezusa zdecydowanie miała inne dzieci.

Werset biblijny u góry niniejszego artykułu wyraźnie wskazuje, że Jezus, cieśla, syn Marii, miał czterech braci. I to nie wszystko, gdyż miał nieokreśloną liczbę sióstr – a co najmniej dwie. Kościół katolicki w sposób nieprzekonujący próbuje to kwestionować, mówiąc, że słowo „brat” nie zawsze oznacza brata i że mogli oni być kuzynami.

Potem uciekają się oni do „nauk wczesnych ojców kościoła”, usiłując wykazać „wieczne dziewictwo” Marii: „Początek jest inny, lecz natura taka sama: nie poprzez stosunek z mężczyzną, a z mocy Bożej do tego doszło, albowiem jako dziewica poczęła, jako dziewica zrodziła i dziewicą pozostała” [Kazania 22:2 (450 r.n.e.] – papież Leon I.

Jednak w całym swoim pleceniu mającym wzbudzić wątpliwości co do jasnej nauki o rodzeństwie Jezusa w Mk 6 zapomnieli oni kompletnie o Psalmie 69.

Psalm 69 jest jednym z tych wspaniałych psalmów dawidowych, w których Dawid rozpoczyna od mówienia o samym sobie, ale kończy na prorokowaniu o ukrzyżowaniu Mesjasza Jezusa.

Zacznijmy od dobrze znanego fragmentu mówiącego o wydarzeniach prowadzących do Jego śmierci:

„Bo gorliwość o twój dom zżarła mnie i spadły na mnie urągania urągających tobie” (Ps 69:9, UBG).

Wiemy, że jest tu mowa o Jezusie przepędzającym wekslarzy ze świątyni, bo Ewangelia Jana 2:17 mówi, że tak jest. Oto, co zapisał Jan:

„A zrobiwszy bicz z powrozków, wypędził wszystkich ze świątyni, także owce i woły, rozsypał pieniądze wymieniających i poprzewracał stoły. A do sprzedających gołębie powiedział: Wynieście to stąd, a nie róbcie z domu mego Ojca domu kupieckiego. I przypomnieli sobie jego uczniowie, że jest napisane: Gorliwość o twój dom zżarła mnie” (J 2:15-17, UBG).

Gdy apostołowie obserwowali wydarzenia w świątyni, przypomnieli sobie, że Dawid prorokował o tym zdarzeniu z udziałem Mesjasza i poprawnie powiązali je z Jezusem. Ale czy kiedykolwiek zatrzymaliście się, by spojrzeć na werset, który bezpośrednio poprzedza ten fragment w kontekście? To ustęp mówiący to odrzuceniu Jezusa zarówno przez Jego ludzi, czyli ogółem Żydów, jak również w szczególności przez jego braci i siostry:

„Stałem się obcy dla moich braci i cudzoziemcem dla synów mojej matki” (Ps 69:8, UBG).

Tylko na to popatrzcie. Dawid zapisał słowa Jezusa mówiące o dwojakim odrzuceniu Jezusa przez braci i siostry.

Jednym z argumentów wysuwanych przez kościół rzymskokatolicki jest ten, wedle którego jeśli Jezus naprawdę miał rodzeństwo, to w takim razie dlaczego musiał poprosić Swojego ucznia Jana, by opiekował się Marią?

Odpowiedź jest dość oczywista – wszyscy bracia i siostry porzucili Go zgodnie z proroctwem starotestamentowym. Jedynie Jan, „uczeń, którego miłował Jezus” pozostał z Nim aż do samego, chwalebnego końca.

„Ale to wszystko się stało, aby się wypełniły Pisma proroków. Wtedy wszyscy uczniowie opuścili go i uciekli” (Mt 26:56, UBG).

To teraz jeśli chcecie, możecie dalej wierzyć sobie w to, że Maria pozostała „wieczną dziewicą”. Musicie jednak czynić to wbrew jasnej nauce biblijnej z obu Testamentów o tym, że po narodzinach Jezusa Maria miała inne biologiczne dzieci z Józefem.

 

Tłumaczył Jacko. dziękuje w imię Jezusa.

 

 

 

 

 

18 komentarzy

Add a Comment
 1. CześćJestemSzymek

  Przyjaciele. Chcialbym napisac Wam o moich 3 snach, nigdy przed nowo narodzenem takich nie mialem. 1 sen ktory pamietam i dotyczyl Pana Boga byl krotki, w zasadzie pamietam tylko jakis glos “byłem nagi, lecz ubieram szaty swoje, zabierz ich ze sobą”. Hm nie wiem czemu ale mysle czasami o tym. 2 sen byl bardzo bardzo fajny. W skrocie, przenioslem sie z kumplami w czasie o pare lat, i chodzilosmy po miescie. Nagle cos sie wymkneło z pod kontrolo i w miescie wszystkie zegary zaczely szaleć i w przeciwna strone szybko latac. I wiecie co. JA CZULEM TAKI POKÓJ !!! Bo myslalem o Panu Jezusie. To bylo piekne. A dzis przysnil sie, sen taki. Bylem na basenie w Japonii i spotkalem tam kogo kogo znam realnie. I zaczelismy bójke :0 Najpierw prawie wpadlem do basenu, po chwili przejalem inicjatywe, mialem szanse zeby wrzucic go tez w sumie 100% szansy, ale nie chcialem. Chcialem odplacic dobrem za zlo. I to wszystko hehe. Wiem ze do snów zadnej wagi nie powinnismy przywiazywac, ale hm Takie sny ja moge miec codziennie! ?

  Pozdrawiam Was w imie Pana Jezusa !!!!!!

 2. Wersetów o rodzinie Jezusa jest więcej, jakby ktoś nie wiedział…
  Pozwolę sobie zacytować i podyskutować w razie potrzeby o kontekście tych słów z osobami, które nadal dają sobie wmawiać, że brat to kuzyn albo uczeń…
  Jn. 2:12
  “Potem udał się do Kafarnaum wraz z matką swoją i braćmi, i uczniami swoimi, i tam pozostali kilka dni.
  Jn. 7:3,5
  “Rzekli więc do niego bracia jego: Odejdź stąd i idź do Judei, żeby uczniowie twoi widzieli dzieła, które czynisz. (…)
  Bo nawet bracia jego nie wierzyli w niego.”
  Jn. 7 :10
  “A gdy bracia jego poszli na święto, wtedy i on poszedł, nie jawnie, lecz jakby po kryjomu.”
  Dz.A. 1:14
  “Ci wszyscy trwali jednomyślnie w modlitwie wraz z niewiastami i z Marią, matką Jezusa, i z braćmi jego.”
  Gal. 1:19
  “A innego z apostołów nie widziałem oprócz Jakuba, brata Pańskiego”

  Najprawdopodobniej będzie tak, że KRK nigdy nie przyzna się do głupot jakie rozprowadził po świecie…
  Nie za darmo spotka go bolesna kara…
  Trucizną napoił lud i narody…
  Tffuu…

  1. To ich “wyjaśnienie”, a raczej “zaciemnienie” jakoby nie byli to bracia biologiczni jest tak żenująco nieprzekonujące, kiepskie i naciągane, że jeszcze lepiej obrazuje stopień zwiedzenia ludzi je (i nie tylko je) przyjmujących bez pytań niczym prawdę objawioną, bo tako rzecze papież/biskup/ksiądz.

 3. Obawiam się, iż kultowników maryji ( czcicieli ma tylko Bóg Ojciec i Jezus Chrystus ) nie przekonają żadne , nawet najbiblijniejsze argumenty i dowody, gdyż tak są zaślepieni ( zatruci ) trującymi oparami tego kultu śmierci… Będą się żołądkować, gdyż podświadomie czują, iż racja jest po naszej stronie.

 4. Wiecie, iż biblijnie wierzących w Boga, ludzie “normalni” ( zgnili w środku-zapatrzeni w siebie ) uważają w najlepszym przypadku za frajerów? Niestety część z dorosłych ludzi wierzących w Chrystusa ( dzieci i młodzież można usprawiedliwić brakiem większego doświadczenia życiowego ) zachowuje się w sposób urągający powadze swoich lat, co nie oznacza iż mają być nudnymi zgredami ;), a rozchodzi mnie się o to by byli roztropniejsi, a nie tacy bezmyślnie beztroscy. Dorosły stan zobowiązuje 😉

 5. Czy Izrael (jako Lud Boży) i Kościół to to samo?

  1. Karol Szulawiak

   Nie ma czegoś takiego jak kościół. Nie ma takiego słowa w Biblii.
   Jest ecclesia. Zgromadzenie. Drzewo oliwne którego korzeniem jest Chrystus. My, poganie spoza fizycznego Izraela jesteśmy dzikimi gałęźmi.

 6. Sam niewiem dlaczego to piszę,sen numer dwa cofający się czas na zegarze w szaleństwie,biblia mówi co było znowu będzie tak jak wcześniej totalne szaleństwo zła,czas dobiegł końca,cofające się czas,oznacza powrót do tego co było,czyli jak było za dni Noego itd….twój pokój ci co pokładają nadzieję w Panu pokój mieć bendą.

  Pierwszy sen,jesteś nagi,dla Boga Ojca ci co mają ubranie,a nie znają Jego Syna,lub go odżucili są nadzy naprawdę choć mają na sobie ciuchy,ty zostałeś poznany Bóg zna twoje serce umysł i dusze nie jesteś nagi choć tak ci się wydaje,ubranie które zakładasz jest symboliczne,tak jak nie jesteś nagi tak ito nie jest zwykłe ubranie,to coś w co się przyobleczesz jeżeli dalej będziesz iść za Jezusem,módl się za swoich bliskich,by Pan Jezus uratował ich dusze,nawet jeżeli ciało pójdzie na zatracenie,sprawisz że ich dusze bendą uratowane poprzez swoje modlitwy do Króla,Królów.

  Trzeci sen,na twojej drodze stanie ktoś kto szuka prawdy,niewalcz z nim,spróbuj mu pomóc,słowem i modlitwą.

  1. Krzysiu aż zaniemówiłam wbiło mnie,masz dar do wykładania snów.

   1. “Sam nie wiem dlaczego to piszę”
    Krzysiu 🙂 KTOŚ chciał, abyś to napisał 🙂 (tak jak i to, aby Szymek podzielił się nimi z innymi). Bardzo ciekawa wykładnia, zwłaszcza tego snu o cofającym się czasie 🙂
    JEGO powrót jest bliski 🙂 Chwała Panu 🙂

 7. Nadeszła Matka Jezusa i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać. Właśnie tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: Oto Twoja Matka i bracia na dworze pytają się o Ciebie. Odpowiedział im: Któż jest moją matką i którzy są braćmi? I spoglądając na siedzących dokoła Niego rzekł: Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką.

  1. CześćJestemSzymek

   Uff tak samo zaniemowilem z tymi snami… ?

 8. Nie wiem po co to napisałem,ale pamiętajcie jestem człowiekiem i mylę się jak każdy,i to co napisałem też może być błędnym myśleniem mojego ego,proszę weźcie to pod rozwagę.

  1. CześćJestemSzymek

   Tak jest. Ale ja tez nie wiem czemu po co napisalem te sny, czemu je zapamietalem? I czemu wydaje mi sie logiczne co napisales ?. Gdzie jak gdzie, ale tutaj wszystko jest mozliwe. Przeciez wierzymy ze prowadzi nas jeden wspólny duch !!! Duch swiety ❤️

   Mam pytanie ile myslales nad tym co nad tym co napisales? Hehe

 9. To była krótka chwila,co do drugiego snu z zegarami,ułamki sekund.

  1. Mnie sie snilo jakies 2 – 3 miesiace temu ze wszystko sie walilo na ziemi (tak jak by koniec swiata) a ja wgl sie nie balam szlam prosto nie zazajac na to bo obok szedl Jezus, prowadzil mnie. Bardzo fajny sen

 10. Aga,nie będziesz się bać,bo jesteś pod osłoną Najwyższego,namiot który jest naszym domem zostanie zwinięty,ci którzy to wiedzą nie będą mieli w sobie strachu ani lęku nawet gdy słonce zostanie ugodzone i księżyc to wszystko musi ulec zniszczeniu,by powstało nowe,inni będą się bać,ale my z podniesionymi głowami będziemy wszystko obserwować,wiedząc co się dzieje.

 11. KREWNY-gr.SYGGENEUS
  Łk 14.12 –
  Do tego zaś, który Go zaprosił, rzekł: “Gdy wydajesz obiad albo wieczerzę, nie zapraszaj swoich przyjaciół ani braci, ani KREWNYCH, ani zamożnych sąsiadów, aby cię i oni nawzajem nie zaprosili, i miałbyś odpłatę
  21.16
  A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, KREWNI i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią.
  1.36 –
  A oto również KREWNA Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną.

  -BRAT rodzony i w wierze gr. ADELFOS
  Mt 1.2
  Abraham był ojcem Izaaka; Izaak ojcem Jakuba; Jakub ojcem Judy i jego BRACI

  4.21
  -A gdy poszedł stamtąd dalej, ujrzał innych dwóch BRACI: Jakuba, syna Zebedeusza, i BRATA jego, Jana, jak z ojcem swym Zebedeuszem naprawiali w łodzi swe sieci. Ich też powołał.
  13.55
  -Czyż nie jest On synem cieśli? Czy Jego Matce nie jest na imię Mariam, a Jego BRACIOM Jakub, Józef, Szymon i Juda?

  Musi być to syn biologiczny z tego samego ojca,bo brat w wierze tez jest synem rodzonym z Ojca Niebieskiego.
  W tej analogii widać ,że nie chodzi o kuzynów (=braci stryjecznych,ciotecznych ,Pan Jezus nie ma wujka w niebie ,jedynie Ojca)lecz braci z tego samego ojca i OJCA.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: