Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Za kogo Mnie uważasz?

Czujesz się odrzucony/a? Masz problemy, które Cię przerastają, ale wiedz, że masz potężne wsparcie. Jedna osoba na świecie  interesuje się Tobą  bardziej niż myślisz.

On Cię kocha i nie pozostawi.

 

https://www.youtube.com/watch?v=8EojuVOE9Hs

 

 

Nie jesteś sam/a

Wejdź z Nim w relację, a Twoje życie nie będzie już takie jak zawsze.

 

Zaktualizowane: 3 lipca 2016 - 21:13

54 komentarze

Dodaj komentarz
 1. CześćJestemSzymek

  Kochani bracia i siostry, pisze bo chcialbym sie spytac czy robie źle, czy bardzo źle. Jak pisalem niedawno, zaniedbuje biblie, nie czytam jej, bo zamiast tego ogladam kazania Paula Washera na pewno znacie. Czy to mnie moze w jakis sposob usprawiedliwia ?? mysle o tym, ale ucze sie duzo, bo Brat Paul mowi mądrze.

  Poradzcie cos i pozdrawiam w imieniu Pana Jezusa !

  1. Taka osoba jak Paul Washer jest tym samym co apostol Paweł stanowi uzupełnienie nauk Jezusa.
   Podejrzewam, że nie jesteś w żadnym zborze. Potrzebujesz wyjaśmnień. Ciężko na poczatku wszystko rozumieć. Tym samym jest mój blog. Edukacyjny.
   Tak więc nie czynisz źle.

   1. CześćJestemSzymek

    Tak. Za tydzien ide do zboru. Podstawy wydaje mi sie powoli rozumiem, napawde. Dlaczego tak uwazam? Pamietam, ze kiedy sie nawrocilem, pisalem z adminem z usa z polskiej strony zajezusem.pl
    On mi wszystko tlumaczyl, ale rozumialem jak rozumialem. Jakis czas temu sobie wiadomosci przeczytalem jesCze raz i o dziwo!! Rozumiem o czym pisal, przez ten czas (jakis rok) ? Duzo zrozumialem. Zauwazylem ze nie przeklinam tyle, ucze sie pokory itp A z ta biblia to dlatego, ze czytam co chwile czytac biblie czytac biblie, stanalem na koncu ks krolewskiej i czas poswiecam bardziej na owe kazania jak i ten blog. Szczerze to jakies 90% historii przegladarki to temat zwiazany z Naszym Panem, kiedys tak nie bylo, czy to piosenki uwielbiajace czy edukacja.

    Pragne sie ochscic co tez wspominalem kiedys.

    Nie chce popasc w pyche, tylko nie to, nie wiem tyle ile mam wiedziec, ale naprawde, mysle ze w porownaniu do poczatkow, jest ? Gdy sie modle jest tak hm modle sie calym sobą, kiedys tez tego nie potrafilem. Piekna rzecz.

    Pozdrawiam Was przyjaciele, mam nadzieje ze spotkamy sie na „imprezie” u Pana Boga z Panem Jezusem uff

    Wlasnie znalazlem drogocenną perle. Nie zartuje ? CHWALA PANU NA WIEKI WIEKOW

 2. Coraz trudniejsze warunki życia sprawiają, iż ludzie coraz szybciej się bestializują… Jak tak dalej pójdzie to żaden żaden ludzki człowiek nie ocaleje… Przyjdź Panie Jezu!

 3. Co się dzieje z Ewą, która tu kiedyś komentowała? Miała wilka albo psa husky w miniaturce. Miała bardzo mądre komentarze.

  1. Poznanie Prawdy

   Wielu było i nie ma, ale istnieją w wymiarze rzeczywistości. Chwilę zachaczyli o pewne strony, lecz poszły w świat, przez życie. Powinno więcej się robić w realnym świecie.
   Informacji jest pełno, przyrost wiedzy ogromny. Lecz większość tego nie przyjmie. Oni wolą ciało, swoją seksualność, przyjemność, hedonizm, wyzysk, mobbing, cwaniactwo, szyderstwo, ironię, chamstwo, głupotę, pyszałkowatość, fałszywość, aktorstwo, itd., itp.

  2. Do NNrozumiem- mam stały kontakt z Ewa. Nie moge mówić w jej imieniu a jedyne na co sobie moge pozwolic to to, ze Ewa bardzo duzo czasu poswieca na studiowanie Biblii, tak komentarze byly bardzo madre i merytoryczne, nie wialo od nich pycha czy nienawiscia. Jesli pozwoli na wiecej to napisze, badz sama sie tu ujawni. Z Bogiem Siostry i Bracia

   1. Cieszę się, że wszystko dobrze z Ewą. Dziękuję za odpowiedź.

 4. Powiem coś bardzo smutnego. Dużo ludzi nie uznaje żadnego innego prawa oprócz zaciśniętej pięści…

  1. 🙂 sam to kiedys cytowałem 😉

 5. Osobnik, który szkodzi innym z własnej nie przymuszonej woli nie jest Bożym dzieckiem.

 6. Karol Szulawiak

  http://www.daniel12.pl

  Co myślicie o tej stronie? Czytam i czytam i normalnie mnie zatyka od tego co tam widzę.
  Autor przedstawia wiele rzeczy w sposób zadziwiający, argumentując że cała Biblia to metafora i należy ją interpretować duchowo, nie fizycznie. Ale najbardziej zatkał mnie poniższy tekst (oczywiście z tego co już przeczytałem, bo jeszcze nie wszystko przeczytałem). Jeszcze go nie skończyłem czytać, postanowiłem najpierw dać komentarz. Zresztą, zobaczcie sami…
  http://www.daniel12.pl/v3-homoseksualizm.html

  1. Ładnie autor wybiela homoseksualizm. Homoseksualizm nie jest wrodzony, są wypadkową czynników rodzinnych, środowiskowych i społecznych, wiele tych czynników odgrywa dużą role już we wczesnej młodości. Dlatego bardzo ważną rolę odgrywają pełne rodziny z odpowiednimi rolami społecznymi.

  2. W internecie i nie tylko mnóstwo jest świadectw nawrócenia osób uzależnionych od narkotyków, alkoholu, pornografii, gangsterów, kłamców itp. Dotychczas jednak nie dotarłem do świadectwa narodzonego na nowo homoseksualisty. Może ktoś z Was gdzieś coś przeczytał albo obejrzał. Chętnie się zapoznam.

    1. Nigdy nie miałem wątpliwości, że homoseksualizm to dewiacja, a gdy narodziłem się na nowo nazywam to grzechem. Piękne świadectwo byłego geja jest dowodem na to, że słowo Boże jest prawdą. Szatan jeśli będzie chciał nas oszukać to użyje wszelkich środków, aby wykazać, że grzech tak naprawdę grzechem nie jest. Uważam, że szkoda czasu na wywody umieszczone na stronie „daniel12”.
     Niech będzie uwielbiony nasz Bóg Ojciec. Chwała Panu naszemu Jezusowi Chrystusowi.

  3. Szczerze Karolu to nie zagłębiaj się w tą stronę,no chyba,że DŚ prowadzi Cię tam,abyś pokazał autorowi strony prawdę.
   Było tam tyle nieprawidłowości,usprawiedliwienia homoseksualizmu jakoby to Bóg tak ludzi stworzył.
   Podparcia pseudo dowodami naukowymi i przyrodniczymi czyli,że zwierzęta uprawiają homoseksualizm.To i tym samym ludzie mają do tego przyzwolenie.
   Dla mnie osobiście biblia wyraźnie w kilku miejscach nazywa to grzechem i nie będę przymilać się w imię poprawności politycznej i kłamać,żeby zadowolić dumę i pychę ludzką.

  4. Karol Szulawiak

   Szczerze mówiąc, trochę dało mi to wszystko do myślenia i wyciągnąłem parę wniosków.

   Mimo wszystko, każdy z nas jest grzesznikiem z automatu. Nie da się nie być grzesznikiem, gdyż jest to po prostu dziedziczne.

   Zbawienie jest dowodem łaski okazanej przez Boga i nie da się na nie zapracować, bez względu na to kim się jest, gdyż Biblia mówi że zbawienie jest bez względu na uczynki zakonu (niezależnie czy grzeszne czy nie). Same uczynki to owoc otrzymanej łaski.
   Gdy jesteśmy pod łaską, prowadzi nas Duch Święty.
   Doszedłem też do wniosku, że zbawienia nie da się utracić, gdyż Biblia

   Skoro na zbawienie i tak czy siak nie mamy najmniejszego wpływu, to możemy sobie wmawiać że prowadzi nas Duch Święty i przestrzegać fizycznego prawa, lub po prostu być zwykłymi ludźmi, a nawet zwyrolami a efekt jest ten sam…Potępienie, gdyż bycie dobrym człowiekiem nie zbawia.

   Jeśli dostąpimy zbawienia i będzie nas prowadził Duch Boży, to on sam będzie nas prowadził i kierował do chwały pańskiej i wtedy de facto też nie trzeba się zbytnio wysilać.

   Łaski nie można odrzucić. Bóg już przez proroków ST przepowiadał ze szczegółami narodzenie Chrystusa, nie bez powodu wybrał Marie. Gdyby Maria mogła odrzucić łaskę, to Bóg byłby kłamcą, gdyż wypowiadał niepewne proroctwa, a całe dzieje ludzkości zależały od jednej kobiety.

   Zabójstwo, homoseksualizm, ściągnięcie pirackiej gry, przez internet, masturbacja itd. Nie ma mniejszych i większych grzechów, każdy jest taki sam (oczywiście w przypadku fizycznego interpretowania Biblii). Nie masz Ducha Świętego, nie prowadzi Cię On..Jesteś potępiony. Nie ważne kim jesteś, co robisz, jak żyjesz.

   Te parę tekstów skłoniło mnie do głębszej refleksji nad tym, czy aby nie zwodzę samego siebie, czy nie udaje przed sobą samym. Doszedłem do wniosku że nie bez powodu Bóg przyprowadził mnie aż tutaj. I że będzie co ma być. Ja za nim idę. Jeśli oszukuje sam siebie to trudno, nic na to już nie poradzę.
   A świadectwo? Może prawdziwe, może nie. Nie mogę tego ocenić. Też myślałem że homo jest grzechem, że wiele rzeczy jest grzechem. Lecz musimy walczyć z problemem u samego źródła.

   1. Ale przecież Bóg jest ponad czasem, może mogła odrzucić łaskę tylko Bóg wiedział, że nie odrzuciła jeszcze przed jej narodzeniem?

    1. Karol Szulawiak

     Bez sensu.
     Wtedy wszystko byłoby tak na prawdę dziełem przypadku, gdyż do Bożego planu teoretycznie rzecz biorąc nie tylko Maria się przyczyniła. Dla mnie to jest zbyt zaplanowane, zbyt dokładne.
     Jakub, Abraham, Mojżesz, Józef, Aaron, Dawid, Saul, Judasz itd. Wielu ludzi. Nie chce mi się wierzyć by przypadkiem Ci wszyscy ludzie postanowili jednomyślnie działać z Bożą wolą.

     (5): Biada Assurowi, rózdze gniewu mego! chociaż kij rozgniewania mego jest w ręku jego. (6): Na naród obłudny poślę go, a o ludu zapalczywości mojej przykażę mu, aby brał łup i wydzierał korzyści a położył go na podeptanie, jako błoto na ulicach. (7): Lecz on nie tak będzie mniemał, i serce jego nie tak będzie myślało, ponieważ w sercu swem ułożył, aby wytracił i wykorzenił niemało narodów. [Biblia Gdańska, Iz 10]

     Bóg wkłada w ludzkie serca swoją wolę, a zdarza się że ludzie nawet o tym nie wiedzą.

     1. Czyli Judasz wypełniał wolę Boga? Dla mnie z kolei bez sensu jest myślenie, że ludzie bezwolnie i bezwiednie wypełniają plan Boga. Czyli Adam też wypełnił wolę Boga? Moim zdaniem Adam wypełnił wolę szatana. Albo wszyscy ludzie mają wolną wolę albo nikt nie ma. Bo jeśli część ma wolę a część jest bezwolna to Bóg nie były sprawiedliwy. Jak byłam dzieckiem logiczne mi się wydawało, że Bóg jak już stwarzał świat to wiedział jak świat skończy, bo właśnie jest ponad czasem. Wiedzieć nie jest dla mnie równoznaczne z wpływać. Choć są wątki o zatwardzeniu serca faraona na przykład, ale wydaje mi się, że faraon najpierw sam się określił swoją postawą. Dobrze by było gdyby ktoś z dłuższym stażem w wierze się wypowiedział.

      1. Chciałabym jeszcze coś dodać. Mam pewne obawy co do prób „rozumienia Boga” na ludzką logikę. Próbując dojść do tego jak i dlaczego Bóg tak zrobił można dojść do absurdów, część osób jak wiemy już do nich doszła, bo poznajdywali haki i sprzeczności. My mamy wierzyć. A to jest ufać. Dlatego to chyba trudne i tak niewielu prawdziwie wierzy, bo właśnie nie widziało albo nie rozumie, a chciałoby zrozumieć i zobaczyć. Może nie musimy właśnie wszystkiego rozumieć, bo wtedy wiara wynikałaby z rozumu, a ma wynikać z zaufania? To takie moje luźne przemyślenia.

      2. Karol Szulawiak

       „Czyli Judasz wypełniał wolę Boga”

       Tak
       Przecież Jezus od samego początku wiedział kto ma go wydać. Gdyby to byłe sprzeczne z Jego wolą, to by go nie wybierał. Oczywiście jest napisane że wszedł w Niego szatan. Jednakże należy zadać pytanie, czy aby na pewno szatan działał sam z siebie. Aczkolwiek Judasz był złodziejem, zanim wszedł w niego szatan. Zatem co kierowało nim wcześniej? Działał sam z siebie? A może przez swoją grzeszną naturę, na którą nie miał wpływu?

       „Albo wszyscy ludzie mają wolną wolę albo nikt nie ma. Bo jeśli część ma wolę a część jest bezwolna to Bóg nie były sprawiedliwy”

       Też o tym pomyślałem. Nie mniej jednak na pewno nie wszyscy mają wolną wolę, gdyż Bóg używa swoich ludzi do spełnienia swojej woli. Dla nas ktoś taki może być grzesznikiem lub świętym. Ale wielu się zdziwi, gdy Bóg ich wygoni przecz od siebie, więc możliwe że to zadziała też w drugą stronę. No ale czas sądu jeszcze nie nadszedł, wiec to zostawmy.
       Logicznym wytłumaczeniem wydaje się być, że swoimi czynami sami określamy swoją przyszłość (np. dzięki dobrym czynom Bóg postanawia nas ułaskawić, a przez złe postanawia nas potępić). Bo w sumie musi istnieć jakiś powód dla którego Bóg wybiera akurat tego a nie innego człowieka, a nie chce mi się wierzyć by przed stworzeniem człowieka, Bóg zakręcał jakimś kołem fortuny. Ale wątpię też by po prostu zajrzał w przyszłość i na tej podstawie stwierdził jak wszystko będzie wyglądać,jak dla mnie to jest z góry zaplanowane. Kiedyś admin wrzucał tu filmik z ukrytą wiadomością w księdze Rodzaju. Ciekawe ile jeszcze jest takich ukrytych wiadomości. Myślę że najlepsze rzeczy w Biblii znajdują się właśnie między wierszami.

       1. Karol Szulawiak

        Judasz wydał Chrystusa..Ale czy Judasz był gorszy od innych? Piotr wyparł się Chrystusa 3 razy. Napisałeś że Judasz nie mógł się nawrócić po wydaniu Chrystusa, jakby otrzymał wyrok za życia. Piotr się nawrócił. Judasz już nie.
        Zapomniałem wcześniej dopisać że mimo wszystko wielu ludzi jest wybranych do pewnych celów przed założeniem świata i na dodatek przeznaczonych na potępienie, a ciężko jest na to zasłużyć przed pojawieniem się na świecie. Biblia ucina to krótko, mówiąc że Garnek nie powinien dyskutować z Garncarzem. Jeśli Bóg jest miłosierny, to wieczne piekło nie może istnieć. Po prostu Bóg użyłby człowieka i by go zniszczył. Inaczej Bóg tworzy człowieka przeznaczonego na potępienie a potem wrzuca go do miejsca wiecznej kaźni tylko dlatego, że go takim stworzył.

     2. „Bóg wkłada w ludzkie serca swoją wolę, a zdarza się że ludzie nawet o tym nie wiedzą.”

      tj śliski temat. Bóg przede wszystkim dał nam wolna wolę. Adam i Ewa z niej skorzystali. i wielu innych.
      Jednakże wola jest podłączona do jednego z 2 duchów.
      albo ducha Boga albo szatana.
      Ludzie świata działają wg ducha szatana., ale w dalszym ciągu mają wolną wolę

      1. Karol Szulawiak

       To prawda, jest to śliski temat. Ale jest on bardzo ważny. Jeśli właściciel tej strony ma rację, to każdy kto ma inny pogląd, może mieć delikatnie mówiąc problem, co oczywiście działa w drugą stronę (jeśli to właściciel tamtej strony, się myli…). To nie jest rozmowa na nic nie znaczący temat jak np. czy Chrystus zmartwychwstał w niedzielę, czy w sobotę.

       Czy zbawienie da się utracić czy się nie da?
       Na zbawienie nie da się zapracować, ale czy można swoją postawą przekonać Boga by dał człowiekowi swoją łaskę?
       Czy mamy wolną wolę i jak ona dokładnie działa?
       To są kluczowe pytania. Ilu ludzi, tyle opinii, w końcu nie bez powodu powstało kilkadziesiąt tysięcy denominacji.

       Zwiedziony człowiek może myśleć że oddaje cześć Bogu, sam Chrystus to powiedział do apostołów, że Ci którzy ich zabiją, będą myśleć że oddają cześć Bogu.

       1. Myślę na dzień dzisiejszy, że można utracić zbawienie. Owszem, nie pracujesz na nie poprzez wypełnianie Prawa, bo Prawo wypełnił Jezus Chrystus, ale dzięki temu mamy łaskę przez wiarę w Niego. To nie jest tak, że nic nie robisz. Sama wiara wymaga czynów. Trzeba się zaprzeć samego siebie, miłować bliźniego jak siebie samego, ufać Bogu.. Jezus mówi w Objawieniu „obyś był zimny lub gorący”. Jeśli Jezus może wypluć nas ze swoich ust jak będziemy letni tzn. że możemy utracić zbawienie oraz pokazuje, że mamy wolną wolę, możemy być jacy chcemy. To moje zdanie.

       2. Dla mnie Żydzi nie byli zwiedzeni, oni mieli naocznie Jezusa i Jego cuda oraz Pismo i wersety ukazujące czarno na białym prawdę o Mesjaszu, a nie uwierzyli. Bóg w ST wiele razy napominał swój lud, gdyby byli oni bezwolnymi robotami jaki miałoby to sens? Po co Jezus chodził i nauczał skoro i tak ludzie nie mieliby woli? A w ST tylu straciło życie, bo się ciągle przeciwstawiali. Zarówno lud Izraela ze ST jak i faryzeusze oraz Żydzi z czasów Jezusa mieli Boga przy sobie, a jednak wątpili i okazywali nieposłuszeństwo. Gdybyś był Stwórcą po co miałbyś tworzyć ludzi nieposłusznych sobie i ich unicestwiać potem w imię wielkiego planu? Przecież stworzyłbyś plan idealny, bez szatana, bez zła. Ale Bóg stworzył dobro, zło weszło jako brak dobra, nieposłuszeństwo wobec dobra wynikające z wolnej woli co miało początek u Ewy. Bóg nie stworzył zła tylko bunt przeciwko dobru stał się złem. To jest jak admin napisał śliski temat, bo zaczynamy analizować Boga.

       3. Jeszcze chciałabym Ci Karolu zacytować coś. Bardzo dużo Twoich komentarzy mi wyjasniło pewne kwestie, polubiłam Cię wirtualnie i boję sie, że przez tę stronę, którą przeczytałeś zwątpisz w Boga, troska o brata.

        A jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak potrzeba, by wywyższono Syna Człowieczego,

        15 aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne.

        16 Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.

        17 Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony.

        18 Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego.

        19 A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki.

        20 Każdy bowiem, kto się dopuszcza nieprawości, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby nie potępiono jego uczynków.

        21 Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła, aby się okazało, że jego uczynki są dokonane w Bogu».

        Najpierw wiara, potem uczynki. Więc zapracować sensu stricte się nie da, ale uwierzyć i okazać to całym sobą poprzez uczynki już tak. Dobrej nocy, pozdrawiam w Jezusie Chrystusie.

        1. „boję sie, że przez tę stronę, którą przeczytałeś zwątpisz w Boga, troska o brata.”

         mam podobne odczucia.

       4. Karol wracaj i nie zagłębiaj się w ludzkie wywody z tamtej strony.
        Siadaj do biblii a DŚ pokaże Ci na wszystkie twoje pytania i wątpliwości odpowiedzi.
        Teraz widzę kto kieruje tym,żebyś zgłębiał tamte wywody.NNrozumiem i Admin napisali Ci i odpowiedzieli na twoje pytanie z którymi się zgadzam.Także martwię się tym,że zaczynasz pomału zbaczać z drogi,bo zły zasiał w tobie wątpliwość.Zatrzymaj się na chwilę i zadaj sobie pytanie czy to jest naśladownictwo Jezus Chrystus?

       5. Karol Szulawiak

        A tak, mam mętlik w głowie wielki jak mur chiński.

        Zbadam to sam, z użyciem greki. Werset po wersecie, wyraz po wyrazie…Parę lat mi to pewnie zajmie, ale nikt nie mówił że będzie łatwo. Myślę że Bóg nie bez powodu mi to pokazał. A teraz pokaże mi też, kto ma tu rację.

       6. Wiesz Karol,kwestią jest to czy rzeczywiście Bóg Ci pokazał tą stronę,czy też przeciwnik odciąga Cię od jasnych i prostych dróg Pana Jezusa Chrystusa?
        Nam jest łatwiej dostrzec to,że skręcasz,bo widzimy to z pewnej odległości.Ty się zagłębiłeś i powstały niejasność,na które my znamy i daliśmy Ci odpowiedzi.
        Niech Cię Bóg błogosławi w imię Pana Jezusa Chrystusa

   2. Nauczyłem się nie komplikować prostych spraw o ile to możliwe. Dlatego jak widzę, że ktoś zupę je widelcem i nie robi tego dla żartów, ale traktuje to co robi z całą powagą to nie mogą o nim powiedzieć, że to jest jeden ze sposobów jedzenia zupy i że ten ktoś używa mózgu wybierając widelec zamiast leżącej obok łyżki.
    Dlatego też uważam, że bezsensowne jest szukać naukowej interpretacji dla usprawiedliwienia takiego zachowania aby w końcu uznać je za równie normalne co jedzenie zupy łyżką. Widzę co widzę i nazywam to po imieniu.
    Jeśli coś śmierdzi to nie powiem o tym, że pachnie inaczej, ale powiem, że śmierdzi itp.
    Jeśli Biblia mówi wprost o homoseksualizmie jako o wynaturzeniu i nazywa grzechem to co tu deliberować? Słowo Boże jest mądre nie dlatego, że jakiś propagandysta usiłuje nas o tym przekonać, ale dlatego, że jest mądre. Bóg mówi nie kradnij i my rozumiemy, że to jest złe. Osobiście nie znam człowieka, które mówiłby, że złodziejstwo jest moralnie usprawiedliwione. Można w Boga nie wierzyć, ale nikt nie powie, że zamordować kogoś to dobra rzecz. Podobnie ludzie wiedzą, że jak chłop z chłopem albo baba z babą to to normalne nie jest. Tego nie trzeba tłumaczyć. Jakby prawo Boże było skomplikowane to rozumieliby je nieliczni wykształceni, a tak nie jest. Można wręcz powiedzieć, że jest nawet odwrotnie, bo im kto bardziej wykształcony to ma większy problem z uwierzeniem w Boga Stwórcę. Zresztą Biblia o tym mówi:
    „Gdzie jest mądry? gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata. Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie.” 1 Kor. 1,20-21

    1. mam podobne zdanie. Mało tego już wczoraj miałem pisać, że Karol przez takie poszukiwania może kiedyś łatwo sie zwieźć.
     Wielu juz padło bardzo znanych jak chocby Jan Boshoff, a nie mowie o juz o polskim rynku wiary.

     1. Jeśli chodzi o udział wolnej woli poszczególnych ludzi na bieg wydarzeń zgodnych z planami Boga to myślę, że w naszych głowach pojawiają się wątpliwości na wskutek tego, że nie pojmujemy co to jest wszechwiedza.
      Jak dla mnie /oczywiście w kolosalnym uproszczeniu/ bieg dziejów od stworzenia świata /księga Rodzaju/, aż do jego końca /Księga Objawienia/ był przedmiotem symulacji. Zarówno projekt jak i jego symulacja jest działaniem o tak wielkim skomplikowaniu, że dla człowieka jest to nie do ogarnięcia i przez to rozmaite dziwne poglądy rodzą się w naszych głowach. Natomiast jest to plan i przedsięwzięcie jak każde inne z tym, że stopniem złożoności przewyższające miliardy, miliardy razy bardziej te najbardziej skomplikowane rzeczy jakie człowiek jest sobie w stanie wyobrazić i pojąć.
      Bóg zresztą wie, że my tego pojąć nie możemy i w wielu miejscach Biblii jest o tym mowa. Myślę, że Bóg w mądrości i miłości swojej okazuje nam łaskę i właśnie na wiarę a nie na rozum wskazuje jako ten jedyny środek prowadzący do zbawienia.

    2. Super komentarz, dzięki i dobranoc.

    3. U mnie jest bardzo podobnie i skoro Bóg mówi coś,że jest grzechem to koniec,kropka,amen nie ma dyskusji.
     On jest Święty i Jego Słowo jest święte,a my mamy wybór,albo będziemy z Nim,albo przeciwko Niemu.

 7. Czy ktoś wie, gdzie mogę znaleźć tę piosenkę, co jest na końcu? Tak się zasłuchałam, że przypaliłam herbatę :-).

     1. Właśnie o tą, dziękuję Zdzisiu :-D.

      1. 🙂
       Kilka minut zajęło mi dowiedzenie się jak nazywa się ta piosenka.

       1. Więc dziękuję za te kilka minut Twojego czasu :-).

 8. Witajcie, miałam wczoraj dziwny sen. Nie pamietam wszystkich szczegółów, ale śniło mi się m.in ze koło mojego domu przejeżdżały czołgi a ja z okna je obserwowałam. Pózniej pamietam, ze stałam na środku korytarza z córką na rękach, do domu wyparowali ludzie z bronią, ubrani jak postacie ze strzelanek. Pamietam, ze modliłam się do Boga, żeby miał nas w swojej opiece, a te postacie przeszły obok nas, jakby w ogóle nas nie widzieli. Nie pamietam czy się bałam czy nie, ale te dwie sceny utkwiły mi w pamięci. Ostatnio sporo się dzieje w moim życiu, a ja proszę Boga żeby mnie prowadził i pomógł mi w podejmowaniu decyzji. Nie czytam Biblii tak często jak sobie myśle, ze bym chciała. Grzeszę i wstydzę się tego. Czytając post o Waszym zjeździe i o tym jak fajnie się bawiliście zrobiło mi się tak radośnie w środku, zastanawiałam się czy ja jestem gotowa na chrzest. Wszystko wokoło przemawia, ze nie jestem. Za rzadko czytam Biblię, modlę się codziennie ( chociaż nie wiem czy robię to dobrze, bardziej proszę Boga o to żeby mnie prowadził i żeby pomógł mi się uporać z moimi grzechami), nie mam w sobie tyle cierpliwości ile bym chciała mieć. coś już tam wiem o świecie szatana, jednak dalej w nim tkwię 🙁 czuje, ze Bóg do mnie przemawia,choćby śmieszna sytuacja z postem o jajku i kurze, dzień wcześniej widziałam zdjęcie co było pierwsze, odpowiedziałam sobie „oczywiście, ze kura” i tu ten post 🙂 i kilka innych postów, a ja nie potrafię się mu w pełni oddać 🙁 Kiedyś tez naszła mnie myśl żeby kupić rodzicom Bibile i pozaznaczać w niej fragmenty, dzięki którym otworzyliby może oczy, Bibila kupiona, leży bez zaznaczonych fragmentów 🙁 długa droga przede mną, uwzględnienie mnie proszę w waszych modlitwach 🙂 Z Bogiem

  1. Kasiu może zdążę dzisiaj napisać o twoim śnie gdyż pewien czytelnik napisał mi coś ważnego w tej materii

  2. Na stronie chrześcijańskiej „chleb z nieba” jest kredo, a tam w prostych słowach wyłożone jest czego każdy chrześcijanin powinien się trzymać. Treści na tej stronie ogólnie polecam. Może i Tobie Kasiu okażą się pomocne. Z Bogiem.

   1. Dziękuje. A co do snu to pewnie śnił się przez ten szczyt NATO.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish